kubka4

Jakub Jokl

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 3.12.2019  12:54
    Seoreunijiman yeolilgobibnida (TV seriál) (2018)

Musím naprosto souhlasit S ainny. Velmi originálně zpracovaná klišé, tak že to vlastně ani klišé není. Obsazení skvělé... Osobně se mi Yang Se-jong líbil zde ještě více než v My Country, které jsem viděl krátce před tímto dramatem. A Shin Hye-sun dokázala skvěle zahrát velmi obtížnou roli. Ze začátku mi bylo líto, že bylo drama zkráceno z 40 na 32 epizod, ale možná je to i dobře. Nic se příliš nenatahovalo a všechno do sebe krásně zapadlo, včetně zakončení, které bývá slabinou mnoha korejských dramat. Bylo to skvěle strávených 16 hodin mého života. "Don't think, FEEL!"

• 3.12.2019  12:46
    Má země: Nový věk (TV seriál) (2019)

Historické drama se skvělými herci (I pro mne herecký nováček Seolhyun velmi příjemně překvapila) a opět na historické drama velmi atypickou hudbou, která tam ale paradoxně velmi dobře seděla. I efekty a kamera se velmi povedly. Jen samotný příběh byl trošičku slabší a "plot armor" hlavních postav (a někdy i vedlejších) poněkud příliš očividný. Celkově ale hodnotím velmi pozitivně. Rozhodně stojí za zhlédnutí pro fanoušky historických dramat či pro ty, které zajímají počátky Joseonu.

• 28.11.2019  12:57
    Když rozkvétá kamélie (TV seriál) (2019)

Pro mě nezvyklá kombinace romantiky, komedie a thrilleru, na kterou se velmi dobře kouká. Velmi zajímavé a v korejském drama ne úplně obvyklé postavy (jak hlavní, tak vedlejší) + kvalitní OST zaručí, že se rozhodně nudit nebudete.

• 23.11.2019  22:15
    Abeojiga isanghae (TV seriál) (2017)

Už dlouho ze mě žádný serál nedostal tolik emocí jako My Father Is Strange... Byl to skvělý zážitek plný charismatických postav, které jsem si ke konci oblíbil do jednoho. Tohle drama mi bude opravdu chybět... Vřele doporučuji všem. Nenechte se odradit počtem epizod... Nakonec to stejně všechno uteče rychleji, než jste čekali, a ještě k tomu na konci zjistíte, že vám to vlastně ještě nestačí... - 100 %

• 1.10.2019  22:59
    Kimecu no jaiba (TV seriál) (2019)

Velmi kvalitní shounen anime s krásnou animací od Ufotable a skvělým soundtrackem. Příběh sice není nic převratného, ale zato ani neurazí. Většina postav je zajímavá, přestože si občas přeji, aby Tanjiro cestoval pouze se svou sestrou, protože Zenitsu a Inosuke dovedou být extrémně otravní. Přestože nejsem velký fanoušek ukřičeného shounen stylu, tak si mne toto anime získalo. - 95 %

• 3.4.2018  18:49

Jak já korejská melodramata nenávidím... a jak já korejská melodramata naprosto zbožňuji... Korejci prostě ty emoce umí vyjádřit... Opět další skvělý korejský film... Více k tomu momentálně neřeknu.., Snad jen krátký citát z filmu: SPOILER!!! "Doufám, že s tebou budu moct zůstat do prvního sněhu, abych mohla nosit ty ponožky, co jsi mi koupil. Ale umřu už předtím. Kvůli tobě." - 95 %

• 25.3.2018  07:20
    Geunyang saranghaneun sai (TV seriál) (2017)

Po delší době jsem se opět dostal k nějakému dramatu... (studium v Korei je hold docela časově náročné...) Ale naštěstí jsem měl šťastnou ruku, protože tohle drama se opravdu povedlo. Přestože zde nenajdete mnoho super známých herců, tak na hereckých výkonech rozhodně neztrácí. Příběh je drsný a vcelku realistický, což oceňuji. Upřimně jsem čekal naprosto něco jiného, ale zklamán rozhodně nejsem. - 90 %

• 4.1.2018  23:33
    Hou Cai Niao De Can Lan Shi Dai (TV seriál) (2016)

Ok, nevím jestli jsem tak moc odlišný od ostatních, kteří toto drama viděli, ale já jsem z něj nadšený. :-) Na první pohled je děj jedno velké klišé, ale ve skutečnosti velmi rychle zjistíte, že tomu tak není. Sice to není nějak zvlášť napínavý a ne všem bude asi tohle trochu pomalejší tempo vyhovovat, ale rozhodně nepostrádá zajímavé nápady. Ale to, co mě na Refresh Manovi bavilo nejvíce, je hlavní pár a jejich vzájemný vztah - tak pěkný pár jsem už dlouho neviděl... Ono to má dost co do činění s tím, že se autoři nebáli ukázat hodně z jejich "normálních" dní, ne jen když jde do tuhého a láme se chleba. To z mého pohledu jen umocňuje pocit "oprávněnosti" a důvěryhodnosti pro daný pár. Herci předvedli povedené výkony a hudba je perfektní. Celkově hodnotím Refresh Man jako asi úplně nejlepší taiwanské drama, které jsem viděl, a ačkoliv věřím, že tam někdo našel pár chyb, tak já žádnou nenacházím. - 100 %

• 10.12.2017  23:03
    Bi Chu Nv Ren (TV seriál) (2015)

Asi mám pro tuhle dvojici slabost... Marry Me Or Not je teprve moje druhé taiwanské drama, a přestože měli obě naprosto stejnou hlavní hereckou dvojici, tak se oba seriály od sebe dramaticky lišily. Marry Me Or Not je poněkud méně idealistický než Office Girls. Není to takový ten klasický koncept chudé dívky a bohatého, vysoce postaveného muže... Na popis bych použil frázi, kterou jedna moje známá řekla na intro: "Velmi zvláště, ale pěkně udělané." Podle mě to sedí i na drama jako celek. Všechny postavy střídají velmi kvalitní hraní s naprosto přehnanými a přehranými scénami, kdy nevíte, jestli je to ze srandy, nebo najednou zapomněli jak hrát... Já osobně se domnívám, že první možnost je správně, jelikož vtip tomuhle drama rozhodně nechybí. Hlavní hrdinka mě ze začátku neskutečně vytáčela, ale později se to napravilo a velmi jsem si ji oblíbil. Celkově všechny hlavní postavy podaly dobrý výkon. A co se týče hudební stránky, tak nemám, co vytknout. Marry Me Or Not rozhodně není dokonalé drama a mnoho lidí odradí hned začátek, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení. - 90 % SPOILER! P.S. Takhle megalomanská a prakticky neuskutečnitelná (pokud nejste majitel hotelového řetězce apod.) žádost o ruku... Ale originalita očividně funguje... :-)

• 7.12.2017  01:57
    Wangeun saranghanda (TV seriál) (2017)

Zhruba rok po Scarlet Heart je tu další skvělý historický seriál z období Goryeo. Dokonce si i vypůjčil jednoho herce... Příběhově opravdu "našlapané", obzvlášť zhruba prostřední část je velmi dramatická. Konec mě nějak zvlášť nepotěšil, ale na to už jsem u korejských drama zvyklý... Jen zřídkakdy to dopadne dobře pro toho, komu fandím já... Každopádně Yoona byla v roli Eun San opravdu dobrá a historické šaty jí očividně opravdu sluší. :-) - 100 %

• 28.11.2017  16:59

Jak tu tak píšu komentář k High Kick 3, tak se mi vybavují vzpomínky a zážitky, které jsem získal během doby strávené sledováním tohoto speciálního drama... Chvíle, které jsem zbožňoval, chvíle, kdy jsem byl tak vytočený, že jsem myslel, že to ani nedokoukám... Postavy, které jsem si oblíbil, postavy, které jsem nenáviděl, postavy, u nichž se můj názor na ně měnil s každou epizodou... To vše a mnohem více mi uvízlo v paměti... Přece jenom jsem s tímhle drama strávil nějaký ten čas a teď, když jsem ho konečně dokoukal, tak mi už tak nějak začíná chybět... :-) Rozhodně nelituji času, který jsem s tímhle seriálem strávil... Přestože rozhodně není dokonalý, tak jsem s ním zažil skvělé momenty a skvěle jsem se bavil. :-) A závěr? Přesně takový, jaký dokáží snad jen Korejci... No, raději už tohle přehnaně emocionální hodnocení ukončím... Na závěr řeknu pouze jedno: Dejte tomu šanci a nenechte se odradit délkou. Kdo ví, třeba vás to chytí stejně jako mě... :-) - 100 %

• 5.11.2017  09:25

Přestože se snažím být aspoň trochu objektivní, tak tady prostě objektivní, emocemi neovlivněné a pečlivě strukturované hodnocení nezvládnu. Na to jsou moje pocity z Koe no Katachi příliš silné... Příběh o překonávání minulosti, poučení se z chyb, snaha o jejich nápravu a hledání lásky jak k druhým, tak k sobě samému... Tak bych asi nejspíše popsal tenhle filmový skvost, který ve mně zanechal výraznou stopu... Pokud hledáte něco odlehčeného, tak se Koe no Katachi raději vyhněte obloukem, protože to rozhodně není nějak zvlášť veselá podívaná. Stres, trauma, šikana, deprese - to vše se zde vyskytuje v hojném množství a hraje důležitou roli v příběhu. Ale právě překonávání těchto věcí je jedna z úžasných částí filmu. Když tak přemýšlím nad dosavadními filmy/seriály, kterým jsem dal 5*, tak mi najednou připadá 5 jako malé číslo, které není dostačující na vyjádření mého absolutního nadšení pro tenhle film... Rozhodně jedno z nejkrásnějších, nejdojemnějších a i nejsmutnějších věcí, které jsem kdy zhlédl. - 100 % (dal bych i víc, kdybych mohl)

• 30.10.2017  00:06
    Flákači (TV seriál) (2017)

Velmi netradiční romantická komedie... Pokud jste si už zvykli na klasický jeden hlavní pár a nějaké ty vedlejší postavy, tak tady na to zapomeňte... Nikdo tu není hlavní a zároveň jsou hlavní vlastně všichni. Zkrátka je "focus" tohoto anime poněkud rozšířen z obvyklého páru na hned několik dvojic studentů, kteří mají každý unikátní osobnosti a tím vznikají u každého páru unikátní problémy, se kterými se potýkají. Čekejte hromadu nesmělých, či šílených momentů a hlavně momentů, kdy se budete za břicho popadat. Škoda jen, že se některým párům přeci jen dostalo větší pozornosti než jiným. - 90 %

• 14.10.2017  09:21
    Šinsekai jori (TV seriál) (2012)

Shinsekai Yori je velmi temné, přemýšlivé anime, které upozorňuje na mnoho velmi problematických témat. Příběh Watanabe Saki, dívky narozené v na první pohled ideálním světě bez konfliktů a válek, a jejích 5 přátel, kteří dohromady pomalu objevují, co se vlastně skrývá za oponou jejich "bezchybného světa", ve kterém si mysleli, že žijí. Postapokaliptický svět 1000 let v budoucnosti skrývá mnohá tajemství, které by možná neměli být nikdy objeveny... Nebo naopak ano? Co je vlastně správné a co už není? Co vše jste schopni udělat pro záchranu svých blízkých? To jsou právě jen některá morální dilemata, kterým vás Shinsekai Yori vystaví a rozhodně nebude lehké se jen tak rozhodnout... K výbornému příběhu a zajímavým postavám si přidejte ještě pěknou animaci a krásnou hudbu a máte opravdu skvělé dílo, které se v mnohém velmi liší od "mainstream anime", které většina lidí zná. Všichni, co se nebojí zamyslet nad těžkými tématy a snesou velmi temnou atmosféru Shinsekai Yori, by si neměli v žádném případě nechat tohle anime proklouznout mezi prsty. - 100 %

• 28.9.2017  12:08

Skvělé pokračování skvělé série o Heiovi, alias BK201, a světě, kde se objevili záhadné brány Nebes a Pekel, které dali vzniknout kontraktorům a bez-emočním loutkám. Pro ty, kterým vadila epizodičnost první série, mám dobrou zprávu - Druhá série už má naprosto souvislý děj. A přestože se soustředí hlavně na úplně novou postavu, Suo, tak Hei stále zůstává jako nejvýznamnější postava pro samotný děj jako takový (kvůli spoilerů více vysvětlovat nebudu). Silně filozofický a mytologický nádech, který mi místy připomínal Neon Genesis Evangelion, poněkud pozměnil atmosféru druhé série, ale nijak to seriálu neuškodilo. Stejně jako první série, ani druhá není zrovna jednoduchá na pochopení, ale to spíše beru jako klad, ostatně je taky občas dobré, když se nad něčím trochu zamyslíme, místo toho, aby nám to hned servírovali na podnosu... Sečteno a podtrženo je Gemini hodno nazývat se plnohodnotným pokračováním tak dobrého anime, jako je Darker Than Black. - 100 % Poznámka na konec: Pro plné pochopení děje druhé série doporučuji prvně zhlédnout OVAs (Gaiden), které vyšly později.

• 26.9.2017  19:32

Děj Darker than Black opravdu stojí za to. Možná to na první pohled působí jako epizodické anime, které nemá ucelený příběh, ale ve skutečnosti je vše svázané dohromady, akorát o tom do závěrečného vyvrcholení nemáte tušení. Do děje jste na začátku vhozeni a nikdo se příliš nemazlí vám věci vysvětlovat. Celý svět a jeho fungování je odhalováno postupně a tak se stane, že ne vše budete v daný moment chápat... Ale to je na tom asi právě to nejlepší - ten moment, kdy se vše propojí dohromady, zapadnou do sebe jednotlivé dílky skládačky a vše najednou dává smysl. Rozhodně od toho nečekejte nějaké velké porce humoru. Scénky na zasmátí tu sice jsou přítomné, ale je jich pomálu. Celkově má DtB spíš ponurejší temnou atmosféru, která odráží okolní svět ovládaný ze stínů tajnými organizacemi apod. Opravdu jsem si to užil a vřele doporučuji všem fanouškům sci-fi. - 100 %

• 14.9.2017  11:42
    Soredemo sekai wa ucukušii (TV seriál) (2014)

Jsem rád, že i v dnešní době mohou vznikat romanticko-komediální anime bez ecchi, kterého je už všude opravdu přespříliš... Ale teď k hodnocení samotného anime... Trochu jsem se obával toho, že král je vlastně ještě relativně mladý kluk, který je sotva poloviční výšky, co jeho nastávající... Naštěstí se to ukázalo jako naprosto v pohodě, autoři to pojali ze správného úhlu, takže z toho není žádná kontroverzní záležitost. :-) Je to příběh se silnou hlavní hrdinkou a sice poněkud nestabilním, ale jinak velmi hodným králem. Vše se točí kolem nich, ale to nijak nevadí, protože postupný vývoj jejich vztahu je to, co se mi na tomto anime líbilo nejvíce. Rozhodně je vidět větší zaměření na dámské publikum, ale rozhodně bych neřekl, že je to pouze pro ně... Ostatně já to také viděl a líbilo se mi to... :-) A takový dotaz nakonec: Jsem jediný, kdo by měl déšť mnohem raději, kdyby během něj zněla tak krásná píseň? :-D - 90 %

• 14.9.2017  11:27
    Cuki ga kirei (TV seriál) (2017)

Nádherný příběh lásky dvou nezkušených lidí, který zahřeje u srdce svou krásnou atmosférou. Přestože to ne vždy bylo naprosto růžové a veselé, tak to na mě jako celek působilo krásně uklidňujícím a hřejivým dojmem. Vše působilo opravdově, jako kdyby to byl skutečný příběh a ne něco, co vzniklo z fantasie nějakého člověka za scénáristickým stolem... Za to klobouk dolů. :-) Poněkud neobvyklý styl animace se mi po chvíli také zalíbil a na některé scenérie byla přímo radost pohledět. :-) Pokud hledáte realistické romantické anime, tak tohle je přesně pro vás. - 100 %

• 14.9.2017  11:00
    Orange: Mirai (TV film) (2016)

Velmi pěkné pokračování povedeného anime, které ukáže vše zase z trochu jiného světla. Jen škoda mírné zmatenosti a nejasnosti konce...

• 14.9.2017  10:55
    Oranžáda (TV seriál) (2016)

Velmi pěkně anime se zajímavým námětem. Ne, že by byl naprosto originální, ale i tak na mě působil svěžím dojmem. A jelikož jsem příznivcem romantických příběhů, tak mi tohle anime samozřejmě sedlo. Všechny postavy byly zajímavé a každá měla svou unikátní osobnost. Co se týče příběhu, tak já tam nějak moc problémů neshledal, ostatně odkdy se lidé vždy chovají naprosto logicky... Ale to je jen můj osobní názor :-) A konec nebyl naštěstí nějak zvlášť otevřený, takže za mě jedině spokojenost. - 95 %

• 11.7.2017  19:12
    Vojákova dívka (TV film) (2003)

Velmi reálný a smutný film... Důkaz jak můžou byt lidé "blbý" a netolerantní... Lee Pace si zaslouží poklonu za svůj herecký výkon, to bylo něco naprosto skvělého. A pochválím i hudbu, která do filmu skvěle pasovala. - 90 %

• 2.7.2017  15:10
    Cheoeumiraseo (TV seriál) (2015)

Odlehčená podívaná o dospívání nerozlučné skupiny přátel... Každý z nich je svým způsobem unikátní a zajímavý + se k nim přidává i pár dalších postav. Doporučuji, pokud netoužíte po "klasickém emočním ždímání", kterým jsou korejská dramata tak proslulá... - 90 %

• 21.6.2017  01:59
    Gajogkkili wae ilae (TV seriál) (2014)

Rodinná (nebo víkendová, jak chcete) korejská dramata jsou poněkud jiná, než jejich známější příbuzní, což ale není na škodu. Ba naopak nabízejí zase něco jiného... 가족끼리 왜 이래 je jedním z opravdu povedených rodinných dramat. Střídá se tam humor s vážností, a to ve správném měřítku, abychom se ani jednoho "nepřejedli". Všechny postavy jsou opravdu dobře zahrány a je u nich vidět výrazný vývoj v rámci děje. I když jsem měl nějaké favority a neoblíbence, tak z hlavních postav jsem si zvykl a postupně oblíbil všechny. Můj absolutní favorit je Dalbong, ale ostatní jsou také skvělí. Nepochopil jsem kritiku Seoul... Podle mě byla velmi dobrá. :-) Celkově jsem si sledování tohohle drama opravdu užil.a to je podle mě hlavní . :-) - 90 % ....

• 3.6.2017  10:20

Tak tomuhle teda říkám šílená jízda... Velmi originální, zběsilé zpracování staré a všem dobře známé legendy. Celý film se poněkud vyjmul kontrole, ale to ho právě činí unikátním. Skvělé akční scény, neobvyklá a přesto naprosto pasující hudba a velmi "unikátní" dialogy. Nemám prakticky co vytknout... - 100 %

• 30.5.2017  22:54
    Aetaneun lomaenseu (TV seriál) (2017)

Předem varuji: Pokud nemáte rádi typická klišé, tak se tomuto seriálu vyhněte obloukem. - celý seriál je jedno obrovské klišé... Na druhou stranu, například mě to vlastně vůbec nevadí. Nehledě na to, že první epizoda mě opravdu překvapila - na Koreu opravdu neobvyklé... Konec byl trochu zbytečně předramatizovaný, ale jinak se celý seriál velmi povedl a svůj účel splnil spolehlivě. :-) Hlavní pár spolu vypadá opravdu dobře a hodí se k sobě i povahově. Není to seriál pro ty, kteří hledají inovativní nápady v ději či zpracování, ale jinak funguje skvěle. Navíc opět to OST... (dokonce se zapojil i hlavní pár :-) ) - 80 %

• 12.5.2017  22:40
    Madan no ó to Vanadis (TV seriál) (2014)

Zajímavé pojetí na - zaměření na strategii bitev a politiku. Na druhou stranu jim ty plány vycházeli někdy až moc hladce, takže to někdy trochu postrádalo napětí, jak se bitva vyvine... Také trocha toho zbytečného ecchi se tam najde, ale to záleží, jestli vám to, nebo ne. Animace a prostředí pěkné a příběh také neurazí. Když k tomu přidáte velmi povedenou hudební složku, tak vám vyjde vcelku povedené anime, které sice nenadchne každého, ale rozhodně se tu najdou mnohem horší kousky. - 80 %

• 11.5.2017  00:26
    ReLIFE (TV seriál) (2016)

Velmi zajímavý a originální nápad - neúspěšný hlavní hrdina, který dostane druhou šanci v podobě dočasného návratu na střední školu po dobu jednoho roku, aby zde získal nové zkušenosti a pokud možno si změnil život, který dosud žil. Tenhle žánr mi opravdu sedí, takže si nemám na co stěžovat... Snad jen, že by to chtělo pokračování... - 95 %

• 8.5.2017  12:02

Přišli jste se podívat na další klasickou romantickou komedii s neoblíbeným hlavním hrdinou? Tak to jste tu vážně špatně... Ostatně to už byste měli vědět po první sérii, která sice pořád měla s komedií více společného, ale i tak... Tohle anime se vůbec nedrží stereotypů a jde si svou vlastní cestou. Cestou realistických pocitů a výrazného zaměření na filozofii a psychologii (myšlení) postav, které jsou komplexnější než několik postav z "klasických" romantických komedií dohromady. Bohužel takový přístup nepochopí zdaleka každý, mnoho ho zavrhne pro přílišnou komplikovanost, lehce depresivní náboj, pomalý vývoj apod. Což je ale ohromná škoda, protože tohle anime si rozhodně zaslouží pochvalu a pozornost...- 100 %

• 7.5.2017  18:39

Plný počet dávám hlavně kvůli tomu, že se mi zalíbilo poněkud originální pojetí naprosto klasického žánru. Hlavní postava s opravdu pesimistickým a "antisociálním" uvažováním, které vzhledem k jeho minulosti dává smysl - během dětství přišel prakticky o všechny ideály a teď už se jen nechce znovu spálit... Pak tu máme svéráznou a velmi zajímavou Yukino a milou a sympatickou Yui. Postavy se zkrátka povedly. Škoda jen toho ne úplně přítomného posunu děje... snad se to zlepší ve druhé sérii. - 95 %

• 6.5.2017  01:49
    Clannad - After Story (série) (2008)

Ještě více vážný a dospělejší nástupce původního Clannadu. Je opravdu jen málo anime (pokud vůbec nějaké), které dokáží tak přesvědčivě a zábavně podat tak "obyčejné" téma, jako je "život". Skvělý příběh plný dojemných momentů, reálných a sympatických postav, reality... Pokud chcete zažít jedinečný emocionální zážitek. tak mohu všemi deseti doporučit právě Clannad After Story. (SPOILER - Připravte se, vaše srdce bude vytrhnuto, rozsekáno malé kousíčky a pak znovu slepeno a strčeno zpátky) - 100 %

<< předchozí 1 2 3 4 5 6