Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi

plakát

Seoreunijiman yeolilgobibnida (2018) (TV seriál)

Musím naprosto souhlasit S ainny. Velmi originálně zpracovaná klišé, tak že to vlastně ani klišé není. Obsazení skvělé... Osobně se mi Yang Se-jong líbil zde ještě více než v My Country, které jsem viděl krátce před tímto dramatem. A Shin Hye-sun dokázala skvěle zahrát velmi obtížnou roli. Ze začátku mi bylo líto, že bylo drama zkráceno z 40 na 32 epizod, ale možná je to i dobře. Nic se příliš nenatahovalo a všechno do sebe krásně zapadlo, včetně zakončení, které bývá slabinou mnoha korejských dramat. Bylo to skvěle strávených 16 hodin mého života. "Don't think, FEEL!"

plakát

Má země: Nový věk (2019) (TV seriál)

Historické drama se skvělými herci (I pro mne herecký nováček Seolhyun velmi příjemně překvapila) a opět na historické drama velmi atypickou hudbou, která tam ale paradoxně velmi dobře seděla. I efekty a kamera se velmi povedly. Jen samotný příběh byl trošičku slabší a "plot armor" hlavních postav (a někdy i vedlejších) poněkud příliš očividný. Celkově ale hodnotím velmi pozitivně. Rozhodně stojí za zhlédnutí pro fanoušky historických dramat či pro ty, které zajímají počátky Joseonu.

plakát

Když rozkvétá kamélie (2019) (TV seriál)

Pro mě nezvyklá kombinace romantiky, komedie a thrilleru, na kterou se velmi dobře kouká. Velmi zajímavé a v korejském drama ne úplně obvyklé postavy (jak hlavní, tak vedlejší) + kvalitní OST zaručí, že se rozhodně nudit nebudete.

plakát

Abeojiga isanghae (2017) (TV seriál)

Už dlouho ze mě žádný serál nedostal tolik emocí jako My Father Is Strange... Byl to skvělý zážitek plný charismatických postav, které jsem si ke konci oblíbil do jednoho. Tohle drama mi bude opravdu chybět... Vřele doporučuji všem. Nenechte se odradit počtem epizod... Nakonec to stejně všechno uteče rychleji, než jste čekali, a ještě k tomu na konci zjistíte, že vám to vlastně ještě nestačí... - 100 %

plakát

Kimecu no jaiba (2019) (TV seriál)

Velmi kvalitní shounen anime s krásnou animací od Ufotable a skvělým soundtrackem. Příběh sice není nic převratného, ale zato ani neurazí. Většina postav je zajímavá, přestože si občas přeji, aby Tanjiro cestoval pouze se svou sestrou, protože Zenitsu a Inosuke dovedou být extrémně otravní. Přestože nejsem velký fanoušek ukřičeného shounen stylu, tak si mne toto anime získalo. - 95 %

plakát

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

Jak já korejská melodramata nenávidím... a jak já korejská melodramata naprosto zbožňuji... Korejci prostě ty emoce umí vyjádřit... Opět další skvělý korejský film... Více k tomu momentálně neřeknu.., Snad jen krátký citát z filmu: SPOILER!!! "Doufám, že s tebou budu moct zůstat do prvního sněhu, abych mohla nosit ty ponožky, co jsi mi koupil. Ale umřu už předtím. Kvůli tobě." - 95 %

plakát

Geunyang saranghaneun sai (2017) (TV seriál)

Po delší době jsem se opět dostal k nějakému dramatu... (studium v Korei je hold docela časově náročné...) Ale naštěstí jsem měl šťastnou ruku, protože tohle drama se opravdu povedlo. Přestože zde nenajdete mnoho super známých herců, tak na hereckých výkonech rozhodně neztrácí. Příběh je drsný a vcelku realistický, což oceňuji. Upřimně jsem čekal naprosto něco jiného, ale zklamán rozhodně nejsem. - 90 %

plakát

Hou Cai Niao De Can Lan Shi Dai (2016) (TV seriál)

Ok, nevím jestli jsem tak moc odlišný od ostatních, kteří toto drama viděli, ale já jsem z něj nadšený. :-) Na první pohled je děj jedno velké klišé, ale ve skutečnosti velmi rychle zjistíte, že tomu tak není. Sice to není nějak zvlášť napínavý a ne všem bude asi tohle trochu pomalejší tempo vyhovovat, ale rozhodně nepostrádá zajímavé nápady. Ale to, co mě na Refresh Manovi bavilo nejvíce, je hlavní pár a jejich vzájemný vztah - tak pěkný pár jsem už dlouho neviděl... Ono to má dost co do činění s tím, že se autoři nebáli ukázat hodně z jejich "normálních" dní, ne jen když jde do tuhého a láme se chleba. To z mého pohledu jen umocňuje pocit "oprávněnosti" a důvěryhodnosti pro daný pár. Herci předvedli povedené výkony a hudba je perfektní. Celkově hodnotím Refresh Man jako asi úplně nejlepší taiwanské drama, které jsem viděl, a ačkoliv věřím, že tam někdo našel pár chyb, tak já žádnou nenacházím. - 100 %

plakát

Bi Chu Nv Ren (2015) (TV seriál)

Asi mám pro tuhle dvojici slabost... Marry Me Or Not je teprve moje druhé taiwanské drama, a přestože měli obě naprosto stejnou hlavní hereckou dvojici, tak se oba seriály od sebe dramaticky lišily. Marry Me Or Not je poněkud méně idealistický než Office Girls. Není to takový ten klasický koncept chudé dívky a bohatého, vysoce postaveného muže... Na popis bych použil frázi, kterou jedna moje známá řekla na intro: "Velmi zvláště, ale pěkně udělané." Podle mě to sedí i na drama jako celek. Všechny postavy střídají velmi kvalitní hraní s naprosto přehnanými a přehranými scénami, kdy nevíte, jestli je to ze srandy, nebo najednou zapomněli jak hrát... Já osobně se domnívám, že první možnost je správně, jelikož vtip tomuhle drama rozhodně nechybí. Hlavní hrdinka mě ze začátku neskutečně vytáčela, ale později se to napravilo a velmi jsem si ji oblíbil. Celkově všechny hlavní postavy podaly dobrý výkon. A co se týče hudební stránky, tak nemám, co vytknout. Marry Me Or Not rozhodně není dokonalé drama a mnoho lidí odradí hned začátek, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení. - 90 % SPOILER! P.S. Takhle megalomanská a prakticky neuskutečnitelná (pokud nejste majitel hotelového řetězce apod.) žádost o ruku... Ale originalita očividně funguje... :-)

plakát

Wangeun saranghanda (2017) (TV seriál)

Zhruba rok po Scarlet Heart je tu další skvělý historický seriál z období Goryeo. Dokonce si i vypůjčil jednoho herce... Příběhově opravdu "našlapané", obzvlášť zhruba prostřední část je velmi dramatická. Konec mě nějak zvlášť nepotěšil, ale na to už jsem u korejských drama zvyklý... Jen zřídkakdy to dopadne dobře pro toho, komu fandím já... Každopádně Yoona byla v roli Eun San opravdu dobrá a historické šaty jí očividně opravdu sluší. :-) - 100 %