Bi Chu Nv Ren (2015) (seriál)

Asi mám pro tuhle dvojici slabost... Marry Me Or Not je teprve moje druhé taiwanské drama, a přestože měli obě naprosto stejnou hlavní hereckou dvojici, tak se oba seriály od sebe dramaticky lišily. Marry Me Or Not je poněkud méně idealistický než Office Girls. Není to takový ten klasický koncept chudé dívky a bohatého, vysoce postaveného muže... Na popis bych použil frázi, kterou jedna moje známá řekla na intro: "Velmi zvláště, ale pěkně udělané." Podle mě to sedí i na drama jako celek. Všechny postavy střídají velmi kvalitní hraní s naprosto přehnanými a přehranými scénami, kdy nevíte, jestli je to ze srandy, nebo najednou zapomněli jak hrát... Já osobně se domnívám, že první možnost je správně, jelikož vtip tomuhle drama rozhodně nechybí. Hlavní hrdinka mě ze začátku neskutečně vytáčela, ale později se to napravilo a velmi jsem si ji oblíbil. Celkově všechny hlavní postavy podaly dobrý výkon. A co se týče hudební stránky, tak nemám, co vytknout. Marry Me Or Not rozhodně není dokonalé drama a mnoho lidí odradí hned začátek, ale i tak si zaslouží vysoké hodnocení. - 90 % SPOILER! P.S. Takhle megalomanská a prakticky neuskutečnitelná (pokud nejste majitel hotelového řetězce apod.) žádost o ruku... Ale originalita očividně funguje... :-)

Wangeun saranghanda (2017) (seriál)

Zhruba rok po Scarlet Heart je tu další skvělý historický seriál z období Goryeo. Dokonce si i vypůjčil jednoho herce... Příběhově opravdu "našlapané", obzvlášť zhruba prostřední část je velmi dramatická. Konec mě nějak zvlášť nepotěšil, ale na to už jsem u korejských drama zvyklý... Jen zřídkakdy to dopadne dobře pro toho, komu fandím já... Každopádně Yoona byla v roli Eun San opravdu dobrá a historické šaty jí očividně opravdu sluší. :-) - 100 %

Haikik! jjabeun darieui yeokseub (2011) (seriál)

Jak tu tak píšu komentář k High Kick 3, tak se mi vybavují vzpomínky a zážitky, které jsem získal během doby strávené sledováním tohoto speciálního drama... Chvíle, které jsem zbožňoval, chvíle, kdy jsem byl tak vytočený, že jsem myslel, že to ani nedokoukám... Postavy, které jsem si oblíbil, postavy, které jsem nenáviděl, postavy, u nichž se můj názor na ně měnil s každou epizodou... To vše a mnohem více mi uvízlo v paměti... Přece jenom jsem s tímhle drama strávil nějaký ten čas a teď, když jsem ho konečně dokoukal, tak mi už tak nějak začíná chybět... :-) Rozhodně nelituji času, který jsem s tímhle seriálem strávil... Přestože rozhodně není dokonalý, tak jsem s ním zažil skvělé momenty a skvěle jsem se bavil. :-) A závěr? Přesně takový, jaký dokáží snad jen Korejci... No, raději už tohle přehnaně emocionální hodnocení ukončím... Na závěr řeknu pouze jedno: Dejte tomu šanci a nenechte se odradit délkou. Kdo ví, třeba vás to chytí stejně jako mě... :-) - 100 %

Koe no katači (2016)

Přestože se snažím být aspoň trochu objektivní, tak tady prostě objektivní, emocemi neovlivněné a pečlivě strukturované hodnocení nezvládnu. Na to jsou moje pocity z Koe no Katachi příliš silné... Příběh o překonávání minulosti, poučení se z chyb, snaha o jejich nápravu a hledání lásky jak k druhým, tak k sobě samému... Tak bych asi nejspíše popsal tenhle filmový skvost, který ve mně zanechal výraznou stopu... Pokud hledáte něco odlehčeného, tak se Koe no Katachi raději vyhněte obloukem, protože to rozhodně není nějak zvlášť veselá podívaná. Stres, trauma, šikana, deprese - to vše se zde vyskytuje v hojném množství a hraje důležitou roli v příběhu. Ale právě překonávání těchto věcí je jedna z úžasných částí filmu. Když tak přemýšlím nad dosavadními filmy/seriály, kterým jsem dal 5*, tak mi najednou připadá 5 jako malé číslo, které není dostačující na vyjádření mého absolutního nadšení pro tenhle film... Rozhodně jedno z nejkrásnějších, nejdojemnějších a i nejsmutnějších věcí, které jsem kdy zhlédl. - 100 % (dal bych i víc, kdybych mohl)

Flákači (2017) (seriál)

Velmi netradiční romantická komedie... Pokud jste si už zvykli na klasický jeden hlavní pár a nějaké ty vedlejší postavy, tak tady na to zapomeňte... Nikdo tu není hlavní a zároveň jsou hlavní vlastně všichni. Zkrátka je "focus" tohoto anime poněkud rozšířen z obvyklého páru na hned několik dvojic studentů, kteří mají každý unikátní osobnosti a tím vznikají u každého páru unikátní problémy, se kterými se potýkají. Čekejte hromadu nesmělých, či šílených momentů a hlavně momentů, kdy se budete za břicho popadat. Škoda jen, že se některým párům přeci jen dostalo větší pozornosti než jiným. - 90 %

Šinsekai jori (2012) (seriál)

Shinsekai Yori je velmi temné, přemýšlivé anime, které upozorňuje na mnoho velmi problematických témat. Příběh Watanabe Saki, dívky narozené v na první pohled ideálním světě bez konfliktů a válek, a jejích 5 přátel, kteří dohromady pomalu objevují, co se vlastně skrývá za oponou jejich "bezchybného světa", ve kterém si mysleli, že žijí. Postapokaliptický svět 1000 let v budoucnosti skrývá mnohá tajemství, které by možná neměli být nikdy objeveny... Nebo naopak ano? Co je vlastně správné a co už není? Co vše jste schopni udělat pro záchranu svých blízkých? To jsou právě jen některá morální dilemata, kterým vás Shinsekai Yori vystaví a rozhodně nebude lehké se jen tak rozhodnout... K výbornému příběhu a zajímavým postavám si přidejte ještě pěknou animaci a krásnou hudbu a máte opravdu skvělé dílo, které se v mnohém velmi liší od "mainstream anime", které většina lidí zná. Všichni, co se nebojí zamyslet nad těžkými tématy a snesou velmi temnou atmosféru Shinsekai Yori, by si neměli v žádném případě nechat tohle anime proklouznout mezi prsty. - 100 %

Darker than Black: Kuro no keijakuša - Rjúsei no Gemini (2009) (série)

Skvělé pokračování skvělé série o Heiovi, alias BK201, a světě, kde se objevili záhadné brány Nebes a Pekel, které dali vzniknout kontraktorům a bez-emočním loutkám. Pro ty, kterým vadila epizodičnost první série, mám dobrou zprávu - Druhá série už má naprosto souvislý děj. A přestože se soustředí hlavně na úplně novou postavu, Suo, tak Hei stále zůstává jako nejvýznamnější postava pro samotný děj jako takový (kvůli spoilerů více vysvětlovat nebudu). Silně filozofický a mytologický nádech, který mi místy připomínal Neon Genesis Evangelion, poněkud pozměnil atmosféru druhé série, ale nijak to seriálu neuškodilo. Stejně jako první série, ani druhá není zrovna jednoduchá na pochopení, ale to spíše beru jako klad, ostatně je taky občas dobré, když se nad něčím trochu zamyslíme, místo toho, aby nám to hned servírovali na podnosu... Sečteno a podtrženo je Gemini hodno nazývat se plnohodnotným pokračováním tak dobrého anime, jako je Darker Than Black. - 100 % Poznámka na konec: Pro plné pochopení děje druhé série doporučuji prvně zhlédnout OVAs (Gaiden), které vyšly později.

Darker than Black: Kuro no keijakuša (2007) (seriál)

Děj Darker than Black opravdu stojí za to. Možná to na první pohled působí jako epizodické anime, které nemá ucelený příběh, ale ve skutečnosti je vše svázané dohromady, akorát o tom do závěrečného vyvrcholení nemáte tušení. Do děje jste na začátku vhozeni a nikdo se příliš nemazlí vám věci vysvětlovat. Celý svět a jeho fungování je odhalováno postupně a tak se stane, že ne vše budete v daný moment chápat... Ale to je na tom asi právě to nejlepší - ten moment, kdy se vše propojí dohromady, zapadnou do sebe jednotlivé dílky skládačky a vše najednou dává smysl. Rozhodně od toho nečekejte nějaké velké porce humoru. Scénky na zasmátí tu sice jsou přítomné, ale je jich pomálu. Celkově má DtB spíš ponurejší temnou atmosféru, která odráží okolní svět ovládaný ze stínů tajnými organizacemi apod. Opravdu jsem si to užil a vřele doporučuji všem fanouškům sci-fi. - 100 %

Soredemo sekai wa ucukušii (2014) (seriál)

Jsem rád, že i v dnešní době mohou vznikat romanticko-komediální anime bez ecchi, kterého je už všude opravdu přespříliš... Ale teď k hodnocení samotného anime... Trochu jsem se obával toho, že král je vlastně ještě relativně mladý kluk, který je sotva poloviční výšky, co jeho nastávající... Naštěstí se to ukázalo jako naprosto v pohodě, autoři to pojali ze správného úhlu, takže z toho není žádná kontroverzní záležitost. :-) Je to příběh se silnou hlavní hrdinkou a sice poněkud nestabilním, ale jinak velmi hodným králem. Vše se točí kolem nich, ale to nijak nevadí, protože postupný vývoj jejich vztahu je to, co se mi na tomto anime líbilo nejvíce. Rozhodně je vidět větší zaměření na dámské publikum, ale rozhodně bych neřekl, že je to pouze pro ně... Ostatně já to také viděl a líbilo se mi to... :-) A takový dotaz nakonec: Jsem jediný, kdo by měl déšť mnohem raději, kdyby během něj zněla tak krásná píseň? :-D - 90 %

Cuki ga kirei (2017) (seriál)

Nádherný příběh lásky dvou nezkušených lidí, který zahřeje u srdce svou krásnou atmosférou. Přestože to ne vždy bylo naprosto růžové a veselé, tak to na mě jako celek působilo krásně uklidňujícím a hřejivým dojmem. Vše působilo opravdově, jako kdyby to byl skutečný příběh a ne něco, co vzniklo z fantasie nějakého člověka za scénáristickým stolem... Za to klobouk dolů. :-) Poněkud neobvyklý styl animace se mi po chvíli také zalíbil a na některé scenérie byla přímo radost pohledět. :-) Pokud hledáte realistické romantické anime, tak tohle je přesně pro vás. - 100 %