Kate...

Kate...

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.8.2014  18:40

Jsem samozřejmě ovlivněna knihou, což vysvětluje mé nízké hodnocení. Už v průběhu mě štvalo, že spoustu věcí změnili a překroutili a ten konec mě dorazil. Nechápu, proč tvůrci tolik odbočili od předlohy, asi si fakt mysleli, že to napíšou lépe než A. Christie.

• 10.2.2014  18:41
    Lásky čas (2013)

Takový příběh ani člověka nemůže těšit, když si to hlavní hrdina takto "zařídil". Navíc jsem postrádala nějakou hlubší dějovou linii, tohle bylo trochu hezky naaranžované plácání o životě. Škoda, herci parádní, ale zde mi sci-fi žánr moc nesedí.

• 25.12.2013  10:24

Celý film tak parádně gradoval, ale asi jsem čekala vyšperkovanější konec, hlavně ten DiCapriův. Nicméně herecká podívaná to byla a jak už tady někdo psal, klidně můžu říct, že celá jedna hvězdička je za ten DiCapriův um.

• 3.2.2013  22:53

Film v neutuchajícím pohybu. Pohyblivá divadelní scéna vytvořila něco jiného než jen prostý dobový film. Jsem ráda, že se režisér nesnažil za každou cenu vtěsnat každou knižní scénu a vybral tohle elegantní provedení tak, aby knize nijak neuškodil ba naopak ji s jakousi citlivostí a úctou převedl na plátno. Joe Wright je se svými oblíbenci a se smyslem pro nejjemnější detail zpátky. Stejné linie rukopisu známé z jeho Pýchy a předsudku a Pokání jsou cítit v každičké scéně.

• 1.1.2013  17:01

Čekala jsem víc než jen průměrné drama s ne zrovna kdovíjakou zápletkou. Plno planých řečí, které mě moc nechytly za srdíčko. Navíc Tom Hardy není ten správný charismatický chlap patřící do těhle filmů, spíše mi vadil. Prostě mi to moc nesedlo a nemůžu říct, že bych se extra bavila a trnula, co se bude dít dál.

• 13.10.2012  22:39

Je to prostě divný film a tím možná trochu působivý, ale upřímně občas jsem nevěděla, co si mám o těch lidech myslet. Absurdní díla či jednotlivé situace ve filmu mám ráda, ale tohle mi trochu nesedělo. Přišlo mi, že se to snaží být zaobaleno do něčeho výjimečného doplněno o pěkné momenty Walesu, běhání na pláži a další pokusy o netradiční sdílení zážitků. Jenže ono to bylo prosté a jednoduché samo o sobě. ŽÁdná velká sláva se nekonala, ale určitě neurazil. Minimálně mě potěšil Alex Turner. Asi začnu znovu poslouchat Arctic Monkeys. (A přirovnání k tvorbě Wese Andersona mi přijde trochu odvážné).

• 25.12.2011  08:58
    Micimutr (2011)

Další pohádka na Vánoce, která se vůbec nepovedla.

• 14.11.2011  20:27

Co víc jsem si od Woodyho mohla přát. Jako s každým jeho novým filmem jsem i tentokrát měla obavy, co si pro nás připravil, neboť některé jeho nové snímky mi vůbec nesedly, ale tady to bylo jinak. Hned ze začátku jsem viděla v Owenu Wilsonovi ukecaného mladého Allena, výřečného a neustále obhajujícího svůj názor, tak jak to známe z filmů, v kterých sám hraje hlavní roli. Musím uznat, že žánrově sedl nejen mně, ale i spoustu jiným milovníkům literatury a umění obecně. Asi bych měla stejně nadšený a překvapený výraz jako hlavní hrdina. Nicméně nesmím zapomenout zmínit, že Woody opět za ukecaným snímkem skryl moc hezkou myšlenku, která možná uchlácholí podobné snílky o té jejich belle epoque. (a pár minut s Adriem Brodym alias Dalím jsou skvělou perlou). (narážka na Trockého mi silně připomněla Kunderův Žert).

• 21.10.2011  15:51
    Alois Nebel (2011)

Některé filmy jsou výborné i se svým pomalým tempem a ne příliš spletitou dějovou linií. Pravdou je, že by Alois Nebel ode mě pět hvězdiček nedostal, kdyby se jednalo o normální hraný film. V tom jsou na špičce jiní. Ale v kombinaci s práci všech těch animátorů, jejichž jména zabrala většinu závěrečných titulků, můžeme pozorovat něco neobyčejného. Zamilujeme si černobílé zasněžené Jeseníky, kouzlo nádražního prostředí a vše vyčteme z obrazů, výrazů obličeje a jsme rádi, že se zbytečně netlachá. Líbí se mi filmy s atmosférou, s odkazy do minulosti a možností si všechno hezky prohlédnout a tím ocenit práci animátorů. O vydařené hudební stránce není třeba psát, bylo řečeno mnoho a já souhlasím s těmi pozitivními výroky. A směle se přidám k těm, kteří si komiks rádi přečtou.

• 1.9.2011  13:56
    Melancholia (2011)

Už jen to, že film neřeší samotnou apokalypsu, nýbrž chování pár severských duší před koncem je chválihodné. Ale jakým způsobem! V první části se marně snažíme přijít na to, co se hrdinům honí hlavou a co je k některým činům vede. Šokováni se přesouváme k druhé části, uvekteré postavy pomalu odkrývají svůj závoj a my se nabouráváme do jejich křehkého nitra, víme, že ten nekonečný chlad nemůže jen tak. Byla jsem vtažena, přemýšlela jsem (moc) a gradující hudbou a hypnotickými obrazy se nechala umlčet.

• 13.3.2011  14:37

Bylo to perfektní, výměna vytříbených slov během krvavých dialogů, ale pak přišli upíři, bohužel...

• 27.2.2011  20:19
    Pan Nikdo (2009)

Směsice životně fantasy filmů, které už zde podle mě byly, ale tu čtvrtou * dávám za několik dobrých myšlenek.

• 25.2.2011  16:23
    The Runaways (2010)

Očekávala jsem něco víc, než jen průměrný snímek o "kapele s jedním hitem", o hloupých a naivních slečnách, co na chvilku zazářily v zářivých oblečcích. Žádný konec, který by mě překvapil... Škoda, protože to začínalo dobře (a nějakou chvíli jsem si myslela, že v tom tkví nějaký nápad).

• 2.2.2011  12:52

Mnoho věcí je docela předvídatelných nebo člověka napadnou, pokud již viděl pár filmů s podobnou tématikou, ale i tak zatím neubírám na hodnocení slabších 5*.

• 26.1.2011  10:40

Plno skvělých nápadů, ale tak nějak rozkouskovaně předvedeny.

• 15.1.2011  17:48
    Odpočívej v pokoji (TV seriál) (2001)

Vždycky mi přišlo, že seriály, které se snažily podat životní příběhy hlavních hrdinů, nepřinesly ke konci nic pozoruhodného, nad čím bych se extra pozastavila, krom toho že ta chodí s tím a ten se rozešel s tamtou a tamti si koupili dům. U Six Feet Under tomu bylo jinak. Každý díl přinesl něco, nad čím jsem se pozastavila a některé díly byly tak silné, že můžu říct, že mě žádný seriál takhle citově nevyždímal a neobohatil zároveň. Poslední epizoda byla skvělým završením a rozhodně zde neplatilo, že s rostoucím počtem sérií by kvalita klesela.

• 9.1.2011  14:55
    Počátek (2010)

Určitě velkolepý film dosahující kvalit vysokých hodnot, ale nemůžu si pomoct, jsou stejně velkolepé filmy, které mě zasáhly více a přimrazily k židli. To ale neznamená, že si filmu nepustím ráda znovu a třebas změním názor.

• 8.8.2010  19:28
    Vyfič! (2009)

Oddychový film, kde nekončí všechno podle růžových představ, žádná přehnaná klišé (byť to k tomu místy nemělo daleko), ale příjemná podívaná se sympatickým obsazením a z počátku dojmem, že nevíte, v kterých letech se film odehrává, ale až po nějaké době se v retro počátku objeví moderní technika.

• 10.4.2010  20:31

Je to absurdní, je to divné, ale není to úplně pitomé.

• 19.12.2009  17:17

Mohl to být film, který skvěle mohl poukázat na problémy té doby daleko lépe a hlavně celkově příběh nějak ukončit a poskládat ho trochu dohromady, ne se jen otřít o hlavní hrdiny a málem je nenechat ani říci jejich myšlenky. Vznikl z toho film lákavými herci, s krásnou stylizací, ale tak nějak prchající do ztracena.

• 8.12.2009  14:32
    Bratři z donucení (2008)

Nejtrapnější film, co nám mohli pustit během cesty do Vídně!

• 28.11.2009  18:11

Těšila jsem se na Kristen Stewart, ale celé to bylo takové moc kýčovité, ikdyž se to snažilo udělat přesně opačný dojem nefádního snímku.

• 19.11.2009  09:34

Pro mě moc příjemné překvapení, krásně vypointované, neuvěřitelně chytré a přeplněné humorem, který já opravdu můžu.

• 15.11.2009  20:57
    Na sever (2009)

Pravda, občas to dost pokulhává, někdy jako by se film fakt zastavil a to doslova, na druhou stranu film ukazuje krušný život jakožto daň za přenádherné scenérie.

• 15.11.2009  11:15

Je to něco nezachytitelného, nepolapitelného. Zároveň to ukazuje tak známé stránky.... ty lidské slabosti. Krásný způsob jak potopit člověka do tajů iluze a tím spustit ten dlouhý přemýšlivý proces. Teď už záleží na nás, jak my si to odrežírujeme.

• 17.10.2009  23:52
    Vůně ženy (1992)

Člověku dochází slova nad tímto skvostem, dokonalé po všech stránkách.

• 11.10.2009  19:34

Je drzost něco takového natočit, ale právě tohle lidi mají rádi. Musí přiznat, že film s tolikami krutými krveprolitími se mi "líbil". Člověka ten film prostě bavil a napínalo pokaždé, když někdo usedl ke stolu, započal ten napjatý rozhovor, který skončil jako jedna velká krvavá lázeň. Co se týče herců, já si všechny pochvaluji, i Brada Pitta, který lidi nalákal jakožto osoba komerční, pro mě však jeden z nejoblíbenějších herců, který se jako Oklahomský rodák svým přízvukem právě v tomto filmu nezapře.

• 22.9.2009  19:48

4* protože jsem se nechala až moc unést na té značce jménem Láska.

• 8.9.2009  22:02
    Austrálie (2008)

Velkolepý film, který má všechno, co od takové komerční podívané očekáváme. Krásný příběh, úžasné záběry - ale jsou to přesně ty, o kterých jsme věděli, že je uvidíme, mírně roztahaný a sekaný děj, plno klišé a předpovídaných slz, ale parádní herci a celá ta atmosféra mi nedala, aby se mi to prostě nelíbilo.

• 6.9.2009  12:44

Šokující film, který prapodivnými obrazy, výraznou stylizací, reflektory, futuristickými kulisami, sdělil, tak jak mínil režisér, ony otázky "o ztrátě možnosti volby"... Mělo to nápad, skvělé provedení a člověk se dokázal orinetovat v těch zajímavě uspořádaných psychologických problém, ale toho podivna a hrůzy hraničící s komickými až děsivými výrazy, bylo toho trošku na mě moc spolu s lehkou překombinovaností. Ale rozhodně kvalitní vynikající snímek.

<< předchozí 1 2 3 4