Eldorado: Co náckové nesnesou (2023)

Jasné, že mi od začiatku ponímania niečo nesedelo na tej toxickej hypermaskulinite - že sú všetci utajení (a v podstate neutajení) gayovia. Asi preto som nebola prekvapená, keď ma v roku 1932 od varenia večere (ako slušne vycvičenej genderovo správnej a mierne nepríčetnej žene) znova vytrhli zvuky z vedľajšej izby, kde to môj manžel robil do zadku nejakému blondiakovi s modrými očami, v poradí ani neviem koľkému so značkou SA na hlave. A s obrázkami mužov precvičujúcich si bicepsy, tricepsy a neviem aké cepsy, ktoré som potom zase ako správna nepríčetná a slabá (a slaboduchá) žena musela dávať mokré dole zo steny a navešať tam nové. Podľa mňa bol gay aj Hitler - pardon: nedostatok uznania, čiže frustrácia, neuznaní "umelci" sú na tomto rovnako zle ako týraní gayovia (v jeho prípade aj aj); nikdy nikoho sám nezabil, mal rád zvieratká a bol vegetarián. Povedzte mi, čo za čuráka, oportunistu a pokrytca je schopný dať vyvraždiť milióny ľudí, a sám nezabiť nikoho, dokonca asi ani skurveného komára? Proste frustrovaní gayovia (nacisti) boli nebezpeční! 1939 - "Nacisti si nemysleli, že je nutné zabiť všetkých homosexuálov, chceli iba homosexualitu vymietiť." Však by im, debilom pomaly nik nezostal.

Sobík (2024) (seriál)

Nič v zlom, ale tento herec je nehorázny tĺk. Priveľmi dobrý, naivný, dôverčivý a zmanipulovateľný, čo predátori vycítia na kilometer. Tú tučnú piču by som proste ignorovala, alebo išla hneď na políciu, a toho starého úchyla, ktorý ho ládoval drogami a preťahoval, by som hádam aj zabila. Niektorí ľudia to majú v hlavách tak pomotané, že nechápem, prečo nie sú v blázinci.

Co má Jennifer na svědomí (2024)

Smútiaca Jennifer so sklesnutou hlavou a kopou lží ma srala od začiatku. Je možné, že polícia okamžite nepreverila konverzáciu v mobiloch všetkých troch členov rodiny? A ako je možné, že ihneď nepátrali ani po histórii retardovanej dcéry obetí. Ako naozaj... tá žena vyzerala a správala sa ako retard. Až na to, že (možno) retardovaná nie je. Nejaká blbka, čo iba hrala na piano, rodičia z nej chceli mať lekárku, keď zistili, že je na to sprostá, tak farmaceutku, a keď nedala ani to, tak už by ju asi najradšej videli niekde pod drnom. Takže veselica by sa tu nediala nikdy a rodičia tiež neboli bez viny. Nuž, plánovať vraždu, a potom sa tváriť, že som nevinná obeť, tak to chce minimálne Zlatú malinu. Táto žena by ju určite dostala. Mimochodom, dokument bol otravný, neviem prečo by som sa mala asi hodinu z hodiny a pol pozerať na ksicht retardovanej kravy zo statickej kamery.

Ripley (2024) (seriál)

Okej, okej Andrew Scott. Prvý raz som ho zaregistrovala v role Moriartyho v seriáli Sherlock, a vtedy som si v mysli povedala waw. Waw efekt u mňa po mnohých filmoch a seriáloch zase iba potvrdil. Veľmi dobrá čiernobiela voľba, pri ktorej, napriek tomu, že je vizuálne výborná, pociťujete pri záberoch na krásne prostredie Talianska, jedla, izieb... istú iritáciu, pretože nie sú vo farbe. Teda aspoň ja. A myslím si, že práve o to išlo. Ak nie, tak k tomu tvorcovia prišli ako slepé kura k zrnu.

Rozhovor dekády (2024) odpad!

Toto, že bol rozhovor dekády? Možno iba počtom zhliadnutí. Tak veľa tam zase nenarozprávali, resp. takmer nič. Keby divák nemal prehľad o škandále Jeffreyho úchyláckeho pedofilného sadistického a narcistického kokota Epsteina a jeho debilnej podobne poškodenej partnerky Veroniky Guillénovej, tak by asi nemal šajnu, o čo ide. Povrchne natočená záležitosť, ktorá neposkytla satisfakciu ani jednej postave. Je jasnejšie ako číre jazero, že úchyl Andrew okrem princátkovania chodil na "pedofilný ostrov", rovnako ako stovky neplnoletých dievčat "Lolita expresom". Určite tam nechodili kvôli intelektuálnym rozhovorom. A pokiaľ nebol slepý, hluchý a sprostý, tak ich tam musel minimálne vidieť. Lenže pokiaľ ide o kraľovanie, princovanie a princeznovanie, tak spoločnosť náhle postihne kolektívna porucha - stanú sa slepí, hluchí, nemí a sprostí. Som rada, že sa to v tomto prípade aspoň trochu prelomilo. Najzaujímavejšie na tomto nepodarku boli zábery psa.

Maniak (2018) (seriál)

Súťaž o najväčšiu kravinu stále prebieha a zrejme sa nikdy neskončí. Toto by som dala hádam aj do prvej desiatky. Absurdnosť a uletenosť mám rada, pobavili ma aj maličkosti ako napríklad ruským turistom v New Yorku sprievodkyňa ukazovala Sochu pridanej slobody v prvom diely, alebo ako robotická fialová koala hrala šach v parku v druhom, ale všetky dobré nápady iba kompenzovali mučivú nudu.

Kleo (2022) (seriál)

Akčná/Krimi/Dráma/Thriller - ehmmm... Skôr by som to nazvala komédia, miestami až trápna. Tak, ako je Kleo tolerantná voči cudziemu feťákovi, taká netolerantná je voči všetkým, ktorí nie sú súdruhovia. A schopná zabíjať pre nič za nič, priam by som povedala, že až zo zábavy. Na tento seriál treba veľkú dávku nadhľadu, ale do koša by som ho nehádzala.

The Playlist (2022) (seriál)

Natočiť fiktívne príbehy o niečom reálnom mi pripadá drzé, rovnako ako celé Spotify. Kto povedal, že hudba by mala byť zadarmo, by si zaslúžil po hlave. Keď idem do galérie, zaplatím za lístok. Keď napíšem knihu, chcem predsa, aby si ju ľudia kúpili, či už v tlačenej podobe alebo v elektronickej. Prípadne mám za to peniaze z knižných výpožičiek z LITA, ktorá u nás chráni autorský zákon. To sa vzťahuje na všetkých umelcov. A keď niekto nahrá album, alebo iba singel, tak by si ho mali fanúšikovia kúpiť na CD, alebo stiahnuť za peniaze. Ak niekto tieto piesne jednoducho ukradne, dá ich na svoju neetickú platformu a tvári sa, že je to okej, tak patrí do basy. Je síce fajn, že všetky možné nahrávky môžu ľudia na celom svete počúvať zdarma a okamžite, ale je to skrátka neetické a z takejto pozornosti sa hudobníci nenajedia. Inak je tento seriál iba neuveriteľné množstvo kecov o kódoch a kravinách, ktoré majú iba zakryť to, že sa určití kreténi zase iba chceli priživiť na práci iných (a sami nič nevytvorili). A vlastne ani nevieme, či to tak bolo. Ale posledný diel mi dáva najväčší zmysel a dúfam, že celý Spotifuj čoskoro spadne.

Problém tří těles (2024) (seriál) odpad!

Ehmm, keby mi nejaký čurák z vesmíru napísal, že chce kolonizovať našu Zem, lebo na ich planéte sa ide zase podzigať civilizácia absolútnou nonsens kravinou (tri obiehajúce slnká či čo), tak si pomyslím, že by som mala ihneď prerušiť kontakt. Ale nie, nejaká potrhlá čúza (ale z jej perspektívy - keby mne umlátili rodiča na smrť pred vlastnými očami a očami davu, tak by som bola tiež zaujatá proti ľudstvu) ich sem pozve ako: "Nech sa páči, podivní tvorovia, ktorí majú x-milión krát rozvinutejšiu techniku ako my na Zemi, k nám, a zachránite nás pred nami."  Drbe? A vraj by dorazili až o 400. rokov. Zase drbe? Veď dovtedy sa ľudstvo vykynoží navzájom. Tento seriál je plný nezmyslov, klamstiev a úplne podradných výmyslov s tou vedou. Toľko vrazených peňazí na dobré CGI a rôzne počítačové úpravy... Nie!

Mr. Malcolm's List (2022) odpad!

Ej! Už aký odpad dokáže naservírovať dnešná slušne zarábajúca televízia! V roku 1802 by černoškov akurát bičom poslali do nejakej kôlne či kde, ale určite by mu nenacapili oblek lorda a klobúk na kučeravú hlavu. Nič v zlom, ani nič rasistické, ale otroctvo (aj keď bolo zrušené po prvý raz v Británii, tak to bolo asi o 30. rokov neskôr, a celé dejiny, čo sa týka černochov, boli úplne iné) netreba brať na takú ľahkú váhu. Takéto niečo by proste v tej dobe nebolo možné. Tmaví ľudia na šľachtických pozíciách v tom dementnom filme mi pripadajú priam urážlivo voči tmavým ľuďom. Aj voči bielym. Aj voči histórii. Navyše reterdovaná variácia na Rozum a mrd a Pýcha a predkožka, okrivdená o nejaké jej "hĺbavé" myšlienky, tak to je hodné splašiek celého nášho paneláku, samozrejme obsahujúcich maršmelov.