Výměna (2008)

Sedm + Přelet nad kukaččím hnízdem + Zelená míle = Výměna

Nevědomí (2013)

Vizuální majstrštyk, dárek pro všechny Falloutáře. Zajímavá dějová linka (bohužel přeplácaná) a důvod názvu filmu předložený polopaticky v poslední scéně i těm pomalejším. Poctivé 4* sci-fi, pátá hvězda navíc za dokonalý feel filmového post-ap světa a taky natruc vůči místnímu relativně nízkému hodnocení.

Zlomené město (2013)

Tak si to spočítejme: Klasická reklama má 30 vteřin. Písnička Drink for That od Rihanny asi 4 minuty. Ano, vychází to podle předpokladu, tohle je opravdu největší a nejdelší reklamní počin společnosti Jameson v historii.

Patrola (2012)

Jednou větou: Zas*aně dobrej videoklip :-) Mohl být o 20 minut kratší a někdy zbytečně netlačit na pilu (policajti jsou hrdinové, my víme), ale stejně to je za (trochu slabších) 5*.

The War on Democracy (2007)

Problémem tohoto filmu je, že ho jde rozdělit na dvě naprosto nesourodé části. Až diletantsky nezvládnutý pokus o vylíčení Hugo Cháveze jako největšího žijícího ochránce lidu a demokracie, Ježíše Nazaretského našich dní (tuto část nelze hodnotit jinak než jako jasný odpad) - a potom druhou část zabývající americkou "zahraniční politikou", posvěcenou magickou formulkou o ochraně národní bezpečnosti a národních zájmů. Zde už má film celkem co říct, ačkoli označit například Miltona Friedmana za radikálního ekonomického extremistu..:-) ...člověk se alespoň za dlouhých zimních večerů nenudí :-)

Proboha! (2008)

Jestli tohle má být nejreprezantativnější protináboženský film, ten nejlepší souhrn argumentů proč v boha nevěřit, měli bychom se asi všichni už tuto neděli vydat do kostela a modlit se ostošest. Tendenční, manipulativní, hloupými a nedomyšlenými "důkazy" přetékající snímek. Na běžného amerického vidláka Maherův vodopád slov stačí, bohužel je až neuvěřitelně vidět, jak plytký jeho přístup je, když se se setkává například s vatikánským astronomem. Hvězdička navíc za to, že Maher ve snímku ponechal moment, kdy ho naprosto rozsekal věřící v "zábavním" parku přirovnáním s vodou, ledem a párou. Jako neveřícímu je mi smutno z toho, že tohle někdo může hodnotit jako povedený film. Ateista s IQ 50 jistě při jeho sledování může notovat, Ateista s IQ vyšším než 50 u něj musí jen smutně koukat. Náboženství i ateismus jsou mnohem složitější fenomény a zasloužily by si výrazně lepšího zpracování. P.S.: A ten konec? Opravdu už jsem čekal jen na patetickým hlasem vyřčenou výzvu k založení Mezinárodních protináboženských legií s cílem vypálit v zájmu věčného míru všechny kostely, mešity a jiné svatostánky. :-)

Zahulíme, uvidíme 2 (2008)

Pokračování sice kvalit prvního dílu nedosahuje, ale i tak se ve své kategorii jedná o vrchol současné kinematografie:-)

Honba za lesním mužem (2006)

Průměrná komedie, škoda že Justin Long se svým kapku pomalejším parťákem nedostal víc prostoru, hned bych přidal jednu hvězdu. Vlastně, pokud by byl film jen o nich, možná bych přidal dvě. :-)