Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Bobin, Woolvertonová a Burton znásilnili Carrollovu Alenku odzadu, bez lásky a pre peniaze. Žiadna poézia, žiadna oslava snovej absurdity, žiadna krása hravosti a tvorivosti. Najsprostejšia hollywoodska komercia. Alenka ako akčná hrdinka cestujúca v stroji času... WTF???

Anděl Páně 2 (2016)

Oni to na kompletku predabovali do slovenčiny! Dokonca aj mnohých slovenských hercov narozprávali iní slovenskí herci! V pôvodnom znení to môže byť milá rozprávka, ale to, čo pustili do slovenských kín, je fialový hnus!

Anomalisa (2015)

Zobrať naoko banálny príbeh a zaodieť ho do animovanej formy je geniálny ťah. Všednosť sa stáva jedinečnosťou, výnimočnosťou, banalita nadobúda rozmery symbolu, podobenstva, meditácie o dospelosti, túžbach, snoch, ilúziách, libide a sexuálnych fantáziách. Tomuto vravím kumšt! Umelcov pohľad na to, čo dnes znamená byť mužom. Hry s hlasmi i odpadávajúcimi tvárami sú skvelé, oderotizovaná ľúbostná scéna nevtieravo dojímavá. Jedno z najväčších a najpríjemnejších filmových prekvapení (nielen) tohto roka.

Barbie Rock’n Royals (2015)

Páni (a dámy), tak toto je ten najsilnejší, po všetkých stránkach majstrovsky vyrovnaný bizár, aký nám kiná ponúkli za posledných prinajmenšom desať rokov na veľkom plátne. Čistú kvintesenciu barbínovitosti (v prípade mužských postáv kenovitosti) v príbehu i vizuáli sprevádza primitívna animácia v štýle pohybujúcich sa bábik s mimikou a gestikuláciou zombies. Český dabing je kongeniálny: prispôsobil sa úrovni filmu tak, že sa ani nenamáha synchronizovať zvuk s pohybmi úst. Celé je to tak strašne sladko blbé, až je to skvelé. Ed Wood sa môže schovať! Neverím, že to tvorcovia (vlastne tvorkyne) mysleli vážne - a viacero sofistikovaných vtípkov naznačuje, že to vážne nemysleli. Skutočnosť, že na Slovensku film uvádzajú výlučne len s českým a maďarským dabingom, teda podľa slovenského jazykového zákona nie je vhodný pre deti do 12 rokov, je iba čerešnička na tejto psychotickej torte. Je suis Ken! Svet je sladký! Poďme si zatancovať a zaspievať!

Bojovník (2015)

Naozaj by ma veľmi zaujímalo, čo okrem peňazí motivovalo režiséra zvučného mena, aby nakrútil ďalšiu tuctovú športovú drámu bez akejkoľvek pridanej hodnoty.

Café society (2016)

Vyčítať tomuto filmu tému, príbeh, fabulu, vedenie hercov či do istej miery zvláštnu dramaturgiu vlastne znamená vyčítať Woodymu Allenovi, že je Woody Allen. Ak ho máte radi, nie je čo riešiť. Ak nie - v kinách je dosť pestrá ponuka.

Černé duše (2014)

Rocco a jeho bratia v duchu 21. storočia. Skvelé!

Dáma ve zlatém (2015)

Tak, ako si ma Frearsova Philomena získala šťavnatosťou, autentickými charaktermi a uveriteľným, zábavným dozrievaním hlavných postáv k múdremu nadhľadu, ma Curtisova Dáma v zlatom znechutila plytkými postavami, úbohým scenárom, prvoplánovým moralizovaním a zásadným prekrúcaním skutočnosti.

Debbie a její parťačky (2018)

Človek by povedal, že s takou franšízou, takým rozpočtom a takými herečkami sa nedá nič pokaziť. Lenže dá. Slovenský distributér si dobre ako mediálneho partnera vybral Fashion TV, lebo toto je naozaj film pre blondínky po lobotómii.

Divoké vlny 2 (2017)

Pokračovanie klasiky vzniklo v produkcii USA, ale v lacných kanadských štúdiách, ako propagačný videofilm wrestlingovej federácie, určený len do videodistribúcie. Pre toho, kto pozná wrestlerské hviezdy, to môže byť celkom fajn zábava. Kto ich nepozná, čumí ako puk. U nás distributér nasadil propagačné video za plné vstupné do kín ako riadny film. Nuž, riadny, štandardný film to nie je, ale ani sa tak netvári. Najzábavnejší je slovenský dabing, ktorý vyrobili v Česku českí herci. To nie je slovenčina, ale nefalšovaná "slovenština" akú sme v kinách nepočuli už roky! Takže vlastne milý návrat do praveku filmovej distribúcie.