Castlevania: Nokturno (2023) (seriál)

To se takhle sejdou 2 černoši z Karibiku (jedna mág šaman/druhý operní pěvec), 1 upír Azték, 1 upírka z Nigérie (asi) a upírka z Ruska (i když Bathory byla maďarka ne?), která má v sobě prastaré božstvo z egypta!!!! v Revolucionářské Francii, kde ale upřímně té revoluce moc nevidíme. Všichni o ní mluví, všichni ji řeší, všichni se jí boji nebo naopak oslavují, ale samotných revolucionářských gard... nic moc. Což je škoda, mi neříkejte, že ve světě, kdy šlechta je infiltrovaná vampíry a magie je realná věc lidé žijou prakticky stejně jako my. Mírně mi to vadilo i v předchozí sérii, ale tam aspoň se pak lidi adaptovali, viz. přepadení vampýrů ve dne, atd. Je to škoda, mohli třeba dát vědět revolucionářům, co se v tom Francouzským zapádákově dějě a příběhly by elitní anti-šlechtic/upíří gardy nebo prostě šílenej dav, co já vim. Akce docela ujde i když někdy trochu kostrbatá, něco mi nesedlo, něco jo, mohlo to být mnohem lepší, ale moderní doba se žádá moderní obsazení a kontext, pořád něco o otrocích a svobodě a zlých bílých lidech, co naděláme no. Ještě dodám, měli by trochu zapracovat na scénáři a dialogu(monologu), opravdu není třeba při každém druhém slově říkat FUCK, FUCKING, FUCKER, SHIIIT, atd. Chápu to, když nám bylo 15 let, tak to znělo super a cool, jenže když hlavní zloduch má super evil proslov a začne FUCKOVAT, tak je člověku trochu trapně...

Appaloosa (2008)

Tohle je prostě trojkáč, neurazí, ale ani příliš nenadchne. Docela dobrej konec ovšem.

Náhlá smrt (1995)

Pěkně hloupej film, nejlepší je asi ten fight s tučnáčí paní v kuchyni a pak ten pád helikoptéry, super efekty...

Ahsoka (2023) (seriál)

Áááá já nevím, něco se mi libí, něco zas tak moc ne. Předně postava Thrawna, myslím, že mluvím za hodně lidí, když řeknu, že pokud bychom si měli vybrat mezi Thrawnem a novou republikou, bez váhání se postavíme vedle šmouly. Nová republika je fucking trash, byrokratickej humus, naproti tomu Thrawn... libí jak všechno předpovídal, vše odhadl, aby pak nakonec vždycky podřízení selhali. To je jediné co může týpka zastavit, ale proč? Thrawn je bez debat nejlepší alternativa pro vzdálenou galaxii, takže i když mám rebely docela rád, budu vždy stát za ním. JO a to že Sabine používá force? To je trošku už moc řekl bych. EDIT: btw trochu mi vadí ten trend, že lidi přežívají propíchnutí lightsaberem jak skoro nic, nejsem fanda, ale vůbec

Mezi živly (2023)

Fakt dobrá animace, asi jedna z nejlepších co dnes můžete vidět. A svět, vizuál jak vypadalo město, atd. Ač to není na první pohled jasné, jsem docela velký cíťa, takže romance ve stylu romeo a julie mě vždycky dostanou, ale to je asi tak vše tady. Navíc, přiznejme si, většinu vztahu táhl vodní týpek, on prakticky vždy posunul jejich vztah dál i s nasazením vlastního života, respekt. Co se týče zbytku. No, já bych rád věděl jak vůbec tenhle svět vznikl? Co byla ta divná bouře? Jaký je rozdíl mezi stromem a živým stromem a jaká je meta ve vztahu, když dělamé "prunning"? Dle mého názoru, tohle je Zootopia, jen trochu jinak. Disney a Pixar mají rozhodně navíc, želbohu, svého potenciálu nevyužívají, spíše naopak.

V paprscích slunce (2015)

Brutální, tak bych to popsal. Přesně proto nejsem proti globální vládě, páč ta by tuhle věc zarazila. Jsou hrozné shitplacy a hellholy po světě, to asi všichni víme. Ale Severní Korea je dnes víceméně pískoviště na hraní pro rodinu Kimů, jejich pijavic a dalších jedinců u moci. Na těch lidech je to úžasně vidět a tenhle dokument to nádherně ukázal. Ti úředníci si vážně mysleli, že když řeknou větu "ohromně jsme zvýšili výrobu shitbakelit džínů, tak to někoho na západě bude zajímat... ach jo, na těch lidech byla vidět ta fyzická bolest, když je k tomu nutil. A ten konec, ten konec: (. Ti lidé už nemají sílu, ti se z toho sami nikdy nedostanou. Lidi na youtube můžou řvát o konci světa atd., ale tohle je pravý konec světa, beznaděj, čirá beznaděj. A Generálové co mají 30 medajlí +...

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Velmi reálnej film, co já bych dělal na Gilbertově místě, to absolutně nedokážu říct.

Raya a drak (2021)

Takhle, pokud máte rádi dračí mytologii, tak to docela jde. Sisu, i když má sklony k otravnosti a hlas jako kdyby strávila život v opiovém doupěti (anglickej dub), časem si člověk zvykne, rozhodně má charakter. Na co se ovšem těžko zvyká, je Ramari. Budu upřímný, nevím o co se tady pokoušeli. Jako jo bro, totálně je to chyba všech ostatních stejně jako tvá holka, hahaha. Raya jí měla radši oddělat, ale samozřejmě, nakonec zvítězí síla přátelství a lásky, no, co taky můžeme více chtít od Disneyho sázky na kultůrní jistotu. Aspoň se tohle nenatáčelo vedle koncentráků.

Dračí princ - Book 5: Ocean (2023) (série)

Zkusil jsem to a už nedokážu pokračovat, Velká knížnice mě dorazila, potenciál té show je úplně v háji, škoda.

Neporazitelný - Atom Eve (2023) (epizoda)

Atom Eve rozhodně bude hrát kritickou roli v budoucnu, ale sama to tak úplně neutáhne, navíc, ty její náhradní rodiče jsou vážně trochu přehraný.