Lovely.Bones

Lovely.Bones

Vojtěch Ráček

Česko

9 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
  • 5.11.2017  04:41
  Thelma (2017)
  ****

  Můj první Joachin Trier a rozhodně zaujal. Doufám, že šance na nominaci na Oscara (Thelma je letošní reprezentant Norska na Oscary) jsou alespoň trochu reálné, jelikož by si tento film opravdu zasloužil větší hype. Soundratck nadupaný, scénář napínavý k prasknutí, kamera nádherná a hlavní herečka naprosto skvělá. Ale pozor, jedná se o art. A o takový ten "pomalý art film". Takže nic komerčního. Doporučuji si toho o Thelmě zjistit co nejméně a nechat se pozřít hutnou atmosférou rodinného křesťanského dramatu s hororovýma prvkama. A samozřejmě, viděl jsem to v předpremiéře na festivalu Mezipatra, takže ano, je tam lesbická pod-zápletka. Pro děj relativně podstatná, stopáže je jí ovšem věnováno překvapivě málo. Thelma je skvělý severský melancholický art, a jestli vám tahle poslední věta zněla lákavě, tak jí určitě můžu doporučit.

  • 29.10.2017  10:22
  Čtverec (2017)
  ****

  I přesto, že se jedná o opravdu velmi dlouhý a často pomalý film, furt si myslím, že stojí za shlédnutí. Už jenom dějem je to hardcore intelektuální, proto neříkám, že jsem pochopil všechno, ale snažil jsem se. Dokud je tam Elisabeth Moss, určitě jde i o divácky přítažlivý snímek. Ta ale zhruba po hodině zmizí a tempo rapidně klesne. Nakopává to zase poslední půl hodina, při které budete mít otevřenou pusu úžasem, nebo budete točit hlavou, že vůbec netušíte, co se děje. Nebo usnete. I to je možné. Kritika dnešní společnosti, moderního umění a lidské mentality. Kam až je člověk schopen zajít? Kam až jednou zajde umění, které se vždy snaží být o krok napřed? Letošní švédský reprezentant na Oscary je odvážný výběr, o kterém si nejsem jistý, jestli se vyplatí, ale tak, držme palce. Rozhodně ne pro každého, natož pro běžného konzumenta. Lituji toho chudáka, který chodí do kina jednou za 2 měsíce a omylem zatoulá na Čtverec.

  • 22.10.2017  23:29

  Nenechte se zmást faktem, že se jedna o LGBT film, protože vztah mezi dvěma chlapci je pouze pod-zápletkou a do hlavního příběhu prakticky vůbec nezasahuje. Je to velmi kvalitní a originální rodinný dramat, s trochou těch mužských full frontálů. Němci ale gay romance umí, takže i přesto, že mi ta pod-zápletka přišla jako matení zákazníka (diváka), tak jsem si nestěžoval. Herci kvalitní a sympatičtí, scénář chytrý, originální a svižný, soundtrack správně moderní a prostředí krásná na pohled. Sem a tady velmi zmatený střih, když má být okamžik "pohádkový" tak je to až přes čáru přeslazené a ta nepodstatná romantická pod-zápletka trochu sráží celkový zážitek. Nicméně, pokud si libujete v gay romancích NEBO máte rádi originální rodinná dramata, tak určitě ano

  • 7.10.2017  10:54
  120 BPM (2017)
  ****

  Rozhodnutí poslat 120 BPM jako svého reprezentanta na Oscary byl jednoznačně velký risk pro Francii. A nevím jestli se jim tento risk vyplatí, stejně jako se tomu stalo s Život Adéle. Vlastně se jedná o evropskou verzi filmu Normal Heart a i přesto že ani jeden z těchto filmů nepovažuji za dokonalý, určitě je zajímavé si je postavit vedle sebe a porovnat. 120 BPM je opravdu velmi evropský film. Velmi upovídaný, spoustu syrových emocí, explicitní nahota a hlavně, hodně politiky. Pokud bych měl tohle porovnávat s Normal Heart, tak tohle má silnější dialogy a celkově lépe strukturovaný scénář, kdežto Stejná srdce mají silnější herecké výkony a lepší technickou stránku. Z obsazení tohoto bych hlavně velmi vyzdvihnul mojí milovanou Neznámou dívku Adèle Haenel , skvělá jako vždycky. 120 BPM není jednoznačně špatný film a pojednává o velmi důležité a pomíjené události minulého století. BTW, možná mi pohled na film zkreslil a zážitek zhoršil fakt, že jsem na něm byl v kině Evald, kde jsem se opravdu celých 140 minut cítil jako v troubě.

  • 7.10.2017  01:32

  Silný příběh o diskriminaci a neporozumění. Dělalo se mi až špatně ze všech lidí kolem hlavní hrdinky. Jak se s ní zacházelo. Strašné. Celkový děj není nijak unikátní. Chlap opustí svojí rodinu kvůli někomu jinému, zemře a celá rodina si na něj najednou hrozně vzpomene a chce jeho přítelkyni o všechno obrat. Ten punc originality tomu hází to, že se otec od rodiny zamiloval do chlapa a to nejen obyčejného, ale do takového, který je v přípravném stádiu operativní změny pohlaví. Jako transgender film to funguje skvěle. Hlavní hrdinku nehraje žádná ciska a to tomu dodává velkou dávku autenticity. A jednoduše v každé scéně zašlapává všechny ostatní herce ve filmu do země. Možná je ten děj až moc jednoduchý a předvídatelný... ale i tak, čistě z hlediska přípravy na Oscary (Fantastická žena byla poslána, jako letošní reprezentant Chile), to stojí za to. Sice jsou její šance na výhru mizivé, ale je to rozhodně jedna ze svěžejších a riskantnějších voleb, které nějaká země může udělat. Jsem rád, že je tu zase trochu jiný LGBT film.

  • 6.8.2017  03:47
  Probuzení (2007)
  ***

  Docela cool thrillerová jednohubka. Dost tomu hraje do rukou fakt, že to má pod hodinu a půl. Idea je docela zajímavá (úvod je tak děsivý, že už se mi nikdy nebude chtít na operaci), ale celkové zpracování už je trochu slabší. Připadá mi to, jako kdyby scénárista dostal dobrý nápad, ten mu studio schválilo a hned jak vyšel z té kanceláře, tak se tam vrátil se slovy: "Počkejte. Ještě mě napadlo, že by to mohlo ve skutečnosti být takhle, a že tenhle umře, a že tenhle je taky zlý, a že by to mohlo být ještě takhle, a ještě bych tam dodělal tohle, a tohle,..." a producenti už toho měli tak plnou hlavu, že mu řekli, ať už si s tím udělá co chce, jenom ať rozpočet drží pod 10 milionů, což se mu povedlo (8,6 mil.) a už ho nikdo nehlídal. Hayden je stejné herecké prkno jako ve všech jeho ostatních filmech. Jessica přehrává přesně tak, aby balancovala na hraně dramatičnosti, zábavnosti a trapnosti. Lena Olin, můj nový objev, je v roli matky naprosto skvělá. Přehrává zdaleka všechny ostatní. Potenciál tam byl, chtělo to dát na starost možná někomu lepšímu. Taky režisér a scénárista v jedné osobě pracoval mimo tento film už jenom na letošním Artušovi, se kterým jsem měl obdobné problémy.

  • 3.8.2017  03:01
  Mimi šéf (2017)
  ****

  Možná jsem přehnaně pozitivní skrze to, že jsem to viděl v původním znění se skvělým Baldwinem v hlavní roli. Celou dobu, co jsem na to koukal jsem se ale nedokázal odtrhnout od myšlenky, jak je možný, že vznikly dva vlastně stejné filmy od dvou různých studií 2 roky po sobě. Je to vlastně Storks (Čapí dobrodružství) roku 2017. A nic jiného. Takže, jestli si chcete dát variaci na to, co jste viděli vloni, Mimi šéf je tu pro vás. Stejně vtipné (opět, v originále), stejně roztomilé a pravděpodobně stejně nevyzpytatelné pro všechny, co už svoje mimina mají.

  • 3.8.2017  02:26

  Noah Baumbach je bůh a všichni to víme, jenom si to někteří z nás méně přiznávají. Nicole Kidman je bohyně a to si všichni rádi přiznáváme. Jennifer Jason Leigh je bohyně, škoda, že se nám ukázala pořádně až takhle pozdě. Jack Black není bůh, ale na každé 2 Gulliverovy cesty nám padne jeden Bernie nebo Škola Ro(c)ku, takže ho furt máme rádi. Velice silně to připomíná Allenovy Jasmíniny slzy, akorát taková více "indie" verze. Jeho filmy jsou přesně pro mě, ale rozhodně ne pro každého. Nebere si to servítky a dost možná to po 20 minutách vypnete. Nejedná se o jednoho z jednoduších Baumbachů, takže tady bych nezačínal, ale jestli stejně jako já milujete Jasmíniny slzy, tak tohle minimálně zkuste a uvidíte, jak se dá jeden film natočít dvakrát totálně jinak, dobrá režisérká studie.

  • 29.7.2017  02:59

  Nechci mít předsudky, ale myslím, že v žádném jiném Transformers filmu není a ani nikdy nebude nic tak cool jako mega-robotická vraždící planeta, co se dá ještě proměnit na dvakrát tak velkého robota, kterou dabuje TEN Orson Welles. A jeho poskoka dabuje Leonard Nimoy. Já myslím, že lepší už to být nemůže. Přidej te si k tomu psychedelické barvy, ne-zastavující akci, kde vlastně vůbec netušíte, co se na tý obrazovce odehrává a soundtrack nadupanej k prasknutí. Z toho ty cartoons z 80. let úplně dýchaj. Radost sledovat a poslouchat.

  • 5.7.2017  16:11
  Whitney (TV film) (2015)
  ***

  Okolo tohohle filmu bylo docela velké dění, když se tvořil. Dcera Whitney chtěla za každou cenu hrát svojí matku, ale Angela řekla, že prostě není dost dobrá herečka a to vzneslo bojkot ze strany celé rodiny. Film by se opravdu měl jmenovat spíš Bobby a Whitney, protože to není životopis o Whitney, ale popisuje to pouze jejich vztah a to, jaky byl Bobby počestný chudáček a Whitney ho zkazila. Jasně... Nicméně, myslím, že tohle je naprosto ideální film, jako pozadí pro žehlení, jak se říká. Nemusíte vlastně vůbec dávat pozor na děj, jenom vždycky, když se začne zpívat, tak se na tři až čtyři minuty začnete koukat a pak zase přepnete do spotřebního režimu. Na televizní to vypadá krásně. Kostýmy, make-up, hairstyling. Tyhle faktory jsou na televizní poměry mistrně zvládnuté. Prostě se na to hezky kouká. A Yaya v hlavní roli tomu jenom pomáhá. Je hezká, sympatická, má charizma a hrát umí. Lifestyle nemá nejlepší pověst, co se týká jeho životopisných filmů. Tento kousek jí sice nezlomí, ale ani není nejhorší. Tohle místo zabral biopic o Brittany Murphy. Fuj. Se třesu jenom když si na něj vzpomenu.

  • 5.7.2017  14:39

  Viděli jste film Bubliňák z roku 2001 s Jakem Gyllenhaalem? Tak si představte sexy 18-ti letou černošku v hlavní roli (k mému překvapení jsem později zjistil, že se jednalo o herečku, co hrála Rue v Hunger Games. Hezky se nám to holka vyklubala) a trochu toho Johna Greena (autor knih Papírová města, Hvězdy nám nepřály a dalších) a máte to. Všechno, úplně všechno. Hlavní zbraní tohoto filmu jsou hlavní dva představitelé. Amandla Stenberg má obrovské charizma, je krásná a má před sebou velkou budoucnost. Nick Robinson byl sympoš od pohledu už v Králové léta a v Jurského světa. Přesně jsme všichni věděli, že dříve nebo později bude hrát v těhlech filmech. Ale sluší mu to tady a role mu sedne. Maminku hlavní hrdinky hraje Anika Noni Rose, kterou také znáte (i když, v Čechách vlastně asi ani ne) jakožto velmi výrazná a charakteristický hlas Tiany z Princezny a žabáka. Škoda prostě toho předvídatelného konce. Se znalostí pár filmů o izolacích se dá dost jednoduše předpovědět. Vztah mezi Ollym a Madeline je hodně aktuální a přesně takhle v dnešní době vznikají. Nedivte se prosím, že má ten vztah až moc rychlý spád. Za jednu probdělou noc psaním si se dva dnes o sobě dozví víc, než za týden randění. Věřte mi. Není to tak dobré, jako Teď a tady, ale pro mě to bylo furt lepší než Hvězdy.

  • 5.7.2017  13:33

  Těžká deprese. A natočení přes černo-bílý filter tomu teda dvakrát nepomáhá. Od začátku víte, co se bude dít. Celkově je to velmi předvídatelné. Přeci jen, tyto příběhy moc dobře známe. Jestli je to koncentrák nebo vyhnanství na Sibiři, ono už to vycházelo docela nastejno. Herečka v hlavní roli Melanie je úžasná. Věříte jí každý pohled, každé slovo, každé zakašlání. Jelikož jsem byl s touto historickou událostí neseznámen, možná mi unikly nějaké detaily, ale krátká návštěva wikipedie po skončení projekce všechny nejasnosti vysvětlila. Mnoho scén je velmi naturalisticky natočených a slabším povahám se při nich nemusí dělat dvakrát dobře. 2 hodiny strávené na zasněžené Sibiři ve společnosti umírajících žen a dětí... nevím, jestli je to ideální kino-zážitek pro každého.

  • 26.4.2017  19:28

  || Slavnostní předpremiéra v Premiere Cinemas Hostivař za účasti Gabriely Míčové a Kláry Melíškové ||

  • 7.12.2016  23:47

  Comment is in progress

  • 6.12.2016  23:49

  Comment is in progress... please wait

  • 5.12.2016  23:57
  Santa Claus (1994)
  ****

  Vánoční film letošní sezóny č. 5 je tahleta klasika Tima Allena. K mému překvapení, se jedná o jeho filmový debut. Což muselo být nejen pro nás, ale i pro něho neskutečné, že jeho první filmu vydělá skoro 10-ti násobek svého rozpočtu a natočí ještě další dvě pokračování. A divme se, když je to takhle příjemný, sympatický a pozitivní film, který vánoční duchem přímo přetéká. Krásné to pokoukání. Trocha trapnosti k Allenovi už tak nějak patří, a já to beru. Možná lepší efekty (animatronics jelenů jsou divné a děsivé zároveň) by to chtělo a nějaká ta originalita by taky neuškodila, ale co. Já jsem spokojený.

  • 4.12.2016  23:23

  Taková ta klasická americká vánoční komedie. To jsou Vánoce naruby, můj 4. film letošní sezóny. Co ho ale vyzdvihuje nad ostatní klasické americké vánoční komedie je scénář Chrise Columbuse. On to prostě umí. On prostě umí rozesmát celou rodinu v jednom momentu a rozplakat v druhém. Jamie Lee Curtisová "parodující" svoje akční filmy ve scéně, kde se schovává uvnitř baráku před davem, který křičí "Dejte nám Frostyho!" a volá svému manželovi o pomoc je naprosto geniální. Na konci se vám bude chtít plakat z radosti postaršího páru. Problém je v tom, že ten film o ničem není. Pár chce oslavit rok bez vánoc, na poslední chvíly jim řekne dcera, že se na vánoce vrátí a celé město jim na poslední chvíly pomůže. The End. Nevim, nevim. Ale jako jo. Jde to. Rozhodně to není trapný (až na scénu Tima Allena s botoxem v čele) a je to takové milé, vánoční. Přesně to, co na vánoce chcete

  • 3.12.2016  23:55
  Vánoce v Conway (TV film) (2013)
  **

  Vánoce v Conway, jakožto 3. vánoční film letošní sezóny, je krásný, dojemný lidský příběh... natočený za málo peněz, amatérsky a tak klišoidně jak to jen jde. Mary-Louise Parker. Jediná věc, která vás možná na tom celém zaujme. V originálním znění ovšem, protože její český dabing je teda otřesný. Jinak to tak nějak hezky plyne. Tak nějak pomalu hezky plyne. Tak nějak to neskutečně pomalu hezky plyne, že neuvěříte tomu, že to má jenom hodinu a půl. Nicméně, alespoň je tam hezký vztah mezi manželem a jeho nemocnou ženou. Tam vidim publikum, které tento film může udeřit přímo do čer(ve)ného. Postarší ženy, žehlící prostírání na vánoční tabuli. Myslim, že tehdy nastává ideální situace na sledování tohoto filmu. Jelikož se v této situaci nenacházím, nemá to pro mě zjevně "to kouzlo vánoc". Buďme rádi za to, že rodinka ještě k tomu nemá skupinku mluvících zlatých retrívrů nebo se na konci neobjeví Santa, aby Duncanovi pogratuloval za nejkrásnější vánoční dárek a potom nepopřál divákům "Štastné vánoce!" za zvuků tradičních amerických koled.

  • 2.12.2016  01:55
  Home for the Holidays (TV film) (1972)
  ****

  Moje volba pro 2. vánoční film této sezóny byla fakt hodně random. Prostě mám v plánu si pustit Hello, My name is Doris se Sally Field, tak se kouknu do její filmografie, jestli tam není náhodou něco vánočního a zabil bych dvě mouchy jednou ranou. A narazil jsem na Home for the Holidays. Kouknu na to, a až nebezpečně mi to připomene můj milovaný film 8 žen (který mám v Top 10, takže, kdo neviděl, rozhodně doplnit!). To obsazení samých žen, uzavřených v jednom domě vyšetřující vraždu muže z rodiny jednou z nich. Akorát to nebyla komedie jako 8 žen. Tak jsem si to sehnal (je to celý na youtube v aj bez titulek, takže pohoda) a pustil. Byl jsem překvapenej tím, jak povedené jsou, na televizní low-budget film, herecké výkony. Co taky čekat, když každá z hereček v tomhle filmu byla přinejmenším nominovaná na nějakou zásadní filmovou nebo televizní cenu a držitel 3 Oscarů Walter Brennan v roli stárnoucího otce rodiny byla pouze třešničkou na dortu. Hodil by se sice větší rozpočet a lepší režisér (někdo, kdo opravdu umí režírovat herce), ale, co jsem mohl čekat, že jo. Btw, R.I.P Head-phones users. Tohle fakt nechcete vidět se sluchátky. Hudba a výkřiky zděšení Sally Fieldové jsou k nepřežití.

  • 1.12.2016  11:40

  Začal nám prosinec, vánoční nálada se probouzí a moje každoroční sledování vánočních filmů je tady! Začal jsem teda krásně. South Park je ten seriál, u které jsem vždycky viděl nějaký díl, ale nikdy né celou sérii epizodu po epizodě celou. Kompilace se vždycky podaří, ať jsou jakékoliv. Tady vsadili na kombinaci klasické epizody s příběhem a jedné, ve které se pouze zpívá. Nevím proč, ale obě epizody mi nepřipadají tak zábavné, jako jsem od South Parku zvyklí. Nic méně, furt je to super a sice jsem neviděl ten bonus v podobě dokumentu o tvůrcích, ale dokážu dost dobře představit, jak může vypadat. Dneska za 4 hvězdy

  • 24.10.2016  16:23

  Kdybych musel něco o tom říct, tak to, že není ideální na to chodit v deset večer jako já😄✌🏻️ Tenhle film bude po vás chtít intenzivní pozornost a ta mi chyběla. Asi na to budu muset znovu🙌🏻 Jinak, nedá se říct, že je to "skvělý" film, ale rozhodně patří mezi ty nejzajímavější, které jsem zatím z roku 2016 viděl. Zajímavý, bizardní, hluboký, k zamyšlení, výjmečný,... to jsou výrazy, kterými bych tento film popsal. Trochu mi to připomenulo další film, na který se tenhle rok těší (A Monster Calls), ale doufám, že ten bude po všech stránkách úžasný. Ne pouze zajímavý a bizardní, jako Louis Drax

  • 22.8.2016  17:45
  Hon za ledem (2012)
  ****

  Asi nejjednoduší, nejkratší a skvěle stravitelná přednaška o globáním oteplování, přesněji, o tání ledovců. Volně na youtube v angličtině a doporučuji, nejen jako studijní materiál. Oscarová nominace za písničku je hezké, ovšem bezvýznamné plus ;)

  • 5.8.2016  01:16

  Pokuste se při sledování a po kompletním shlédnutí co nejméně přemýšlet a budete více nežli spokojeni. Bohužel, já jsem po shlédnutí filmu o něm začal přemýšlet a došel jsem k úsudku, že to opravdu nebyl moc dobrý film. Ale, musím říct, že jeho prostoduché sledování na premiéře v kině jsem si maximálně užil. Je to vlastně taková videohra natočená jako videoklip a označená za film. Přestavte si Avengers s humorem Guardians of The Galaxy. Jenže, spojte prvního Iron-mana, prvního Kapitána Ameriku, Thora, oba Hulky a narvěte je do prvních 20-ti minut. To by jednomu opravdu udělalo bordel v hlavě. Chudák můj kamarád, který o většině těch postav nikdy neslyšel a seděl vedle mě. Naštěstí, mám chápavé kamarády 😉 Upřímně, nejraději bych si pustil tak... 6-ti hodinovou verzi, nebo, naprosto ideálně, 10 samostatných filmů o každé postavě + film s Jokerem, který bojuje s Batmanem. Stejně jako Batman v Superman má Suicide Squad problém, že se snažil představit mnoho postav, mnoho dějových linek a mnoho nápadů. Mě to vyhovuje, jelikož je všechny dokážu vstřebat a zároveň znám postavy z komiksů, ale pro běžného diváka chápu, že tyto filmy můžou být trochu maglajz. Z hereckého obsazení, které je vskutku bohaté, bych vyzdvihnul Violu Davis (Amanda Waller), která je nejdrsnější postavou celého filmu (což je trošku smutné, když máte film plný psychopatů a zabijáků), Will Smith (Deadshot) a Margot Robbie (Harley Quinn). Ostatní jsou jedno-dimenzionální, ploché, nevýrazné promarnění potencionálu. To o tom potencionálu bych zdůraznil především u Jokera (Jared Leto), který mohl být temný, tajemný a potom překvapivě aktivní záporák v samostatném Batman filmu. Ale místo toho, ho naprosto bezvýznamně vyplácali v tomto filmu, kde by ani nemusel být, kdyby neplýtval potencinálem. Mohli natočit naprosto úžasný film, který by byl jenom o vztahu Jokera s Harley, klidně furt s Jaredem a Margot, který by do detailu popisoval jejich sofistikovaný a komplexní vztah, který je proslaven, jako jedním z nejlepších, které vám mohou komiksy nabídnout. Ale David Ayer se rozhodl, že průměrnému divákovi stačí 3-4 flashbacky, které velmi střídmě a přes-příliš rychle sestříhaně představí minimální základy toho, o čem samotný vztah mezi Harley a jejím Puddinem. Líbí se mi vizuální styl Davida Ayera, to se mu nedá upřít, ale některá jeho režisérská a scénáristická rozhodnutí opravdu nechápu. Bohužel, je naprosto jasné, že v kinech nedostanete všechno, co David zamýšlel, protože ta naprosto úžasná reklamní kampaň (ta by se opravdu dala někde studovat) nám ukázala v každém novém traileru více a více velmi zajímavě vyhlížejících scén, které se bohužel neobjevily ve finálním cutu. No nic no, doufejme, že vyjde nějaký "Director's Cut" a zlepší se mi názor, protože to byl pro mě pravděpodobně nejočekávanější film roku. Jasných pět hvězd, které jsem si myslel, že tomu udělím, se ale bohužel nekonají. Alespoň nyní 😉

  • 27.7.2016  01:25

  Originální nápad o dvou kamarádkách, který si založí svojí vlastní sex-linku. Většinou na tyhle teenagerské komedie nejsem, i přesto, že jsem cílová demografie, ale tahle mi sedla. Naposledy na mě takhle zafungoval Dirty Grandpa a na to jsem po mém doporučení od svých přátel slyšel pozitivní reakce. Takže, tohle budu taky propagovat, protože si tenhle film zaslouží rozhodně více pozornosti, než dostává. Vyzdvihl bych právě scénáristu, který i takhle oplzlé a v podstatě ploché téma dokázal kvalitně zpracovat, a to jak na komediální linii tak na té dramatické. Ignorujte naprosto nechutný plakát a debilně vyznívajíc český název a zkuste to, myslím, že se alespoň někteří z vás dobře pobaví.

  • 27.7.2016  00:47

  Dědeček všech moderních thrillerů a kriminálek. Čisto čisté napětí. A nebojte se toho, že je tento film již 59 let starý. Jelikož se odehrává v jedné místnosti, nemusíte se bát, že by byl poznamenaný svým datem vydání. Všichni herci odvádějí naprosto bravurní výkony. Potěší i český zástupce Jiří Voskovec ve, sice jedné z méně výrazných postav, ale přeci. Velké bravo tvůrci scénáře, který i v omezeném čase dokázal naprosto perfektně propracovat a vyobrazit osobnost všech 12 hlavních hrdinů. Prostě, o tomhle filmu se dá bavit hodiny. Ale prostému "Je to super" se nic nevyrovná. Klasika, každý by měl vidět a poměrně se dost těším na porovnání s modernějšími verzemi, které postupem věků vznikly.

  • 12.7.2016  16:46

  Tenhle film mě naplnil radostí. Radostí, že po neskutečných 10 letech má Jennifer Garner konečně další film, ve kterém hraje hlavní roli. Radostí, že se režisérka mého oblíbeného DCH filmu Lemonade Mouth se dostává postupně k větším filmům. Radostí, že se takhle krásný příběh dostává mezi širokou veřejnost i mimo Státy. Nejsem věřící, natož křesťan, a tenhle film mě v tom rozhodně neovlivnil. Myslel jsem si, že to bude nějaká neskutečná křesťanská agitka, ale ve skutečnosti, je to jenom natočené podle skutečné události, která má křesťanský podtext. Takže, neříkám, že se tvůrci tohoto filmu nesnažili zacílit se na křesťanskou společnost, ale, pokud máte trochu porozumění, bez víry si ho užijete i vy. Jsem hlavně rád, že tuhle skutečnou událost nevyplácali na nějaký levný, debilní LifeTime film, ale dali tomu solidní rozpočet, sehnali skvělou herečku (Garnerová) dobrou režisérku, kvalitního kameramana a tak dále. Všechno na tomhle filmu je kvalitní a čisté. Největší plus tohoto filmu je ovšem to, že ve mě dokázal vymanit emoce. 2x slzičky proběhli. A za to já dávám vždy hvězdičku navíc. Není to spravedlivé, ale je to moje hodnocení. Jinak je to hezký film na sobotní odpoledne pro celou rodinu.

  • 9.7.2016  15:22
  Jako ty (2015)
  ****

  Až nebezpečně připomínající levná verze Dárce z roku 2014, ale i přesto velmi atmosférická romantika. Vůbec, ale vůbec, nečekejte sci-fi typu Star Wars nebo Pátý Element. Dokonce i Ex Machina mi přišla oproti tomuto jako epické výpravné sci-fi. A to ještě v Equals nejsou žádné triky. Tímto způsobem se režisérové většinou snaží upozornit na příběh. Ten je tady sice prostě jednoduchý, ale o to více okouzlující. Herecké výkony jsou skvělé. Nicholas Hoult přesvědčil, že nenechá svojí hereckou kariéru ve svojí nejznámější roli bezduchého a humorného jezdce v Mad Maxovi. Doufejme, že i nadále bude brát tyto charakterní role, protože mu jdou obdobně skvěle. Ať už si o Stewartové říkáte co chcete, už to není Bella z Twilightu. Ani zdaleka ne. Za každou svoji novou roli dostává lepší a lepší ohlasy a jestli v tomto trendu bude nadále pokračovat, možná se dostaneme ještě k prestižnějšímu ocenění, než její César za Sils Maria. Z vedlejších rolí bych vypíchnul Jacki Weaver v roli staré a zkušené ženy, která ji velmi sluší. Mimo herecké výkony ale zaujme i audio-vizuální stránka tohoto filmu. Kamera je přitažlivá a hudba je, hlavně v druhé polovině filmu, naprosto úžasná. Režie je taková... zajímavá. V kladném i záporném slova smyslu. Do té doby, než to mezi Nicholasem a Kristen propukne, tak je ta režie taková "meh", ale hned potom to díky jeho zkušenostem s romantickým žánrem (Like Crazy) skvěle funguje. Nicméně, nenechte se zmást označením sci-fi a pokud hledáte romantiku na pozdní večer, tak je tohle ideální. Když se vám totiž nebude líbit, tak u něj, dle mého, bez problémů usnete ;-)

  • 6.7.2016  18:20

  Na film jsem se strašně těšil a už velmi dlouho jsem se ho snažil sehnat. Dneska se mi to povedlo, tak jsem si ho okamžitě musel pustit. Nezklamalo mě to, ale zřejmě jsem čekal něco jiného. Čekal jsem lesbický dramat. Ten ovšem končí po 30 minutách a poté se odehrává soudní drama. To je žánr, který mi vůbec nevadí a tady byl skvěle odvedený. Mě ta chemie mezi Pageovou a Moorovou přišla dobrá a Ellen už ani náhodou není ta Shadowcat z X-Menů jako si jí pamatuji. Julianne má druhý rok za sebou nemocnou roli. Za tu první v Still Alice dostala Oscara, tady se bohužel žádného velkého ocenění nedočkala. Ona by se také špatně oceňovala, když film nemá v podstatě hlavní postavu. Na začátku to vypadá, že to budou obě ženské hrdinky, ale po té první půl-hodině filmu děj přeberou pánové, výslovně Michael Shannon a Steve Carell. Michael je ten vážný, který se snaží bojovat za nemohoucí Julianne. Steve je tzv. "comic-relief", tudíž postava, která slouží hlavně pro odlehčení atmosféry vážného tématu a skvěle se mu to daří. Film bych přirovnal k Miss You Already s Drew Barrymore a Toni Collete. Na oboje jsem se těšil, oboje mi dalo něco jiného, než jsem očekával, ale oboje stále skvělé.

  • 24.6.2016  18:52

  Velmi silný filmový zážitek. Na to, že tento film měl rozpočet 4 miliony dolarů (což je opravdu velmi málo, pokud mluvíme o standardních rozpočtech filmů z roku 2014), tak je ta výprava naprosto skvostná. Zajímavé postavy, kvalitně zahrané a takový mind-fuck moment na konci filmu jsem už dlouho neviděl. Trošku filmu uškodilo pomalejší tempo, díky kterému se stává film poměrně nudný, co se týká romantických scén. S dívčí hrdinkou jsem měl vlastně problém, protože pro film to byla zcela zbytečná postava. Chápu, potřebujeme romantickou zápletku, i když už je 21. století, ale když už, tak jí udělejte alespoň podstatnou pro celkový děj. Nicméně, jedná se rozhodně o výjimečný film, který se bohužel ztratil v propadlišti filmových dějin. Pokusme se společně ho z ní zase dostat na výsluní, kam právoplatně patří ;-)

  • 19.6.2016  19:13
  Hra peněz (2016)
  *****

  V mém pohledu se tu setkáváme s prozatímním nejlepším filmem roku 2016! Opravdu jsem nečekal, že by mě zrovna tenhle film s prakticky žádnou reklamní kampaní dokáže takhle nadchnout. Film je po všech stránkách perfektní. Nejvíce mě překvapila režie Jodie Foster, která není primárně režisérkou, ale tady odvádí přímo Oscarovou práci. Takhle napnout diváka a seznámit ho s postavou do takové hloubky v pouhých 95 minut je opravdu neskutečné. #JodieForOscar! Co se týká hereckých výkonů, tak se tu setkáváme s další bombou. Film se točí hlavně kolem Georgeho, který má svoji postavu postavenou na charizmatu a toho má Clooney na rozdávání. Julie je sice na plakátech, ale ve filmu opravdu pouze sekunduje, ale nějaká ta vypjatá scéna padne a ty Robertsová, jako vždy, zvládá skvěle. V (tak už neexistující) reklamní kampani je ovšem velmi upozaděný Jack O'Connell, který s Georgem hraje hlavní pár a odvádí stejně tak kvalitní herecký výkon. Na toho si začnu dávat pozor. Od scénáristů seriálu Grimm jsem také nečekal žádné zázraky, ale tady odvedli skvělou práci. Jediné, co by se dalo úspěšně vytknout, je velmi patetická hudba. I přesto, mohu pouze doporučit!

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace