kaliakra

okres Galanta

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 11.2.2020  08:49

Zúfalá snaha získať divákov viedla distributéra k tomu, aby tento film naprosto klamlivo označil nálepkou "Thriller / Krimi". Krátkozraké rozhodnutie vedie ku sklamaniu a nedôvere voči Film Europe, čo je škoda, lebo distributérov, ktorí privážajú kvalitné európske filmy, nie je u nás veľa. Dokonalý pacient je slušná psychologická dráma s prvkami drámy novinárskej, nemá kriminálnu zápletku ani žánrové znaky thrilleru.

• 22.1.2020  17:10

Pôvodne som dal tri hviezdy, ale keď som si prečítal tuto nižšie tú verbálnu diarrheu, musím zvýšiť na päť!

• 28.11.2019  13:39

Rain Man na panvici!

• 8.6.2019  12:55

Škoda, že celý film nie je v (neo)realistickom duchu prvej polovice, ale láme sa do tézovitého prvoplánového podobenstva. Ako keby ho nakrútili dvaja ľudia, dvaja úplne odlišní režiséri.

• 27.5.2019  21:09

Milá stredoškolská komédia na nezávislý spôsob. Nie je v nej veľa nového, ale určite je o kus lepšia, ako zavádzajúci slovenský názov, za ktorý by si distributér zaslúžil nakopať!

• 16.4.2019  14:41

Podľa excelentnej knihy Stephena Kinga vznikla nenápaditá a pre mňa dosť odpudivá plytká komerčná zábava pre najnenáročnejšie a najmenej kultivované publikum. Ale, koniec koncov, načo sypať perly ošípaným?

• 26.3.2019  11:31

Tam, kde Přibáň dokáže aj z ničoho vyrobiť zábavnú show, zostávajú jeho slovenskí epigoni nenápadití a nudní. Adrenalín na nule, extrémne výkony minimálne, príbeh žiadny, takže sa nekoná ani pointa či rázny záver. A cestopis to ani nemal byť. Ako video pre kamarátov, známych a členov klubu milovníkov ruských automobilov dobré. Ale v kine to nemá čo hľadať!

• 26.3.2019  11:26
    Mohyla (2019)

Nápad o ceste troch školákov do hlbín Štefánikovej duše ... vlastne pamäti ... je dobrý. Realizácia je strašná. Ťarbavý scenár, bezradná réžia, popisnosť, zdĺhavosť, školometstvo, drevené výkony detí ale i Landla v role učiteľa robia zo sledovania Mohyly utrpenie. Hoci z každého záberu kričí nedostatok peňazí, tvorcovia z toho neurobili zámer, a tak Tahiti v rusoveckom lužnom lese a Sahara na bratislavskom Sandbergu pôsobia hlúpo a smiešne, rovnako ako aj množstvo rekvizít či interiérových scén. Toto si Milan Rastislav v roku 100. výročia smrti naozaj nezasúžil.

• 20.2.2019  12:41
    Krotká (2017)

Skvelý, pravdivý a práve preto veľmi bolestný metaforický film o tom, čo je to povestná "široká ruská duša" zobrazuje Rusko ako zakliatu totalitnú krajinu, kde ľudský život nemá cenu a ľudské práva - ale ani česť, spravodlivosť a dôstojnosť - neexistujú ani nikdy neexistovali. Kto má v ruke zbraň, môže všetko. Humanitárne organizácie tretieho sektora sú "fašisti". Bezuzdné násilie a nemožnosť dovolať sa spravodlivosti sú tu normou. Rezignovaní obyvatelia nemajú inú možnosť, len sa otupovať alkoholom. Pravdaže, fanatickým putinofilom neotvorí oči žiadny film. My ostatní by sme mali robiť všetko pre to, aby nás veľký ruský medveď už nikdy viac neobjal vo svojom mocnom objatí...

• 11.2.2019  19:31
    Pan Jones (2019)

Skvelá ilustrácia cynického pragmatizmu západnej žurnalistiky, ktorej ani v 30. rokoch minulého storočia nešlo o hľadanie, nachádzanie a šírenie pravdy, ale len o vlastný bezprostredný prospech. Silný, dojímavý, sugestívny film o mrazivom svete.

• 3.2.2019  00:17
    Takže tak! (TV pořad) (2015)

Akože chápem, že Bontonfilmu alebo CinemArtu ich platení trollovia naklikajú plný počet hviezdičiek na každý výkal, ktorý natlačia do kín. Ale dať tomuto psychopatovi čo i len jedinú hviezdičku je úplne mimo môj vesmír.

• 14.12.2018  14:16
    Rédl (TV seriál) (2018)

Veľmi sa mi páči postmodernistická hra s historickým oberstom Redlom ako ho opísal E. E. Kisch i so Szabóovým slávnym filmom Plukovník Redl s K. M. Brandauerom. Od tajných služieb cez konšpirácie, nezvládnuté osobné ambície, pretvárku a pokrytectvo až po homosexualitu a samovraždu. Pôvodné podozrenie, že Šifra a Hřebejk to robia zámerne, postupne prerastá do istoty, obdivu a nadšenia. Tlieskam, páni.

• 9.10.2018  18:52
    Proces (2018)

Námet, scenár, réžia a kasting: Josif Vissarionovič Stalin. Navonok to vyzerá ako zreštaurovaný záznam z procesu s diverzantmi v ZSSR na začiatku 30. rokov minulého storočia. Až záverečné titulky prezradia, že všetko bol fejk na oblbnutie ľudu. Žiadni diverzanti, žiadne sprisahanie, ešte aj vynesené tresty smrti vzápätí potichu zmenili... na "len" desaťročné žaláre. Na všetko ochotní sudcovia neskôr spravili v Rusku veľkú kariéru. Propaganda v najsurovejšej podobe. A zároveň Kafka ako vyšitý.

• 25.8.2018  11:30
    Důvěrný nepřítel (2018)

Ten film - okrem toho, že vykráda Simpsonovcov - je taký blbý a zle napísaný, zahraný, sfilmovaný aj postrihaný, že na vysokom hodnotení (aktuálne 54) sa zreteľne odráža, ako naši producenti a distributéri dokážu manipulovať hodnoteniami na CSFD cez fejkové profily. Druhá možnosť je, že ľudstvo blbne rýchlejšie, ako sme si mysleli...

• 18.7.2018  17:45

Skvelý, do posledného detailu premyslený, skvele napísaný, zahraný, nasnímaný i zrežírovaný film na pomedzí dokudrámy, filozofickej alegórie a sebaparódie dáva šancu každému, kto si ho sám vo svojom vnútri dokáže prežiť, doplniť, dotvoriť. Prázdny človek nemá šancu. Nadobudne pocit, že videl prázdny film.

• 7.6.2018  07:56

Človek by povedal, že s takou franšízou, takým rozpočtom a takými herečkami sa nedá nič pokaziť. Lenže dá. Slovenský distributér si dobre ako mediálneho partnera vybral Fashion TV, lebo toto je naozaj film pre blondínky po lobotómii.

• 24.8.2017  14:27
    Temná věž (2017)

Veru, aby ste sa, fanúšikovia dobrej zábavy, neposrali! Aj my, negramotní diváci s extrémne nízkymi nárokmi, máme právo na kus srandy! A že táto krabica s jablčným dezertným vínom nesie hrdý nápis Champagne Grand Cru? No je tam toho, veď je to predsa dobré čučo!

• 24.1.2017  11:59

Pokračovanie klasiky vzniklo v produkcii USA, ale v lacných kanadských štúdiách, ako propagačný videofilm wrestlingovej federácie, určený len do videodistribúcie. Pre toho, kto pozná wrestlerské hviezdy, to môže byť celkom fajn zábava. Kto ich nepozná, čumí ako puk. U nás distributér nasadil propagačné video za plné vstupné do kín ako riadny film. Nuž, riadny, štandardný film to nie je, ale ani sa tak netvári. Najzábavnejší je slovenský dabing, ktorý vyrobili v Česku českí herci. To nie je slovenčina, ale nefalšovaná "slovenština" akú sme v kinách nepočuli už roky! Takže vlastne milý návrat do praveku filmovej distribúcie.

• 7.1.2017  19:25
    Pasažéři (2016)

Úchyl, ktorý sa po predčasnom prebudení na dokonale nezmyselnej vesmírnej lodi rozhodne neprebrať z umelého spánku nikoho, kto by mu mohol pomôcť, ale sexi babenku ako svoju sexuálnu hračku. Babenka, ktorá obetuje 240 rokov (!) aby sa stala slávnou spisovateľkou. Kapitán vesmírnej lode, ktorý v tušení svojej skorej smrti nezobudí nikoho z posádky, ale zložito vysvetľuje tým dvom, ako zachrániť loď... a napokon to superhrdinské finále... WTF? Nie, neviem si to vysvetliť inak, len ako sfilmovanú agóniu, predsmrtné blúznenie nebohého Jima, umierajúceho po zásahu meteoritom v pokazenej hybernizačnej komore!

• 6.12.2016  08:35

Oni to na kompletku predabovali do slovenčiny! Dokonca aj mnohých slovenských hercov narozprávali iní slovenskí herci! V pôvodnom znení to môže byť milá rozprávka, ale to, čo pustili do slovenských kín, je fialový hnus!

• 9.11.2016  14:24
    Příchozí (2016)

Blízke stretnutia tretieho druhu šmrncnuté 2001: Vesmírnou odyseou a Počiatkom... ako romantická melodráma o živote a svete pohľadom ženy? Bomba! A čo je ešte lepšie, na druhé videnie (prvý raz som videl na premiére v Benátkach) je to ešte silnejšie. Teším sa, keď si film pozriem tretí raz.

• 30.10.2016  11:53

Už Every Thing Will Be Fine bola sračka a vlani v Benátkach právom zapadla. Tentoraz si Wenders pre istotu nevybral naivnú melodrámu, ale filozofujúcu konverzačku s predstaviteľmi extrémne nesympatického vzhľadu. Tárajú o nesmrteľnosti chrústa, kamera sa bezradne motá okolo nich, v pozadí strihá stromy Handke, pod stolom sa znudene povaľuje rovnako nesympatický pes a na piano k tomu hrá ešte nesympatickejší Cave. Masochistom, ktorí v kine potrebujú trpieť, aby nadobudli pocit, že sledovali Umenie a že mu rozumejú, se to bude líbit.

• 30.9.2016  12:37

Po prečítaní trilógie som si hovoril, že to predsa nemôže sfilmovať nikto iný ako Burton. Po pozretí filmu si vravím, že ktokoľvek iný (nezaťažený a neopojený svojím renomé) by to dokázal lepšie. Burton vôbec neťaží z Riggsových malebných nápadov. Naopak - potláča ich, zráža na zem. Úplne najlepší by asi bol nejaký no name režisér - ak by šlo o desaťdielny televízny seriál v štýle Stranger Things...

• 22.9.2016  10:42

Kto vymyslel tú somarinu, že keď je animovaný film zlý, znamená to, že je určený malým deťom? A čím je horší, tým menším. Ľudia, to aj doma dávate svojim deťom to najhoršie? Pripálený obed, zle ušité oblečenie, skazené mlieko? Deti sa nedokážu brániť, preto potrebujú vyššiu kvalitu ako dospelí, nie nižšiu! Tento film je zločinom voči nevinným detským divákom a podľa mňa je najvyšší čas, aby výrobcov a dílerov takýchto nebezpečných tovarov konečne začala spoločnosť trestať. Alebo sa potom nečudujme, čo za čudnú nastupujúcu generáciu nám vyrastá.

• 22.9.2016  10:35

Vyčítať tomuto filmu tému, príbeh, fabulu, vedenie hercov či do istej miery zvláštnu dramaturgiu vlastne znamená vyčítať Woodymu Allenovi, že je Woody Allen. Ak ho máte radi, nie je čo riešiť. Ak nie - v kinách je dosť pestrá ponuka.

• 22.9.2016  10:32

Sedem nájomných revolucionárov bez bázne vedie prostý neuvedomelý proletariát (chudobní roľníci ruka v ruke s banskými robotníkmi) amerického Západu do boja za svoje práva. Smrť zahnívajúcej buržoázii! Smrť vykorisťovateľom! Proletári celého sveta... ale veď vy viete čo!

• 26.5.2016  13:14

Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem!

• 26.5.2016  08:32

Bobin, Woolvertonová a Burton znásilnili Carrollovu Alenku odzadu, bez lásky a pre peniaze. Žiadna poézia, žiadna oslava snovej absurdity, žiadna krása hravosti a tvorivosti. Najsprostejšia hollywoodska komercia. Alenka ako akčná hrdinka cestujúca v stroji času... WTF???

• 26.2.2016  14:37

Príjemný hudobný dokument, pútavý a silný nielen vďaka hudbe Silk Road Ensemblu a dramatickým osudom jeho členov, ale najmä vďaka svojráznemu humoru a podmaňujúcej osobnosti Yo-Yo Ma.

• 25.2.2016  20:32
    Řachanda (2016)

Luxusní herci sú nevyužití tak trestuhodne, že režisérke by za to mali odťať ruku. Výprava na české pomery nadštandardná, pestré masky. Škoda, že Modrá víla z Pinocchia, troll z Pána prsteňov, divožienky z Avatara, víly Cililing z Petra Pana, írski leprechauni a radca Atakdále z Werichovského Byl jednou jeden král viac ako rozprávkovú atmosféru navodzujú pocit, že sme sa ocitli na výstrednom maškarnom bále s filmovou témou. Tvorcovia nemajú čo povedať a robia to dlhých 105 minút. Nedodržiavajú pri tom základné dramaturgické poučky ani rozprávkové pravidlá. Princezná je škaredá a zlá, princ je hajzlík bez svedomia a ostatné postavy sú buď indiferentné alebo zbabelci, nafúkanci, rozmaznanci, gauneri, zoženštení slabosi, hlupáci a úplne šialení exoti. Nebojuje tu dobro so zlom, ale zlo s rovnakým zlom, takže je jasné, kto vyhrá. Niet komu držať palce, niet sa o koho báť. Masky a farebne presaturované zábery pozornosť divákov neudržia. Titul Řachanda sľubuje neskonalú zábavu, dokonalú srandu, ale sľub neplní. Ľahko by sa našli názvy, charakterizujúce nový film výstižnejšie, len škoda, že sa nehodia na verejnosť.

<< předchozí 1 2 3