Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Dobrodružný

O mně

Proč jméno winterAri?

Odmalička jsem milovala filmy,máma mě občas brala do kina, večer jsem s rodiči u toastů, teplého krbu a čaje sledovala filmové blockbustery, akčňáky, béčka a věci, co vůbec by neměli existovat. Pocházím z malé vesnice Přezletice - pro někoho vidlákov kilometr od Prahy, pro mě místo ideální ke studiu filmů/seriálů/komiksů a her. Samozřejmě některé pražské části plní úlohy geekovského vyžití například: Comicspoint, CinemaCity, CineStar, BioOko, Dětská televize, Výstaviště Holešovice a samozřejmě klub Cross. Během léta sleduji filmový svět z chorvatské vesnice jménem Viganj. Filmy co mě nejvíc ovlivnily - Lví král, Star Wars, Transformers, Počátek, Transformers Prime, Na Vlásku, Ledové Království, Star Trek, LOTR, Fáze 1 od Marvelu, Pot a Krev a nakonec z poslední doby Captain America:Návrat prvního Avengera. S mojí osobností, to dělalo divy. 

 

"Jsem nejlepší v tom, co dělám, ale to co, dělám některý lidi štve."  Cituji Wolverina od Chrise Claremonta a Franka Millera v malinko pozměněné verzi. Tím chci vysvětlit, že když jste filmový kritik nemáte to se svým živobytím snadné. Můžete psát sebelíb, vaše názory mohou být sebezajímavější, ale lidem se to nemusí líbit. Proto bych filmovou kritiku, přirovnala k jedný postavě z komiksu, která v dubnu 2014 ožila na stříbrném plátně. Podle něho má svůj nick. Tou postavou je Winter Soldier (česky: Zimní voják), tuhle postavu jsem lépe poznala v roce 2013, v květnu jsem utratila peníze na Světě Knihy u stánku Comicspointu za všechny tři Omnibusy, v červenci jsem začala číst. Poté, co člověk přečte komiks Zimní voják: Zimní zabíjení, nezůstane stejný. Tu postavu Winter Soldiera jsem si oblíbila proto, že snoubí dobrou a zlo, minulost a přítomnost. Dokazuje, že mi všichni jsem jen lidi se všemi svými chybami. Neoblíbila jsem si ho jen proto, že má kovovou protézu (ano, tohle řemeslo výroby protéz a ortéz živí naši rodinu), neoblíbila jsem si jen kvůli tomu, že je nájemný zabiják - oblíbila jsem si kvůli jeho psychickému rozpoložení a nedokonalosti ( narozdíl od Supermana a Capa je mnohem lidštější), postava v barvách šedi a rudé (krev).

 

Stejně jako Winter Soldier beru i kladné ohlasy na film s rezervou. On se nebojí porvat se  s kladnou postavou, když ho naštve nebo nějakým způsobem urazí. Taktéž se nebojím vyjádřit svůj názor ohledně současné doby, takže pokud jste četli Zimní zabíjení víte že to má něco společnýho s množením teroristů. Každý filmový kritik je velice individuální a každý má své subjektivní názory na film, seriál či ekonomickou situaci daného snímku. Filmový kritk je zvláštní osobnost, někdy odsuzovaná za svoje názory, jindy zcela ignorovaná. Nikdy se úplně nemůže odhalit světu i pro svět je někdy " ...jako duch."  Další společná věc s mou oblíbenou postavou.  Postava Winter Soldiera vlastní specifický druh tajemna - je vám stejně jako Red Hood povědomá, nevíte odkud ho znáte, začne vám malé Deja vú (spíš nápovědy v podobě flashbacku nebo flashforwardu) a nakonec se dostaví ŠOK !!! (čti SPOILER) Nehodlám tu teď všem říkat jeho pravou indentitu, tu ať si každý vygooglí sám či si přečte komiks nebo pustí film. Ještě jsem zmínila Red Hooda, ten je Winter Soldierovi mnoho ohledech podobný (protože jsou to postavy ze stejného roku) jak příběhově tak psychicky. Red Hood je možná šílenější. 

 Zbytek dodělám až budu mít čas !!!

Reklama

Reklama