Čestné skautské: Tajné složky amerických skautů (2023)

Čo v tom skaute okrem mávania americkou zástavou a znásilňovania chlapcov vlastne robia? To sa z tohto dokumentu nedozviete. O tejto sexistickej a pedofilnej organizácii mám takú predstavu, že pôvodne mala učiť chlapcov (neviem, prečo iba chlapcov) ako prežiť v divočine (neviem, prečo by mali vedieť prežiť v divočine, keď žijú v civilizácii). Keby som hociakého toho skautíka s červenou šatkou okolo krku a v škaredých šortkách vysadila niekde v pralese, tak by mu tá zástava veľmi nepomohla. Film je na môj vkus priveľmi ukecaný, chýba mu viac osobných výpovedí, alebo viac rozobrať tie, ktoré tam sú. A jeden záber sa tam opakoval asi desaťkrát.

Dům tajemství: Smrt v Burari (2021) (seriál)

Jebnutí Indovia! Tak im treba! Samé dachrkbrkfkblkfklkfuck. Jebnute hovoria, vrtia hlavou akoby im išla odpadnúť, špinavé bosé nohy v žabkách či sandáloch, kravy na ulici, zaprášené psy všade, gýčové šatky a "zlaté" doplnky, špina, nedostatok vody, nedostatočná hygiena a hajzel - diera v zemi. A vraj to bola ešte vzdelaná a majetná rodina. Samozrejme, že to dopadlo tak (keďže musia počúvať najstaršieho muža v rodine a ženy tam majú za rodiace a za jedlo variace tvory bez mozgu, a navyše veria všetkým možným pičovinám), že keď povedal duch otca synovi, že sa majú všetci obesiť alebo čo (to s tým stromom som to nepochopila), tak sa proste obesili na super cool šatky z trhu (by som sa už aspoň obesila na Versace, Chanel, Gucci, Alexander McQueen - ten má dobré lebky).  A vraj im to nadiktoval prostredníctvom neho do denníka ten jeho duch či čo. Hm... Najviac mi bolo ľúto toho psa na streche. Keď mali takých super susedov a neviem akú super rodinu, prečo si ho hneď nezobrali?

Ďábel od vedle (2019) (seriál)

Typické pokrytecké USA! Aj Južná Amerika, kde tiež ušli davy nacistov. Vraj kým sú to "tichí" nacisti a sekajú už iba dobrotu, tak je všetko v poriadku. Takže sa celkom pokojne mohlo stať, že ten istý ujo, ktorý vám opravuje bicykel, si v minulosti krátil čas mlátením vychudnutých ľudí a naháňaním ich do plynových komôr. Doteraz nikomu nie je jasné, či ten človek bol alebo nebol "Ivan Hrozný", lebo tie spisy KGB by som nebrala až tak vážne, oni si proste písali, čo chceli, a robia to tak doteraz. Ale určite bol psychopat, alebo sociopat. Neviem sa rozhodnúť, či jedno alebo druhé. Ale tipujem, že sociopat, lebo slzu ste uňho vyroniť nevideli, iba ten debilný výraz, čo mal celý čas. To, že prejavoval city k deťom - to sa dá naučiť. Navyše sociopati sú dobrí v prispôsobovaní sa okoliu, proste to dobre hrajú, akurát, že nič necítia. Keď sa tam hral na mŕtvolu, tak som sa už pučila od smiechu. Ktovie, koľko je ešte senilných dedkov po svete, ktorí si asi už ani nepamätajú, čo za vojny robili.

Podmáznuté přijímačky (2021)

Páčilo sa mi, že konečne niekto povedal na kameru, že prestíž je pôvodne francúzske slovo a znamená klam. A tiež, že Harvard nie je zákonite najlepšia univerzita čo sa týka poskytnutia vzdelania. Je to iba značka, ktorú si môžete nacapiť na hlavu, na chrbát, na riť, ale neznamená, že ste lepší, ako iní vysokoškoláci. A tiež je rozdiel medzi nasávaním vedomostí a prijebaným člnkovaným, plachtením, vodným pólom... Buď idem na výšku pre určité odvetvie, alebo športovať. To môžem, kurva, aj mimo školy. Skrátka, aj najvzdelanejší z retardov je stále iba retard. Dokument bol muka.

Orgasmus s.r.o.: Příběh jménem OneTaste (2022) odpad!

Piča! Nik nepovedal tej mentálke, že má držať hubu, nekrákať furt o piči a radšej sa zahrabať pod zem?! Nepripadá mi vhodné, že ukazujem svoj klitoris pred skupinkou vygumovaných imbecilov, nejaký cudzí muž mi ho tam masíruje, a keď sa z nejakého mne nie celkom známeho dôvodu (keďže mám asi tridsať divákov) urobím, tak mi zatlieskajú. Toto je už úplný úpadok ľudstva. Aj tento dokument, ktorý mal uzrieť svetlo sveta iba na súde. Myslím si, že nie všetky veci sa majú preberať na verejnosti a nie o všetkom sa má hovoriť. Je to podľa mňa nejaká základná ľudská inteligencia, ktorá sa pomaly stiera a krákanie imbecilov to uzurpuje do normálnosti.

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl (2019)

Najväčší večierok, čo nikdy nebol, je naša deaflympiáda z roku 2011. Haha, to by mal spracovať Netflix. Doteraz sa na tom bavím. Magor si zmyslel, že usporiada festival na ostrove, ktorý vraj kúpil, pritom ho nekúpil, a nakoniec to ani nemalo byť na ostrove, ale na polostrove, ktorý na počítači upravili ako ostrov. Účastníci mali za ťažké prachy bývať vo vilách, ktoré tam neboli, nebola tam ani elektrina, ani hajzle pre tisíc ľudí, ktorí si kúpili lístky. Takže postavili stany, ktoré zostali po nejakom hurikáne, hudobné skupiny odmietli účasť, namiesto kulinárskych špecialít dostali chlieb s plátkovým syrom a paradajku, a mali šťastie, že vôbec vodu. Tak to dopadne, keď človek vo veľkom štýle robí veci, o ktorých nemá ani páru. Agentúry usporiadavajúce koncerty a festivaly sú totiž úplne iný druh podnikania ako tie blbiny, ktorým sa predtým venoval. Veľké oči + veľké ego = veľké dlhy. Dokument bol dosť chaotický, rovnako ako ten "festival".

Katolická škola (2021) odpad!

Ja mi jasné, že z cirkevných škôl vychádzali iba sadisti, masochisti, gejovia a pomätenci. To z nich urobila katolícka mola, ehmm pardon, škola, ktorá im vliezla do mozgu cez ucho a urobila z nich kreténov. Teda, pokiaľ neboli kreténi už predtým. V spoločnosti samých chlapcov mali vraj potrebu každý deň dokazovať svoju retardovanosť, ehmm pardon, "mužnosť", takže v rámci toxickej maskulinity im zákonite muselo jebnúť. Skoro všetci muži, ktorí majú potrebu uzurpovať si svoju "mužnosť" sú gejovia. Potom sa stáva, že tajne preťahujú mužov a bijú ženy.  V tomto prípade sa stalo, že znásilnili a zbili ženy v počte dva kusy. A jedna zomrela. Nebudem ľutovať tých zbohatlíckych, mentálne nestabilných, psychicky nevyvinutých a narušených kokotkov, pretože tak boli formovaní rodičmi a spoločnosťou. By som ich nechala omrdať celou väznicou, a potom v rámci dobra spoločnosti utratila, pretože len čo jeden z nich vyšiel z basy vraj za dobré správanie, zabil dve ženy.  Film bol nestabilný, chaotický, neucelený, nevedel, aký kút má ešte ošťať, rovnako ako tie postavy v ňom.

Krvavá jízda (2020) (seriál)

Čierne komédie nemám veľmi v obľube, a komédie celkovo, ale tento seriál mi padol vhod. Každý diel je o niečom inom, všetky skrývajú nejaké prekvapko. Miestami absurdnosti a hlúposti, ale ja mám niektoré hlúposti celkom rada. Je to dobre spracované a vtipné. Gratulerer!

Postarejte se o Mayu (2023)

Je tu ešte niekto, kto neveril tomu dievčaťu ani za mak? Herečka už od malička, akurát že zlá. A celkom možné, že psychopatka. Dokumentovať to, bol nápad jej mamy, a už iba to je divné. Nechcela by som dcéru ukazovať ako v zoo, nech už by jej bolo čokoľvek. Podľa mňa jej nič nebolo, len sa akýmsi čudným spôsobom chcela prispôsobiť jej mame, alebo získať pozornosť a náklonnosť. A rozhodnutie dávať jej konské dávky ketamínu (ktorý je mimochodom fakt určený pre kone) a spraviť z nej feťáčku? Je jasné, že jej mama tiež nebola normálna, a to na prvý pohľad. Proste je ťažké presvedčiť ma o opaku, aj keď môj názor sa dá vyvrátiť. A to, že bol stále nejaký človek za kamerou od začiatku, aj keď pred kamerou s ňou boli obaja rodičia, aj keď vôbec nebolo zrejmé, aký prípad z toho bude - to je už mega podozrivé. Ako keby si máti už od začiatku chcela vytvoriť nejaké alibi. Na súd prišlo "chudiatko" dievčatko s v minišatách s výstrihom kurvy, so zázračne rovnými nohami a normálnou chôdzou. Takže nijaké divadielka so skrčenými nôžkami ma nedostali. Ani, že raz je normálna a raz je skrútená a nemôže chodiť. Bulšit! Umelé slzy, umelé reči, mimika horšia ako u Amber Heard na súde. A všetci tu im to uverili. Takže záver: Postarajte sa o Mayu. - Postarajte sa radšej sami o seba.

Made You Look: Příběh padělaných uměleckých děl (2020)

Falšovať Pollocka nie je možné. Všetky tie cákance sa dajú veľmi dobre porovnať, pretože nikdy taký chos, ktorý ani sám nekontroloval, sa nedá napodobniť. A ak chce mať niekto doma Rothka – jeden alebo dva obdĺžniky dvoch farieb, prípadne ohraničených treťou, za niekoľko miliónov dolárov, je to už jeho problém. A úprimne, neplakala by som za stratenými peniazmi, lebo je to fejk, ale pre svoj mizerný vkus. Je poľutovania hodné, že na takéto „originály“ majú väčšinou iba ľudia, ktorí sotva rozoznajú žltú od modrej, hlavne, že na to majú, aby sa mohli vo svojej retardovanosti vystatovať, aký drahý obraz im visí na stene, alebo ho berú iba ako čistú investíciu, ktorú neskôr predajú za viac. A keď niekto príde s doteraz nikým nevidenými obrazmi známych autorov, tak by som si to preklepla ešte viac. Čo sa týka určovania pravosti – okrem histórie vlastníctva a štýlu, sa dá zistiť aj vek farby, ktorou je obraz namaľovaný. Nestačí len lupa, kde vidíte praskliny a prach, ale napríklad rontgen. Historici umenia to tiež presne nevedia, potrební sú aj technici a chemici, ktorí sa týmto zaoberajú. Takže si nemyslím, že tá teta galeristka hovorila celkom pravdu, že sa nechala oklamať nejakou krpatou žienkou, ktorá prišla odnikiaľ s obrazmi v kufri auta. Podľa mňa v tom išla s ňou. Keď nejakí chemici potvrdili, že je to nová farba na starom plátne a starom blindráme, čiže je to podvrh, správu galéria ignorovala, zamietla pod koberec a ďalej obrazy predávala. A Hammerovci sa tam spomínajú ako filantropovia, pritom to boli skazení skurvysynovia, zvrhlejší ako prasce. Michael Hammer tam dosadil túto tetu galeristku, ktorá je zrejme taká klamárka a podvodníčka ako celí Hammerovci. Galéria profitovala iba z predaja falzifikátov, ale boli s tým spokojní. Čurák iba vycieral tie umelé zuby, nepohol ani prstom a kupoval si mercedesy za pol milióna dolárov. Jasné, že nemal príjem iba z galérie, ale to už je o inom. Nuž, dopadlo to tak, ako to dopadlo. Ešte, že tak.