Herkules (1995) (seriál)

Tento seriál som mal ako školák naozaj rád a priznám sa že nedávno som ho sledoval na káblovke, fľaška vína, no a pocit nostalgie na seba nenechal dlho čakať. Čo sa týka seriálu, až na posledné série to bolo príjemné vyplnenie podvečeru po škole. PS. keď niekde hraje, tak si ako prvé vybavím Herkules, až potom Kevin Sorbo.

Seton dóbucuki: Risu no Banner (1979) (seriál)

Raz je tu a raz je tam Riško, občas býva trochu sám Riško, veľmi túži aby ho mal v lese každý rád, so všetkými chce byť stále dobrý kamarát, náš Riško, náš Riško. Zobúdza ho jarný vánok, teplé lúče leta, neuznáva zimný spánok, po konároch lieta, a keď príde únava, sladko sa mu zaspáva, noc mu pošle pekný sník, spinká malý nezbedník. Riško Řiško raz je tu a raz je tam, priateľov si stále hľadá, bol tu včera je tu dnes, však je doma má svoj les, keď si nájde priateľov, všetkým bude ve-se-lo. Veveričiak Riško, bola a je moja najobľúbenejšia rozprávka Mal som aj plyšáka Riška, nemal síce vestičku ale o to väčší mal zvonček. STVčka mala na vysielanie práva do 2004, dúfam že to ešte niekto odvysiela.

Denver, the Last Dinosaur (1988) (seriál)

Keď som bol asi tak tretiak na základnej miloval som tento seriál, mal som dokonca škrečka Denvera posledného škrečkosaura. No k seriálu. Artom zaujme aj dnešnú generáciu, čo je na tak staré animáky rarita a to že to má prázdny príbeh je deťom fuk, hlavne že sa to hýbe a má to akciu.

Inspektor Šikula (1983) (seriál)

Ako škôlkar som to miloval, chcel som byť Gadget a mať to jeho fáro (ja som ho volal tajnohrabač). Dodnes si pamätám že som mal naladených nemcov na ôsmom tlačidle z ôsmich, ale veľkej farebnej Tesle, nie ako uživateľ fishki:?), ale emocie rovnaké.

Robocop (1994) (seriál)

Ako dieťa som mal nastavený budík aby som to nezmeškal v telke, no je pravda že dnes by som to už nepozeral. Nemôžem si odpustiť a dávam tri *, hlavným dôvodom je isto nostalgia a že to bolo určené pre mladšiu generáciu, mladšiu generáciu deväťdesiatych rokov, dnešnú mládež asi nenadchne.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Ani si neviem predstaviť vianoce bez Sám doma, to však samozrejme nehovorím o tejto ohavnej snahe zviesť sa na sláve úžasnej jednotky a dvojky. Hovoril som si že deti to vnímajú inak, ale to nie je pravda. Ani moja sedem či osem ročná neter to nebola schopná pozerať a to ona je špecialista na všetko podobné, disney channel môže citovať. Verdikt: je to odpad a o štvrtom, či piatom pokračovaní nehovoriac. Dúfam že sa nikdy nedožijem šiesteho.

Beavis a Butt-head dobývají Ameriku (1996)

Toto je asi jediný film ktorý som nikdy nevidel v českom preklade (a že som pátral), ale iba v slovenskom. Čo je však zaujímavé ku týmto dvom expertom perfektne sadol. Ich neskutočná cesta plná prehliadok dutín a iného špecificky amerického humoru sa nedá opísať inak ako "COOL". Tento film prekonal pôvodný seriál vo všetkých ohľadoch a aj v našich končinách sa môže hrdo postaviť vedľa velikánov ako Simpsonovci, či South park a prdnúť si.

Odpoutaný Frankenstein (1990)

Tento film som videl ako fagan niekedy v polke deväťdesiatych rokov na Nove. Vo veku deväť, možno desať rokov som Frankensteina poznal iba z filmu Pehavý Max a strašidlá, a preto mi asi tento film tak utkvel v pamäti. Nedávno som ho pri upratovaní na povale našiel medzi VHSkami a znovu zhliadol, takže k filmu. Hovoriace auto, cestovanie časom a Frankenstein? Kupodivu to nie je zlá kombinácia. Veci ako to že v 19. storočí nikoho netrápi hovoriaci voz bez koní "však to je američan", alebo fakt že barónova príšerka nebola len fikcia spod pera Mary Wollstonecraft Godwin, robia z filmu originálnu fikciu s nádychom hororu. Napriek pripečeným dialógom musím povedať že je to slušná fikcia s nádychom hororu, ktorá ma po dvadsiatich rokoch od prvého zhliadnutia opäť pobavila.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Pre mňa jedno úžasné dielo pri ktorom som sa smial od začiatku do konca. Knoxville je pre mňa známkou určitej kvality a ani v tomto filme ma nesklamal. Film vďaka kontroverznému humoru isto nie je vhodný pre každého (maminke by som ho určite nepúšťal), no priaznivcov jemne zvrhlého humoru stopercentne nesklame. Chcel som ešte napísať, pre fanúšikov Jackass povinnosť, ale to je zbytočné už to dávno videli.

Maniak (1996)

Otec díler, pasák a matka štetka narkomanka, proste červená čiapočka na americký spôsob. Nedá mi nepovedať že tento film mi navždy utkvel v srdci, mladučká ani nie dvadsať ročná Reese Witherspoon tu dokonale stvárnila ulicou vychovaného fagana z nie práve "dokonalej" rodiny. Na svojej ceste za babičkou tento pologramotný adolescent zažije púť plnú nástrah. Na konci ako už známe prirovnanie naznačuje, bude čakať zlý vlk v podobe Kiefera Sutherlanda, ktorý sa pre túto úlohu hádam narodil. Obsah nebudem rozpitvávať, kto videl vie, kto nevidel nech určite zhliadne.