bigmatko

bigmatko

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.10.2018  07:37

výnimočné filmové dielko, ktorému sa dostalo veľmi málo pozornosti. V našom kine to hrali iba jeden týždeň a nemenovanú českú pseudokomédiu budú hrať aj tri mesiace. čo sa dá robiť. nemôžem inak a musím to prirovnať k tarantínovej tvorbe. dejové zvraty striedanie osobných príbehov, nečakané prepojenie postáv a niekoľko netradičných psychopatov a výborná hudba a dobová atmosféra. jediné malé mínus by som dal Chrisovi, ktorému sa postava moc nehodila ale na dojme to nič nepokazilo. Jeff Bridgese je super a dodáva filmu dušu. Pre mňa to bolo skutočne filmové prekvapenie tohto roka.

• 15.10.2018  13:08

pomerne zbytočný film, ktorý bohužial nemá čím zaujať ani deti ani dospelého diváka. blacka mám rád ale toto mu moc nevyšlo. jedinou takou pozitívnou stránkou filmu je retro dizajn a vizuál domu s hodinami. Mágia je priam trápna a humoru je tam tiež pramálo.

• 15.10.2018  09:50

určite je to dramaticky kvalitné dielo z výpravnými prvkami a vizuálnym potenciálom a silným príbehom. Je to ale náročné na sledovanie vzhľadom na dlhú stopáž a naťahovanie niektorých scén. Ako dobrý sex ktorý trvá už príliš dlho. Určite by ste nechceli sedieť v tej konzerve ktorú vystrelili na mesiac a tie momenty ktoré ukazujú skúšky a testy a samotný priebeh letu sú naozaj kvalitné. a emocie z kabíny sa prenášajú aj na diváka. aj chvíle absolútneho ticha, ktoré sa v kine len tak nevidia boli mimoriadne. všetko ostatné je rodinná a životná dráma.

• 8.10.2018  09:04

Bradley ako režisér aj ako herec podal životný výkon a dozrel do skvelého rozprávača. Zrodila sa hviezda vo svojej podstate neponúka nič čo by sme doteraz nevideli. Láska, emócie, bolesť, utrpenie, vzostup a pád, citová dráma v rýchlom zostrihu. Nečakal som že sa mi to bude až tak páčiť. Hudobne ma to dostalo hlavne na začiatku keď to GAGA rozbalila, potom to bolo viac dramatické a koniec ten bol naozaj výborný husiu kožu malo asi celé kino a citlivejšie povahy sa slzám neubránili. napriek priemernému deju to bol vďaka Bradleymu a GAGa naozaj výnimočný filmový zážitok.

• 5.10.2018  07:42
    Venom (2018)

odkloním sa od kritických recenzií a musím vyjadriť spokojnosť hlavne samozrejme z Hardym, ktorý je výborný a Venom má kvalitu práve vďaka nemu. veľká škoda že upustili od Rkového ratingu a spravili to viac do humoru ako do temného a drsného príbehu, ktorý by Venmovi viac pasoval. Vtip každopádne potešil a ani sa to zbytočne nenaťahovalo. Venom je temný hrdina z dobrým potenciálom ale treba mu skutočne pridať trocha viac z toho thrilleru a hororu, lebo takéto spracovanie nemá s thrilerom nič spoločné a s hororom už teda vôbec nie. strih a kamere sú miestami chaotické a preto je lepšie ísť iba na 2D lebo v 3Dčku by ma to asi dosť otravovalo. Venom je v podstate zábavný film a dúfam že pre ďalšie pokračovania už skutočne pritvrdia.

• 5.10.2018  07:31

monopol na kreslené dobrodružstva drží stále Disney a Pixar ale sem tam sa objaví niečo podobnej kvality. Piadinôžka má čaro aj pre dospelých aj pre malých divákov. je to hudobné aj vizuálne pohodové a príbeh ma aj pochopiteľné posolstvo.

• 17.9.2018  08:08

nebezpečná láskavosť je nebezpečne výborný film. čakal som slabšiu jednorázovku a vykľul sa z toho jeden z najzaujimavejších počinov tejto sezóny. Do označenia by som pridal aj prívlastok komédia, pretože vďaka Kendrick to má neodškriepiteľného humorného ducha. Do rozuzlenia som netušil ako to vlastne je a kto sa s kým pohráva. Kendrick ťahá celý film a výborne kontrastuje s tajomnou Emily. vtip strieda napätie a vy celý čas premýšlate nad tým ako to skutočne je a ako to dopadne. toto sa určite oplatí vidieť. nechýba výborná hudba, ktorá perfektne dopĺňa príbeh.

• 14.9.2018  08:40

Tri hviezdy iba kvôli tomu, že predátor je jeden z obľúbených dark scifi námetov. Bohužial v tomto príbehu práve to "Dark" chýba. Skôr je to ako taký predátor od Disneyho, v ktorom zásadne umierajú všetci ostatní ale hlavného hrdinu si predátor iba tak pohadzuje a ani ho poriadne nepoškriabe. Profesorka zo školy má zrejme elitný vojenský výcvik a postava malého chlapca je podľa mňa asi najväčší výsmech pre predátora. Napriek tomu však je to stále predátor odhliadnuc od toho, že vojaci prehnane hláškujú a až moc sa do deja montuje humor. Je to priam až vtipné a to k predátorovi nesedí. Film to nie je zlý ale chýba mu temná atmosféra. škoda, že sa tvorcovia viac neinšpirujú knihami o predátoroch a votrlecoch. Tie majú krásnu desivú a temnú dejovú líniu a tiež v nich predátori spolupracujú s ľuďmi ale nie takto detinsky.

• 10.9.2018  08:11

Tak ako vie Disney vyrozprávať krásne farebné príbehy s humorom, ľahkosťou a akciou tak vie spraviť aj melanchóliou a depresiou nasiaknuté prostredie, ktoré sa z filmu valí tak z hlavnej postavy ako aj z plyšákov, ktorí sa nihilisitcky potulujú lesom a splietajú nesúrodé myšlienky, ktoré v sebe obsahujú skryté morálne posolstvá. Macko pú ma v mede antidepresíva, ktoré mu asi dávkuje oslík, ktorý jediný hodí vo filme sem tam nejakú hlášku. Nie je to rodinný príbeh ani príbeh pre deti, ktoré to nepochopia. Je to ťažká téma, ktoré sa ku koncu našťastie začne uvoľňovať a do príbehu sa dostane aj trocha zábavy ale skutočne iba trocha. napriek tomu je pekný film s klasickým disneovským morálnym a mravným ponaučením.

• 5.9.2018  07:51
    Alfa (2018)

Vizuálne milé divadlo, ktoré sa viac zameriava na krajinu ako na príbeh a pravekí lovci ktorí vyšli od barbera,v šatoch od moderných dizajnérov, praveké ženy upravené ako z outdoor katalógu a československý vlčiak, ktorý sa tvári ako praveký vlk. najväčšie emócie vyvoláva práve samotná Alfa, ktorá je hviezdou filmu a divoká príroda. Príbeh ľudí a spôsob ich života nie je až taký dôležitý. Začiatok filmu mal výborne našliapnuté ale potom sa to postupne stiahlo na slabšiu drámu. Každopádne je to pekne natočené dobrodružstvo.

• 3.9.2018  08:02
    Upgrade (2018)

napriek tvrdému štýlu je to jeden z najpohodovejších filmov roka. Do popisu filmu by som dal aj komédiu, pretože tých zábavných scén tam nie je málo. Zábava sa odohráva na pozadí krvavých súbojov a likvidácie nežiadúcich osôb v štýle "neviem čo robím" . Logan to zvládol perfektne keď sa tvári nevinne a prekvapene kým upgrade robí šialené kúsky. Skutočne zábavné, temné, krvavé, akčné sociálne scifi z kriminálnou zápletkou. Film si nedáva servítku a šliape od začiatku až do konca.

• 27.8.2018  11:06

nebolo to tak trápne ako som čakal pod ťarchou zážitkov z predchádzajúcich pseudokomédií z americkej produkcie. samozrejme tam miestami kolíše logika a reálnosť aj prirodzenosť humoru ale je to zábavné a akčné. Kate sa síce pohybuje veľmi často na hrane trápnosti až výstrednosti ale to bol pravdepodobne zámer lebo jej postava to proste nemá v hlave tak úplne v poriadku. je to taká špionážna oddychovka, kde netreba hľadať zmysel príbehu.

• 21.8.2018  20:46

chytľavý retro štýl na pozadí rasistickej vlny, ktorá je silna aj ako Black power aj ako White power. Určite je to film na zamyslenie ale príbeh a dej pokulháva je zbytočne natiahnutý a nič výnimočného ani silného sa tam neudeje. čakal som že to bude fajn čierna krimi komédia ale bol som sklamaný. Téma je určite vážna a prelína sa aj so súčasnou politikou ale tak či tak je jednostranne zameraná na násilné konanie KKK a nie na prezentovanie vzájomného rasizmu. Black power je vo filme viac Cool ako white power. pre mňa pomerne slabý film a zbytočne dlhý.

• 18.8.2018  08:44
    Equalizer 2 (2018)

Denzel ide na plno. jednotka bola super a dvojka v ničom nezaostáva a pridáva viac akcie, viac agentov a viac problémov. Denzel nepotrebuje sindikáty a nepriestrelné sako ako Wick ani nezabije toľko ľudí ako Wick, ale všetko robí so zenovým pokojom v duchu morálnych zásad a dobrých skutkov. Výborny film

• 18.8.2018  08:40

na československe pomery priam vydarený film, ktorý do kina láka samých amatérov čo idú raz za dva roky si pozrieť slovenský alebo český film a sú spokojní. Keďže som nič veľkolepé neočakával tak som bol milo prekvapený spracovaním a preto som sám pre seba odpustil filmu logické nedostatky, dejové prešľapy a nezmyselné chovanie postáv v niektorých situáciach len aby sa umelo zdvihla dramatickosť príbehu. z umelou inteligenciou to trocha prehnali a skočili do prudkého scifi. Nejasností tam bolo viacero a každý ich tam nájde. Napriek tomu je to však pozerateľné.

• 8.8.2018  07:54
    Whitney (2018)

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné.

• 6.8.2018  08:13

Prvý diel rodinky poznám takmer naspamäť a preto sa mi pokračovanie zdalo o niečo slabšie hlavne pokiaľ šlo o samotný príbeh. Akcia a zábava filmu však nechýba a myslím, že v tom nájdu potešenie skôr starší diváci ako malé deti. Pokračuje to presne tam kde jednotka skončila ale animácia sa mi zdala trocha iná ako pôvodne ale nerušilo ma to a ak majú v pláne aj ďalšie pokračovanie tak určite nebudem proti. Rodinka má potenciál.

• 6.8.2018  07:58

tak ako v predchádzajúcich misiách ani v tejto sa netreba pozastavovať nad logikou a reálnosťou niektorých akcií a dejových zvratov, ani nad dôležitosťou niektorých postáv, ktoré sa síce prezentujú ako strašne nevypočítateľný zločinci ale nakoniec nič poriadne nedokážu. Tomáš ide v plnom nasadení a nezastaví sa ani na minútu a samozrejme prežije aj nemožné a vždy vstane a uteká ďalej a až na konci si spomenie že má asi zlomené nejaké to rebro. Super tajné organizácie sa pravdepodobne dajú infiltrovať ľahšie ako keby sa chcete dostať do kina bez lístka, lebo v každej z nich sú dvojitý alebo trojitý agenti o ktorých nevedia ani tí najvyšší. Scenár mal zopár nejasností ale vyvážila to neustála akcia trvajúca dve a pol hodiny. Tomáš dokáže udržať pozornosť a je vždy na hrane s časom. uvidíme koľko toho ešte Hunt zvládne do budúcna.

• 30.7.2018  07:54

Sylvester Sylvester prečo si nám toto urobil. Rumunské produkcie Števa Segala vyzerajú oproti tomuto filmu ako oscarové diela. Plán úteku 2 nemá absolútne žiaden zmysel priam by som povedal, že je utrpenie to dopozerať do konca. keď už to presunuli pod čínancov tak z toho aspoň mohli spraviť akčnú bojovú zábavu ako Zátah a podobné. Ale toto bolo naozaj hrozné. To nie je ani Bečkový film nedá sa to ani hodnoniť je to veľké sklamanie. Stalone by sa mal držať osvedčeného štýlu 80kových peciek a silných postáv a dotočiť v úcte stárnucého Rockyho a Ramba.

• 23.7.2018  07:54

na porovnávanie filmov je desať rokov dosť dlhá doba a mohli do kín uviesť súčasne aj prvý diel aby si atmosféru diváci oživili. Retrospektíva v dvojke funguje skvelo a mňa osobne príbeh mladej Dony zaujal viac ako jej dcéry. Asi to bude tým, že Lily James je oveľa sympatickejšia a vizuálne výraznejšia či už v pohyboch alebo v speve. Brosman naštastie takmer vôbec nespieval takže to nemal čím pokaziť. Pesníčky sú naozaj výborné a dopĺňajú dej a príbeh. Záver v podaní starej mamy rozochveje celé kino. Raz darmo aj keď to Cher prehnala s plastikami tak keď začne spievať nemá nikto iný na placi šancu. Rozumný dej má síce iba časť príbehu mladej Dony a zvyšné chvíle z prítomnosti jej dcéry sú len doplnkom ale v celkom dojme to zas takú negatívnu emóciu nevyvolá.

• 16.7.2018  08:18
    Mrakodrap (2018)

Spojte klasiku skleneného pekla a kultovú prvú smrtonosnú pascu, preložte to silným rodinným putom a zlých chlapov nechajte nech poriadne naštvú Dwayna Johnsona, celé to nechajte zaplatiť číňanov a dostanete film, ktorý síce nič nové neprinesie ale zaručí Vám úspech. Dwayne proste vo všetkom hrá skvelo a s jednou nohou prežije aj nemožné v boji o svoju rodinu. Nie je to práve premyslené dielo ale vizuál je výborný a akcia má dobrý spád. Film stojí iba na Dwaynovi a vďaka nemu je to napínavé aj zábavné.

• 16.7.2018  08:09

Tretie pokračovanie je miernym sklamaním ale vďaka známym postavičkám a osvedčeným monster štýlom to dovolenková plavba utiahne na celkom pozerateľnú zábavu. Príbeh je oveľa slabší ako v prvých dvoch dieloch a zdá sa iba na rýchlo zbúchaný na kolene. Detský divák sa bude určite baviť. Za seba však dúfam že ďalšie pokračovanie už nebude.

• 9.7.2018  08:25
    Show Dogs (2018)

upútavky ma o kvalite filmu moc nepresvedčili a pôvodne som na to ani ísť nechcel a nakoniec som bol skutočne milo prekvapený. mysliteľské veldielo to určite nie je ale nájdete tam všetko čo patrí do filmu v ktorom sa rozprávajú psy. je to ako psy a mačky akurát bez mačiek. Našťastie to nie je dlhé ani úplne trápne. Na psích výrazoch tváre a na akciách sa dá zabaviť a to na splnenie účelu filmu úplne stačilo.

• 9.7.2018  07:45

klasicky zvrátené psycho úchylné a oproti iným očistám viac rasisitické aj keď to pramení hlavne z toho že pilotný projekt sa musel začať v chudobnej štvrti s komplikovanými sociálnymi a ekonomickými problémami. páčili sa mi všetky očisty aj preto že to nie je horor ale dobrý psychologický triler, ktorý nikoho nevydesí. v každej očiste sa na politickom pozadí odohráva osobný príbeh a nie je to mu inak ani tu avšak väčší dôraz sa kladie na vysvetlenie nápadu a zrodu samotnej očisty. myslím ale že 4 filmy stačia aby sa nepokazil dobrý dojem.

• 9.7.2018  07:37

Tieto mimo avangerské marvelovky ma bavia oveľa viac ako superhrdinské smoothies. antnamn rieši rodinné problémy a nie problémy celého sveta a preto je to jednoduchšie a priamočiarejšie, film má rýchli spád humor aj akciu. Digitáne omladzovanie stárnucích hviezd holywoodu je výborný trik ale Pfeiferka vyzerá super aj z bielymi vlasmi. Nejaké hlášky sa tam priebežné objavujú a okrem antmanna ich hádže hlavne Miso Peňa. V závere je náznak budúcich udalostí avangerov. Ale úplne záverečná potitulková scéna je zbytočná. Marvel už si z divákov robí srandu a schválne ich necháva čakať až do úplneho konca.

• 2.7.2018  07:37

oproti prvému dielu mi tu chýbala logika v scenári a celková pointa a zmysel akcie ktorá skončila skôr ako začala mi tiež asi unikla alebo tam vôbec nebola čo možno bol zámer aby diváka ešte viac držali v napätí. Inak to bolo prijemne tajomné, miestami drsné v štýle neserte USA lebo si môžeme robiť a zabíjať koho chceme kedy chceme kde chceme a ako chceme. Brolin a Toro sú samozrejme skvelý ale čaro príbehu dodáva unesená dcéra Isabela. Záverečný priebeh bol podivný ale na kvalite to moc neubralo a možno nás čaká aj pokračovanie.

• 29.6.2018  14:56
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

výborne spracovaný seriál, ktorý dopĺňa SW universum o detaily a príbehy, ktoré by vydali aj na samostatný film. Dozviete sa veľa zo života jednotlivých známych aj neznámych postáv a lepšie pochopíte niektoré udalosti z filmov hlavne pokiaľ ide o temnú a svetlú stránku sily a fungovanie republiky. pre milovníkov SW je to priam povinná jazda. Niektoré udalosti sú spojené aj z najnovšími filmami ako je napríklad SOLO. Každá séria je dobrá ale napätie sa stupňuje hlavne od polovice 5 série. Určite sa to oplatí pozrieť.

• 22.6.2018  08:44

príbeh dinosaurov pokračuje so stále kvalitnejšou vizuálnou stránkou avšak s klesajúcou dejovou linkou. Jurský svet sa mi nezdal až taký zlý ako ho opisujú niektoré hejterské recenzie. úroveň klesá ale pripisujem to tomu, že tvorcovia sa musia mentálne prispôsobovať instagramovej generácií, ktorej myslenie je úplne niekde inde ako to bolo keď svetlo sveta uzrel Jurský park. Dej je rýchli, dinosaury sú reálnejší a inteligentejší, ludia sú sprostejší a robia nezmyselné rozhodnutia a zjavne chcú z jurského sveta spraviť niečo ako planétu opíc. Po titulkoch je síce jedna scéna ale vôbec sa neoplatí na ňu čakať lebo nič nenapovie je v podstate úplne zbytočná akúrat sa vytočíte že 15 min čakáte a už ste mohli byť doma.

• 21.6.2018  07:51
    Escobar (2017)

Javier je výnimočný spracovanie už zaostáva. Určite nečakajte od Escobara napínavý príbeh a akciu v štýle Bary Seal, Sicario, alebo Narcos. Ide skôr o takú rodinnú drámu na pozadí záverečného obdobia vlády Escobara. Je tam pár drsnejších scén ale celkovo skôr ide o taký reálny pohľad a osobu Escobara a vzťahy medzi medzi rodinou a drogovým biznisom. Mne osobne vadilo, že dialógy boli v angličtine a pôsobilo to strojene. Mali to nechať po španielsky lebo keď Javier a Penelope sem tam povedia niečo po španielsky tak hneď to dodalo každej scéne na vierohodnosti. Celkovo som bol však sklamaný.

• 18.6.2018  08:31
    Máš ji! (2018)

po veľmi dlhom čase je tu americká komédia, ktorej pointa sa nespolieha na alkoholové a drogové excesy ale ponúka seriózny príbeh a dokonca aj humor. A fakt, že niečo také sa reálne odohralo len umocňuje vtipnosť okamihov. A skutočne oproti iným pseudokomédiam kde sa každý musí iba ožrať alebo nafetovať a tváriť sa že je to vtipné, tak Taguj je zábavný vďaka absurdnosti a jednoduchej filozofii dospelých ľudí, ktorí hrajú detskú hru s mimoriadnym nasadením. Je to bláznivé s miernym mravným ponaučením a filozofickým odkazom. ja som sa bavil

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10