bigmatko

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 18.8.2018  08:44
    Equalizer 2 (2018)

Denzel ide na plno. jednotka bola super a dvojka v ničom nezaostáva a pridáva viac akcie, viac agentov a viac problémov. Denzel nepotrebuje sindikáty a nepriestrelné sako ako Wick ani nezabije toľko ľudí ako Wick, ale všetko robí so zenovým pokojom v duchu morálnych zásad a dobrých skutkov. Výborny film

• 18.8.2018  08:40

na československe pomery priam vydarený film, ktorý do kina láka samých amatérov čo idú raz za dva roky si pozrieť slovenský alebo český film a sú spokojní. Keďže som nič veľkolepé neočakával tak som bol milo prekvapený spracovaním a preto som sám pre seba odpustil filmu logické nedostatky, dejové prešľapy a nezmyselné chovanie postáv v niektorých situáciach len aby sa umelo zdvihla dramatickosť príbehu. z umelou inteligenciou to trocha prehnali a skočili do prudkého scifi. Nejasností tam bolo viacero a každý ich tam nájde. Napriek tomu je to však pozerateľné.

• 8.8.2018  07:54
    Whitney (2018)

Silný dokument. Dievča dostalo dar od boha, ktorý však doručoval zrejme samotný diabol a vypýtal si aj patričnú cenu za dobierku. vyrastala v silnej viere ale vždy s prítomnosťou temnej strany či už to bola prísna matka, sociálne pomery v gete, postavenie černochov v spoločnosti tej doby a na druhej strane okamžitý úspech, veľké peniaze a postupný pád na dno, drogy, emócie, vzťahy, média. Skrátka ten dar od boha si vyžiadal veľkú cenu, ktorú nedokázala uhradiť. Milovala svoju rodinu a rodina ju postupne ničila. jej smrťou sa moc nezaoberali a dokument hrá skôr na emócie ako na fakty, ale aj tak je to silné.

• 6.8.2018  08:13

Prvý diel rodinky poznám takmer naspamäť a preto sa mi pokračovanie zdalo o niečo slabšie hlavne pokiaľ šlo o samotný príbeh. Akcia a zábava filmu však nechýba a myslím, že v tom nájdu potešenie skôr starší diváci ako malé deti. Pokračuje to presne tam kde jednotka skončila ale animácia sa mi zdala trocha iná ako pôvodne ale nerušilo ma to a ak majú v pláne aj ďalšie pokračovanie tak určite nebudem proti. Rodinka má potenciál.

• 6.8.2018  07:58

tak ako v predchádzajúcich misiách ani v tejto sa netreba pozastavovať nad logikou a reálnosťou niektorých akcií a dejových zvratov, ani nad dôležitosťou niektorých postáv, ktoré sa síce prezentujú ako strašne nevypočítateľný zločinci ale nakoniec nič poriadne nedokážu. Tomáš ide v plnom nasadení a nezastaví sa ani na minútu a samozrejme prežije aj nemožné a vždy vstane a uteká ďalej a až na konci si spomenie že má asi zlomené nejaké to rebro. Super tajné organizácie sa pravdepodobne dajú infiltrovať ľahšie ako keby sa chcete dostať do kina bez lístka, lebo v každej z nich sú dvojitý alebo trojitý agenti o ktorých nevedia ani tí najvyšší. Scenár mal zopár nejasností ale vyvážila to neustála akcia trvajúca dve a pol hodiny. Tomáš dokáže udržať pozornosť a je vždy na hrane s časom. uvidíme koľko toho ešte Hunt zvládne do budúcna.

• 30.7.2018  07:54

Sylvester Sylvester prečo si nám toto urobil. Rumunské produkcie Števa Segala vyzerajú oproti tomuto filmu ako oscarové diela. Plán úteku 2 nemá absolútne žiaden zmysel priam by som povedal, že je utrpenie to dopozerať do konca. keď už to presunuli pod čínancov tak z toho aspoň mohli spraviť akčnú bojovú zábavu ako Zátah a podobné. Ale toto bolo naozaj hrozné. To nie je ani Bečkový film nedá sa to ani hodnoniť je to veľké sklamanie. Stalone by sa mal držať osvedčeného štýlu 80kových peciek a silných postáv a dotočiť v úcte stárnucého Rockyho a Ramba.

• 23.7.2018  07:54

na porovnávanie filmov je desať rokov dosť dlhá doba a mohli do kín uviesť súčasne aj prvý diel aby si atmosféru diváci oživili. Retrospektíva v dvojke funguje skvelo a mňa osobne príbeh mladej Dony zaujal viac ako jej dcéry. Asi to bude tým, že Lily James je oveľa sympatickejšia a vizuálne výraznejšia či už v pohyboch alebo v speve. Brosman naštastie takmer vôbec nespieval takže to nemal čím pokaziť. Pesníčky sú naozaj výborné a dopĺňajú dej a príbeh. Záver v podaní starej mamy rozochveje celé kino. Raz darmo aj keď to Cher prehnala s plastikami tak keď začne spievať nemá nikto iný na placi šancu. Rozumný dej má síce iba časť príbehu mladej Dony a zvyšné chvíle z prítomnosti jej dcéry sú len doplnkom ale v celkom dojme to zas takú negatívnu emóciu nevyvolá.

• 16.7.2018  08:18
    Mrakodrap (2018)

Spojte klasiku skleneného pekla a kultovú prvú smrtonosnú pascu, preložte to silným rodinným putom a zlých chlapov nechajte nech poriadne naštvú Dwayna Johnsona, celé to nechajte zaplatiť číňanov a dostanete film, ktorý síce nič nové neprinesie ale zaručí Vám úspech. Dwayne proste vo všetkom hrá skvelo a s jednou nohou prežije aj nemožné v boji o svoju rodinu. Nie je to práve premyslené dielo ale vizuál je výborný a akcia má dobrý spád. Film stojí iba na Dwaynovi a vďaka nemu je to napínavé aj zábavné.

• 16.7.2018  08:09

Tretie pokračovanie je miernym sklamaním ale vďaka známym postavičkám a osvedčeným monster štýlom to dovolenková plavba utiahne na celkom pozerateľnú zábavu. Príbeh je oveľa slabší ako v prvých dvoch dieloch a zdá sa iba na rýchlo zbúchaný na kolene. Detský divák sa bude určite baviť. Za seba však dúfam že ďalšie pokračovanie už nebude.

• 9.7.2018  08:25
    Show Dogs (2018)

upútavky ma o kvalite filmu moc nepresvedčili a pôvodne som na to ani ísť nechcel a nakoniec som bol skutočne milo prekvapený. mysliteľské veldielo to určite nie je ale nájdete tam všetko čo patrí do filmu v ktorom sa rozprávajú psy. je to ako psy a mačky akurát bez mačiek. Našťastie to nie je dlhé ani úplne trápne. Na psích výrazoch tváre a na akciách sa dá zabaviť a to na splnenie účelu filmu úplne stačilo.

• 9.7.2018  07:45

klasicky zvrátené psycho úchylné a oproti iným očistám viac rasisitické aj keď to pramení hlavne z toho že pilotný projekt sa musel začať v chudobnej štvrti s komplikovanými sociálnymi a ekonomickými problémami. páčili sa mi všetky očisty aj preto že to nie je horor ale dobrý psychologický triler, ktorý nikoho nevydesí. v každej očiste sa na politickom pozadí odohráva osobný príbeh a nie je to mu inak ani tu avšak väčší dôraz sa kladie na vysvetlenie nápadu a zrodu samotnej očisty. myslím ale že 4 filmy stačia aby sa nepokazil dobrý dojem.

• 9.7.2018  07:37

Tieto mimo avangerské marvelovky ma bavia oveľa viac ako superhrdinské smoothies. antnamn rieši rodinné problémy a nie problémy celého sveta a preto je to jednoduchšie a priamočiarejšie, film má rýchli spád humor aj akciu. Digitáne omladzovanie stárnucích hviezd holywoodu je výborný trik ale Pfeiferka vyzerá super aj z bielymi vlasmi. Nejaké hlášky sa tam priebežné objavujú a okrem antmanna ich hádže hlavne Miso Peňa. V závere je náznak budúcich udalostí avangerov. Ale úplne záverečná potitulková scéna je zbytočná. Marvel už si z divákov robí srandu a schválne ich necháva čakať až do úplneho konca.

• 2.7.2018  07:37

oproti prvému dielu mi tu chýbala logika v scenári a celková pointa a zmysel akcie ktorá skončila skôr ako začala mi tiež asi unikla alebo tam vôbec nebola čo možno bol zámer aby diváka ešte viac držali v napätí. Inak to bolo prijemne tajomné, miestami drsné v štýle neserte USA lebo si môžeme robiť a zabíjať koho chceme kedy chceme kde chceme a ako chceme. Brolin a Toro sú samozrejme skvelý ale čaro príbehu dodáva unesená dcéra Isabela. Záverečný priebeh bol podivný ale na kvalite to moc neubralo a možno nás čaká aj pokračovanie.

• 29.6.2018  14:56
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

výborne spracovaný seriál, ktorý dopĺňa SW universum o detaily a príbehy, ktoré by vydali aj na samostatný film. Dozviete sa veľa zo života jednotlivých známych aj neznámych postáv a lepšie pochopíte niektoré udalosti z filmov hlavne pokiaľ ide o temnú a svetlú stránku sily a fungovanie republiky. pre milovníkov SW je to priam povinná jazda. Niektoré udalosti sú spojené aj z najnovšími filmami ako je napríklad SOLO. Každá séria je dobrá ale napätie sa stupňuje hlavne od polovice 5 série. Určite sa to oplatí pozrieť.

• 22.6.2018  08:44

príbeh dinosaurov pokračuje so stále kvalitnejšou vizuálnou stránkou avšak s klesajúcou dejovou linkou. Jurský svet sa mi nezdal až taký zlý ako ho opisujú niektoré hejterské recenzie. úroveň klesá ale pripisujem to tomu, že tvorcovia sa musia mentálne prispôsobovať instagramovej generácií, ktorej myslenie je úplne niekde inde ako to bolo keď svetlo sveta uzrel Jurský park. Dej je rýchli, dinosaury sú reálnejší a inteligentejší, ludia sú sprostejší a robia nezmyselné rozhodnutia a zjavne chcú z jurského sveta spraviť niečo ako planétu opíc. Po titulkoch je síce jedna scéna ale vôbec sa neoplatí na ňu čakať lebo nič nenapovie je v podstate úplne zbytočná akúrat sa vytočíte že 15 min čakáte a už ste mohli byť doma.

• 21.6.2018  07:51
    Escobar (2017)

Javier je výnimočný spracovanie už zaostáva. Určite nečakajte od Escobara napínavý príbeh a akciu v štýle Bary Seal, Sicario, alebo Narcos. Ide skôr o takú rodinnú drámu na pozadí záverečného obdobia vlády Escobara. Je tam pár drsnejších scén ale celkovo skôr ide o taký reálny pohľad a osobu Escobara a vzťahy medzi medzi rodinou a drogovým biznisom. Mne osobne vadilo, že dialógy boli v angličtine a pôsobilo to strojene. Mali to nechať po španielsky lebo keď Javier a Penelope sem tam povedia niečo po španielsky tak hneď to dodalo každej scéne na vierohodnosti. Celkovo som bol však sklamaný.

• 18.6.2018  08:31
    Máš ji! (2018)

po veľmi dlhom čase je tu americká komédia, ktorej pointa sa nespolieha na alkoholové a drogové excesy ale ponúka seriózny príbeh a dokonca aj humor. A fakt, že niečo také sa reálne odohralo len umocňuje vtipnosť okamihov. A skutočne oproti iným pseudokomédiam kde sa každý musí iba ožrať alebo nafetovať a tváriť sa že je to vtipné, tak Taguj je zábavný vďaka absurdnosti a jednoduchej filozofii dospelých ľudí, ktorí hrajú detskú hru s mimoriadnym nasadením. Je to bláznivé s miernym mravným ponaučením a filozofickým odkazom. ja som sa bavil

• 11.6.2018  10:38

pre mňa osobne to bolo sklamanie. film je pozerateľnný vďaka veľkému počtu známych herečiek ale ich výkony už sú na zváženie. Sandra patrila vždy medzi moje obľúbené predstaviteľky ale dlhšie som ju v žiadnom filme nevidel a preto som bol mierne zhrozený z jej umelej mimiky a plastickej zmene ktorú dosiahla. Celý film jeden výraz. Na jednej strane ju oklamal obyčajný podvodník a na druhej strana naplánuje akože dokonalú lúpež, ktorá má kopec nelogických miest. Celý tým lupičiek je náhodne pozliepaný a v podstate sa tam nič mimoriadne ani neudeje iba sa tam stále premávajú hore dole a prestrihávajú z jednej scény na druhú.

• 25.5.2018  12:41

komentáre a recenzie sú rôznorodé ale pre plnohodnotného fanúšika to nemôže byť sklamanie. Spojením klasickej ságy, kníh a seriálov dostaneme taký rozsiahli svet príbehov, v ktorom je Han Solo jedným z mnohých o ktorých by mohol byť natočený komerčný trhák. Solo ťaží z charizmy svojej postavy vytvorenej v pôvodnej ságe. Samotný príbeh je už odvodený od pridružených príbehov, ktorých poznanie pomôže vnímať aj kvalitu filmu Solo. Od Sola nečakajte epický dej, na aký sme zvyknutý z hviezdnych vojen. Je to začiatok jeho príbehu, ktorý sa odohráva uprostred rozvoja Impéria a preberania vlády nad galaxiou počiatok Aliancie povstalcov. A niekde medzi tým je Solo. Ukazuje svet vo vzdialenej galaxii z pohľadu podsvetia, ganstrov, syndikátov a iných korporácií, ktoré majú tiež svoje postavenie v celej hierarchii hviezdnych vojen. Preto je Solo taká kowbojská gangsterka, ktorá opäť otvára dvere do sveta SW a mierne odhaľuje osudy postáv, ktoré by mail poznať aj začínajúci fanúšikovia ale aj postáv, ktoré sa objavujú mimo klasickej ságy. Ja som bol nad mieru spokojný a teším sa na ďalšie príbehy SW pretože každá kniha a každý seriál ponúka toľko námetov, že z každého by mohol byť super film.

• 17.5.2018  08:03
    Deadpool 2 (2018)

Deadpool neberie nikoho a nič vážne a berie si na mušku svet komiksov, hrdinov, filmov aj hercov. Mierny mravný a morálny odkaz to v sebe má ale ten je zaliaty omáčkou krvi, končatín, sarkazmu, cynizmu, čierneho a rasistického humoru, pop odkazov a mnoho iných okamihov, ktoré z Deadpolla robia zážitok. Krátke spolužitie skupinky X force je super a Cameo herca, ktoré by som tam veru nečakal pobavilo všetkých. iné prekvapivé účasti hercov som tam nepostrehol. Druhý krát možno objavím aj iných. Josh je výborný záporák, ktorého motivácia však záporná nie je. Thanosove rodinné dilema sa mu hodí aj v postave Cabela a pre Deadpoola je vhodným parťákom aj do akcie aj na hlášky. Domino je krásna a sexi a jej superschopnosť je perfektná. Ak sa v tomto duchu bude niesť aj pôsobenie samotných X force a ďalších Deadpoloviek tak sa máme na čo tešiť. Popri strážcoch galaxie je Deadpool druhý najlepší počin Marvelu. DC bohužial žalostne zaostáva v komiksových pretekoch napriek tomu, že ich postavy majú vyšší potenciál na Rkovú zábavu ako Marvel. Možno keby tu vymoženosť cestovania časom použili proti Thanosovi a spojili X force z Avangers tak by celé Marvel Universum nabralo iný smer. No uvidíme.

• 10.5.2018  08:27

konečne ticho v kine. to sa len tak nevidí a nepočuje. až dve tri individuá, ktoré neváhali kometovať zjavné skutočnosti tak, že by si človek želal aby ich navštívil TVOR, ktorý vo filme vytvoril atmosféru napätia do takej miery, že Vám nebude vadiť ani to, že väčšina filmu je takmer bez slova. vo svete kde Váš každý zvuk môže stáť život je síce dosť nepochopiteľné plodiť deti keď máte problém udržať na žive aj tie ktoré už máte ale aspoň je stále o čo bojovať. Určite to nie je žiaden horor. Je to výborný psycho thriler s otvorenými a nevysvetlenými udalosťami. Možno ak dosť zarobia tak pouvažujú aj nad pokračovaním.

• 2.5.2018  07:48

humor, akcia, napätie a vizuálne divadlo s koncom, ktorý veľmi málo prezrádza do dalšieho dielu. Myslím, že viaceré pády sú iba dočasné nakoľko obsah marvelových svetov, vesmírov a príbehov je natoľko rozsiahli, že existuje hneď niekoľko možných koncov samotného Thanosa aj jednotlivých hrdinov. Aj potitulková scéna dáva viac otázok ako odpovedí, ale to je u Marvelu klasika. Spojenie veľkého počtu silných postáv fungovalo prekvapivo dobre. za mňa sú určite najlepší strážcovia Galaxie. Väčšia pozornosť sa venuje záporakoví, ktorý je skutočne najlepší zo všetkých marveloviek. Rovnocenných súperov má Thanos vo svete Marvelu hneď niekoľko tak možno v pokračovaní sa z niektorým z nich stretneme. marvel nasadil výnimočne vysokú latku.

• 19.4.2018  07:34

Napriek tomu, že tretie pokračovanie je o málo slabšie ako predchádzajúce tak musím opakovane potvrdiť že nemecké komédie spolu s francúzskymi sú na oveľa vyššej úrovni ako americké a už vôbec sa nedajú porovnať s odpadom, ktorý nám ponúka česká tvorba. Keď je v programe kina česká alebo USA komedia tak ich vzhliadnutie veľmi zvažujem. Fack ju Goethe 3 vsadil na osvedčený príbeh a na úspechy predchádzajúcich filmov. V Nemecku je na vrchole rebríčka a mne sa to páčilo tiež. Príbeh je naozaj jednoduchý ale zas čo čakať keď ide o triedu dementov, na ktorých ukázali kam až môže spadnúť omladina v školách. Pohodová zábava, žiadne výrazne trápne situácie, sympatický herci, morálne a mravné ponaučenia.

• 16.4.2018  08:54

Dwayne je pre mňa vždy zárukou zábavy a ani tentoraz to nebolo inak. Odhliadnuc od hĺbky scenára a dialógov je to proste priamočiara fantazy oddychovka plná vizuálnych majstrovstiev. A Dwayn tomu dáva punc vďaka ktorému sa to dá pozerať a vďaka ktorému sa divák zabáva. Z filmov s monštrami je to za dlhšiu dobu určite jeden z najlepších. Všetku slávu si pre seba berie samozrejme Dwayn aj keď sú tam dalšie dve postavy, ktoré si zaslúžia pozornosť. Ja som sa bavil.

• 3.4.2018  20:33

politické napätie okorenené ideologickým rasovým a náboženským konfliktom uprostred krízy ktorá sa síce našincom moc nedotýka, ale sila príbehu a dialógov vás vtiahne do deja a možno Vás to aj prinúti preštudovať si pár informácií o palestínsko izraelskom konflikte, v ktorom má každá strana svoju pravdu. veľmi zaujímavý film.

• 3.4.2018  20:29

jednu hviezdu som ubral pretože sa pomerne výrazne odklonili od knižnej predlohy, ktorá má podľa mna lepší a priamočiarejší príbeh s väčšími emóciami. Ak ste však knihu nečítali tak potom to vadiť nebude. Film sám o sebe je naozaj skvelo spracovaný výnimočné dielo od Spielberga plné efektov trikov a vizuálnych lahôdok. Hľadanie kľúčov je v knihe spracované lepšie ale ani to mi nevadilo pri sledovaní filmu. veď nakoniec kniha bola iba predlohou a nie scenárom. Pre fanúšikov fantazy a scifi príbehov to je povinná jazda. Veľká časť filmu je triková bez reálnych hercov a je priam prekvapujúce ako vám to ani nebude vadiť. Ja som sa bavil napriek tomu že kniha bola lepšia.

• 26.3.2018  10:13

Teenage mutant Jaeger heroes. Pokračovanie Pacificu sa výrazne omladilo a stratilo tým emócie a silu príbehu ale cieľovú skupinu to určite potešilo. Trikovo a vizuálne je film výborný a keď si odmyslíte nedorastených hrdinov tak ani príbeh Vám nebude vadiť. Film zaujme tým čím má a to sú súboje robotov a monštier a robotov navzájom, ktoré sú naozaj pozerateľné. Sú to takí kvalitnejší Power Rangers. Ja som sa bavil a nenudil som sa. Ak zárobky potešia producentov tak asi nadviažu aj na pootvorený koniec. myslím, že by mi to nevadilo.

• 16.3.2018  10:45
    Tomb Raider (2018)

Lara Croft dostala od tvorcov emócie vďaka herečke, ktorá má výraz aj v tvári aj v pohyboch. Film si vyžaduje istú dávku nadhľadu s vymazaním všetkých fyzikálnych zákonov a poznatkov o fyzických možnostiach ľudského tela. Potom budete Laru vnímať ako akčnú hrdinku vo fantasy svete a nie ako ženské stelesnenie ramba, supermana a iných maníkov, ktorým sa nič nestane ani keď sa zrútia s deravým padákom do džungle. Asi najefektívnejšou schopnosťou Lary je spôsob jej behu. napriek akčnosti beží skutočne elegantne a v každej situácií ma dokonalú tvár samozrejme. Ja som bol spokojný. Vizuál je pútavý a Lara v podaní Alice má určite väčšie sympatie ako Angelina.

• 12.3.2018  15:11

Bruce sa postupne dostával do formy v akej sa väcsine fanusikov páči najviac. likvidujúc zlosynov s ironickým tónom na hrane hrdinu a obyčajného človeka. Film má pomalší rozbeh ale zas poukazuje na zmenu v postave zroneného doktora ktorý vezme spravodlivosť do svojich rúk. miestami to vyzeralo ako voľné pokračovanie vyvoleného. Ja som bol spokojný malo to aj vtip aj napätie a od polovice aj celkom rýchli spád. Wilisovi síce už chýba drsňácky výraz ale nevadí stále je to pán, ktorý má svoje miesto medzi starnúcimi mohykánmi akčných filmov.

• 6.3.2018  07:40

ja osobne som bol sklamaný. čakal som napínavý špionážny thriler z nejakou logickou zápletkou a miesto toho som sa musel pozerať ako sa američania hrajú na rusov a myslia si že keď budú hovoriť s lámavým prízvukom, že im to niekto aj uverí. výrazným prvkom boli nahé scény, ktoré napomohli dvojhviezdičkovému hodnoteniu a zopár drsnejších zobrazení práce podivného Ivana čističa. Celkovo tam chýbala logika, akcia a aj napätie.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10