Bídníci (2012)

Piesne, vďaka ktorým sa film stane viac ako filmom:_________________________________________________________ L.ook Down,________________________________________________________________________________________ E.mpty Chairs at Empty Tables,_________________________________________________________________________ S.tars,_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ M.aster of the House,_________________________________________________________________________________ I.Dreamed a Dream,______________________________________________________________________________ S.econd Attack,_____________________________________________________________________________________ E.very Day,_________________________________________________________________________________________ R.ed and Black,_____________________________________________________________________________________ A.t the End of the Day,________________________________________________________________________________ B.ring Him Home,____________________________________________________________________________________ L.ovely Ladies,______________________________________________________________________________________ E.very Day,_________________________________________________________________________________________ S.econd Attack______________________________________________________________________________________ DO YOU HEAR THE PEOPLE SING?

Růžový panter (2006)

Objektívne, už podľa plagátov sa dá rozoznať, že je to troška slabá komédia, ktorá je známa iba kvôli hercom a názvu. Niektoré vtipy alebo celý dej je niekedy trápny. Ale zas niekedy takýto béčkový film sa môže páčiť. Za to subjektívne vtipy Steva Martina niekedy dosť pobavili. Námet: 95% Scenár: 100% Herecké obsadenie: 80% Prostredie: 90% Celkový dojem: 95%

Van Helsing (2004)

No neviem, neviem. Keď ukazovali reklamu v telke na Van Helsinga, tak som sa tešila, pretože takýto žáner mám rada. Ale mnoho vecí bolo tvorené nie až tak kvalitnou animáciou ako napríklad Mr. Hyde a to kazilo celý dojem. Prvá časť filmu celkom ušla, ale od časti kedy našli Van Helsing a Anna Frankensteinovo monštrum, išlo to dole z kopca. A tiež ten premrhaný rozpočet. Najlepšia časť filmu by bol ten ako keby prológ o Frankensteinovi, keby tam neurobili tú fatálnu chybu, keď ukazovali viackrát DRAKULOV TIEN!!! Však predsa Drakula ako upír nemá tieň. Čiže toto bola obrovská chyba, na ktorú ešte niekedy poukazovali. To mi skazilo celý film a preto som dala iba tri hviezdy. Inak kostýmy alebo dabing boli slušné. -------------- Námet: 95% Scenár: 80% Grafika/Kulisy: 70% Kostýmy: 100% Herecké obsadenie: 100% Dabing (slovenský): 100% Celkový dojem: 70%-------------

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Čarovné, pekné a najmä originálne. Film sa mi páčil najmä kvôli super animácii. Nebolo to tvorené počítačom, ale ako za starých dobrých filmových začiatkoch. Postavičkami museli krok za krokom hýbať. Veľký obdiv, pretože za týždeň nahrali iba desiatky sekúnd.Možno preto to malo skutočný dojem. Neraz som chcela mať Koralinin dom u mňa. ----------Námet: 100% Scenár: 100% Hudba: 100% Animácia: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 100% -----------

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Ďalší podarený film do série od Dreamworks. Jednoznačne vedú v 3D animáciách, ale aj v nápaditosti príbehov. Disney a Pixar kráľovali pred desiatimi rokmi. Teraz je rada na druhých. Druhý diel má výbornú zápletku a tiež sa dozvedáme o Štikútovej mame. Boli tam drobné chyby napríklad, že, príbeh bol troška slabší ako jednotka a tiež všetko rýchlo na seba napredovalo. Najlepšie bolo vyvrcholenie a koniec boja. Tvorcovia sa parádne vyhrali s akciou i humorom. ------------- Námet:100% Animácia: 100% Herecké obsadenie: 100% Dabing ( slovenský, anglický) slovenský bol lepší : 100% Scenár: 100% Celkový dojem : 100% -----------------

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Oba diely Hobita, ktoré boli natočené dostávajú veľkú kritiku, ale aj Oscary. Zaujímavé je, že všetci na Hobita nadávajú aký je to strašný film, ale aj tak dostáva ocenenia. Ako je to možné? Podľa mňa Hobit si získal obľubu aj kvôli predošlej sláve Pána Prsteňov. Preto Neočakávaná cesta mala miliardovú tržbu. Druhý diel bol pre mňa osobne lepší, pravdepodobne kvôli tomu, že tam boli pridané scény a postavy, ktoré v knižke neboli. Napríklad veľmi dobre urobili, že tam bol Legolas a Tauriel. Príbeh sa netočil len o zabití Smauga, ale malo to aj pridanú hodnotu. No stále som mala pocit, že všetko sa odohráva pred zelenou stenou. asi to spôsobila príliš dobrá ostrosť obrazu. Čo je škoda, pretože aj toto sa natáčalo v prírode Nového Zélandu, ktorý prekypuje krásnou prírodou. -------------Námet:100% Scenár: 100% Hudba: 100% Grafika: 90% (až moc dobrá, akzila dojem celého filmu) Herecké obsadenie: 100% Kostýmy: 100%-------------

Lorax (2012)

Lorax- Až mi vyhŕkla slza, keď som si pozrela hodnotenie iných. Väčšinou dávali iba tri hviezdy. Chápem, že tvorcovia Ja, zloduch len ťažko vymyslia niečo lepšie. Ale toto bol úplne iný typ filmu. Hudba Johna Powella sa tam pekne dopĺňala s celkom dobrou animáciou a pestrými farbami. Od začiatku po koniec dej nestráca na šarme aj keď sa film odohráva v dvoch časových rovinách. Je vidno, že toto nie je tuctová záležitosť. Nie je až tak predvídateľný, napríklad originálne bolo, že Jednoráz nešiel pomôcť Teddovi zachrániť ten posledný strom. Technicky mu pomohol, ale ostal doma. V tuctových béčkových filmoch by tam prišiel v poslednej chvíli a zachránil tú rastlinku. Vďaka tomuto veľké plus. Troška mi vadili preklepy ako napríklad keď v dave ľudí sme mohli vidieť viac rovnakých postáv len v iných farbách oblečenia. Konkrétne to boli dievčatá, ktoré sme mohli vidieť päťkrát len v úvodnej pesničke a bola to tá istá len v inom oblečení. Slovenský dabbing preferujem viac v animákoch tohto typu, ale teraz musím uznať, že český je omnoho lepší. Hlas Martina Kaprálika je dobrá pre akčné trháky, ale ako pre animák nič moc. ---------- Námet: 100% Scenár: 95% Zvuk: 100% Herecké obsadenie: 100% Animácia: 90% Dabing (český, slovenský, anglický): 90% - desať percent stiahol SK dabing Celkový dojem: 100% -----------

Amadeus (1984)

Amadeus- Synonymum by znelo, Mekka pre milovníkov dobrých filmov. Ten neuveriteľný pohľad do prostredia 18. storočia je famózny. Podľa mňa film si získal takú obľubu a ocenenia práve kvôli tomu. Film Amadeus je výsledkom poctivej mravčej práce, kde je skĺbená režisérova genialita (Miloš Forman) a tiež nadanie hercov. (Tom Hulce, Elizabeth Berridge...). Avšak nesmieme zabúdať na celkový námet filmu. Vyrobiť historický film, ktorý nás aj poučí nie je ľahké. Niektoré historické filmy nemajú až takú dobrú časovú postupnosť a výsledok je taký, že nakoniec o tom nevieme nič. Taký film bol V tieni Beethovena (2006), čo je škoda, pretože v námete (Život Beethovena) to nebolo. Ale späť k Mozartovi. Osobne, pre mňa je film Amadeus veľmi dôležitý, pretože som hudobníčka a bol pre mňa inšpiráciou. --------- Námet: 100% Scenár: 100% Zvuk: 100% (Veľké plus Opere Don Giovanni) Herecké obsadenie: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 200% :-) ----------

Philadelphia (1993)

Philadelphia- Takýchto filmov by mali točiť viac. Film má veľmi peknú ideu a dúfam, že takéto filmy pomôžu k zredukovaniu diskriminácie. Filmu dodáva kvalitu aj herecké obsadenie. Dvojica, Tom Hanks a Denzel Washington, nič nepokazia. Predsa Tom Hanks kvôli tejto úlohe schudol 15 kg, aby to vyzeralo vierohodne. Klenot kinematografie. ----------------- Námet: 100% Scenár: 100% Zvuk: 100% Herecké obsadenie: 100% Kostýmy: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 100% ----------------

Avengers (2012)

Avengers- Zaujímavé spojenie Marvelovských postáv, ale snažili sa tam vložiť až mnoho prvkov. Vizuálne efekty sú na vysokej úrovni, ale v takomto podaní to vyzerá až umelo. Ani neviem povedať, ktorá časť z filmu bola lepšia. Hneď bolo zjavné, že na konci niekto skoro umrie alebo niečo podobné. A tak sa aj stalo. To je typické pre Marvel. Niektoré postavy ako Hawkey, Iron Man či Black Widow mali zaujímavé charaktery, ale to bolo asi tak všetko. Zápletka, no neviem, neviem, je taká marvelovská, podľa mňa ničím až tak výnimočná. Posledný boj s tou mimozemšťanskou obludou bola dosť preplácaná. Viac akcie neznamená, že film bude lepší. Tržby z film ma ani až tak nezarazili, pretože takéto filmy si vždy na seba zarobia aj keď sú trocha fádne a menej zaujímavé ako by mohli byť. Námet: 60% Scenár: 70% Zvuk: 85% Herecké obsadenie: 80% Kostýmy: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 70%