malenka

malenka

okres Praha-východ

• 6.7.2018  18:20
    Falešná hra (TV film) (1992)

Kdysi jsem tenhle film viděla a moc se mi líbil, jen jsem si nemohla vzpomenout na název. Věděla jsem jen tolik, že hlavní roli hrál neodolatelný Timothy Dalton a že filmem zněla píseň Yes, I´m the great pretender. Škoda, že nikde není ke stažení, ráda bych se znovu podívala. Za mě plný počet.

• 30.4.2018  08:44
    Matka (TV film) (1979)

Moc si to už nepamatuji, byla jsem malá holka, když jsem to viděla v televizi, ale troufnu si říci, že Jiřina Švorcová podala tenkrát úžasný herecký výkon, dle mého názoru byla v roli mnohem lepší, než opěvovaná Jiřina Petrovická. Ráda bych znovu Matku v jejím podání viděla, ale nikde film není ke stažení. Vím, že tenkrát jsem od obrazovky nemohla odtrhnout oči.

• 4.8.2017  21:28
    Záhadný ostrov (TV seriál) (2011)

Jak již tu bylo řečeno, kdyby to byl film a ne seriál, možná by to bylo lepší. Především je to červená knihovna jako vyšitá. Herci fešáci a fešandy, tak je alespoň na co koukat. Zhlédla jsem to v době, kdy jsem potřebovala fakt něco absolutně nenáročného a tohle svůj účel splnilo. Mysteriozní je v tomto případě hodně silné slovo.

• 30.3.2017  17:25

Před začátkem filmu běžel krátký rozhovor s Gerardem Depardieu, kde hovoří v tom smyslu, že nenávidí politiky a politiku. Při sledování filmu mi to dalo smysl. Nemyslím, že by se úplně hodil na roli DSK, přece jen vypadal trochu jinak a když nic, tak inteligence z něj čišela, ale i tak Depardieu svou roli slizkého politika zahrál na jedničku. Chvílemi mi přišlo, že ty prasácké scény snad nehraje, ale opravdu prožívá. Ve filmu trochu pokulhávaly dialogy a místy byl zbytečně zdlouhavý, naopak jsem čekala, že větší prostor tam bude pro samotný proces. Ještě bych snad zmínila, že velmi dobře k němu vybrali J. Bisset, která roli potencionální první dámy ani nemusela moc hrát, protože ona skutečně dáma je.

• 15.10.2016  19:32
    Inferno (2016)

Dala jsem pět hvězdiček, protože jsem si filmy s Tomem Hanksem v roli profesora Langdona oblíbila. Tenhle díl byl asi zatím nejslabší a začátek byl poněkud nepřehledný, trvalo chvíli, než mi došly souvislosti. Ráda se prostřednictvím filmového plátna ocitám v Benátkách a v Itálii vůbec. I to byl důvod pro moje vysoké hodnocení. Je to taková pohádka pro dospělé, prostě konspirační teorie, jak bylo již tady vyřčeno a já jen opakuji, ale ve filmu byly dobré filmové efekty,líbí se mi hudba, která je stejná z předchozích dílů. Těšila jsem se, že tam bude víc hádanek, ale nevadí. Počkám si na Ztracený symbol, doufám, že tam s ohledem na námět si jich užiji víc. Ještě bych snad dodala, že tahle role Tomu Hanksovi sakramentsky sedí.

• 19.9.2016  08:42

Zvláštní, že tenhle díl má nejvyšší hodnocení a mně přišel nejslabší. Vlastě i tak trochu smutný, Bridget i Marc Darcy viditelně zestárli a to, co jsem na Bridget zbožňovala, tu její ztřeštěnost a nemožnost, kterou měla jenom ona, to nenávratně zmizelo. Snad jedině matka v podání Gemmy Jones zůstala stejně praštěná. Souhlasím ale v tom, že je to kvalitní komedie, hlody cynické gynekoložky v podání Emmy Thompson jsou brilantní a divák si užije spoustu legrace. Čas od času, když potřebuji zlepšit náladu, pustím si ráda první nebo druhý díl(který přes nízké hodnocení se mi i tak moc líbí) Bridget a je to super. Ale vím s jistotou, že třetí díl si už znovu pouštět nebudu.

• 1.8.2015  22:17

Slaďárna s typickým americkým happyendem. Tři hvězdičky, víc asi ne.

• 28.6.2015  21:37
    Gepard (1963)

Jo, tak když do místnosti vejde mladičká Claudia Cardinalová, tak se tají dech nejen Alainu Delonovi, ale i divákovi. Jinak Viconti snad ani nemůže zklamat, moc pěkný film.

• 21.2.2015  20:01

Musím říct, že dlouho jsem se tak nebavila. Vlastně proč jsem do kina šla bylo, že hlavní roli hrál můj oblíbený Colin Firth. A dobře jsem udělala. Doporučuju.

• 17.2.2015  08:54

Po zhlédnutí velmi podprůměrného filmu jsem si nevím proč vzpomněla na kdysi populární 9 a ½ týdne. Jenže tam jsem hlavním protagonistům erotickou přitažlivost věřila. Velmi špatně hrané vzrušení, žádný erotický náboj, žádná vášeň. Nic takového v tomto kýčovitém snímku se nekoná. On zkušený miliardář, ona naivní chudá dívenka. Takže zase nic nového. Dary v podobě luxusních vozů, krásných šatů a výletů v soukromé helikoptéře. Hotová pohádka. To už ale asi také známe. Jednoduché dialogy brakové červené knihovny pro náctileté. I když možná víc než dnešní náctileté film ocení jejich babičky, které se zřejmě stanou cílovou skupinou pro tento film. Představitel Christiana Graye je hezký a neokoukaný Jamie Dornan, ale jeho výkon byl nijaký. Mezi herci bohužel není na plátně žádné erotické napětí, z jejich sexuálních scén, mimo jiné dost špatných, je cítit spíš chlad, vše je takové nemastné neslané. Dakota Johnson se sice snaží zahrát vzrušení, ale které jí neuvěříte ani náhodou. Kdo čeká erotické scény, nenajde je. Tedy pokud za vrchol eroticky nebude považovat nahý zadek Dakoty Johnson, mimo jiné dost hezký a šest ran bičíkem a hned další šot na spocený obličej pana Graye. Škoda, možná, kdyby se Dakota Johnson a Jamie Dornan sešli v jiném žánrovém filmu, možná by to bylo o dost lepší. Erotika jim spolu zkrátka moc nesedla.

• 24.1.2015  22:59
    Cizinec (2010)

Čtyři hvězdičky za to, že to Johnnymu Deppovi tak moc sluší a za ty Benátky, za to, že je na co koukat. Jinak příběh, kde konec je jasný téměř od začátku.

• 20.12.2014  22:40
    Mayerling (1968)

No on Rudolf skutečně byl dost střelený. Kdyby nebyl, tak by to v Mayerlingu nedopadlo jak to dopadlo. Je to taková sladká romance, ale mně se to líbilo. Bezvadné herecké obsazení, Catherine Denevue je mladá a půvabná a Omar Sharif charismatický, vznešený a krásný. Je to dokonce i výborně nadabované. Při sledování scény, kde se Rudolf loučí s Máriou se slovy dobrou noc má lásko a ona jeho ruku políbí, tají se dech. A podobných scén je tam plno. Navíc film je podmalován opojnou hudbou z baletu Giselle. Historické drama je tu sice vylíčeno jako pohádka se smutným koncem, ale kdo má rád tyhle filmy, určitě stojí za zhlédnutí. Já dávám pět hvězdiček.

• 20.12.2014  22:26

Tři hvězdičky a to jen za herecké obsazení. Škoda, čekala jsem víc. Přitom Nicole Kidman je pro role v mysteriozním trilleru nebo ve filmu s prvky hororu jako stvořená, zatímco Colin Firth je sice velmi dobrý herec, ale tenhle žánr mu zrovna nesvědčí. Filmů s obdobnou tématikou je docela hodně, takže ani námět nebyl úplně originální, takže za mě průměr.

• 6.9.2014  20:22
    Markýz de Bois-Doré (TV seriál) (1976)

Stárnoucí, ale stále šarmantní markýz, vdova Lauriana a mladičký Mário. Jako malá jsem tenhle seriál přímo hltala a střídavě milovala markýze a Mária. Dokonalá hudba, bezvadná režie. Rytířská čest, odvaha, láska a zápletka. Nejde jinak, než dát pět hvězd.

• 5.9.2014  20:10

Také si film pamatuji z doby, kdy jsem byla malá. Krásná hudba a kdosi tam zpíval Palečkovi - Musíš hodně jísti...Vím, že jsem se strašně bála. Krásná francouzská pohádka. Na tu ústřední melodii jsem nikdy nezapomněla.

• 16.8.2014  19:03

Woody Allen není moje krevní skupina, ale tenhle se mi líbil, nešlo jinak, než dát pět hvězdiček. Colin Firth je jako vždy charismatický a víc než skvělý a do toho podmanivá hudba Beethovenovy Deváté. I když trochu jsem se té kombinace bála - mám na mysli kombinaci Woody Allena a Colina Firtha, ale jak se ukázalo, mé obavy byly zbytečné. Velmi dobrý film a výborně vybraní herci včetně Stanleyho tety.

• 9.8.2014  21:48

Mně se to líbilo. Působivá hudba, co se přesně hodí k filmu, herci neokoukaní, dobře vybraní. Jo, je to taková historická romantika, ale pěkná a Alexandře Marii Laře její lásku k Trenckovi věřím. Trenck není žádný krasavec, ale charisma mu nejde upřít. Aspoň ne v tomhle filmu. Za mě tedy plný počet.