Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi

Recenze (452)

plakát

Zaklínač: Vlčí sen (2021) 

Čekal jsem to mnohem horší, ale dost gute. Jen ten konec byl docela moc, lepší by bylo udělat final battle lidská lůza a mágové proti zaklínačům, navíc zaklínači umřeli docela hodně ez, kromě hlavního týpka, to byl absolut unit.

plakát

Pašerák (2018) 

Kromě posledních 20 minut, hodně chill film, kdo by to řekl.

plakát

Čističi vesmíru (2021) 

Film, který neví co chce vlastne být. Btw nevím co vlastně bylo zvláštnímu zlému chlápkovi, jsem myslel, že je posedlej nějakou evil mars bakterií, ale to se nikdy nedozvíme, týpek je prostě bad, protože je bad, tak je to.

plakát

Cosmoball (2019) 

Jen proto, že můžem, neznamená, že bysme měli. Nutno ovšem říct, že klasická scéna, kdy týpek vypráví o svých dětech aby pak následně umřel krutou smrtí, mě nerozesmála, jn pro děti film, jak jinak.

plakát

Beastars - Série 2 (2021) (série) 

Oproti první sérii slabší, to se nedá popřít. Silnej začátek ale ke konci začne solidně ztrácet dech. Jeden z faktorů je nepochybně větší výskyt mystických prvků a občas solidní halušky. To se docela tvrdě dře s relativně! relastickou první sérií, která i občas ubrala ze "zvláštních" scén z originálu (manga), kde při útoku na lví yakuzu Gohin vytáhl kulomet, jen tak. Výsledek je očekáváný pro lidi co četli mangu, ale i tak trochu zvláštní, obvzlášť scéna kde Legoshi ma filozofickou debatu s hmyzem. Druhý a dost znatelnější problém je posledních pár dílů, kdy příběh nakopne ovedrive a rozjede se na FULL POWA. Člověk se podivuje, proč ze začátku jeli příběhem tak pomalu, ukazovali nám momenty, které mohli skipnout(ne že bych to chtěl, ale když neměli čas, musíme něco obětovat), aby na konci skoro přepnuli na power point prezentaci, jen aby se vše stihlo. A to je škoda, protože ten konec byl vyvrcholení zápletky, kterou celý příběh začal. Proto, ačkoliv spousta scén byl super a intenzivní a final boss fight byl fine (i když mohli trochu něco vymyslet, ta scéna byla víceméně jen přesná kopie mangy v animaci, která umožňuje mnohem větší svobodu), tak ten konec se hodně nepovedl. Pokud bude další série, doufám v trochu větší artistickou svobodu, páč příběh teprve začal a manga, ač je fakt najetá, rozhodně v pár momentech zakolísala a tohle je možnost to napravit.

plakát

Beastars - Série 1 (2019) (série) 

Metafory ( a alegorie. anafory a tak) to je oč tu beží. Příběhy, ve kterých místo lidí figurují zvířata ukazují na pararely a zároveň odlišnosti společnosti. Samozřejmě, je to prime furry materiál, ale co jsou potom bajky již tisíc + let staré? Skrze lehce pochopitelné vizuální zobrazení lze říci tisíc slov. A to je beastars, season 1 řekne v 12 epizodách více, než by jeden vůbec čekal. Jo, je jasné, že až to bude mainstream (možná už je) furries přiběhnou a udělají co umí nejlíp, ale to mě nezajímá. Jo, Japonská tvorba se nezapře, ale aspoň se člověk zasměje a upřímně, kdo v Evropě by do takové věci šel? Příběh jde tvrdě za svým a nenechá jednoho vydechnout. Za mě dobrý a see you in 2 season!

plakát

Četa (1986) 

Pořád dobrý, možná ještě lepší!

plakát

Rick a Morty - Rickdependence Spray (2021) (epizoda) 

Znáte tu hlášku, že stvořitel začal nenávidět co stvořil? Tak tady to mátě v přímém přenosu, lowkey to začalo ve třetí sérii a tohle je zatím vrchol. To co by v předchozích seasons byl joke na 2 minuty, je námětem célého dílu. Nyní zbývá už jen ta morbidní kuriozita, co bude dál?

Ovládací panel

Fanklub

(1)

Reklama

Reklama