Post Mortem (2020)

Maďarský bizár, v ktorom mi prekvapivo nevadila maďarčina. Nemám rada ten jazyk rovnako ako francúzštinu. Tu ma však nijako neiritoval. Neviem, najviac ma zaujal ten zúrivý pes na začiatku, ktorý na zlomok sekundy levitoval. Potom sa už vznášal kadekto, aj lietali kade-tade, aj mŕtvi sa prebrali... Aranžovanie mŕtvych a celé to fotenie bolo veľmi vtipné. A najvtipnejšia bola tetka na vozíčku. Cool. Tak by som chcela vyzerať za dvadsať rokov. Síce, pri mojom životnom štýle sa mi to možno podarí za desať.

Pád letu A800 (2021)

Nejaký podivný superhrdina, ktorý má ale iba dobrý sluch, a to taký, že počuje prdy ľudí z celého sveta, inak je okuliarnatý vyziabnutý neurotik, príde medzi všetkými tými zvukmi a kódmi na PODRAZ. Ďalší film na tému, ako veľké spoločnosti kašlú na ľudí a ide im iba o zisk. Podstatné je usmievať sa a stáť si za svojím! Téma mostík/navigačný systém, piloti/autopilot nie je až taká otrepaná a napriek tomu, že tam bolo veľa technických informácií, bolo to veľmi dobre pozerateľné.

Matky a jiné lásky (2021) odpad!

Tento film ma vážne nasral. Radšej som sa mala pozerať, ako leňochod lezie zo stromu a zase naspäť. Strašne sa vliekol. Polovicu filmu chodí nahá slúžka po dome ako námesačná. A vlastne celý film pôsobila ako námesačná. Nič taká sa tam vlastne nestalo. A obrovské množstvo zbytočných a trápnych kecov filmu tiež nepridalo.

Trom (2022) (seriál)

sochoking má pravdu - mnohé veci tam boli až trápne zanedbané. V krčme mu rozbije celý ksicht a ráno tam nič nemá, v inej časti ho zase trafí do hlavy, až sa skláti na zem na celú noc, ale ráno na ksichte zase nič nemá. V prípade, že by oplýval vysoko regeneračnou schopnosťou, by som to pochopila. "Vkradne" sa do domu, ktorý je všade ovešaný kamerami, ukradne dokumenty a uteká domov o zopár kilometrov ďalej. Akoby mu nedošlo, že sa na takom mieste nemá kde skryť. A utopená má zaživa ryšavé vlasy, a vo vode už tmavohnedé. Koniec ma trochu sklamal. Čakala som väčšiu pecku, alebo aspoň satisfakciu v rámci spravodlivosti. Ale zábery prostredia sú výborné (tých z drona tam bolo až nadmieru, ale neprekážalo mi to), Ulrich Thomsen patrí medzi mojich top hercov, natočené to bolo dobre.

1883 (2021) (seriál)

Telenovela v kovbojskom štýle. Nezmyselné, až trápne scény, nepíšem o situáciách, lebo tie mohli alebo nemohli nastať, ale pozerať to mi zopár ráz pohlo žlčou a kúsky zdravého rozumu, čo mi ešte zostali, skoro odišli. Prísť do cudziny a upelešiť sa je jedna vec, ale divákovi to predostrieť ako nejakú úctyhodnú a strastiplnú cestu, je druhá vec. Navyše trápne výlevy a situácie, ktoré mi pripadali ako z nejakého vzorca, boli únavné. Dopozeraných šesť epizód, aj tak si dovolím hodnotiť. Na ďalšie už skrátka nemám nervy. Radšej si pospím. Sheridana mám rada, ale toto ma naštvalo.

Margrete - královna severu (2021)

Neznášam, keď sa nejaké filmy označujú za historické, keď je v nich iba zopár historických faktov. Je maximálne neférové urobiť z Margrete úplnú piču, ktorá nechala upáliť vlastného syna, keď je to iba nejaká povedačka. A nik nevie, ako to bolo. Dobro väčšiny na úkor menšiny - neviem, kto by mal Machchiavelliovský prístup, keby mu išlo o vlastné deti. Možno by panovník nijaké deti nemal mať. Potom by nebol ani vydierateľný, ani oslabený citmi. Pekné zábery prírody, dobre zahrané a všetko, ale pripadalo mi to ako spomalená Hra o tróny na naivný a retardovaný spôsob.

Fresh (2022)

Nebojte sa, ak náhodou nenájdete najväčšieho úchylného psychopata na zoznamke, nájdete ho v potravinách. A ak by vám náhodou zožral nohu alebo riť, stále sa s ním môžete zosobášiť. Ešte vás aj nakŕmi fajnovou fašírkou, prípadne celým jedálnym lístkom ľudských delikates. Potom si s vami ešte zatancuje retardovaný tanček v kuchyni a pošle vás naspäť do gýčovej kobky. Ak si takto predstavujete ideálne rande, tak, nebojte sa, je to možné. Ja som sa na filme zabavila, občas sa to tiahlo, ale inak fajn. Odporúčam pozerať so stejkom na tanieri.

Paralelní matky (2021)

Jednoduchý dej a za kýbeľ drístov. Bolo to ako mať chuť na pizzu, ale prísť omylom do reštiky gluten free. Alebo chcieť ísť von, ale nemôžete, lebo vám dôjde, že ste v covid karanténe. Čo má ten Almodóvar s tými matkami - Nič o mojej matke, Horor s ňou a neviem čo všetko? Vkuse nejaká tehotná, alebo MATKA! A okrem Penélope mi boli všetci herci nesympatickí.

Texaský masakr motorovou pilou (2022)

Skupinka dementných "influencerov" (to slovo mi nerobí dobre na žalúdok) - ľudia nasledujú kadejakých retardov, ale týchto fakt neviem, kto by nasledoval, príde koženému hromotĺkovi s pílou ako darček pekne zabalený v autobuse. Predvídateľné dementné správanie tejto poľutovaniahodnej skupinky a kožený ksicht, ktorému nikdy nedôjde, že si môže dať make-up namiesto cudzieho ksichtu, mne nepriniesla nič nové. Ale dalo sa to pozerať bez toho, aby som mala silnejšie nutkanie to vypnúť.

Průsmyk - Série 2 (2022) (série)

Typický nemecký poľovník - hromotĺk a tučné prasa s fúzami, ktorý má doma vypreparované asi všetky zvieratá a honí si pri výkrikoch bolesti. Samozrejme, že zo zvierat prešiel na ženy, čiže totálne klišé. Nedostatok lásky - klišé. Úspešnejší brat - klišé. Napriek tomu atmosféra, herci, prostredie, hudba a celkové natočenie ma bavili. Ale nijaké klišé v závere nebolo, čo si tiež cením. Druhá séria sa mi páčila viac ako prvá. Napriek tomu je tam stále veľká podobnosť s Bron/Broen, čo vnímam ako opičenie sa po severe. Inak by som dala aj päť.