Maja_N

okres Nitra

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 1.4.2019  01:39
    Genius loci Slovensko (TV seriál) (2018)

Z vizuálneho hľadiska výborne spravené, pôsobí pokojne aj vďaka absencii hlasu komentátora, základné informácie sa dozvedáme z titulkov a úplne to stačí.

• 9.1.2019  19:48
    Najväčší Slovák (TV pořad) (2018)

Samotný projekt je dobrý nápad. Predstavenie osobností je tiež veľmi prehľadné, je spomenuté to najpodstatnejšie bez zbytočného naťahovania. Druhá vec už je, koho si národ za naj Slováka zvolí a ako budú iní nenávistne proti.

• 19.10.2018  10:46
    Horná Dolná (TV seriál) (2015)

Bezpochyby seriál, kde sa nedá ani len náznakom hovoriť o nejakom umení, alebo veľkej kvalite, napriek tomu sú niektoré scénky dosť vydarené a vtipné. Občas má človek chuť pozrieť si aj niečo primitívne jednoduché, na čom sa môže zabaviť. Niektoré z posledných častí (natočené 2018), do ktorých asi v snahe zaujať ešte viac ľudí dali účinkovať Evelyn, je len na škodu, pretože keď doteraz tam neboli nejaké extra herecké výkony, teraz to už skutočne začína byť aj pre mňa, čo som si to v rámci "vypnutia" a jednoduchej zábavy pozrela, až otravné.

• 7.10.2018  13:50
    V lužnom lese (TV film) (1978)

Čiernobiele, pri súčasných nárokoch na kvalitu obrazu a technológiách, ktoré máme, nie príliš lákavý film. Pred 40 rokmi, keď bol film natočený si ho viem veľmi dobre predstaviť v televízii, alebo tiež ako náučný film premietaný na školách. Nádherné zábery a takisto výborný komentár a popis vďaka čomu obrazu vôbec nechýba farebnosť.

• 28.9.2018  02:39

Všade okolo nás je popkultúra, ktorej sa len ťažko vyhnúť, tá možno spôsobuje paranoju v našom myslení a výsledkom je tento mega čudný film s rýchlým tempom a mnohými odkazmi.

• 15.9.2018  21:23

Komédia? Skôr som musela dávať pozor, aby som pri tomto čudesnom a nezmyselnom filme nezaspala. Mám rada uletené filmy ak sú dobre spravené. Tu * za nápad s chobotnicou a niekoľko fajn záberov.

• 13.9.2018  19:08

Nádherný film. Konanie postáv ťažko racionálne vysvetliť, o to silnejšia je ich láska a úplne im všetko verím. Keď niekto koná neuvážene, nezamýšľa sa nad následkami, tie ale prídu a ovplyvnia všetko ďalšie.

• 13.9.2018  19:00
    Dětství (2017)

Možno by som to vnímala inak, keby som bola rodič, takto je to pre mňa pekne spravený film o deťoch v škôlke a učiteľovi, ktorý je skoro ako ich otec.

• 12.9.2018  19:31
    Dívka (2018)

Pre mňa nudné striedanie troch situácii, medzi ktorými je zopár fajn záberov. Emócia pri tanci, ktorá asi mala snahu v divákovi vzbudiť pochopenie k hlavnej postave u mňa nefungovala, navyše radikálny záver, kedy zopár divákov odišlo z kinosály.

• 12.9.2018  19:27

Usporiadané, zmysluplné a pochopiteľné výpovede aj pre človeka, ktorý sa v danej téme nevyzná. Nádherné zábery a vhodné vybrané ukážky z archívu.

• 12.9.2018  19:25

Fajn film o zamyslení sa nad tým, čomu a komu v živote venujeme svoj čas, čo bolo možno kedysi, to je možno práve teraz vhodné zmeniť.

• 25.5.2018  17:07
    Siouxsie And The Banshees - Face To Face (hudební videoklip) (1992)

• 29.3.2018  00:48
    Obávaný (2017)

Kto chápe aspoň trochu súvislosti a o čom hovoria, ten sa baví, kto nie, toho to bude nudiť

• 22.3.2018  01:10

Veľmi chaotické rozprávanie, príbehy piatich postáv majú tvoriť celok a nadväzovať na seba, je to však dosť nepodarené. Pozitívom bola snáď len Marion Cotillard a jej postava, ktorá do filmu vniesla trochu energie, inak nudné a pre mňa ničím výnimočné spracovanie.

• 22.3.2018  00:57
    Holy Motors (2012)

Chvíľami som na tento film pozerala s úžasom, čo za hlúposť to Carax natočil. Niektoré scény sa mi zdali vtipné, iné neskutočne nechutné, no stále sa dialo niečo zaujímavé, čo pútalo pozornosť. Pri tomto filme som ako divák bola stále v napätí, čo sa udeje a keď sa aj dalo predpokladať čo, bola som zvedavá, ako sa to stane. Taký má film byť, vizuálne pútavý, kvalitne spravený a držať myseľ diváka bdelú, aby nad filmom uvažoval, alebo aj sám sebe kládol otázky.

• 13.8.2017  00:35

Jediné, čo ako tak môžem hodnotiť pozitívne okrem Oldricha Nového je pieseň "Nad muže není", jej text a interpretácia.

• 7.7.2017  23:54

Skvelé. Príbeh jednej postavy, v jednom prostredí a divák je stále zvedavý, čo bude ďalej. Dej je pomalý a dôsledný. Výnimočný príbeh. Po odsúdení na doživotie v izolácii je dôležitý prehovor rozprávača, ktorý hovorí, aké možnosti na prvý pohľad má človek, ktorý je odsúdený prežiť celý život, možno niekoľko týždňov, mesiacov, rokov... sám, v jednej cele, bez kontaktu s ľuďmi. Je to mostíkom pre zvyšok deja a pre zvyšok života hlavnej postavy. Príbeh sily, odhodlania, pevnej vôle, dobrého a spravodlivého srdca jedného muža, paradoxne odsúdeného na život vo väzení.

• 25.2.2017  12:26
    Hašišbába (2012)

Neschopnosť človeka vyžiť z dôchodku, exekúcia, neznášanlivosť voči čiernym, predávanie drog (nie však deťom!) z toho by sa dala spraviť ďalšia nudná sociálna dráma a mohli by sme byť v depresii z toho, ako je všetko zle. Paulette je však veľmi sympatická dôchodkyňa, a to i napriek tomu, že od typickej "milej babičky" má veľmi ďaleko. Mnohé vtipné momenty a možnosť obľúbiť si postavy.

• 26.12.2016  12:48

Statické zábery na monológ, resp. rozhovor človeka s Ježišom, vzbudzujú záujem diváka vďaka Seidlovmu dôkladnému a správnemu výberu vhodných protagonistov. Tieto typy hneď zaujmú, a aj keď si už myslíme, že o nich máme vytvorenú mienku, vďaka dôkladnej výstavbe deja nás dokážu prekvapiť, kto sú vlastne zač.

• 29.11.2016  23:03

film je možné pozrieť si: https://vimeo.com/28177151

• 23.7.2016  15:05
    Eva Nová (2015)

Zo začiatku veľmi pomalé tempo, postupne však zaujal príbeh a pozornosť držalo hlavne vystupovanie Emílie Vašáryovej.

• 22.7.2016  18:10

jednoduché, vtipné, poučné

• 22.7.2016  14:23
    Kompozice (2015)

Čiary prebiehajúce a mihotajúce sa plátnom, a to celý čas. V každom prípade zaujímavo spracované a dobre ozvučené.

• 20.4.2016  16:04
    Kristína: Jabĺčko (hudební videoklip) (2012)

Niekedy sa stane, že hrozná pieseň má aspoň dobré video, toto je nevydarený gýčový pokus o možno nejaké rozprávkovo romantické prostredie, ale veľmi slabý pokus.

• 12.11.2015  01:36

Nie je to len o zobrazení prostitúcie v troch rôznych mestách. Je to tiež o hodnote človeka, o zvieracích pudoch mužov a bezvýchodiskovej situácie žien, ktoré lepší svet nepoznajú a preto aj pre svoje dcéry berú ako samozrejmosť rovnakú cestu. Veľmi ma zaujala scéna na konci Faridpuru, kedy dievča najskôr rozpráva o zákazníkoch ako všetky ostatné, po krátkej odmlke dodá, čo naozaj cíti. Za neschopnosť ovládať svoju pudovosť výborne hovorí prirovnanie so psíkmi.

• 22.10.2015  11:21

Od začiatku ľahko čitateľný príbeh. Výborné je spracovanie charakteru hlavnej postavy, s ktorou sympatizujeme.

• 14.10.2015  02:02
    Ve sklepě (2014)

Najskôr sa posťažujeme na prisťahovalcov inej národnosti, iného náboženstva a nevhodnosť oblečenia niektorých ich žien. Potom sa pozrieme do vlastných pivníc. Avšak ďalej už iba sledujeme, čo v tých pivniciach účinkujúci stvárajú za úchyláctva a majú aj priestor na to, aby si ich obhájili, nebodaj, aby sme schvaľovali ich správanie, ktoré je minimálne na psychiatra.Miestami sa tu nájdu vtipné pasáže. Film je možno reakciou na reálne udalosti, ktoré boli odhalené v roku 2008, no i tak je film najmä z významového hľadiska jeden z tých slabších.

• 14.10.2015  01:14
    Assassin (2015)

Vizuálna stránka naozaj očarujúca. Aj keď ide o filmovú báseň, mala by byť zrozumiteľná. Niektoré scény sa mi zdali z výpovedného hľadiska nedotiahnuté, iné zas navyše. Každopádne sa na film veľmi dobre pozerá.

• 14.10.2015  00:57

Špecifikom filmu je, že všetky zábery sú statické a udalosti sa odohrávajú v "orámovanom" priestore, vďaka čomu film vyniká precíznymi kompozíciami. Film je rovnako absurdný ako niekedy samotný život, aj tak sa v ňom však dá nájsť zmysel a o tom tento film je. Kto pochopí autorov zmysel pre humor, výborne sa zasmeje, hoci zväčša ide o čierny humor.

• 29.9.2015  23:28
    Mami! (2014)

Veľmi silný príbeh doplnený hudbou umocňujúcou zážitok. Donúti vás vytvoriť si k postavám vzťah a pochopiť ich konanie, ktoré strieda krik a agresiu s nádejou a radosťou zo života.

<< předchozí 1 2