bigmatko

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 10.12.2018  12:44
    Robin Hood (2018)

mne sa to nezdalo vôbec také zle ako to vyzerá podľa recenzií. žiadne veľdielo to ale rozhodne nie je. A v porovnaní zo všetkými hoodami ktorých mám v pamäti je to asi najmenej logický príbeh, ale úrovňou zapadá do dnešnej komerčnej produkcie. Nečudoval by som s ani keby tam zakomponovali aj stredoveké sociálne siete a selfie malby a podobne prvky, pretože ich vykresľenie fungovania dobovej spoločnosti bolo pomerne komické. Film má napriek tomu celkom dobrý spád a je vhodný skôr pre toho kto nikdy iného robina Hooda nevidel. pretože ak ste iného videli tak toto spracovanie bude iba neškodnou akčnou komédiou, ktorá priam hrozí pokračovaním ale osobne verím že žiadne nebude.

• 26.11.2018  08:41
    Creed II (2018)

Osobnosť Rockyho je fenomén, ktorý vždy udrží vysokú úroveň drámy a napätia. Aj keby to bol posledný príbeh tak by to bola výborná rozlúčka so všetkými poctami. Otvorenie dejovej línie s rodinou Drago sa skutočne podarilo. Starý Rocky mladý Creed, nostalgia, Starý Drago a mladý Drago, oživenie konfliktu a osobnej pomsty, zlomenie ducha a znozrodenie bojovníka. Toto sa naozaj podarilo. Nejaké to filozofovanie bolo Rockymu vždy vlastné a nie je tomu inak ani teraz. Zoči voči mladému Dragovi nasratému na celý svet by sa veru nechcel postaviť hocikto. Ale Rocky pozná odpoveď na každú otázku a liek na každú bolesť či už fyzickú alebo psychickú.

• 19.11.2018  08:08

niektoré hodnotenia sa mi zdajú neprimerane kritické. Pre fanúšika potterovského sveta je aj svet fantastických zvierat, ktorý sa odohráva cca 50 až 60 rokov pred Potterom, výborným doplnením príbehu. Alebo skôr výborným predvojom. Verím, že nakoniec to všetko zapadne do jednej veľkej ucelenej skladačky. Druhé pokračovanie preto beriem ako nutnú časť, kde sa trocha zamotali vo vysvetľovaní rodinných väzieb a kombinácií, ktoré teraz vyzerajú dosť mimo príbehu a nesedia s tým čo poznáme z Pottera. Od mladého Albusa očakávam veľké akcie v pokračovaniach a ich vzájomné puto s Grindelwaldom predpovedá dobrú zápletku. Mlok sa tam bude motať so zvieratami ale posledné slovo bude mať určite Dumbledor a Grindelwald. Pre fanúšika Pottera sú fantastické zvery vizuálnym divadlom, ktoré určite nesklame.

• 14.11.2018  07:43

tak ako knižnej predlohe v štvrtom voľnom pokračovaní dochádzal dych tak filmové spracovanie dodýchalo už úplne. Rovnako ako prvý pokus američanov o sfilmovanie prvej časti Milenia tak aj Dievča v pavúčej sieti nesiaha švédskej pôvodnej trilógii ani po úvodné titulky. Chýba tomu temná duša a záhada. Skôr sa celý príbeh tvári ako napodobenina Bonda a moderného Ramba v ženskom podaní. Lisbeth je zrazu temnou bojovníčkou ktorú nezastavia guľky ani ľadové jazero ani výbuchy. Jedným mobilom a jedným notebookom, ktoré nemusia byť nikdy pripojené ani do siete, dokáže nabúrať americkú NSA aj švedskú bezpečnostnú službu a vlastne všetky iné systémy dokonca aj za jazdy v aute s mobilom hackne iné auto cez smsky. Dej má logické nedostatky nevýraznú zápletku a úplne nezmyselnú motíváciu záporných postáv a smiešne postupy bezpečnostných agentúr. Lisbeth a jej družina z ničoho nič používajú najmodernejšie technológie a zbrane. Veľmi veľmi slabý film, ktorý nič výrazne nepriniesol. Ak chce niekto vidieť skutočne dobrú a hlavne reálnu Lisbeth tak nech sa vráti k švédskej trilógii.

• 12.11.2018  08:24

Disney aj zo slabého a pochmúrneho príbehu spraví vizuálne divadlo z mravným ponaučením. Film sa však spoliehal výlučne na vizuálnu stránku a samotný príbeh a postavy sa vo všetkých tých farbách strácali. je to určite jeden zo slabších počinov z kategórie hraných Disneyoviek a keď to už neuvidím tak s nič nestane. Na jedno pozretie to je tak akurát pekné farebné mierne operné divadlo.

• 12.11.2018  08:20

vôbec to nebolo také zlé ako naznačovali mnohé komentáre a nebolo to o nič menej reálne ako pády bieleho domu a podobné akčňáky, v ktorých americký hrdinovia prekonajú nástrahy súdruhov snažiacich sa nabúrať demokraciu a potlačiť ľudské slobody a v ktorých malá hŕstka oddaných, riskujúcich ľudí vždy na hrane reálnych možností nedbajúc vlastných životov bojuje pre svoju americkú vlasť. Amerika je silná amerika je lepšia Amerika ochráni aj ruského prezidenta. Klasický hrdinský gýč, ktorý sa však dá pozerať, pod morské zábery sú dobre spracované a v konečnom dôsledku to dokonca dáva aj aký taký zmysel.

• 12.11.2018  08:01
    Grinch (2018)

prvý náznak vianoc v kinách v podaní najznámejšieho vianočného hundroša je milým príbehom, ktorý väčšina už pozná a ktorý sa bude páčiť všetkým. jednoduchý dej, mravné vianočné poučenie a čaro vianoc je cítiť z každého okamihu. je to farebné je to zábavné a sú tam komické postavičky. čiže to má všetko čo to má mať a jednoduchosť príbehu nikomu nebude vadiť lebo ide o vianoce.

• 5.11.2018  07:55

Kto do teraz nepoznal Ramiho Maleka tak si ho určite zapamätá ako Fredyho. Toto bol určite jeho životný výkon asi aj preto, lebo doteraz som ho v žiadnej veľkej úlohe nevidel. Mercuryho precítil a filmu dodal dušu podobne ako celá skupina Queen. Ja osobne som rád, že príbeh sa netočil okolo detailov života Mercuryho lebo to by bola asi depresívna dráma plná sexuálnych a drogových excesov a balancovania na hrane zdravého rozumu a asi by nebola mládeži prístupná kvôli neustálym gay origiám. Toto spracovanie však ulahodilo takmer všetkým. úžasná hudba, vzostup a pád a návrat a všetko prepletené výrazným dotykom doby 70 a 80 rokov na ktorý nebohý Fredy doplatil. Mimoriadny filmový zážitok a všetkému nasadil korunu záver z koncertu Live Aid.

• 29.10.2018  07:43

Kto by po prvom filme čakal že bude mať toľko pokračovaní a dokonca že každé z nich sa bude dať pozerať a bude zábavné. jasné že to nie je mysliteľské dielo ale beanovsky jednoduchý humor, ktorý stále funguje a správne vyvažuje aj trápnosť príbehu. Určite je to lepšie ako novinky z českej produkcie pseudokomédií, ktoré majú vtipné maximálne ukážky. Englisch nepotrebuje k vtipu ani alkohol ani trápne problémy medzi mužmi a ženami a netvári sa že rieši emdziľudské vzťahy a preto to funguje. Aj keď je to už pomerne priehľadné a človek vie čo má čakať tak zábavy je vo filme dosť.

• 22.10.2018  09:08
    Halloween (2018)

postava Michaela je vážne tajomná a celý film zahalená závojom zla bez akýchkoľvek emócií a bez zjavného motívu k zabíjaniu iných ľudí okrem Jamie Lee. Tam je dôvod hlboko zakorenený a všetko smeruje k ich vzájomnému stretu. atmosféra filmu je temná ale nie hrozivá. Miestami chýba logika v myslení niektorých postáv a aj samotné dlhodobo plánované stretnutie v prostredí, ktoré na to malo byť upravené na ich stret je trocha chaotické. A preto tam zahučí viac ľudí ako by malo ale zas aspoň sa Michael po toľkých rokoch rozcvičil.

• 17.10.2018  07:37

výnimočné filmové dielko, ktorému sa dostalo veľmi málo pozornosti. V našom kine to hrali iba jeden týždeň a nemenovanú českú pseudokomédiu budú hrať aj tri mesiace. čo sa dá robiť. nemôžem inak a musím to prirovnať k tarantínovej tvorbe. dejové zvraty striedanie osobných príbehov, nečakané prepojenie postáv a niekoľko netradičných psychopatov a výborná hudba a dobová atmosféra. jediné malé mínus by som dal Chrisovi, ktorému sa postava moc nehodila ale na dojme to nič nepokazilo. Jeff Bridgese je super a dodáva filmu dušu. Pre mňa to bolo skutočne filmové prekvapenie tohto roka.

• 15.10.2018  13:08

pomerne zbytočný film, ktorý bohužial nemá čím zaujať ani deti ani dospelého diváka. blacka mám rád ale toto mu moc nevyšlo. jedinou takou pozitívnou stránkou filmu je retro dizajn a vizuál domu s hodinami. Mágia je priam trápna a humoru je tam tiež pramálo.

• 15.10.2018  09:50

určite je to dramaticky kvalitné dielo z výpravnými prvkami a vizuálnym potenciálom a silným príbehom. Je to ale náročné na sledovanie vzhľadom na dlhú stopáž a naťahovanie niektorých scén. Ako dobrý sex ktorý trvá už príliš dlho. Určite by ste nechceli sedieť v tej konzerve ktorú vystrelili na mesiac a tie momenty ktoré ukazujú skúšky a testy a samotný priebeh letu sú naozaj kvalitné. a emocie z kabíny sa prenášajú aj na diváka. aj chvíle absolútneho ticha, ktoré sa v kine len tak nevidia boli mimoriadne. všetko ostatné je rodinná a životná dráma.

• 8.10.2018  09:04

Bradley ako režisér aj ako herec podal životný výkon a dozrel do skvelého rozprávača. Zrodila sa hviezda vo svojej podstate neponúka nič čo by sme doteraz nevideli. Láska, emócie, bolesť, utrpenie, vzostup a pád, citová dráma v rýchlom zostrihu. Nečakal som že sa mi to bude až tak páčiť. Hudobne ma to dostalo hlavne na začiatku keď to GAGA rozbalila, potom to bolo viac dramatické a koniec ten bol naozaj výborný husiu kožu malo asi celé kino a citlivejšie povahy sa slzám neubránili. napriek priemernému deju to bol vďaka Bradleymu a GAGa naozaj výnimočný filmový zážitok.

• 5.10.2018  07:42
    Venom (2018)

odkloním sa od kritických recenzií a musím vyjadriť spokojnosť hlavne samozrejme z Hardym, ktorý je výborný a Venom má kvalitu práve vďaka nemu. veľká škoda že upustili od Rkového ratingu a spravili to viac do humoru ako do temného a drsného príbehu, ktorý by Venmovi viac pasoval. Vtip každopádne potešil a ani sa to zbytočne nenaťahovalo. Venom je temný hrdina z dobrým potenciálom ale treba mu skutočne pridať trocha viac z toho thrilleru a hororu, lebo takéto spracovanie nemá s thrilerom nič spoločné a s hororom už teda vôbec nie. strih a kamere sú miestami chaotické a preto je lepšie ísť iba na 2D lebo v 3Dčku by ma to asi dosť otravovalo. Venom je v podstate zábavný film a dúfam že pre ďalšie pokračovania už skutočne pritvrdia.

• 5.10.2018  07:31

monopol na kreslené dobrodružstva drží stále Disney a Pixar ale sem tam sa objaví niečo podobnej kvality. Piadinôžka má čaro aj pre dospelých aj pre malých divákov. je to hudobné aj vizuálne pohodové a príbeh ma aj pochopiteľné posolstvo.

• 17.9.2018  08:08

nebezpečná láskavosť je nebezpečne výborný film. čakal som slabšiu jednorázovku a vykľul sa z toho jeden z najzaujimavejších počinov tejto sezóny. Do označenia by som pridal aj prívlastok komédia, pretože vďaka Kendrick to má neodškriepiteľného humorného ducha. Do rozuzlenia som netušil ako to vlastne je a kto sa s kým pohráva. Kendrick ťahá celý film a výborne kontrastuje s tajomnou Emily. vtip strieda napätie a vy celý čas premýšlate nad tým ako to skutočne je a ako to dopadne. toto sa určite oplatí vidieť. nechýba výborná hudba, ktorá perfektne dopĺňa príbeh.

• 14.9.2018  08:40

Tri hviezdy iba kvôli tomu, že predátor je jeden z obľúbených dark scifi námetov. Bohužial v tomto príbehu práve to "Dark" chýba. Skôr je to ako taký predátor od Disneyho, v ktorom zásadne umierajú všetci ostatní ale hlavného hrdinu si predátor iba tak pohadzuje a ani ho poriadne nepoškriabe. Profesorka zo školy má zrejme elitný vojenský výcvik a postava malého chlapca je podľa mňa asi najväčší výsmech pre predátora. Napriek tomu však je to stále predátor odhliadnuc od toho, že vojaci prehnane hláškujú a až moc sa do deja montuje humor. Je to priam až vtipné a to k predátorovi nesedí. Film to nie je zlý ale chýba mu temná atmosféra. škoda, že sa tvorcovia viac neinšpirujú knihami o predátoroch a votrlecoch. Tie majú krásnu desivú a temnú dejovú líniu a tiež v nich predátori spolupracujú s ľuďmi ale nie takto detinsky.

• 10.9.2018  08:11

Tak ako vie Disney vyrozprávať krásne farebné príbehy s humorom, ľahkosťou a akciou tak vie spraviť aj melanchóliou a depresiou nasiaknuté prostredie, ktoré sa z filmu valí tak z hlavnej postavy ako aj z plyšákov, ktorí sa nihilisitcky potulujú lesom a splietajú nesúrodé myšlienky, ktoré v sebe obsahujú skryté morálne posolstvá. Macko pú ma v mede antidepresíva, ktoré mu asi dávkuje oslík, ktorý jediný hodí vo filme sem tam nejakú hlášku. Nie je to rodinný príbeh ani príbeh pre deti, ktoré to nepochopia. Je to ťažká téma, ktoré sa ku koncu našťastie začne uvoľňovať a do príbehu sa dostane aj trocha zábavy ale skutočne iba trocha. napriek tomu je pekný film s klasickým disneovským morálnym a mravným ponaučením.

• 5.9.2018  07:51
    Alfa (2018)

Vizuálne milé divadlo, ktoré sa viac zameriava na krajinu ako na príbeh a pravekí lovci ktorí vyšli od barbera,v šatoch od moderných dizajnérov, praveké ženy upravené ako z outdoor katalógu a československý vlčiak, ktorý sa tvári ako praveký vlk. najväčšie emócie vyvoláva práve samotná Alfa, ktorá je hviezdou filmu a divoká príroda. Príbeh ľudí a spôsob ich života nie je až taký dôležitý. Začiatok filmu mal výborne našliapnuté ale potom sa to postupne stiahlo na slabšiu drámu. Každopádne je to pekne natočené dobrodružstvo.

• 3.9.2018  08:02
    Upgrade (2018)

napriek tvrdému štýlu je to jeden z najpohodovejších filmov roka. Do popisu filmu by som dal aj komédiu, pretože tých zábavných scén tam nie je málo. Zábava sa odohráva na pozadí krvavých súbojov a likvidácie nežiadúcich osôb v štýle "neviem čo robím" . Logan to zvládol perfektne keď sa tvári nevinne a prekvapene kým upgrade robí šialené kúsky. Skutočne zábavné, temné, krvavé, akčné sociálne scifi z kriminálnou zápletkou. Film si nedáva servítku a šliape od začiatku až do konca.

• 27.8.2018  11:06

nebolo to tak trápne ako som čakal pod ťarchou zážitkov z predchádzajúcich pseudokomédií z americkej produkcie. samozrejme tam miestami kolíše logika a reálnosť aj prirodzenosť humoru ale je to zábavné a akčné. Kate sa síce pohybuje veľmi často na hrane trápnosti až výstrednosti ale to bol pravdepodobne zámer lebo jej postava to proste nemá v hlave tak úplne v poriadku. je to taká špionážna oddychovka, kde netreba hľadať zmysel príbehu.

• 21.8.2018  20:46

chytľavý retro štýl na pozadí rasistickej vlny, ktorá je silna aj ako Black power aj ako White power. Určite je to film na zamyslenie ale príbeh a dej pokulháva je zbytočne natiahnutý a nič výnimočného ani silného sa tam neudeje. čakal som že to bude fajn čierna krimi komédia ale bol som sklamaný. Téma je určite vážna a prelína sa aj so súčasnou politikou ale tak či tak je jednostranne zameraná na násilné konanie KKK a nie na prezentovanie vzájomného rasizmu. Black power je vo filme viac Cool ako white power. pre mňa pomerne slabý film a zbytočne dlhý.

• 18.8.2018  08:44
    Equalizer 2 (2018)

Denzel ide na plno. jednotka bola super a dvojka v ničom nezaostáva a pridáva viac akcie, viac agentov a viac problémov. Denzel nepotrebuje sindikáty a nepriestrelné sako ako Wick ani nezabije toľko ľudí ako Wick, ale všetko robí so zenovým pokojom v duchu morálnych zásad a dobrých skutkov. Výborny film

• 18.8.2018  08:40

na československe pomery priam vydarený film, ktorý do kina láka samých amatérov čo idú raz za dva roky si pozrieť slovenský alebo český film a sú spokojní. Keďže som nič veľkolepé neočakával tak som bol milo prekvapený spracovaním a preto som sám pre seba odpustil filmu logické nedostatky, dejové prešľapy a nezmyselné chovanie postáv v niektorých situáciach len aby sa umelo zdvihla dramatickosť príbehu. z umelou inteligenciou to trocha prehnali a skočili do prudkého scifi. Nejasností tam bolo viacero a každý ich tam nájde. Napriek tomu je to však pozerateľné.

• 8.8.2018  07:54
    Whitney (2018)

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné.

• 6.8.2018  08:13

Prvý diel rodinky poznám takmer naspamäť a preto sa mi pokračovanie zdalo o niečo slabšie hlavne pokiaľ šlo o samotný príbeh. Akcia a zábava filmu však nechýba a myslím, že v tom nájdu potešenie skôr starší diváci ako malé deti. Pokračuje to presne tam kde jednotka skončila ale animácia sa mi zdala trocha iná ako pôvodne ale nerušilo ma to a ak majú v pláne aj ďalšie pokračovanie tak určite nebudem proti. Rodinka má potenciál.

• 6.8.2018  07:58

tak ako v predchádzajúcich misiách ani v tejto sa netreba pozastavovať nad logikou a reálnosťou niektorých akcií a dejových zvratov, ani nad dôležitosťou niektorých postáv, ktoré sa síce prezentujú ako strašne nevypočítateľný zločinci ale nakoniec nič poriadne nedokážu. Tomáš ide v plnom nasadení a nezastaví sa ani na minútu a samozrejme prežije aj nemožné a vždy vstane a uteká ďalej a až na konci si spomenie že má asi zlomené nejaké to rebro. Super tajné organizácie sa pravdepodobne dajú infiltrovať ľahšie ako keby sa chcete dostať do kina bez lístka, lebo v každej z nich sú dvojitý alebo trojitý agenti o ktorých nevedia ani tí najvyšší. Scenár mal zopár nejasností ale vyvážila to neustála akcia trvajúca dve a pol hodiny. Tomáš dokáže udržať pozornosť a je vždy na hrane s časom. uvidíme koľko toho ešte Hunt zvládne do budúcna.

• 30.7.2018  07:54

Sylvester Sylvester prečo si nám toto urobil. Rumunské produkcie Števa Segala vyzerajú oproti tomuto filmu ako oscarové diela. Plán úteku 2 nemá absolútne žiaden zmysel priam by som povedal, že je utrpenie to dopozerať do konca. keď už to presunuli pod čínancov tak z toho aspoň mohli spraviť akčnú bojovú zábavu ako Zátah a podobné. Ale toto bolo naozaj hrozné. To nie je ani Bečkový film nedá sa to ani hodnoniť je to veľké sklamanie. Stalone by sa mal držať osvedčeného štýlu 80kových peciek a silných postáv a dotočiť v úcte stárnucého Rockyho a Ramba.

• 23.7.2018  07:54

na porovnávanie filmov je desať rokov dosť dlhá doba a mohli do kín uviesť súčasne aj prvý diel aby si atmosféru diváci oživili. Retrospektíva v dvojke funguje skvelo a mňa osobne príbeh mladej Dony zaujal viac ako jej dcéry. Asi to bude tým, že Lily James je oveľa sympatickejšia a vizuálne výraznejšia či už v pohyboch alebo v speve. Brosman naštastie takmer vôbec nespieval takže to nemal čím pokaziť. Pesníčky sú naozaj výborné a dopĺňajú dej a príbeh. Záver v podaní starej mamy rozochveje celé kino. Raz darmo aj keď to Cher prehnala s plastikami tak keď začne spievať nemá nikto iný na placi šancu. Rozumný dej má síce iba časť príbehu mladej Dony a zvyšné chvíle z prítomnosti jej dcéry sú len doplnkom ale v celkom dojme to zas takú negatívnu emóciu nevyvolá.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11