Jak se budí princezny (1977)

Jaké bylo moje překvapení, když jsem v osmdesátých letech na koncertě kapely Dybbuk uviděla za baskytarou Šípkovou Růženku. Jak se budí princezny je dodnes svěží, milá, příjemná pohádka na kterou se i po těch letech občas ráda podívám. A taky jedna z mála, u které si neřeknu: "Ježkovy voči, to už ZASE dávají tohle?", jako si to říkám, díky stereotypu vánočního programu, u mnoha jiných pohádek.

Zpověď královny střední školy (2004)

Milý deníčku, dnes mne potkaly dvě strašné události. Dostala jsem střevní chřipku a viděla jsem můj první film s Lindsay Lohan. Nevím, co bylo horší. Naordinovala jsem si živočišné uhlí, vypnutí telky a doufám v lepší zítřky. PS: jediný světlý moment přišel, když si Megan Fox oblékla ty červené šaty. Narozdíl od L.L. jí totiž slušely.

Letuška 1. třídy (2003)

I červená knihovna má svoje béčka aneb není to vtipné, není to napínavé, není to zábavné ale dobře to dopadne.

8. míle (2002)

Takový milý film o tom, kterak chudý chlapec skrze hip hop a nějaké to fuck ke štěstí přišel. Nedávno jsem se pokusila aplikovat Eminemův pozdrav ( "mír s tebou bratře" - doprovázeno vytrčeným prostředníčkem) na chlápka co mě předjel autem přes plnou čáru. Kupodivu neměl pochopení i když hip hop asi poslouchal, za jeho slovník by se styděl i Mc Šaman. Jemu i ostatním Osmou míli vřele doporučuji.

Neprůstřelný mnich (2003)

Umím si představit příjemný večer v obsazení: pár přátel, joint a Neprůstřelný mnich. Jsem si jistá, že nejpozději potom, co Yun-Fat Chow pronese: "You defeated an army of enemies while a flock of crane circled above" pochopíte naplno význam zkratky ROTFLOL. PS: I bez jointa jsem se pobavila náramně.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Prvních dvacet minut je velice silný zážitek (obzvlášť trpíte-li, jako já, silnou ichtyofobií). Herecké výkony vynikající. Kamera fantastická. Při scéně čekání na mostě jsem si málem překousla jazyk. Jenže co je to platné, když se scénář evidentně inspiroval Darwinovými cenami evoluce ( šest lidí zachraňovalo kuře ze studny. Všichni zemřeli. Kuře přežilo).

Já, robot (2004)

Inu příběh je možná až moc předvídatelný a název maličko zavádějící, ale jinak Já, robot nemá chybu. Hrdina je jak se patří neohrožený, hrdinka má přesně ten správný poměr krása x inteligence, ze závěrečné čtvrthodinky se mi lehce houpal žaludek a celé je to vizuálně dokonalé, učiněná pastva pro oči. Poctivě zasloužené ****.

Dr. House (2004) (seriál)

Zápletka (každého) dílu: pacient sebou sekne ( ve škole, v tělocvičně, na ulici..to je jedno kde) a je dopraven do nemocnice. Tam se mu (zřejmě při pohledu na tu spoustu přístrojů a psychicky rozkolísaný personál) dramaticky přitíží, a potíc krev a jiné tekutiny všemi póry, málem vypustí duši. Načež přikulhá dr.House, vytrousí za jeden díl víc hlášek než Han Solo za celou trilogii Star Wars, zprudí kolegy a těsně před pacientovým totálním rozkladem vystřelí od boku diagnózu. Moc mě to nebere, ale Hugh Lurie je fakt pěknej chlap.

Umění plakat (2006)

Umění plakat je pěkný film o nepěkných věcech. Dobré drama o špatném člověku. Drsný příběh o křehké dětské duši. Vtipkuje o příběhu který je k pláči. A ještě dlouho nejde vyndat z hlavy i když bych moc ráda.

Vyjednavač (1998)

Co si víc přít k sobotnímu večeru u telky. Napínavá podívaná, velmi solidní herecké výkony, zajímavá zápletka, jako vždy vynikající Kevin Spacey a finále skoro jako střižené podle té okřídlené věty Václava Havla. Poctivé 4*.