• Krátkometrážní

Půlnoc v Paříži (2011)

Pri druhom pozretí sa mi tento film páčil ešte viac ako prvý krát. Znamená to pre mňa, že je to film bohatý na myšlienky a na zábery, ktoré sa páčia znovu a znovu pri ďalšom pozeraní. Takisto, najmä ak je pre vás zaujímavá téma života umelcov 20. rokov minulého storočia a občas rozmýšľate nad tým, že by sa vám páčilo žiť v tomto, alebo akomkoľvek inom období, tu je odpoveď. A prechádzka o polnoci v daždi ulicami mesta má svoje čaro. Pre mňa osobne super a tiež by som si počkala na taxík, ktorý by ma odviezol do tohto obdobia :-)

Studená válka (2018)

Nádherný film. Konanie postáv ťažko racionálne vysvetliť, o to silnejšia je ich láska a úplne im všetko verím. Keď niekto koná neuvážene, nezamýšľa sa nad následkami, tie ale prídu a ovplyvnia všetko ďalšie.

Vábení výšek (2017)

Usporiadané, zmysluplné a pochopiteľné výpovede aj pre človeka, ktorý sa v danej téme nevyzná. Nádherné zábery a vhodné vybrané ukážky z archívu.

Obávaný (2017)

Kto chápe aspoň trochu súvislosti a o čom hovoria, ten sa baví, kto nie, toho to bude nudiť

Holy Motors (2012)

Chvíľami som na tento film pozerala s úžasom, čo za hlúposť to Carax natočil. Niektoré scény sa mi zdali vtipné, iné neskutočne nechutné, no stále sa dialo niečo zaujímavé, čo pútalo pozornosť. Pri tomto filme som ako divák bola stále v napätí, čo sa udeje a keď sa aj dalo predpokladať čo, bola som zvedavá, ako sa to stane. Taký má film byť, vizuálne pútavý, kvalitne spravený a držať myseľ diváka bdelú, aby nad filmom uvažoval, alebo aj sám sebe kládol otázky.

Sladký život kurev (2011)

Nie je to len o zobrazení prostitúcie v troch rôznych mestách. Je to tiež o hodnote človeka, o zvieracích pudoch mužov a bezvýchodiskovej situácie žien, ktoré lepší svet nepoznajú a preto aj pre svoje dcéry berú ako samozrejmosť rovnakú cestu. Veľmi ma zaujala scéna na konci Faridpuru, kedy dievča najskôr rozpráva o zákazníkoch ako všetky ostatné, po krátkej odmlke dodá, čo naozaj cíti. Za neschopnosť ovládať svoju pudovosť výborne hovorí prirovnanie so psíkmi.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Špecifikom filmu je, že všetky zábery sú statické a udalosti sa odohrávajú v "orámovanom" priestore, vďaka čomu film vyniká precíznymi kompozíciami. Film je rovnako absurdný ako niekedy samotný život, aj tak sa v ňom však dá nájsť zmysel a o tom tento film je. Kto pochopí autorov zmysel pre humor, výborne sa zasmeje, hoci zväčša ide o čierny humor.