Lovely.Bones

Lovely.Bones

Vojtěch Ráček

Česko

• 20.9.2015  10:59
    Následníci (TV film) (2015)

Já, jakožto Disney maniak, jsem tohle jednoduše musel vidět a už od prvního traileru jsem vyhlížel, kdy už to bude :D Těšil jsem se na naivní poctu Disney, a tu jsem taky dostal. Takže jsem poměrně nadšen. Ano, jsou tam nelogičnosti (proč je Jafarův syn charakterizovaný jako zloděj, když Jafar nikdy zloděj nebyl. Neměl by to být tedy syn Aladina a Jasmine?), špatní herci (Booboo Stewart je levná kopie Taylora Lautnera), špatné CGI (drak na konci vypadá jak z Dračího doupěte) a kostýmy, které vypadají jak za 130 Kč od Vietnamců. Ale, ve všem se snažím něco něco pozitivního. Propracované narážky na staré kousky od Disneyho, úžasná Kristin Chenoweth a velmi sympatická Dove Cameron (která se snad jednou odpoutá od Disney Channelu) a některé kostýmy (Mal, Carlos, Evie) jsou moc hezké. Taky tu jde hodně o písničky. Ze šesti hlavních písniček je jenom jedna opravdu hrozná. A to já považuj za úspěch ;-) Ostatní jsou více-či-méně chytlavé a dobře vygradované. Ano, je to provařený pop, ale i na ten občas dostane každý chuť. Zážitek trochu kazí hrozný lip-synching Dove Cameron. Ten je přes čáru a nedá se ho nevšimnout. Ještě horší je český dabing. Po 7 minutách jsem to vzdal a přepnul jsem na angličtinu, protože, když jsem uviděl Kristen, tak jsem tušil průšvih. Proč se vůbec snaží? Kristen je stejná jako Sofie Vergara. Prostě se nedá nadabovat tak, aby jste měli stejný zážitek. Tady bych to asi ukončil. Jestli budete mít někdy chuť na naivní pohádku, máte rádi Disney a nevadí vám absence titulků v původním znění, můžu vám to doporučit ;-)

• 1.7.2018  20:49
    Náš Jake (2018)

Ach, jak je tenhle film naprosto krásný... tolik slz. Zjednodušeně, film portrétuje americké rodičovství 21. století, kde mimo všechny běžné problémy musí rodiče ještě řešit jejich syna Jakea, který... prostě není jako ostatní čtyřletí chlapci. Bylo hlavně prima vidět Claire Denis, protože jsem jí naposledy viděl v roce 2013 ve filmu "As Cool as I Am", kde mi přišla velmi milá a přirozená. To je i tady a navíc podává naprosto skvělý výkon v roli matky, na kterou se hrne stres ze všech stran a při vypjatých scénách netekly slzy jenom na tváři Claire, ale i na té mojí. JIm Parsons hraje jejího manžela a podává dobrý a přirozený výkon, ale hlavním přídělem na filmu z jeho strany je produkce, protože by bez jeho oblibě divadelní předlohy dost možná tento film ani nevznikl. Syn Jake se v divadelní hře ani neobjeví a i tady je minimálně. Octavie a Priyanka hrají kamarádky Claire, každá má pár scén, ale podávají výkon naprosto adekvátní velikosti jejich role. Trochu bych to přirovnal k loňskému "Wonder", který byl ovšem zaměřen na velké množství postav, kdežto v "A Kid Like Jake" se soustředíme 95% stopáže pouze na rodičovský pár. Příjemná a opravdová rodinná dramata vždy ocením a tohle je jedno z nejpovedenějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nemohu víc než doporučit (a už tomu tak i dělám u všech mých známých).

• 8.9.2015  18:07
    O Malence (1994)

I kdyby nebylo na začátku napsané jméno Dona Blutha, tak si myslím, že bych ho stejně poznal ;-) Jeho styl se nedá přehlédnout. Ve spojením s jeho jménem jde ruku v ruce nádherná animace. Dále tu máme mnoho písniček a většina z nich je opravdu povedená a hezky zazpívaná (až na jednu zpívanou Dejdarem a druhou od paní Altmannové). A tím se dostáváme k vrcholu, tím je totiž dabing. Tomu množství celebrit se mi ani nechce věřit a zároveň jsou skvěle vybrané. Zatím všechno ok, ale jestli se máme začít bavit o tom, jak neskutečně dementní, přeplácaný a dětinský je děj, tak to bude teprve zajímavé :D Né, je to pro děti a tím myslím, jenom pro děti. Pro vaši malou princeznu to je ale ideální ;-)

• 12.12.2014  21:52

Klasická pohádka, která tu bude každý rok a každý si ji zase rád shlédne :-)

• 4.4.2018  00:12

Maďarská umělecká romantika sice nezní jako velký tahák, ale můžu vám zaručit, že se jedná o nejvýjimečnější film loňska. Tichá intimní romantika se odehrává na jatkách. Vedoucí jatek se znetvořenou rukou přijme novou kvalitářku masa, která má sociální fobii. Při psychologických testech ovšem zjistí, že sdílí svoje sny. Na tomto bizarním základu započnou netradiční vztah. Režisérka Ildikó Enyedi nádherně vyobrazila atmosféru jatek, kde se smrt a utrpení nejeví pouze atmosféricky, ale též vizuálně, tudíž dopředu varuji lidi se slabší povahou. Režisérka též skvěle zachytila vztah netypického páru. Slovenská rodačka Alexandra Borbély, která za roli dostala Evropskou filmovou cenu pro nejlepší ženský herecký výkon, je naprosto dokonalá. Nejzajímavější snímek loňska a zároveň oscarový kandidát (a můj favorit) v kategorii nejlepšího cizojazyčného filmu.

• 1.3.2015  15:16
    Ocelové magnólie (TV film) (2012)

Nevím, čím si to špatné hodnocení tento film zasloužil! Dopředu píšu, že jsem neviděl původní "bělošskou" verzi, ale tahle mi nějak agresivně nevadila. Je to úplně normální, jednoduché, neoriginální dramat pro ženy, při kterém můžou žehlit. A to byl pravděpodobně i záměr tvůrců. Herečky v čele s Queen Latifah jsou milé a sympatické. Není na tom nic moc, co by vám mohlo opravdu vadit, ale je to prostě jenom další v té dlouhatánské řadě filmů stejného žánru. Je to 100% lepší, než jakákoliv Pilcher neb Daniel Steelová. To je můj verdikt ;-)

• 23.9.2015  23:18
    Odvážné palce (TV pořad) (2009)

Myslím, že 258 dílů v mém iTunes, které mají dohromady 122 hodin, mluví za vše :D PS: Můj dvoustý komentář musel být o něčem, k čemu mám silný vztah PSS: Nejvíckrát přehraný díl (24x v počítači + bůh ví, kolikrát na iPodu) má 24 minut a hlavním tématem byl film Julie a Julia

• 14.9.2015  19:26

Lehké zklamání. Bohužel, hodně jsem se na tento film těšil. Čekal jsem opravdovou bombu. Dostal jsem průměrné televizní drama s nevyužitým potenciálem herců (oscarový Forest Whitaker a hromada populárních herců) a skvělou ideou. Mám rád typy filmu, kde vidíme osudy několika postav, které jsou něčím spojeni. Dojem mi ovšem nejvíc kazila ta neskutečná televisnost. Ale, má to hodinu a půl a zajímavý příběh. Pokud překousnete tu televisnost a nebudete toho moc očekávat, tak to stojí za zkouknutí ;-)

• 26.2.2015  05:37
    Olga (2014)

Asi jsem opravdu moc mladá generace na tyhle témata :-) Olga Havlová byla pro mě velká neznámá, a tento dokument jsem shlédnul spíše z hlediska všeobecného přehledu a jako studijní materiál. Bohužel, téma mi nepřijde až tak zajímavé a pomalu, ale jistě mi začaly padat oční víčka, obdobně jako ve škole ;-) Je vidět zjevné nadšení ze strany režiséra, který musí být touto ženou zřejmě posedlí. Více-méně, nic proti ničemu, ale jo, stojí to za shlédnutí. Ale bojím se, že lidem, kteří se o ní zajímají nějak víc, tak jim toto nedá nic nového a gravitační síla bude na jejich oční víčka působit ještě více, nežli na ty má.

• 30.11.2014  22:09
    Ona (2013)

Her bylo nakonec, i přes mé obavy, docela příjemné osvěžení a ty techno-bláboly mě docela bavily. Joaquin byl naprosto slizký a Scarlettka měla ten nejlépe vybraný hlas, co šel. Naštěstí to mělo i rozumnou stopáž , protože jsem si 10 minut před koncem filmu říkal, kdy už to skončí. Ale jinak, příjemné.

• 1.3.2015  01:00

Trošku si s tím pohrajeme, a to v podobě matematického příkladu ;-) (Hezká herečka + slušný herec - jakákoliv společná chemie) + (velice kvalitní hudba + skvělí výběr písniček) + (zajímavý příběh - má neznalost knižní předlohy) + 14 plácnutí + 15 kousnutí do rtu + 21x vidíme mužské bradavky + 24x vidíme ženské bradavky + 2x vidíme mužský zadek + 6x vidíme ženský zadek + 2x mužské pubické ochlupení + 5x ženské pubické ochlupení + 1x vaginální pysky + nejlepší scéna: Anastázie dostane orgasmus díky tomu, že ji Christian flusne kostku ledu do pupíku = Zajímavý film, ze kterého nejsem nijak nadšený

• 29.10.2015  20:10
    Pan (2015)

Jednoznačně se jedná o nejhorší film Joea Wrighta, který jsem viděl. A to je mi líto, protože jsem od něho zvyklí pouze na samé úžasné kousky. Tohle je "úžasné" po vizuální stránce. Ta se filmu musí nechat, protože ta barevnost a ta prostředí jsou jednoduše fenomenální a motion-capture scéna pod vodou je možná to nejlepší na celém filmu. Herci jsou ve skrze průměrní. Můj miláček Hugh Jackman je sice skvělý, ale jeho nádherné přehrávání dost negují průměrné výkony ostatních. Levi Miller sice ujde, ale má úplně strašný dabing. Hook i Tyger Lily jsou, bohužel, promrhaná příležitost a nic se o nich v celém filmu vlastně nedozvíme. Malá rolička Amandy je příjemné překvapení a Cara Delevingne dokazuje ve své roli, němé mořské panny, že jí to moc sluší a nemusí ani nic říkat ;-) Největším problémem je to, že celý ten příběh nedává smysl a nemáme komu fandit. Neznáme motivace hlavních postav a tím pádem se o ně ani nebojíme. A motiv "toho vyvoleného" mě už opravdu přestává bavit. Třešničkou na pomyslném dortu je potom opravdu hrozný český dabing a přezpívané písničky. Ano, jsou v tom písničky. Sice málo, ale věřím, že v originále by se mi mohli líbit. Doufám, že si Joe příště vybere lépe. Tohle bych rozhodně nemohl zařadit do plejády nových a moderních pohádek jako Maleficent nebo Cinderella. Je to daleko za Sněhurka a Lovec, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu, Mocný vládce Oz a dalšími. Podobný špatný pokus byla Červená Karkulka a i ta se mi možná líbila více :-(

• 25.3.2015  21:22

U tohohle filmu jsem dostával opětované záchvaty smíchu! Tohle je přesně to, co chci od teenagerské komedie. Jednoduchá, originální, svěží, sympatická a hlavně, strašně vtipná. Emma Stone se řadí do mého TOP listu komediálních hereček, protože mě už po několikáté přesvědčila, že do tohoto listu patří. Máme tu dokonalé, vtipné a vždy nad věcí rodiče hlavní herečky, které hrajou Oscarem nominovaná Patricia Clarkson a na Oscara nominovaného (a to za roli ve filmu Lovely Bones) Stanley Tucci. Pravděpodobně poprvé stravitelné herecké vystoupení Amandy Bynes, kterou normálně dost nesnáším a i všichni ostatní herci jsou přinejmenším sympatičtí. Pravděpodobně to budu doporučovat svým přátelům a budeme si spolu vesele citovat všechny hlášky z tohoto nečekaného veledíla :D PS: Nenechte se zmást strašným českým názvem. Ve skutečnosti je dabing velice povedený. PPS: Emma Stone je stejně jako v každém jiném jejím filmu strašně SEXY!!!

• 26.7.2015  23:07

Jednou takhle seděl John Green ve svém obýváku a právě dočetl ,,Příšerně nahlas a k nevíře blízko" od Jonathan Safran Foer, a řekl si: ,,Hmm, nebylo to tak špatný. Co kdybych vyhodil všechny části, při kterých jsem brečel a nahradil je vtipy. Potom bych mohl taky vzít charaktery postav z Hvězdy nám nepřály a jenom je genderově prohodit. Teenageři to přeci nemůžou poznat. Doufám, že se z toho stane hit." A takhle se to mohlo stát, myslím si to. Foerova kniha byla zadaptovaná a velice dobře. Papírová města se také zfilmovaly, ale ne už tak věhlasně. Nat Wolff je sice sympoš, ale strašnej blbec a naivka. Cara Delevingne je nepříjemná, nesympatická a ve vyvrcholení filmu bych ji nejraději nakopal pr*el. Nejzajímavější postavou je pravděpodobně Lacey, která je sympatická, vtipná, hezká a vcelku dokonalá. Má dokonce i zajímavý životní problém, kterému mohli tvůrci darovat více času. To bohužel nešlo, protože jsme museli víc času darovat té pseudo-filozofické krávě. Pokud bych to měl porovnat s Hvězdy nám nepřály, tak je to natočené obdobně, ale s více vtipy. Humor je asi nejsilnější stránkou tohoto filmu, a ne-jednou jsem se zasmál opravdu nahlas. Je to pro naprosto stejné publikum, jako byly Hvězdy. Těm to můžu jednoduše doporučit a ostatním by se to líbit nemuselo. Nechám to čistě na vás a PS: cameo Ansela je dost trapné a nikdo se v kině nesmál.

• 28.10.2015  23:28

Svěží nový přístup není vždy to nejlepší... Ale v případě série Paranormal Activity to mohlo jedině pomoct a to také udělalo :-)

• 24.12.2015  23:59
    Pelíšky (1999)

Poslední. Poslední a 24. vánoční film letošního "maratonu". A opravdovou pecku jsem si nechal na konec, obi. Jedna hláška za druhou. Herci předvádí úžasnou práci. Na tomto filmu se opravdu nedá nic vytknout. Je to jednoduše klasika nejklasičtější a každý, kdo jí u nás neviděl, tak by se měl opravdu stydět :D

• 8.10.2015  21:47
    Penelope (2006)

Krásná pohádka pro celou rodinu, která zahřeje u srdce a zpříjemní večer. Christina je skvělá a i skrze ten čumáček a ouška je strašně roztomilá. James je skvělí, jakožto on je úžasný úplně vždy :D Čekal jsem Reese, ale na plátno se dostala až po hodině, a to tam měla asi tři scény. Sice stály za to, ale ta postava mohla dostat více prostoru. Hudba není nijak výrazná, ale nekazí pohádkovou atmosféru. Rozhodně doporučuji. Chro, chro ;-)

• 29.9.2015  22:40

Nádherný rodinný film, který si všichni užijou. Filozofický dědeček, nepochopené dítko i přemýšlivý rodič. Po herecké stránce je to pecka největší. Nedokážu si představit Dakotu na místě Elle. Ona této roli vnáší život, a nedokážu si vybavit žádnou mladou herečku, která by to s takovou grácií zvládla. Patricia Clarkson je neskutečně opomíjená herečka starší generace. A tady je opravdu skvělá. Ostatní herci jsou taky super, ale Ellen a Patricia to ovládají. Po technické stránce je to nádherné. Super nasvícené a krásná kamera. Trošku pokulhává hudba, která mohla být více výrazná. Scénář je teprve bomba. Filmové verze Alenky mají, až překvapivě, vždy skvělé scénáře. Mohl bych o tom básnit dlouho a stejně tak dlouho to interpretovat, ale to vám tu psát nebudu ;-) Je až žalostné, jak málo lidí to zřejmě vidělo. Co kdybychom s tím něco udělali? :D

• 18.1.2015  11:50
    Pinocchio 3000 (2004)

Nemůžu uvěřit, jako naprosto nechutně se dá zprznit taková klasika jako Pinocchio. Vtip stím, že jsou všichni roboti jsem nepochopil, postavu jsou nudné a fádní, příběh prakticky není a o hudbě, nebo snad o grafice, se ani nedá mluvit. To tem dětem raději opravdu kupte to DVDíčko z trafiky za 50 Kč s Cestou do fantazie a neotupujte jim mozky takovouhle sr*čkou.

• 21.8.2015  22:26
    Pixely (2015)

První hvězdička je za Joshe Gada, druhá za ostatní vtipné věci ve filmu. Třetí přidávám za dobrou kameru a hudbu + titulková sekvence na konci.

• 25.9.2015  17:02
    Pocahontas (1995)

Méně populární a celkově chladně přijatá Disneyovka. Upřímně, nechci přímo říkat zaslouženě, ale moc se tomu nedivím. Animace není 100 procentní a humor se odehrává pouze na rovině Timon a Pumba, ale nikam se neposouvá. Tudíž, žádný humor pro odrostlejší diváky. Příběh je ok, ale zjevně by potřeboval více času na vyprávění, než 81 minut (ale tříhodinová verze od Mallicka bude zase možná až moc :D) Písničky nejsou zapamatovatelné a to považuji za poměrně velkou nevýhodu. Na blu-ray je všechno krásně barevné, skvěle to je slyšet a celkově se nenudíte. Rozhodně to není Disney top, ale úplný průšvih typu Strašpytlík to není ani náhodou, takže hezké 4 * ;-)

• 25.9.2015  21:52

Nedá se odepřít jistá originalita v podobě toho, že tu nejlepší písničku si nechají až k titulkům a tím způsobem donutí diváka se na ně koukat :D Musí se to ocenit, protože víc toho na ocenění nebude. Pocahontas 2 má tu výhodu, že její předchůdce není nějaká super bomba. I přesto tu je horší animace, méně logické chování postav a méně zapamatovatelné písničky. Ale i tak, skrze svoji lásku k Disney, tomu dám slabé 3 hvězdičky, ale takhle hodný už příště asi nebudu ;-)

• 15.6.2015  14:13
    Pokémon 3 (2000)

Viděno několikrát, teď zrovna znovu a musím si dát za pravdu já sám, že to je bomba! Epický dabing, skvělá animace (skvělá tak, jak skvělou považuji i animaci seriálu) a velice hezký příběh, který možná menší diváky donutí k slzám. U tohoto opravdu nechápu absurdně nízké hodnocení. Jako, jestli si stěžujete na to, že nechápete děj a nevíte, co to jsou Pokémoni, tak proč ku*va koukáte na film a ne na seriál. A když film, tak proč třetí v řadě?!? Tohle opravdu nechápu. Jaký de*il může kouká na třetí film v sérii, bez znalostí předešlých dvou nebo podkladového materiálu a stěžovat si na to, že něco nechápe?!? Já a Pokémoni se máme rádi už od dětství a zrovna nedávno jsem dohrál nejnovější hru. Pokud si někdo stěžuje na to, že neexistují kvalitní filmy, založené na videohrách, tak ať si pustí například tuto Pokémon sérii. Ale začněte prosím od prvního dílu, a když se vám nebude líbit, tak se nekoukejte dál. Prosím!!!

• 1.1.2016  23:19

Jednoznačně horší, než Chata v horách, kterou se tento film snaží kopírovat. Chatu v horách považuji za geniální dílo. Všechno to nasazení a chytrost tvůrců. Ale Poslední nás zachrání je úplně jiný příběh. Režisér (kterému je ve skutečnosti 35) natačí přesně tak, jak si "staří lidé" představují film pro "mladé". Humor je trapný a nefunguje. Herci jsou k uzoufání špatní, až na jisté záblesky talentu, který v sobě Taissa rozhodně má. Nejlepší na celém filmu je jednoznačně jeho vizuální stránka. Hlavně při finální bitce jsem měl při pohledu na pozadí otevřenou pusu. To ale nemohlo zachránit hloupost celého filmu. Určitě se najde člověk, kterému se to může líbit, ba se u toho dokonce bavit, ale já rozhodně nejsem jedním z nich ;-)

• 27.11.2014  21:46

Velice příjemná komedie, s příjemnými herci, příjemnou hudbou a příjemnými horami;-) Opravdu to bylo milé překvapení a docela jsem se u toho i zasmál :-)

• 9.1.2015  21:53

Takhle neskutečně neoriginální, trapný a nevtipný film jsem hodně dlouho neviděl. Herci jsou k pláči a hlavní postava strašně anti-sympatická. Nejsem masochista na to, abych po téhle zkušenosti koukal na jiné ,,Denis, postrach okolí" filmy. Nemám odvahu se ani rozepisovat.

• 25.3.2016  23:05

Tohle si Brittany opravdu nezasloužila! Cílová skupina tohoto filmu je 35-ti letá žena, která netuší, kdo to je Brittany Murphy, je dopoledne, dítě je ve škole a žehlí. To je ideální příležitost. To by ovšem musel mít tenhle film vůbec právo na existenci. Filmaři vůbec nekontaktovali rodinu Murphyové, pravděpodobně ji ani neznali. Protože castingové rozhodnutí, to se opravdu ještě nevidělo. Když si dáte do googlu "the brittany murphy story casting" a zadáte obrázky, zažijete mnohem větší zábavu, než sledováním tohoto filmu. Musím to ale hodnotit jako film, a ten je z technického hlediska solidní televizní podívaná. Proto ta jedna hvězdička. Pokud ale máte tušení, kdo to Brittany Murphy byla, ta tohle opravdu ne...

• 27.11.2014  18:14
    Prezidentské volby (TV film) (2012)

Tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem v poslední době viděl. Poctivě udělaný, příjemný film s úžasnými herci. Mám rád témata kolem americké politiky, a tohle bylo strašně super. Tohle je podle mně film pro skoro všechny generace a je to i úžasný studijní materiál. Prostě must see!

• 5.11.2014  23:32
    Prime (2005)

Velice hezký a příjemný film, který zahřeje u srdce a prakticky mu nelze nic vytknout. Herci jsou úžasní a dokonce je povedený i český dabing.

• 6.8.2017  03:47
    Probuzení (2007)

Docela cool thrillerová jednohubka. Dost tomu hraje do rukou fakt, že to má pod hodinu a půl. Idea je docela zajímavá (úvod je tak děsivý, že už se mi nikdy nebude chtít na operaci), ale celkové zpracování už je trochu slabší. Připadá mi to, jako kdyby scénárista dostal dobrý nápad, ten mu studio schválilo a hned jak vyšel z té kanceláře, tak se tam vrátil se slovy: "Počkejte. Ještě mě napadlo, že by to mohlo ve skutečnosti být takhle, a že tenhle umře, a že tenhle je taky zlý, a že by to mohlo být ještě takhle, a ještě bych tam dodělal tohle, a tohle,..." a producenti už toho měli tak plnou hlavu, že mu řekli, ať už si s tím udělá co chce, jenom ať rozpočet drží pod 10 milionů, což se mu povedlo (8,6 mil.) a už ho nikdo nehlídal. Hayden je stejné herecké prkno jako ve všech jeho ostatních filmech. Jessica přehrává přesně tak, aby balancovala na hraně dramatičnosti, zábavnosti a trapnosti. Lena Olin, můj nový objev, je v roli matky naprosto skvělá. Přehrává zdaleka všechny ostatní. Potenciál tam byl, chtělo to dát na starost možná někomu lepšímu. Taky režisér a scénárista v jedné osobě pracoval mimo tento film už jenom na letošním Artušovi, se kterým jsem měl obdobné problémy.