Skeksis

Skeksis

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 30.3.2020  11:15
    Taineun jiokida (TV seriál) (2019)

Hahahaha! Nevedela som sa rozhodnúť, či ho mám ľutovať, alebo tresnúť ho po hlave. Cvoci, úchyláci a debili sú všade, ale asi nie až v takej koncentrácii. Zvlášť, keď ide o susedov, aj o kolegov, a na kamošov a rodinu sa spoľahnúť nedá. Veta: "Keď niekomu stále hovoria, že si blázon, tak sa ním naozaj staneš," je obmena vety z Kafkovho románu Proces - "Keď ti neustále všetci hovoria, že si vinný, tak tomu začneš veriť." Myslím, že tam zubár (moja najobľúbenejšia postava) čítal aj knihu Premena od Kafku, ale nie som si istá. Na druhej strane, miestami to pôsobilo ako naivné divadlo, ale myslím, že priveľká afektovanosť, alebo naopak prázdny výraz, sú aj časťou Kórejskej kultúry. Chechtajúci sa debili a úchyláci s nožom ma síce pobavili, ale napokon to až také peklo nebolo. Pripomínalo mi to niečo medzi Twin Peaks a U Zlatej rukavičky.

• 25.3.2020  14:43
    Delhi Crime (TV seriál) (2019)

Aké zbrane? Stačia palice. Aké putá? Stačí chytiť za ruku. Aká forenzná analýza? Stačí pohrabať sa kadekde... Psychicky narušení cvoci tu vždy boli a budú, ale nie je vždy zvykom, aby sa k nim pridávali ostatní haljzli (haljzli píšem preto, lebo si myslím, že nik ďalší z tých ostatných piatich nebol cvok, skrátka boli iba hajzli). Dobre, India - vegetariáni, k zvieratám sa asi správajú lepšie, ako k ženám. Zasratí hinduisti, kurwa celý svet kýva hlavou zhora nadol, keď s niečím súhlasí, iba drbnutí cigoši kývajú zľava doprava, akoby im hlava išla odpadnúť. Dohodnuté manželstvá, objetivizácia žien, korupcia v každom sektore... Vidíme tu iba jeden prípad z mnohých (stavím sa, že mrte rovnako brutálnych je zatajených). V rámci toho, že India má 1,3 miliardy obyvateľov... Na Slovensku máme halzlov tiež, ale tam ich je así oveľa viac...

• 21.3.2020  11:10
    The Valhalla Murders (TV seriál) (2019)

Konečne nijaká mysteriózna sračka bez ladu a skladu, a hlavne logiky, s ktorými sa v poslednom čase roztrhlo vrece (napríklad všetko podľa predlohy od S. Kinga). Surové, priamočiare, možno trochu jednoduché krimi. Občas som mala pocit, že som to už ikskrát videla niekde inde, ale v konečnom dôsledku som sa nenudila. Zneužívanie detí, skorumpovaná polícia a vládni úradníci, ale to máme aj tu (pripomenulo mi to, keď policajný prezident pomáhal zahladiť dôkazy v kauze Kuciak). Ale bavilo ma najmä to, že severania si zase neváhali zarýpnuť do ZLEJ CIRKVI. Možno by som tej téme v seriáli dala ešte väčší priestor. Všetci cirkevníci sa tvária ako baránkovia boží, alebo skôr ovce, ale keď niečo nie je podľa nich, tak by najradšej znovu upaľovali na hraniciach...

• 13.3.2020  16:45
    Nula nula nula (TV seriál) (2020)

Ale no tak dobre. Previezť z pol tony kokaínu cez polku zeme nie je jednoduché. Zvlášť, keď ste súčasťou kartelu, po ktorom ide iný kartel. Skorumpované Mexiko - cez policajtov, vojakov, úradníkov, politikov (moment, niečo mi to pripomína - že by Slovensko?). Až na to, že tu nie je bežné, aby ľudia každý deň viseli z mostov ako výstraha, a nik si to už ani nevšíma. V Mexiku je to bežný deň. Aj vyhrážky typu: "Ak ma nepočúvneš, uvarím ťa zaživa. Začnem od chodidiel, a keď budú uvarené, odrežem ich a buď si istý, že ťa ich donútim zjesť."

• 13.3.2020  16:36
    Outsider (TV seriál) (2020)

Ďalší z debilných mysterióznych krimi zlátanín od Stephena Kinga. Ale toto už prekročilo hranice mojej trpezlivosti. Odniekaľ odrazu príde nejaký El Kokot, zmení podobu na koho chce, urobí si otroka z koho chce, ale k tomu všetkému potrebuje zopár detičiek ako dezert, lebo tie vraj chutia najlepšie. Slaboduché, bez ladu a skladu, možno by som lepšie prijala záver, keby boli všetci zhúlení, ako sa celý čas zdali byť. Ale nie, boli triezvi a El Kokot menej uveriteľný ako Martinko Klingáč.

• 6.3.2020  14:48
    Cizinec (TV seriál) (2020)

Páčil sa mi dej a tempo, ktoré neboli nudné, pekná kriminálna zápletka, sympatickí herci. To mi v podstate stačí. Ale na rozdiel od hlavnej postavy nebudem odsudzovať toho starého pána, ktorý zabil ženu. Ja na jeho mieste by som tú kurvu zabila už dávno. Na staré kolená skončiť vo väzení - to prajem iba nacistom.

• 6.3.2020  14:39
    Hříšnice - Cora (série) (2017)

V mene Otca i Syna i Ducha vymysleného: točte lepšie seriály! Komentujem iba prvú sériu, ktorá mi pripadala veľmi slabá a nedomyslená najmä v detailoch. Napríklad barmanka by si ťažko spomenula, kto v bare tancoval pred piatimi rokmi. Alebo prečo by niekto klamal, že nepozná človeka, ktorého zabil, keď je jasnejšie ako číre jazero, že ho poznal. Alebo... to už nechám tak. Zase jednej žene - celý život všetkými manipulovanej, konečne preplo a zaklala muža rovno na pláži pred očkami detičiek a rodičov s úpalom. To je celkom dobrý nápad, pripomenulo mi to Cudzinca od Alberta Camusa - zabiť niekoho bez zjavnej príčiny. Ale čo nasledovalo, ma už vonkoncom nebavilo. Možno, keby to bolo lepšie natočené...

• 27.2.2020  14:16
    Endeavour (TV seriál) (2012)

Miestami zdĺhavé a hlúpe, ale veľmi dobre natočené detektívky. Dobrí herci, pekné prostredie. Rušilo ma niekoľko vecí - napríklad daktyloskopia - tá už bola známa, napriek tomu nezobrali odtlačky z volantu, z kľúčov a podobne... Ale výsledok je dobrá detektívka z minulosti, nezaťažená všetkými vymoženosťami budúcnosti.

• 27.2.2020  11:00

Konečne niekto! Konečne to niekto zobral do rúk celé! Scenár, réžiu, produkciu, rolu. Toto robí stále málo režisérov. Niekto iba ukradne scenár a natočí podľa toho film, niekto tam iba hrá, niekto iba napíše scenár a zapredá sa nejakému dementovi, ktorý mu ho dodrbe zlým filmom... Ale Edko si povedal: NIE!!! Ja to urobím celé, a dopadlo to cool. Gratulujem.

• 27.2.2020  10:54

Jááááj bože, každému by malo byť jasné, že keď sa o ženu - nie najväčšiu krásavicu po zenite, zaujíma mladý vypracovaný playboy, asi mu nejde o ňu, ale o čosi iné. Zase jedna naivne, idiotsky, lobotomicky uverila, a tak aj dopadla. A to je celé. Ku koncu to bolo už ako naivné divadlo, alebo ako z céčkového hororu na tretiu.

• 23.1.2020  14:29
    Servant (TV seriál) (2019)

Reborn - ja tak narábam s každým dieťaťom. Chytať ho celé je nudné, stačí za nohu, alebo ruku... Seriál je dobrý vďaka produkcii a hercom (Lauren Ambrose si pamätám z Odpočívaj v pokoji, ktorý je podľa mňa nedocenený). Čo sa týka scenáru, to je otázne, možno by to chcelo viac premyslieť.

• 23.1.2020  14:20
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tak nejako to mohlo byť, alebo bolo. Černobyľská tragédia (a dôsledok idiotov) sa stala 26. apríla, pričom naše národy sa veselo premávali 1. mája s debilnými vrtuľkami a kvietkami z krepového papiera na paličke. Všetkým nám hlavy ožarovala radiácia z Ukrajiny (nech mi nik nehovorí, že nás to nezasiahlo), slniečko na nás svietilo a život poznačený rakovinou rôzneho druhu, potratmi a rôznymi ochoreniami išiel ďalej. Herecké osadenstvo 100. bodov. Až na to, že vrtuľník sa z radiácie nerozpadne...

• 23.1.2020  11:36
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Milujem britský suchý čierny humor. Irónia, sarkazmus a skepticizmus vedú týmto seriálom skrz naskrz a som tu ako doma.

• 22.1.2020  18:03
    Dublin Murders (TV seriál) (2019)

Snažila som sa, snažila..., pre pekné írske prostredie... a pre pozitívne komentáre. Nuž, neviem, prečo sa v poslednom čase vytasili pred moje červené oči seriály a filmy charakteru mysteriózne krimi. Jediné mysteriózne krimi, kroré mám rada, je Osvietenie (od Kinga, rež. Stanley Kubrick), ktoré podľa môjho mienenia prevyšuje knihu (aj keď to väčšinou býva opačne). Všetky tie mysteriózne sračky typu: Castle Rock, IT, Ouisider, či čo... Vždy sa teším na nejakú racionálnu pointu, ale vždy tam vyskočí nejaký vyšľahaný ťaman, alebo bezprízorná kača, ktorí mi potvrdia vopred skazený dej, ktorý nevychádza z reality. Nemám rada ani Stephena Kinga, ani jeho stupidity. Tento seriál má veľa textu, ktorý nič nehovorí (počula som iba samé bla bla bla bla bla...) možno preto, že veľmi nerozumiem britskej/írskej angličtine, ale aj tak. Vkuse tam iba melú, a málo sa deje. Ovce, kozy a trávička mi môžu byť ukradnuté. V slovenskom lese vám nájdem mŕtvol koľko chcete.

• 2.1.2020  18:19
    De Dag (TV seriál) (2018)

Tupé naťahovanie deja, aby to vyzeralo realisticky a neustála retrospektíva ma nebavili. Napriek tomu tam bolo zopár cool zvratov, ktoré som nečakala. Dobrí herci a bla bla... Ale koniec ma sklamal. Čakala som aspoň nejakú satisfakciu za dvanásť dielov naťahovania. Ak je zmyslom seriálu nezmyselné naťahovanie diváka, tak sa im to podarilo, ale ja to neoceňujem. Koniec naznačoval druhú sériu, tak sa uvidí... Iba neviem, či chcem zase venovať svoj čas naťahovaniu, ktoré vedie dostratena.

• 16.12.2019  18:17

Takto drzo sa obtierať o výborné Kubrickovo Žiarenie! Ech! Ale názov je príznačný - Doktor Spánok mi konštantne privodzoval spánok, a keď som nezaspávala, tak som sa rehotala na tom, aká je to sprostosť! Celá tá vec s dušami a nadprirodzenými schopnosťami... také divné nedomyslené abrakadabra. Herecké výkony nesympatckých hercov dobré - za to dve hviezdy.

• 22.11.2019  12:10
    Joker (2019)

Tento Joker bol najvzdialenejší od svojho mena. Nicholsonov Joker bol umelý (toho by som si asi jediného pozvala na detskú oslavu, aj keď by sa mohla skončiť kadejako), Ledgerov Joker mal gule, Phoenixov Joker je zlomený človek. Psychická porucha, lieky, potkany, špina, odpadky, násilie a nespravodlivosť - asi tak by som zhrnula tento film. Musím však napísať, že tento Joker mi nápadne pripomínal postavu z filmu U zlatej rukavičky.

• 20.10.2019  14:40

Pobavila som sa, niekoľkokrát som vybuchla smiechom. Ale naozaj originálny nápad pokazilo zlé natočenie a u mňa to bol vizuálny prepadák, narozdiel od neskorších režisérových filmov. A ak bolo zámerom režiséra, aby boli herci horší ako z naivného divadla, tak sa mu to podarilo. Rozmýšľala som nad dvoma hviezdami, ale nakoniec som dala tri, aj pre scenár, ktorý si písal režisér sám.

• 19.10.2019  17:16

Ha ha! Odporný, škaredý, slizký, škuľavý psychopat - a ako dobre vie zdvihnúť náladu! Neviem, prečo je to uvádzané ako dráma/thriller/horor, keď mne to pripadalo ako komédia. Ja som sa zabavila.

• 4.10.2019  17:41
    Slunovrat (2019)

Výborne natočená blbosť. Kopa cvokov sfetovaných "z darov prírody" pobehujúcich po lúke v handrách spred sto rokov... Ako to asi môže dopadnúť?!!! Keby som to videla, hneď by som zaradila spiatočku plnou rýchlosťou. Ale nie, hlavná postava si pomyslí, že ešte lepšie bude na psychické problémy dať si huby a čudesné odvary. Potom sa pozerať vo veľkom teátri ako skáču starci zo skaly, lebo je to vraj zvykom. Keď už by ma to neodradilo zostať, tak potom neviem čo. Ale nie, asi im všetkým z tých húb hrablo a zostanú tam, až kým........ A rozprávky je koniec. Pre mňa predvídateľné, trochu hlúpe, ale dobre natočené.

• 11.9.2019  14:41
    Love, Death & Robots (TV seriál) (2019)

Každý diel je o niečom inom, animovaný iným spôsobom. Inteligentné a vtipné dialógy. To, že fantázii sa medze nekladú potvrdzujú všetky časti, napríklad, že jogurt ovládne svet je podľa mňa najvtipnejšie a milujem tú myšlienku:))) Všetky časti sa mi viac-menej páčili, aj keď niektoré skončili prirýchlo. Chcem viac častí!!!

• 23.5.2019  12:47
    Klér (2018)

Zamotaný kruh a najhoršiu inštitúciu v dejinách ľudstva treba konečne stopnúť! Minimálne úplne odlúčiť od štátu. Nielenže cirkev zabrzdila vývoj ľudstva na 11. storočí (kým osvietencom netrklo, že svoje dogmy a ilúzie hodné cvokom v blázinci si môžu strčiť do riti), ale násilím a strašením ľudí nahonobený majetok im dáva moc svojimi chápadlami doteraz obťažovať slušných ľudí. Najviac mi kypí žlč, keď počujem, že ľudia robia zbierku na posratú kaplnku, pritom Vatikán sa váľa v peniazoch. Cirkevní hodnostári nosia drahé rúcha, zlaté žezlá či čo to majú, bývajú v drahých apartmánoch, vozia ich vlastní šoféri na drahých autách, a za to všetko by nakŕmili polku Afriky, o ktorej tak často hovorí pápež. WTF!!! A ešte k tomu zneužívajú a kryjú zneužívanie detí! OMFG!!!

• 25.2.2019  13:49
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Jediné strašidelné je nadhodnotenie tohto seriálu. Vystrašil by možno iba deti, aj keď tie dnešné už asi nie (keďže im už Janko a Marienka, ani Červená čiapočka nič nehovoria, pričom tie rozprávky sú strašidelnejšie ako tento seriál). Pre mňa predvídateľný dej, stupídne nápady typu: niečo škriabe za stenou, tak sa poďme báť... mi už v dnešnej dobe pripadajú veľmi chabé. Výkony hercov boli dobré, ale seriál sa mi nepáčil.

• 15.2.2018  16:41
    To (2017)

Nemám rada klaunov, ale Pennyvise bol cool, nemám rada ani deti, ale tieto boli vcelku príčetné. Knihu som nečítala, film je však natočený dobre, no vcelku je to totálna blbosť. Režisérova Mama sa mi páčila oveľa viac (aj keď je to tiež blbosť), možno preto, že bola podľa originálneho scenáru... neviem. V každom prípade neurazí, a celkom dobre sa to pozerá.

• 18.1.2018  20:36

Na hovno dej, neviem načo tam boli dobrí herci, keď ich mohli nahradiť úplní beztalentoví tupci. Ble, idem radšej spať!

• 20.12.2017  16:05

No a čo, že blbosť?

• 7.11.2017  16:44
    Suburra: Krvavé předměstí (TV seriál) (2017)

Nerozumiem všetkým seriálom, ktoré sa hrajú na skvosty, či super cool, keď im už predchádzal film, podľa ktorého sú natočené/rozťahané/rozkymásané/skysnuté/prifarbené/nudné/hlúpe/zbytočné... Suburra bola fajn, ale extra ma neoslovila, toto je nejaké podivné hranie sa ňu čiže ešte menej...

• 1.11.2017  13:27
    Blok 99 (2017)

Lepší film som nevidela už dlho. Vinca Vaughna som nemala rada, ale po tomto filme s ním budem pozerať asi všetko. Patriotizmus je na hovno, prisťahovalectvo tiež, brať drogy, alebo nebrať je tiež rovnako na hovno, väzenský strážnici sú rovnaké svine ako väzni, a strata slobody a súkromia je rovnako nanič ako starať sa sám o seba v bežnom živote. Čo vlastne z toho vyplýva? Najlepšie je zmieriť sa s tým a prijať následky vlastných činov. To sa v očiach Vaughna dokonale zrkadlilo.

• 26.10.2017  13:33
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Nerozumiem všetkým pozitívnym komentárom. To všetko tu už bolo, a lepšie spracované. Hlavná postava - agent FBI vyzerá akoby sa práve narodil. Psychopati a psychotici tu vždy boli a budú, vraždili, a aj budú vraždiť. To, že človeka formuje aj výchova, nie len gény, už tvrdili aj ľudia pred 300. rokmi. A že zistenie motívu vraždy môže pomôcť dolapiť vraha - to je stará otrepaná vec od počiatkov psychoanalýzy. Takže nerozumiem, prečo sa v tom v dnešnej dobe rýpať, aj keď sa dej odohráva v nie tak dávnej minulosti. A samé bla bla bla... ma skoro uspalo. Najhorší seriál, aký som videla za posledné roky. Fincher už po 7even a Klube bitkárov radšej nič nemal točiť. A toto už úplne posral. Jedna hviezda z nostalgie.

• 11.10.2017  15:47
    V utajení (2017)

Čo to boli za škaredé ksichty?!!! Asi najlepšie tam vyzeral rachitický Douglas, ktorý prešiel svojimi sto rokmi, rakovinou, a nakoniec ho možno skolí, keď uvidí tento film. Zopár podarených akčných scén, ale väčšinou nudná stupidita plná škaredých ksichtov. Najhoršie je, že skrivený znechutený škaredý ksich po pozretí zostal aj mne.

<< předchozí 1 2 3 4