Lovely.Bones

Vojtěch Ráček

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.7.2018  12:00

Proč mi nikdo neřekl, že je to hudební film? To bych na to šel rozhodně dřív. Kdyby se to k vám taky nedoneslo, první polovina filmu je prakticky jenom zpívání, tančení a hraní na klavír. Což je přesně pro mě, protože miluji vyobrazování různých evropských kultur (ať už přes filmy nebo právě hudbu nebo tanec). Taky jsem ze Studené války ještě nadšenější, protože jsem nebyl úplně fanoušek Idy (za kterou režisér tohoto filmu dostal Oscara), a měl jsem trochu nízká očekávání pro tenhle film a proto bylo jednoduché mě mile překvapit. Napsané je to velmi jednoduše a zápletka je jako z každého druhého romantického filmu, ale Pawlikowskiho režie a Żalova kamera tomu dávají úplně jinou dimenzi. Příjemná stopáž 90 minut je naprosto ideální pro takto jednoduchý příběh a ve filmu prakticky neexistují scény, které by se táhly. Ústřední dvojice je naprosto uvěřitelná a i přesto, že ve filmu žádný z nich nemá nijak vypjaté scény, tak podávají okouzlující herecké výkony (ne fascinující, ale prostě příjemné, přirozené a uvěřitelné). Vůbec se nebudu divit, když o tomhle filmu ještě uslyšíme (Evropské filmové ceny, Glóby, Oscaři) a budu mu přát hodně štěstí.

• 1.7.2018  20:49
    Náš Jake (2018)

Ach, jak je tenhle film naprosto krásný... tolik slz. Zjednodušeně, film portrétuje americké rodičovství 21. století, kde mimo všechny běžné problémy musí rodiče ještě řešit jejich syna Jakea, který... prostě není jako ostatní čtyřletí chlapci. Bylo hlavně prima vidět Claire Denis, protože jsem jí naposledy viděl v roce 2013 ve filmu "As Cool as I Am", kde mi přišla velmi milá a přirozená. To je i tady a navíc podává naprosto skvělý výkon v roli matky, na kterou se hrne stres ze všech stran a při vypjatých scénách netekly slzy jenom na tváři Claire, ale i na té mojí. JIm Parsons hraje jejího manžela a podává dobrý a přirozený výkon, ale hlavním přídělem na filmu z jeho strany je produkce, protože by bez jeho oblibě divadelní předlohy dost možná tento film ani nevznikl. Syn Jake se v divadelní hře ani neobjeví a i tady je minimálně. Octavie a Priyanka hrají kamarádky Claire, každá má pár scén, ale podávají výkon naprosto adekvátní velikosti jejich role. Trochu bych to přirovnal k loňskému "Wonder", který byl ovšem zaměřen na velké množství postav, kdežto v "A Kid Like Jake" se soustředíme 95% stopáže pouze na rodičovský pár. Příjemná a opravdová rodinná dramata vždy ocením a tohle je jedno z nejpovedenějších, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nemohu víc než doporučit (a už tomu tak i dělám u všech mých známých).

• 24.4.2018  23:30

Příběh Ingrid, nebezpečného instagramového stalkera, je tak skutečný a aktuální, že vám o něm ani nic neřeknu. Film, který se nevidí jen tak a stojí za pozornost, ale upozorňuji, že po jeho zhlédnutí se vám minimálně na týden nebudou chtít používat sociální sítě. Rozhodně si po jeho zhlédnutí také uvědomíte, že znáte nějakou Ingrid nebo Taylor. Možná jste jednou z nich dokonce vy. Snad největší doporučení roku, skrzeto,jakmocsimyslím,žeby tohle měli všichni vidět. Po sociální stránce neskutečně depresivní drama, ale jsou tam i humorné momenty. Audrey Plaza a Elizabeth Olsen v hlavních rolích stalkerky a “famous insta girl” jsou skvělé. Výherce nejlepšího scénáře na festivalu v Sundance.

• 24.4.2018  23:28
    Newness (2017)

Definice romantického dramatu 21. století. Pomalé, občasně melancholické drama o vztahu, který začal na Tinderu. Syrové, plné emocí a skutečných lidských událostí, které dříve nebo později v každém vztahu nastanou. Chemie mezi Nicolasem Houltem a Laiou Costou funguje skvěle a věříte jim každý společně strávený den. Upozorňuji dopředu ovšem na velký počet nadávek a explicitních sex scén, které ale dobře zapadají do celého tématu “reálného vztahu”. Jeden z nejlepších indie filmů roku.

• 24.4.2018  23:28

Stephen Chbosky (autor knihy a režisér filmu The Perks of Being a Wallflower) se tentokrát zhostil cizího materiálu, kterým je kniha Wonder od Raquel J. Palacio. Příběh je trochu jiný, než by se z traileru dalo předpokládat. Celý dvouhodinový film se totiž netočí jenom kolem hlavního hrdiny, malého chlapce Auggieho, co se narodil se znetvořeným obličejem a jde právě do školy. Film často dělá kolem hlavní příběhové linie zatáčky za vedlejšími postavami a ukazuje nám jejich příběhy. To je chytrý a příjemný element, který nám celý film lidsky přiblíží. Ideální film, pokud si chcete trochu poplakat. No, “trochu” znamená v mém případě čtyřikrát a nebudu se divit, když klidně i vícekrát. Na druhou stranu mi žádná ubrečená scéna nepřišla vyhrocená nebo nepřirozená. Všechno bylo skutečné a lidské. Hrají Owen Wilson, Julie Roberts a Jacob Trembley. Oscarová nominace za make-up je třešničkou na dortu.

• 24.4.2018  23:16

Romantická komedie 21. století v opravdovém slova smyslu. Populární americký stand-up komik pakistánského původu Kumail Nanjiani si v tomto filmu zahrál sám sebe. Děj se odehrává v letech 2006 a 2007, kdy potkal svoji budoucí manželku Emily (hraje Zoe Kazan). Po seznámení a nějaké době společného chození Emily ovšem skončí v nemocnici a upadne do kómatu (což není spoiler, protože je to v traileru). V ten moment se na scéně objeví rodiče Emily (bravurně zahráli Ray Romerem a Holly Hunter). Společně se skutečnou Emily napsal Kumail scénář a dostali za něj zaslouženou nominaci na Oscara. Pokud se chcete upřímně zasmát, poplakat a rozněžnit, tak je Big Sick jasnou volbou. Divácky nejpříjemnější film loňska.

• 24.4.2018  23:13

Vynikající intimní portrét reality americké nižší třídy. Skutečným faktem, kterým se film inspiroval je, že více jak jedno procento Američanů žije jednu výplatu od vystěhování. Režisér Sean Baker mě odrovnal již svojí předešlou Transdarinkou a s The Florida Project rozhodně nezklamal. Příběh se odehrává v rodině, kterou tvoří matka s dcerou. Žijí v motelu na dohled od Disneylandu na Floridě (odtud název The Florida Project). Film pojednává o jejich životních obtížích, ale i o světlých momentech. Oprsklá dcerka žije volně v okolí motelu a matka dělá vše, co může, aby každý týden mohla manažerovi hotelu (William Dafoe, který za roli získal oscarovou nominaci) zaplatit 35 dolarů za ubytování. Nejkrásnější vyobrazení skutečného života a skutečných lidí.

• 4.4.2018  00:12

Maďarská umělecká romantika sice nezní jako velký tahák, ale můžu vám zaručit, že se jedná o nejvýjimečnější film loňska. Tichá intimní romantika se odehrává na jatkách. Vedoucí jatek se znetvořenou rukou přijme novou kvalitářku masa, která má sociální fobii. Při psychologických testech ovšem zjistí, že sdílí svoje sny. Na tomto bizarním základu započnou netradiční vztah. Režisérka Ildikó Enyedi nádherně vyobrazila atmosféru jatek, kde se smrt a utrpení nejeví pouze atmosféricky, ale též vizuálně, tudíž dopředu varuji lidi se slabší povahou. Režisérka též skvěle zachytila vztah netypického páru. Slovenská rodačka Alexandra Borbély, která za roli dostala Evropskou filmovou cenu pro nejlepší ženský herecký výkon, je naprosto dokonalá. Nejzajímavější snímek loňska a zároveň oscarový kandidát (a můj favorit) v kategorii nejlepšího cizojazyčného filmu.

• 26.1.2018  12:56

Hluboká sonda do života umělkyně, psychicky nemocné, Mindy Alper. A skrze to, že nás celým filmem provází sama Mindy, snímek má neskutečný level intimity. Skrze scény Mindy popisující její život a záběry na její umělecká díla se dostáváme do jejího nejhlubšího nitra. Alper je naprosto fascinující, obdivující a statečná žena, Žije samostatně, vydělává si a má kamarády. Nejedná se o žádného vyvrhela a cílem filmu není nás sentimentálně přinutit brečet a říkat: "Chudák ženská! Kéž bych jí tak mohl pomoct", ale spíše nám ukázat život plný překážek, které žena, dokáže přes všechny indispozice, které jí život přichystal (Elektrošoková terapie, deprese, úzkosti, 10 prožitých let bez schopnosti mluvit,...), přeskočit. Film končí otevřením její vlastní výstavy, jejíž zlatým hřebem je několika metrová busta její psycholožky, v jedné z předních galerií v Los Angeles. Inspirující, silné, skutečné. Opět děkuji Akademii za nominaci filmu na Oscary za krátkometrážní dokument, díky které jsem se o filmu dozvěděl. Je volně na Youtube, takže neváhejte. Také doporučuji její jméno zadat do Googlu a kouknout se na pár jejich děl, jsou opravdu fascinující.

• 24.1.2018  15:48
    Heroin(e) (2017)

Netflix Original dokument o městě Huntington ve státě West Virginia, které má největší procento předávkování na obyvatele v USA. Denně to bývá 7-9 hlášení na předávkování, někdy to bývá i 26 za den. Což je ku obyvatelstvu 50 000 lidí opravdu alarmující číslo. Film portrétuje 3 ženy - soudkyni, která předsedá Drogovému soudu, kde se kontrolují drogově závislí, kteří se snaží přestat; kapitánku hasičského sboru, která denně klidně i 20x vyjíždí do akce, která jí opravdu připadá užitečná a říká: "Je mi jedno, jestli budu muset 50x vyjet kvůli stejnému člověku. Je to totiž 50 šancí toho člověka dostat na dlouhodobé léčení" a ženu, která se součástí organizace, která jednou týdně rozváží a nabízí zdarma jídlo a pomoc prostitutkám. Všechny ženy jsou maximálně charismatické, sympatické a oddané tomu, co dělají a snaží se vší silou pomoci městu a jejímu obyvatelstvu. Zajímavá jednohubka, která ve 40 minutách obsahuje spoustu informací, ale také šarmu a emocí. Dokazuje, že i ve městě, kde je kolem 50 tisíc obyvatel, jsou příběhy, které opravdu stojí za to vyprávět. Inspirace jako blázen. Děkuji Akademii za to, že ho nominovala na Oscary za krátkometrážní dokument, jinak bych ho jednoduše přehlédl.

• 27.7.2016  00:47

Dědeček všech moderních thrillerů a kriminálek. Čisto čisté napětí. A nebojte se toho, že je tento film již 59 let starý. Jelikož se odehrává v jedné místnosti, nemusíte se bát, že by byl poznamenaný svým datem vydání. Všichni herci odvádějí naprosto bravurní výkony. Potěší i český zástupce Jiří Voskovec ve, sice jedné z méně výrazných postav, ale přeci. Velké bravo tvůrci scénáře, který i v omezeném čase dokázal naprosto perfektně propracovat a vyobrazit osobnost všech 12 hlavních hrdinů. Prostě, o tomhle filmu se dá bavit hodiny. Ale prostému "Je to super" se nic nevyrovná. Klasika, každý by měl vidět a poměrně se dost těším na porovnání s modernějšími verzemi, které postupem věků vznikly.

• 19.6.2016  19:13
    Hra peněz (2016)

V mém pohledu se tu setkáváme s prozatímním nejlepším filmem roku 2016! Opravdu jsem nečekal, že by mě zrovna tenhle film s prakticky žádnou reklamní kampaní dokáže takhle nadchnout. Film je po všech stránkách perfektní. Nejvíce mě překvapila režie Jodie Foster, která není primárně režisérkou, ale tady odvádí přímo Oscarovou práci. Takhle napnout diváka a seznámit ho s postavou do takové hloubky v pouhých 95 minut je opravdu neskutečné. #JodieForOscar! Co se týká hereckých výkonů, tak se tu setkáváme s další bombou. Film se točí hlavně kolem Georgeho, který má svoji postavu postavenou na charizmatu a toho má Clooney na rozdávání. Julie je sice na plakátech, ale ve filmu opravdu pouze sekunduje, ale nějaká ta vypjatá scéna padne a ty Robertsová, jako vždy, zvládá skvěle. V (tak už neexistující) reklamní kampani je ovšem velmi upozaděný Jack O'Connell, který s Georgem hraje hlavní pár a odvádí stejně tak kvalitní herecký výkon. Na toho si začnu dávat pozor. Od scénáristů seriálu Grimm jsem také nečekal žádné zázraky, ale tady odvedli skvělou práci. Jediné, co by se dalo úspěšně vytknout, je velmi patetická hudba. I přesto, mohu pouze doporučit!

• 1.3.2016  22:20

Nádherný životní příběh s bravurním hereckým výkonem ze strany každého zúčastněného. Diane Keaton má velice tragickou postavu a odvádí úžasnou práci. Dokonce za ní byla nominovaná na Oscary, ale prohrála v konkurenci s Frances McDormand za Fargo. Meryl Streep je ve své roli matky, která je rozvedená a má problémy s výchovou dětí, také skvělá. No, a Leo. Leonardo DiCaprio, čerstvý držitel Oscara je tady naprosto k zulíbání. On je tak roztomilý, když se zlobí :) Je smutné, když si všimnete toho, že režisér Marvinova pokoje, Jerry Zaks, natočil tento jediný film. Předtím i potom už jenom televizi. To je smutné, protože ne každý režisér je schopný udělat adaptaci divadelní hry tak, aby to nevypadal blbě. Scénář skvělý, emotivní a uvěřitelný. Jednoznačná klasika, kterou si nesmíte nechat ujít ;-)

• 28.2.2016  11:10
    Mládí (2015)

Čisto-čistá nádhera! Tohle je opravdová Velká nádhera (název minulého filmu režiséra Mládí). Nikdy bych nečekal, že dvou hodinový film o důchodcích v lázních, kteří filozoficky popisují svoje životní trable, mě bude až takhle moc bavit. Začnu herci. Michael Caine je bravurní a dokáže celý film utáhnout i v jeho věku (82 let). Harvey Kietel dostává více prostoru až v druhé polovině filmu, ale to vůbec nevadí, jelikož jeho postava je obdobně komplikovaná a propracovaná, jako ta Cainova. Rachel Weisz je pouze na začátku a má pár vypjatých scén, které jsou opravdu uvěřitelné. Další herečka, které Rachel McAdams ukradla místo na Oscarech. Paul Dano je poměrně přebytečná postava, které pouze dodává další filozofické dialogy. Jane Fonda dostala nominaci na Zlaté Glóby opravdu za nic, protože má ve filmu jednu 5-ti minutovou scénu. Z technického hlediska se jedná o veledílo. Kamera je úžasná a prostředí, ve kterých se film natáčel ještě lepší. Režie je příjemná, svižná a film uteče jako nic. Děj je velice komplikovaný a pokud se nebudete soustředit, film se vám automaticky nebude líbit. Mládí chytlo jednu Oscarovou nominaci za písničku Simple Song #3. Ta je ze všech nominovaných nejlépe korespondující s filmem. Earned It je v nominacích z kuriozity, Writing's On The Wall protože je to bondovka, Till It Happens To You je tam, protože Gaga vystupovala vloni na Oscarech a Manta Ray, protože to je kvalitní písnička a film je o podstatném tématu, které se musí řešit. Žádná není vysloveně špatná, ale přeji to z filmařského hlediska SImple Song #3 ;-)

• 21.2.2016  00:43
    Gran Torino (2008)

Ahoj Clinte. Já jsem Vojta. Sice se vidíme poprvé, ale myslím, že budeme kamarádi ;-)

• 14.2.2016  21:01

Nádhera, prostě nádhera! Dlouho jsem neviděl takto překrásný a zároveň hluboký film. Snoopy ve filmu je nejmilejší animák 2015, Marnie je nejlepší. Kam se hrabe V hlavě a Anomalisa. Jelikož bude Marnie na dlouhou dobu pravděpodobně poslední film studia Ghibli, musela se hodně snažit, aby tomuto legendárnímu studiu neudělala ostudu. A to opravu neudělala. Animace je nádherná a screen-shot jednoho záběru zdobí mojí obrazovku ;-) Scénář je nadupaný, svěží, originální, mrazivý a zároveň hřejivý. Hlavní postavu (Annu) si okamžitě zamilujete a Marnie, která hlavní postavou není, je velmi komplikovaná postava plná mnoha záhad. A já se těmto záhadám budu rád věnovat. Omoide no Marnie chytlo Oscarovou nominaci za nejlepší animovaný celovečerní film. Nevím, jestli úplně zaslouženě, protože se technicky jedná o film z roku 2014, ale pokud tuto maličkost opomeneme, jedná se o jisté favorita. Kromě Chlapec a svět, kterého jsem stále neviděl, je Marnie daleko přede všema. Dokonce si myslím, že by si zasloužila minimálně nominaci za hudbu, protože je naprosto úchvatná. Pokud je Room můj osobní favorit roku 2015 v kategorii hraného filmu, When Marnie Was There zastupuje tuto pozici v animované kategorii ;-)

• 5.2.2016  22:23
    Zyma v ogni (2015)

Nikdy bych neřekl, že by mě mohl zaujmout ukrajinský dokument. Ale tenhle se mnou vymetl podlahu. Amy se proti Winter on Fire může jít zahrabat. Ups... Skutečné emoce skutečných lidí nasnímané z velice uvěřitelného pohledu. Záběry z mobilů toho, jak policisté koupou do lidí a obušky jim rozbijí hlavy natolik, že se jim rozteče mozek po chodníku, jsou opravdu něco, čemu musíte uvěřit. Začátek vás krásně zavede do situace, vysvětlí Oranžovou revoluci ve 2 minutách a následovně ukazuje celý proces Euromajdanu. Excelentní studijní a výukový materiál. Sice se jedná o pouze jeden pohled na celou událost, ale to, co si o tom celém myslel Janukovyč , bych vidět ani nechtěl ;-)

• 16.1.2016  17:33

Z trailerů jsem se obával, že to bude suchopárná a vážná nuda, bez špetky lidskosti. Spletl jsem se. Od začátku můžeme vidět lidskost a příjemný lehký tón, který se, samozřejmě, s postupnou vážností filmu zhušťuje. Skutečný příběh jsem neznal, takže jsem byl každým novým problémem překvapen. Začátek je navíc příjemně svižný a první půlhodina uteče jako nic. S postupně nabírající-se stopáží se tempo filmu značně zpomaluje. Nedokážu si představit nikoho, kdo by dokázal zahrát hlavní roli tak, jako Eddie. Tohle je opravdu casting jedna báseň. Kdyby se nám zhruba v polovině filmu nepochlubil (dost explicitně, jen tak mimochodem), tak bych mu tu ženskou i věřil. Ve slabší chvilce. Alicia Vikander mu skvěle sekunduje, a zatím je můj favorit na Oscary v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Ale Kate Winslet jsem zatím neviděl, takže se možná ještě něco změní. Hudba Alexandra Desplata je skvělá a dokonale doplňuje celkovou atmosféru filmu. Není to čistých 100%, ale stále je to zasloužený Oscarový kandidát :)

• 27.12.2015  22:38

Nejmilejší film, co jsem letos viděl. Úsměv od ucha k uchu jsem si nedokázal odpustit od začátku do konce. Animace je skvělá. Stylizovaná, aby vypadala tradičně. Dialogy jsou chytré a zábavné. Charlie Brown je chudáček, se kterým se osud nemazlí. Lucy je svojí nepříjemností příjemná změna od vždy-pozitivních hlavních postav, a její vždy přítomné "Blockhead!" je prostě skvělé. Peprmintová Patty, Sally, Pigpen, Linus a všichni ostatní jsou prostě úžasní. Ale stejně tomuto filmu budou všichni říkat "Snoopy ve filmu", takže za jeho hlavní hvězdu by se dal Snoopy jednoduše považovat. Snoopy je vedlejší postava a nejvíc se ho můžeme nabažit v sub-plotu o Rudém baronovi. A je samozřejmě skvělí, jako obvykle. Woodstock ho skvěle doplňuje. Velká škoda, že jsem na tom nebyl v kině a už se těším, až to uvidím znovu ;-)

• 26.12.2015  12:11

Emmo, tleskám! Napsat a zároveň takhle krásně zahrát tuto Mary Poppins na houbičkách je opravdu výkon. Je to vtipné, když si uvědomíte, že tady hraje něco, jako Mary Poppins, a ve filmu Zachraňte pana Bankse hraje P.L. Travisovou, autorku knihy Mary Poppins. Všichni dětští herci předvádí skvělou práci (hlavně Thomas Brodie-Sangster a Eliza Bennett), až se jich možná budete ze začátku bát, kde jsou ty děcka opravdu nevyzpytatelná. Efekty, kamera i hudba pracují skvěle. Zábava pro celou rodinu zaručena ;-)

• 24.12.2015  23:59
    Pelíšky (1999)

Poslední. Poslední a 24. vánoční film letošního "maratonu". A opravdovou pecku jsem si nechal na konec, obi. Jedna hláška za druhou. Herci předvádí úžasnou práci. Na tomto filmu se opravdu nedá nic vytknout. Je to jednoduše klasika nejklasičtější a každý, kdo jí u nás neviděl, tak by se měl opravdu stydět :D

• 24.12.2015  23:53
    Sám doma (1990)

Číslo 23 v našem vánočním "maratonu" je ve Státech obdobná klasika, jako u nás Tři oříšky pro Popelku. A v mém srdci stejně tak ;-)

• 21.12.2015  12:06

Vánoční film letošního adventu číslo 14 je krásná kompilace příběhů, které se točí kolem MIckeyho a jeho bandy. Příjemná animace a roztomilé příběhy vám vykouzlí na tváři úsměv a navodí vánoční atmosféru :-) Tudíž, přesně to, co si od vánočního filmu slibujeme.

• 13.12.2015  23:08

Adventní film letoška číslo 10 se neodehrává o vánocích, ale to vůbec nevadí. Jedná se totiž o jeden z nejlepších počinů studia DreamWorks. Tohle, Shrek 2 a Kung-Fu Panda 2 jsou taková moje osobní Top 3-ka. Nádherná animace, vtipné dialogy, hluboký a zajímavý příběh. Tohle se skrývá pod naprosto debilním českým názvem. Mimochodem, jedná se o jeden z těch pár mála případů, kdy mi dabing vyhovoval více nežli originál :) Z celé "party" je můj oblíbenec č. 1 rozhodně Jack Frost. Je mladej, sympatickej, vtipnej a extrémní žárlivost na mé straně co se týká jeho mikiny. Tu bych bral všemi deseti ;-) Potom asi Sandy, který je nádhernou vizuálním dokonalostí. Isla Fisher v roli Víly Zuběnky se vtipná a energetická (a pravděpodobně odvádí lepší práci než The Rock, i když jsem jeho verzi Zuběnky neviděl). Jako "nejméně" oblíbené bych zařadil Zajdu a ruského Santu, kteří mají ve zvyku přednášet pseudo-epické proslovy. Záporák má ke svému záporáctví uvěřitelné a pochopitelné důvody. Jeho vizuál je sice slabší, ale to nahrazuje nádherný styl pohybování (okopírovaný od Eris z animáku Sindibád) a jeho zbraně. Finální operní píseň Still Dream je naprosto nádherná a možná vám i vykouzlí na tváři slzičku. Neviděl jsem poprvé a rozhodně ani naposledy ;-)

• 12.12.2015  23:42

Jede jede mašinka, jede v ní magor Swintonová, jede jede do dáli, veze se v něm Spencerová. Velice hluboká a emotivní jízda v jednom vlaku. Celý příběh se odehrává v jednom vlaku. Všichni pořád mluví o motoru, správně, jednoho vlaku. Dokonce vraždí v jeho jméně! Ve jméně motoru!!! Vaše oblíbené postavy umírají rychleji, než ve Hře o Trůny. Tilda Swintonová je naprosto úžasná, a jednoznačně nejzábavnější postava celého filmu. Velice jí konkuruje Alison Pill v roli učitelky, která připomíná panáčka z Falloutu. Octavia Spencer je naprosto božská a její postava ukazuje to, co je matka schopná pro svoje dítě udělat. Chris Evans a ostatní jsou také skvělí. Akce je skvělá a chytře využívá Zack Snyder efektu/zpomalení obrazu ke zpřehlednění akce. Všechno je na tomto filmu skvělé. Příběh má hloubku, poselství, dusivou atmosféru a velice dobře pracuje s emotivností několika scén. Jedná se o přehlížený klenot a od Ježíška si přeji, aby se na něho podívalo mnohem víc lidí ;-)

• 4.12.2015  20:58

Můj adventní film letoška číslo 4 je čistá esence vánoc! Můj komentář je stejně krátký, jako délka celého filmu ;-D

• 18.10.2015  14:03

Pravděpodobně nejlepší DC animák, a rozhodně to doporučuji každému, který se těší na Suicide Squad, protože by je tohle mohlo skvěle připravit ;-)

• 8.10.2015  22:10
    Mumínci (TV seriál) (1990)

TOP depresivní pohádka mého dětství.

• 3.10.2015  23:59
    Marťan (2015)

Sice to je na první pohled moc dlouhé, ale po nějaké rozvaze jsem došel k prozření, že málo která scéna by se dala vůbec vyndat. Herecky je to úžasné, scénář je svěží a vtipný a všechny efekty vypadají božky. Prozatím to je Sci-fi roku 2015. Doporučuji jít do kvalitního kina a klidně bych si za ten lístek do Dolby Atmos připlatil, protože se to opravdu vyplatí ;-)

• 29.9.2015  22:40

Nádherný rodinný film, který si všichni užijou. Filozofický dědeček, nepochopené dítko i přemýšlivý rodič. Po herecké stránce je to pecka největší. Nedokážu si představit Dakotu na místě Elle. Ona této roli vnáší život, a nedokážu si vybavit žádnou mladou herečku, která by to s takovou grácií zvládla. Patricia Clarkson je neskutečně opomíjená herečka starší generace. A tady je opravdu skvělá. Ostatní herci jsou taky super, ale Ellen a Patricia to ovládají. Po technické stránce je to nádherné. Super nasvícené a krásná kamera. Trošku pokulhává hudba, která mohla být více výrazná. Scénář je teprve bomba. Filmové verze Alenky mají, až překvapivě, vždy skvělé scénáře. Mohl bych o tom básnit dlouho a stejně tak dlouho to interpretovat, ale to vám tu psát nebudu ;-) Je až žalostné, jak málo lidí to zřejmě vidělo. Co kdybychom s tím něco udělali? :D

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12