Lovely.Bones

Lovely.Bones

Vojtěch Ráček

Česko

• 24.12.2015  13:08

Vánoční film letoška č. 20 je skvělá kompilace 17-ti písniček interpretované hvězdami menšího i většího kalibru. Má to necelou hodinku a určitě to bude fungovat jako skvělé pozadí při vánočním dni ;-)

• 23.12.2015  13:04
    Santa se žení (TV film) (2005)

To, co se dalo v prvním díle vydržet, tak ve vánočním filmu letošního adventu č. 19 se stává podstatně horší. Nechutná umělotina, strašlivé vtipy a herecké výkony + ohavný dabing = vánoční trapnost první kategorie!

• 23.12.2015  12:27
    Santa hledá ženu (TV film) (2004)

Sterilní vánoční film letoška č. 18 vám na tváři úsměv rozhodně nevykouzlí, ale dá se vydržet ;-)

• 21.12.2015  16:21

U vánočního filmu tohoto adventu č. 17 mi překvapivě nevadila 3D animace, se kterou v době vzniku tohoto filmu Disney ještě neuměl na sto procent pracovat, ale prostoduchost většiny příběhů. Od originálu je to na míle daleko ;-)

• 21.12.2015  15:08
    Sněhulák a sněžný pes (TV film) (2012)

Vánoční "film" letoška č. 16 vám asi toho tolik nedá, pokud neznáte originál. Pokud ho totiž znáte, tak pravděpodobně prožijete úžasnou nostalgickou jízdu. Já, jakožto neznalec originálu, jsem si akorát říkal, kdy už to skončí a potichu přidupával do rytmu skvělé hudby od Eshkeriho. Animace je sice slušná, ale dnešního diváka nemá čím zaujmout. Netuším, jestli je česká písnička i v originále, ale ta je slušná a možná někoho i dojme. Dětem to ale nemůže uškodit ;-)

• 21.12.2015  14:57
    Santa Claus (1985)

Vánoční film č. 15 je sterilní a klasická americká pohádka, které tak-nějak odvypráví příběh Santa Clause, ale nic si z toho stejně neodnesete. Herecké výkony průměrné a efekty na tehdejší dobu stejně-tak.

• 21.12.2015  12:06

Vánoční film letošního adventu číslo 14 je krásná kompilace příběhů, které se točí kolem MIckeyho a jeho bandy. Příjemná animace a roztomilé příběhy vám vykouzlí na tváři úsměv a navodí vánoční atmosféru :-) Tudíž, přesně to, co si od vánočního filmu slibujeme.

• 21.12.2015  11:49

K vánočnímu filmu letošního adventu číslo 13 nemám co říct :D

• 21.12.2015  10:07

Paradoxně mi na vánočním filmu letošního adventu číslo 12 vadila jeho hlavní hvězda, Whoopi. Její postava je nesympatická a trousí jeden trapný vtip za druhým. Její pod-zápletka je neskutečně umělá. Jediná věc na celém filmu, na kterou je radost se koukat je samotný Santa. Příjemný, zábavný a budete ho chtít jednoduše obejmout. Bohužel, celkově se jedná o podprůměrnou rodinou zábavu, kterou přežijete, ale nijak vás nezaujme :(

• 21.12.2015  09:05

Přesně jeden z těch filmů, které děti budou milovat a rodiče nenávidět. Já jsem něco mezi, tudíž dávám 3* ;-) Jedno nesympatické a otravné děcko na druhém jsou v zajímavém kontrastu s hvězdami, jako Lewis Black, Kristen Wiig nebo Mindy Kaling. Paul Feig jim všem řekl, ať přehrávají, jak jen můžou. Občas to funguje a občas ne. Jestli se budete mít v plánu obětovat pro radost svého dítěte, tak prosím, ale jako mnohem lepší kompromis mi přijde dítěti pustit tohle u nich v pokoji a vy si budete moc pustit něco kvalitního ;-) PS: Sice se zpožděním, ale jedná se o 11. vánoční film letošního adventu :D

• 18.12.2015  15:36

Karla Zemana uznávám jako ikonu, ale jeho filmy mi jednoduše přijdou nudné a veeelice pomalé (i přesto, že mají do hodiny a půl).

• 13.12.2015  23:08

Adventní film letoška číslo 10 se neodehrává o vánocích, ale to vůbec nevadí. Jedná se totiž o jeden z nejlepších počinů studia DreamWorks. Tohle, Shrek 2 a Kung-Fu Panda 2 jsou taková moje osobní Top 3-ka. Nádherná animace, vtipné dialogy, hluboký a zajímavý příběh. Tohle se skrývá pod naprosto debilním českým názvem. Mimochodem, jedná se o jeden z těch pár mála případů, kdy mi dabing vyhovoval více nežli originál :) Z celé "party" je můj oblíbenec č. 1 rozhodně Jack Frost. Je mladej, sympatickej, vtipnej a extrémní žárlivost na mé straně co se týká jeho mikiny. Tu bych bral všemi deseti ;-) Potom asi Sandy, který je nádhernou vizuálním dokonalostí. Isla Fisher v roli Víly Zuběnky se vtipná a energetická (a pravděpodobně odvádí lepší práci než The Rock, i když jsem jeho verzi Zuběnky neviděl). Jako "nejméně" oblíbené bych zařadil Zajdu a ruského Santu, kteří mají ve zvyku přednášet pseudo-epické proslovy. Záporák má ke svému záporáctví uvěřitelné a pochopitelné důvody. Jeho vizuál je sice slabší, ale to nahrazuje nádherný styl pohybování (okopírovaný od Eris z animáku Sindibád) a jeho zbraně. Finální operní píseň Still Dream je naprosto nádherná a možná vám i vykouzlí na tváři slzičku. Neviděl jsem poprvé a rozhodně ani naposledy ;-)

• 13.12.2015  22:02

"Vánoční" film letošního adventu číslo 9 je taková neskutečná nechutnost, že se na to nedá koukat. Po 5 minutách jsem to musel vypnout, protože jsem pomalu začal cítit, jak mi umírají mozkové buňky a vypalují se mi vzorničky. Nekoukat, nikdy!!!!

• 12.12.2015  23:42

Jede jede mašinka, jede v ní magor Swintonová, jede jede do dáli, veze se v něm Spencerová. Velice hluboká a emotivní jízda v jednom vlaku. Celý příběh se odehrává v jednom vlaku. Všichni pořád mluví o motoru, správně, jednoho vlaku. Dokonce vraždí v jeho jméně! Ve jméně motoru!!! Vaše oblíbené postavy umírají rychleji, než ve Hře o Trůny. Tilda Swintonová je naprosto úžasná, a jednoznačně nejzábavnější postava celého filmu. Velice jí konkuruje Alison Pill v roli učitelky, která připomíná panáčka z Falloutu. Octavia Spencer je naprosto božská a její postava ukazuje to, co je matka schopná pro svoje dítě udělat. Chris Evans a ostatní jsou také skvělí. Akce je skvělá a chytře využívá Zack Snyder efektu/zpomalení obrazu ke zpřehlednění akce. Všechno je na tomto filmu skvělé. Příběh má hloubku, poselství, dusivou atmosféru a velice dobře pracuje s emotivností několika scén. Jedná se o přehlížený klenot a od Ježíška si přeji, aby se na něho podívalo mnohem víc lidí ;-)

• 12.12.2015  00:31

Letošní film adventu číslo 8 se hodně snaží, ale mě prostě nepřesvědčí. Všichni ho vychvalují a říkají, jaká to je moderní vánoční klasika. Ale není. Jednoduchý příběh, Will Ferrell hraje stejnou postavu už asi po-sté a místy se to snaží mít poselství, což je opravdu k smíchu. Humor mi povětšinou nesedl, ale Zooey Deschanel a Bob Newhart jsou super, jako vždy ;-)

• 11.12.2015  23:52

Adventní film číslo 7 má tak absurdní zápletku, že by to nedokázal natočit ani Christopher Nolan :D Sympatické herecké obsazení alespoň trochu vynahrazuje fatální díry ve scénáři. Adventní odpoledne vám to nezkazí, ale možnost čísla jedna to rozhodně není ;-)

• 6.12.2015  23:45

Letošní adventní vánoční film číslo 6 byl v době jeho vydání velká bomba! A to hlavně po grafické stránce. Tehdy (ehm, před 6 lety) tohle byla budoucnost a nejvyspělejší technologie. Příběh je naprosto klasický bez jakéhokoliv zajímavého twistu. Celé to je, alespoň na můj vkus, dost drsné. Od toho, jak postavičky vypadají a pohybují se, po velice děsivé a strašidelné vyobrazení ducha číslo 2 a 3, z kterých se vám budou děti menšího věku několik nocí počůrávat. Starší děti, rozhodně, ale bál bych se na to vzít třeba 5-ti leté dítě ;-)

• 5.12.2015  23:00

Letošnímu adventnímu filmu číslo 5 rozhodně není žádná pecka, ale roztomilé tvářičky mladého Spencera Breslina (který je v poslední době, po právu, zastiňován svojí velice nadanou sestrou Abigall) a Brendy Song (dříve Disney Channel hvězdička, dnes "ta asijská holka ze Social Network") tomu dávají jistou dávku roztomilosti. Celková dějová linie je natolik hloupá, že dokonce tito dva ne-příliš nadaní herci to alespoň trochu osvěžují. Santa není nejhorší a dva "elfové" "vtipně" "hláškují" ;-D

• 4.12.2015  20:58

Můj adventní film letoška číslo 4 je čistá esence vánoc! Můj komentář je stejně krátký, jako délka celého filmu ;-D

• 3.12.2015  22:30
    Vánoce bez Santy (TV film) (2006)

Adventní film letoška číslo 3 není taková hrůza, jak by se zdálo. John Goodman byla skvělá castingová volba pro Santa Clause a hezky to interpretuje kultovní animák. Ten jsem sice neviděl celý, ale co jsem viděl kousky a různé "Top 10 must see holiday movies" seznamy, tak jsem si jeho kultovnost nějak odvodil. Není to nejlepší film ve vesmíru, ale je to na Youtube a rozhodně se jedná o "kid friendly" film, který děti pobaví a nese sebou i ponaučení. Moje svědomí mi ale nedá, a nemůžu vám to doporučit. Ono je prostě tolik jiných vánočních filmů, které si můžete pustit místo tohoto, že bych se mu i přesto vyhnul ;-)

• 2.12.2015  18:35

2. letošní adventní film je teda velká hrůza. Nesympatické obsazení, klišoidní zápletky, charakterové modely a hrůzné herecké výkony. Tohle si budu představovat, jako ten nejtriviálnější, necharismatický vánoční škvár, který který si akorát honí slávu na (už tak dost) zprofanovaném svátku Vánoc. Nepoštět ani v nouzi a jenoznačně, ani dětem ;-) Ikdyž, za Carmen tam jednu tuhvězdičku dám. Sorry, ale je tu opravdu tak moc špatná, až to na mě něco zanechalo...

• 2.12.2015  16:54

Můj 1. adventní film tohoto roku a rovnou pěkně z vostra. Tohle se totiž s ničím nemazlí :D Začíná totiž scénou v baru, kde se setkají hlavní dva hrdinové. A okamžitě se do sebe zamilují. Žádné zbytečné flash-backy, žádné problémy ve vztahu. Prostě jednoduché seznámení dvou lidí, milostný pohled, střih, a jsem už na jejich rodinné dovolené, po několika letech toho, jak spolu chodí. Po nevydařeném útěku na vánoce pryč od rodin, začne velice zábavná road-movie, která divákovy postupně představí všechny 4 rodiny hlavních hrdinů (oba mají, shodou náhod, rozvedené rodiče). A jedna je zábavnější, nežli druhá :D Nevím, jestli se jedná přímo o rodinou komedie, protože některý humor je poměrně drsný, ale zábava je zajištěná ;-)

• 22.11.2015  16:02

Nejepší věc je to, že díky tomuto filmu vzniklo duo Fey+Poehler. Jinak je čisto-čistá průměrná teen komedie, u které se párkrát zasmějete, ale po chvilce na ní zapomenete. Nevím, díky čemu se dostala takové popularitě :)

• 20.11.2015  23:49

Zajímavě pojaté a zároveň natočené drama, které "dokumentuje" protestace proti WTO v roce 99. Tato událost mi byla neznáma a i po shlédnutí filmu bych se jí nikomu neodvážil vysvětlit. To pseudo-dokumentární natočení je zajímavé a hezky to podtrhuje atmosféru celého filmu. Známí herci byli poměrně důležití, jinak by si tohoto filmu nikdo nevšiml, a koneckonců, předvádí poměrně slušné výkony. Nejlepší je to, že je film krátký a můžete ho najít legálně s cz dabingem na Youtube. Rozhodně si nemyslím, že tímto filmem promarníte hodinu 40 svého života ;-)

• 19.11.2015  00:00

Epické finále epické ságy! Dopředu říkám, četl jsem knihy a k celé sérii mám poměrně úzký vztah. Zároveň, mám moc rád všechny předešlé díly. Tento díl bych zařadil na druhý stupínek, hned za druhý díl. Celkově se film nese velice v notě předešlé části, tudíž se jedná o konverzačku. Co se mi na posledním dílu líbí nejvíc je to, že kombinuje prvky z ostatních dílů. Největší vadou na kráse je ovšem finále, které je předvídatelné a poměrně trapné. Velká škoda. Dalo se z této situace vyždímat více. Herci ovšem předvádí úžasné výkony. Oscarová Jennifer, Julianne a (R.I.P.) Philip jsou opravdu skvělí. Ostatní, hlavně Josh a Donald, jsou neuvěřitelní. SPOILER Nejlepší scéna celého filmu je to, když se po vraždě Coinové Snow, s plnou pusou krve, zasměje :D KONEC SPOILERU Celkově jsou scény smrtí v tomto filmu dost špatné. SPOILER Prim, Alma, Snow, Finnick a ostatní si opravdu zasloužily víc KONEC SPOILERU Ono je vlastně jednou, co tu napíšu. Ti, co viděli předešlé díly, tak půjdou a na tento, a ti, co předešlé neviděli, tak na tohle stejně nepůjdou. Mě to zaujalo a určitě to chci vidět znovu ;-)

• 14.11.2015  17:18
    Macbeth (2015)

To, že jsem v kině na 15 minut usnul asi mluví za vše...

• 11.11.2015  17:34

Koho ještě může zajímat Doba ledová?!?

• 30.10.2015  21:45

5 let Twilight-mánie skončily tady. A skončila nejlépe, jak asi mohla. Rozhodně se jedná o nejlepší díl. Je vtipný, zábavný, akční a je v něm to nejlepší z celé ságy. Herci už se skvěle vžily do charakterů svých postav a jsou jednoduše skvělí. Všechny vedlejší postavy jsou zábavné a příjemné. Závěrečná bitva je... zajímavá. Co se jedná o celou ságu, nejsem proti ní. Všechno je v naprostém pořádku. Hezká děvčata, hezcí chlapci, romantika pro děvčata a nějaká ta akce pro chlapce. Ta se teda ukrývá v každém díle na poslední půl hodinu, ale nevadí. Ve všech dílech jsou poměrně hrozné efekty, to mi trochu vadí. V budoucnosti si některé díly pustím pravděpodobně znovu a doufám, že nezměním názor ;-)

• 30.10.2015  21:44

Ano, je to nejdražší turecká telenovela, která existuje, ale mě se moc líbila. Tento díl je naprosto rozdílný od ostatních. Přirovnal bych to k Kill Bill, která byla rozdělena na dvě části a těm, kterým se líbila první část, tak těm se většinou nelíbila ta druhá a naopak. Dal by se jednoduše rozebrat na čtyři části: Svatba, Líbánky, Těhotenství a Porod. To je všechno. Žádná akce, žádný humor, prostý a jednoduchý životní příběh, který je okořeněný trochou upírů a pád vlkodlaky. Přesně jako v obyčejném životě :-) Je to celé ale strašná pohoda. Úplná radost to sledovat. Má to svoje temnější momenty, ty ale nechybí v žádném díle. Jako výsledek bych řekl, že tento díl je tím úplně nejlepším pozadím pro žehlení ;-)

• 30.10.2015  21:44

Není to nějak závratný vzestup od druhého dílu, ale zachraňuje to poslední půl-hodina, Jedná se pravděpodobně o nejnudnější ze všech dílů, ale, naštěstí, se tu objevuje skvělá Bryce Dallas Howard, která vypadá spíš na čarodějnici, než na upírku, ale je stejně skvělá. Vedle ní tu je plejáda nových, ale extrémně nezajímavých, záporáků, kteří zastupují Volturie, kteří se ve filmu téměř nevyskytují. A to je škoda. Třešnička na dortu je moje milovaná Jodelle Ferland, která není vůbec hard-core, a na to nejsem vůbec zvyklí :D