JohnyD

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 5.1.2018  08:47
    Velká hra (2017)

Ako veľký Sorkinov fanda som sklamaný. Kde Social Network a Jobs drtili emócie, tu je to presne naopak. Sorkin zvláda slovnú ekvilibristiku pri vtipných a odľahčených scénach a zrod kráľovnej pokru ma vyslovene bavilo, čo bola asi prvá hodina, ale potom ako da začala riešiť ruská mafia a rodinné trable tak to šlo celé do riti a koniec vyslovene trápny. Jedine, čo si z toho filmu odnesiem je iba Jessica Chastain v milióne šiat s veľkým výstrihom a priblbly ksicht Michaela Cery čo je asi najväčší fail v caste za poslednú dobu. Musím si prečítať Čarodejky zo Salemu a možno pochopím nelogické správanie hlavnej hrdinky. Na konci vážne chýbala iba americká vlajočka. 5/10 za prvú polovicu. PS: Kto by to bol povedal, že Miss Sloane bude oproti tomuto veľdielo.

• 22.12.2017  10:05

Craig mi zlepšil náladu po veľmi ťazkom dni a to je presne, čo sa počíta. Pomalšie sa to rozbiehalo, ale od určitej doby som sa častejsie priblblo usmieval na televíziu a v určitých momentoch som vybuchol smiechom a plakal (najhoršie dizajnérske obdobie a stolček apokalypsy) a za to ti Craigu veľmi pekne ďakujem. Let me explain....

• 13.11.2017  16:25
    Tvář vody (2017)

Najgýčovítejšia, najpredvídatelnejšia a najnudnejšia romanitka v skvelom Del Torovskom balení. Človek by si myslel, že po Hobitovi sa človek už nemôže viac nudiť, ale majster to opäť dokázal a teraz sa to už nedá zvaliť na tenkú detskú knižku. Pri muzikálovom čísle, človek nevedel či má plakať, alebo smiať sa. 5/10

• 13.11.2017  16:24

Toto nebude určite chýbať v mojej TOPke za posledný rok. "Najvážnejší" McDonagh s jeho svojským humorom a nezabudnuteľnými nekorektnými hláškami. Musím povedať, že to na mňa pôsobilo ešte lepšie ako V Brugách. Na druhej strane ak ste trpeli pri 7. psychopatoch ako ja, tak by ste mali odchádzať z kina tentokrát spokojný,. Casting dokonalý až na ženu šerifa. Frances McDormand budem želať všetky filmové ceny tento rok a dúfam, že Rockwell si odnesie aspoň Zlatý Glóbus, lebo ten jeho rasistický hajzel je skvelý. 9/10

• 13.11.2017  16:21

Som rád, že som videl túto klasiku na plátne a na starých opotrebovaných kotúčoch a so skvelým českým dabingom (určite si to dám aj v pôvodnom znení), dodalo to tomu šmrnc a ukázalo, že naozaj niektoré snímky nestarnú, keď majú čo povedať. Skvelá absurdná dráma, v ktorej sa človek stráca, nevie, čo si má myslieť a záverečná scéne všetko usadí presne tak ako to má byť. Film, ktorý ide riadne hlboko a americký sen trhá na cimpr campr. Z toho Jirí mi ešte teraz naskakuje husia koža. Kult a kvalitka 10/10

• 27.9.2017  10:08
    Sommeren '92 (2015)

Nedokázalo ma to vtiahnuť vôbec do príbehu a vytrhávalo z neho tie neustále prestrihy archívnych záberov a hercov. Potenciál to malo veľký, ale ostalo to niekde na pol ceste, čo je pri tomto príbehu veľká škoda, ak ste futbalový nadšenec taký ako ja. 5/10

• 25.9.2017  17:28

Dead Poets Society pre holky, len ta Julia nie je proste Robin Williams. Na konci aj slza ukápla 7/10

• 11.9.2017  10:51

Je to dobré, ale veľmi predvídateľné. Teším sa na Molly Game, tam verím že Sorkin vytrieska z Chastain ešte viac. 8/10

• 11.9.2017  10:49

Dáni do tej svojej minulosti kopú a kopú, nacionalisti prežívajú s dánskymi filmármi ťažké časy. Ak vo vás tiež dozrieva zlosť s kauzou Čistý deň a chcete niečo s tématikou detských domov, tak vedzte, že detské resocializačné zariadenie Godhavn patrilo vo svojej dobe medzi najhoršie na svete. Detskí herci presní, Lars Mikkelsen si tú sviňu užíval plnými dúškami a proste zas film zo severu, ktorý by ste nemali minúť. 8/10

• 11.9.2017  10:28
    Čára (2017)

Slovenský film tento rok vážne stojí za sleodvanie a Čiara je jeden z filmov, ktorý by vás mohol osloviť. 7/10

• 29.6.2017  10:25
    Okja (2017)

Také filmové peklíčko, kde sa každý pitvorí, je preafektovaný ako v rozprávke od Trošku. Keby to ostalo v tejto rovine po celý čas ako nejaký detský film o kamarátstve, možno by som bol k tomu zhovievavejší. Ale ten vážny koniec tomu ale vôbec nesedí a úplne ma minul. A ani ako agitka proti GMO to vôbec nefunguje. No proste hrôza. Film, v ktorom sa veci začnú hýbať až po prvej hodine je vážne k zamysleniu. 3/10

• 28.6.2017  13:23
    Domek z karet - Série 5 (série) (2017)

Už dávno to nie je udalosť sezóny, ale aj napriek repetetivnosti určitých liniek ma to stále baví, pretože konkurencia spí a v bedni z politického prostredia nič nebeží, čo by sa tomu aspoň trošičku približovalo a to v dobe, kde sa spoločnosť polarizuje a každé voľby sú takmer jedno veľké prekvapenie. Kvitujem využívanie reálnych udalostí z nášho sveta pre potreby seriálu, aj keď ako celok to nedrží vôbec pokope a rozpadlo by sa to ako ten domček z karát o mnoho skôr. 7/10 PS: A áno, má to stále boží soundtrack od Jeffa Beala.

• 28.6.2017  13:21

Gregory Peck si tu strihol jedneho z najpamätnejších oteckov v histórii filmu. Film pekne kopíruje knihu, bohužiaľ už nemá čas úplne vykresliť všetky linky z knihy, ktoré by výsledok ešte viac podčiarkovali. Preto odporúčam siahnuť radšej po knihe. 8/10

• 5.6.2017  10:57

Najšťastnejšia krajina na svete a jej propaganda v plnej paráde. Viete, čo asi uvidíte, ale na ten koniec vás to aj tak nepripraví a rozoberie vás to ako kocky lega, ktoré ešte polámete na márne kúsky. Pretože je to ľudský moment, ktorý mal zostať niekde v strižni a nemal nikdy uzrieť svetlo sveta a vydá aj za 100 vykonštruovaných smutných filmových koncov, aké ste kedy videli. Dúfam, že Zin Mi sa po realesnutí nič nestalo. #proletarivsechzemivyliztesiprdel

• 5.6.2017  10:51

Zlatý Glóbus pre Benning zaslúžený a milujem Gretu Gerwig . Skvelá indie vec, ktorá mi spravila krásny večer . Škoda, že to tak prešumelo popri Manchestru. Beginners budem dobiehať určite v najbližšej dobe. 8/10

• 1.6.2017  11:04

Genovese ako keby natočil prequel k Sorrentinvej rooftop scéne z Veľkej nádhery, kde Jep nakladá Stefanii a odhalí všetky jej klamstvá, o ktorých kadžý vie. Genovese ide na to troška inou cestou a analyzuje dnešné vzťahy 40tnikov medzi partiou priateľov a parnetrov, kde na prvý pohľad vládne harmónia a otvorenosť, s malými problémami na povrchu, ale pod povrchom pláva riadny ľadovec. Jedna nevinná hra počas jedného večera (zatmenie mesiaca, ktoré by ako vystihovalo tie temné tajomstvá, ktoré si každý zamykáme do mobilu) s telefónmi sa zvrtne. Môžte tomu vyčítať prepálenosť a nereálnosť udalostí, že všetka špinavá bielizeň sa vyperie počas jedného večera, ale Genovese skôr iba ukazuje na všetky veci, ktoré si nechávame pre seba a nepovieme ani priateľom od detstva, životným parnterom lebo nevieme ako na to zareagujú ostatní, alebo to posunú ďalej. Začíname malými klamstvami so súcitu až po tie najčastejšie a najodpornejšie. Koniec iba nastavuje zrkadlo a zanecháva tu nevyslovenú otázku, na ktorú si každý z nás musí odpovedať sám. Jednoduchý námet, jednoduché posolstvo so skvele vybraným castom a hromadou úžasného talianského jedla a vína, po ktorom sa vám budú zbiehať sliny + to ma neskutočne krásnu Kasiu Smutniak. Pochybujem, že tento rok uvidím niečo podobne komediálne a dramatické zároveň. 8/10

• 22.5.2017  13:23
    Bosch - Série 3 (série) (2017)

Stále najlepšia bežiaca kriminálka v "bedni" a vývoj a psychológiu hlavnej postavy mu proste musia závidieť aj jeho najväčší konkurenti. Naviac tvorcovia si evidentne šetria strelný prach do 4. série. Nováčikovia tiež nesklamali a najmä Paul Calderdon idúci Boschovi po krku je proste skvelý. Bosch tie kriminálne klišé podáva s takou gráciou, že má bližšie k TD1 ako televíznej zábavke typu Criminal Minds alebo NCIS a k tomu sa dokáže venovať čas aj ďaľším postavám a zabaliť to do skvelého vizuálu. Prekvapuje to niekoho pri Connellym a E. Overmyerovi (The Wire)? Bosch je presne ta látka pre seriál, kde si užívate tú partiu na policajnej stanicii, zákulisné hry.... chválabohu, že to Hollywood posral a vrátil práva Connellymu, ktorý ich predal Amazonu. 9/10.

• 15.5.2017  11:53

Hodne uťahaný a melancholický film, ktorý je zaujimavý skôr v tom aké existenčné otázky pokladá, ako v tom ako na ne odpovedá. Vizuál, hudba, herci skvelí a ideálny TV film na sobotu večer k vínu, Nietzschemu a krabičke Xanaxu. Ja som bol spokojný, aj keď chápem tie výtky, ktoré nevedia prekúsnuť ostatní diváci. 7/10

• 21.4.2017  14:46
    Masaryk (2016)

"Ako chcete liečit šialeného človeka, v tomto šialenom svete." J. Masaryk Neriešte historickú presnosť a dostanete ďalší skvelý český film, so skvelým Rodenom a s britským surovým audiovizualom. 7/10

• 28.3.2017  22:11
    Agnus dei (2016)

Ďalší smutný príbeh po II. svetovej vojne, kde po kapitulácii Nemecka sa páchali hrôzy na ľuďoch aj naďalej. Tentokrát svoj príbeh rozprávajú ženy a rozprávajú ho inak ako ste zvyknutí od mužškých hrdinov z filmov a kníh. Film a tému, ktorú len tak často na plátne neuvidíte. Natočené s citom, so skvelým ženským triom na čele s Agatou Buzek. Určite odporúčam. 8/10

• 28.3.2017  22:07
    Jeptiška (2013)

Film, ktorý sa utápa vo svojom ponižovaní a nadržanej Huppert, ktorá pôsobila komicky než ako posadnutá satanom, aby nakoniec nepovedal absolútne nič. Nechápem, čo viedlo Isabelle zahrať si v tomto filme a čo videla vo svojej postave. Verím, že predloha od Diderota mohla byť skvelá, ale prevedenie na plátno je proste otras. Hviezdičku za pekné zábery francúzskych kláštorov. 1/10

• 28.3.2017  21:33

Strašne príjemná romantická jednohubka na večer so šarmantným Jeanom Dujardinom a francúzskou Katherine Heigl. O tom, že čo treba robiť, keď princ na bielom koni nechodí a stretnete muža, ktorého ste si úplne nevysnívali a nespĺňa všetkých 20 bodov na vašom zozname. Film, ktorý stoji a padá na charizme Jeana Djurdina. 7/10

• 28.3.2017  21:19
    Odysea (2016)

Krásne vizuálny film so skvelou ústrednou melódiu, ktorý žiaľ trpí klasickými životopisnými nešvárami a to povedať všetko za 120 min, aby vlastne nepovedal poriadne nič. Stačilo si iba vybrať dve základné dramatické linky - vzťah syna a otca + dobývanie prírody vs jej chránenie - a venovať sa im poriadne a bolo by to lepšie. Takto iba kĺza po povrchu lebo musí zabrúsiť do ďalších 4 tém a tu konfrontáciu medzi synom a otcom im proste nakoniec neveríte. 6/10

• 19.3.2017  15:43
    Elle (2016)

Skvelá žánrovka od Verhoevena s ešte skvelým castom. Som rád, že sa Isabelle dostalo uznania aspoň na Glóboch. Človek ocení jej herectvo ešte viac, keď si číta, že Verhoven jej dal úplnú voľnosť pri hraní a tvorbe charakteru postavy. Provokatívne, netradičné, skvelo natočené a zahrané. Nevadí, že človek vie odhadnúť hneď, kto sa skrýva pod maskou, ale ten film na tom, ale aj tak vôbec nestojí. Som rád, že Verhoeven sa nesnaží o lacnú provokáciu typu Gaspara Noého. Po druhom zhliadnutí idem ešte vyššie. Z toho posledného úsmevu mrazí. Jeden z najlepších európskych filmov roka 2016 9/10.

• 13.3.2017  10:57
    Tanečnice (2016)

Skvelé tanečné čísla s úžasnou hudbou, vizionárska a tvrde pracujúca Isadora patria k najväčším devízam filmu, ale tvoria len malý zlomok snímku. Ako náhle debutujúca režisérka začne rozprávať príbeh lásky, tak sa jej to sype pod rukami a vy iba neveriacky kývate hlavou. Nezachraňujú to ani skvelý herci na čele s Gaspardom. 5/10

• 9.3.2017  10:53

Agnieszka Holland má svoje remeslo zvládnuté na výbornú a jej Hoříci Ker milujem. Je to skúsená filmárka, bezprostredná a veľmi milá pani. Avšak, tento mysteriózno-detektívno-dramatický experiment o týraní a zabíjaní zvieratok v Poľsku sa nepodaril, či už po scénaristickej, hereckej alebo príbehovej stránke. Po prvých 20 minútach vám je jasné, ako sa to celé bude odohrávať ďalej a kto je vrahom, ak nemáte za sebou lobotomiu. Takže poteší krásny hudobný úvod a nádherné scenérie z Klodzkej kotliny, malá rola Miroslava Krobota a to je asi tak všetko. Neviem, za čo si Anežka odniesla Strieborného medveďa z Berlinale resp. kde porotcovia nechali hlavu. Som sklamaný. 4/10

• 8.3.2017  15:17

Fassy a Gleason perfektní, škoda, že nemajú čo hrať a nemôžu zo seba vymáčknuť viac. Skvelá surovosť z toho srší na 100 honov. Skvelý rozjazd, ale niekde v polovici sa zasekne prevodovka a Chad nemôže zaradiť o jeden rýchlostný stupeň viac. Vrcholná konfrontácia medzi synom a otcom je tak nezvládnutá až beda. Ten horko-sladký až parodický koniec mi tiež úplne nesadol ako aj hlavný predstaviteľ na strane zákona. Má to však premakaný soundtrack od Chemical Brothers, titulnú pieseň Forgive Me, ktorú si hmkám už dva dni a jednu skvelú automobilovú naháňačku. Škoda, že to do rúk nedostal niekto skúsenejší, pretože to mohla byť fakt pecka, takto iba za 7/10.

• 8.3.2017  15:15

Určite väčšina z vás sa bavila a roztopila ako sviečka pri Intouchables. Maďari zobrali tento koncept o kus ďalej a rozhodli sa príbeh vozíčkarov zasadiť do drsného prostredia srbských a maďarských gangstrov. Nekorektná čierna komédia, ktorá na konci pohladí aj to srdiečko. S dvoma pivami a pár poldecákmi je to skvelá zábava na večer. Síce dramatické linky o láske a otcovste nefungujú úplne dobre, ale ako náhle sa náš hitman so svojimi dvoma pomocníkmi vydáva na ďalšiu misiu, nebude núdza o nekoretnú zábavu. Scéna na rybačke TOP!!! 7/10

• 8.3.2017  15:13
    Pátá loď (2017)

Prvý výraznejší slovenský úspech filmu v novodobej histórii za hranicami Slovenska (Krištálový Medveď z Berlinale v kategórii Generation KPLUS). Bol som mile prekvapený, je to asi môj prvý slovenský film v kine asi po 10 rokoch. Prvú polovicu by som dosť prestrihal a učesal, pretože sa tam toľko až nedeje, ale ako náhle sa ocitáme v chatke vo Vinohradoch, tak sa začne herecký koncert dvoch malých detí, ktoré boli fakt dobre obsadené. Bol som vážne prekvapený z kamery a že slovenskí filmári si konečne zvolili aj inú paletu farieb a nie je to klasický šedivý filter a la Instagram. Zdravíme tvorcov Únosu. 7/10

• 8.3.2017  15:11
    Jackie (2016)

Oscarový životopis na zakázku, so skvelou Natálkou, troma mrazivým scénami a úžasne znepokojivou hudbou od Mica Leviho a jeho nominácia na Oscara za hudbu úplne zaslúžená. Proste taký poetický film, ktorý ukazuje svoju silu vo svojom tichu a hudbe. 6/10

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8