Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Animovaný

Recenze (6 932)

plakát

Němý Bobeš aneb Český Tarzan (1997) (divadelní záznam)

Jedna z her, která zrovna nepatří k mým oblíbeným a pokud se to tak vůbec u Divadla Járy Cimrmana dá říct, tak jedna z nejslabších. Jenže i tento fakt u tohoto divadla značí vysoký standart. Hra je originální hlavně i svým průběhem her v hrách.

plakát

Akt (1997) (divadelní záznam)

Další z mých nejoblíbenějších her. Miloň Čepelka naprosto exceluje, ale i ostatní jsou skvělí. Hra je plná neuvěřitelných nápadů. Velmi povedený kousek.

plakát

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Další výborná hra, která si dělá legraci ze všech postupů a strukturálnosti v Česku. Podlě me je co se týče poukazování na stav věcí v Česku jedna z nejlepších, kterou vůbec vytvořili.

plakát

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

A tady už nastupuje jedna z mých nejoblíbenějších her Hospoda na mýtince. Všichni podávají vynikající výkon, ale mě se stejně nejvíc líbil Miloň Čepelka. A skvělá hudba a ještě lepší kulisy.

plakát

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Další z her, které úplně nepatří k mým oblíbeným, ale faktem je, že všechny hry vynikají nejen samotným dějstvím, ale také svými semináři. Lijavec docela mocně kritizuje Rakouské mocnářství, takže chápu, že hodně věcí muselo být změněno, neboť se v tom komunisté poznali.

plakát

Posel z Liptákova (1997) (divadelní záznam)

Já miluji Divadlo Járy Cimrmana a v podstatě všechny jejich hry. A všechny jsem viděl. Takže abych se neopakoval, vezmu to porůznu. Například tahle hra je skvělá, ale k mým úplně oblíbeným nepatří. Hned po jejím shlédnutí jsem však tušil, že se komunistům musela líbit. Já si však nejvíc pamatuji hlášku: "No prosím, mě už půl hodiny běhá po hospodě cikán s kudlou v zádech."

plakát

Pozdní léto (1974) (TV film)

Hned v úvodu opravím jednu chybu v zajímavostech. Michal Suchánek nestál před kamerou poprvé. Nýbrž minimálně podruhé. Stačí se podívat do jeho filmografie. Každopádně výborný televizní film. Všichni skvělé herecké výkony. Velmi upřímný a uvěřitlený výkon podal i Michal Suchánek. Je to zvláštní dílo o lidech, kteří vlastně sami nevědí, co chtějí. O muži, který nejprve staví velké nároky na malé dítě, aby posléze s umístěním vlastně nesouhlasil. A hlavně je to o tom, že s dětmi v dětských domovech lze zacházet jako s hadrem. Když se nám nelíbí, tak jej vrátíme. City dětí takovou roli už nehrají. Ještě, že měl Michal S. takový rozum.

Schůze (1999) (TV film)

Rozvrátit schůzi tím, že se páni nalijou, to museli čekat odvetu. Muž pak podepisuje spolupráci a teprve až pod vyčítavými pohledy své ženy papír ničí. Sám by na to zřejmě nepřišel. Bára Hrzánová a Radek Holub každý za jednu hvězdu.

Ostuda (1998) (TV film)

Povídka je humorná hlavně díky skutečně pestrému obsazení herců, kteří se snad nikdy jindy nesešli. A pak spíše až skončí, když si uvědomíte, co se vlastně stalo a jaké to bude mít na muže a jeho rodinu následky na velmi, velmi dlouho.