AmunRa

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 30.6.2019  09:40
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Seriál blížící se hranému dokumentu s úžasnými výkony Jareda Harrise a Stellana Skarsgårda v hlavních rolích. Dalo by se vytknout, že mnohé role jsou zosobněním kolektivu (což šlo těžko jinak natočit), projevy nemoci z ozáření jsou vizuálně přehnané (i když ve výsledku stejně smrtící) a všechno nebylo tak černobílé, ale rámcově je to velice realistické znázornění děsivé havárie hrozící vylidnit polovinu Evropy.

• 30.6.2019  09:33

Na tomhle filmu nefunguje vůbec nic. Scénáristé si z celého X-men universa vybrali příběh, který už byl zfilmovaný - a ani poprvé to nebyla žádná sláva. Poprvé však měli k dispozici špičkové herce, kteří film udrželi na snesitelné úrovni. Tentokrát se dobří herci ztrácí v davu těch průměrných, případně si odehrají svých pár minut nebo pro jistotu rovnou zemřou než mohou něco předvést. A jako třešnička je tu Sophie Turner, která je sice slavná, ale hrát neumí - jako že opravdu fest neumí. Atmosféra bídná, herci nepřesvědčili a na hromadu řečí o děsivé síle Dark Phoenix ničící planety jsou i triky docela chudé - v Apokasypse se tedy trikaři odvázali mohutněji. Pochválit mohu snad jen Jessicu Chastain v roli záporačky a závěrečnou bitku ve vlaku, která má zajímavou choreografii. Smutné zakončení série.

• 30.6.2019  09:17
    Heavy Trip (2018)

Není nad správný metalový přístup! Komu se zajídají přeslazené muzikály, může si střihnout tuhle finskou hudební komedii přetékající černým humorem. První polovina chudáky finské metalisty jako loosery šikanované kdejakým vesnickým buranem. Druhá polovina je úžasné roadmovie stylově podobné Blues Brothers, jen místo blues death metal. Herci přehrávají přesně jak je potřeba pro tento typ komedie, skvěle vybraný casting.

• 12.5.2019  12:12

Nečekaná komediální jednohubka o sousedském soužití, když noví sousedi vyznávají satanisticko-sexuální kult.

• 12.5.2019  12:04

Čínský vysokorozpočtový brak ve stylu Emerichových megabijáků si z nich bere to nejhorší: Základ filmu není smysluplný příběh, ale nepřetržitá triková akce plná výbuchů, katastrof a obřích mechanismů. Postavy bez minulosti a motivace vždy rázně vykonávají hrdinské skutky, ale neobtěžují se vysvětlit, co je jejich cílem, takže splývají v chaosu padajících balvanů a vybuchujícího bůhvíčeho. A na závěr se omlouvám americkým velkofilmům za hanění patetických a srdceryvných proslovů, protože číňani v této kategorii postoupili na úplně jiný level. Nad fyzikální stránkou toho blábolu se raději ani nezamýšlím, jinak bych skončil plačící v koutě. Na druhou stranu film pěkně odsýpá bez nudných přestávek, trikové scény jsou skutečně monumentální a scény na kosmické stanici jsou milé zpestření a pocta "2001: Vesmírná odysea". Stejně jako na 2012 jsem se s chutí podíval a do týdne zapomenu.

• 28.4.2019  15:04
    Agiwa na (2008)

Žánrově hodně korejský film, tj. na rozhraní komedie a dramatu. Rozmazlený bohatý frajírek se ocitne z hodiny na hodinu bez prostředků a má se postarat o malé dítě. Herecky i režijně výborně zvládnuté, ve scénáři by se chyby najít daly, ale jako celek je to příjemná podívaná. Asi jediný vyloženě rušivý moment je, že v některých chvílích dítě komentuje situaci hlasem staršího muže.

• 28.4.2019  14:51
    The Barrens (2012)

Rodina potřebuje stmelit, tak vyrazíme kempovat do divočiny, kam tatíka za mlada brával jeho otec. Trochu to kazí, že tatík je nemocný a má halucinace, zrovna v téhle divočině ho za mlada honila místní příšera a jako uvítání před autem chcípnul napůl sežraný jelen. Stephen Moyer v hlavní roli dost přehrává, ostatní herci nepřekračují průměr. Produkce pro natáčení našla nejohavnější les v okolí - plný křoví a bažin, kameraman a střih vylepšili klipovitými scénami v mlze prokládané otáčením kamery a detaily, takže po chvíli začnete mít mořskou nemoc a netušíte, co se vlastně děje. Všichni křičí, bezdůvodně se válí po zemi, plouží se v mlze nebo v dešti a vykládají, jak by chtěli být raději doma a jak je kolem nebezpečno. V podstatě by to nemusel být vůbec špatný film, kdyby ho natočil rozumný režisér a dostal trochu lepší rozpočet. Škoda promarněné šance.

• 14.4.2019  14:48

Na špatné straně filmu. Jo tam je bohužel divák, kterému za koukání na tento příšerný škvár neplatí. Za těch 30 let Seagal neomládnul, nezhubnul a jeho bojové umění taky nezraje jak víno. Takže jedna hvězda ze přednosti Jade Ewen (nemyslím herecké umění) a pár pěkných záběrů paříže. Pokud chcete zabít čas, zírání do zdi je asi stejný zážitek.

• 4.4.2019  07:15

K filmu jsem přistoupil jako k tuctové duchařině, ale v průběhu sledování jsem zjistil, že se dívám na komediální horor s humorem blízkým What We Do in the Shadows, i když téma je zcela jiné. I tuctovost se nakonec změnila v zaujetí především díky nečekaně skvělému obsazení, solidnímu scénáři s několika zvraty a množství hravých detailů, které film vylepšují o jednu zvězdu v hodnocení. Stojí za shlédnutí.

• 31.3.2019  18:44

Drama o lásce, perverzích a subkulturách v současném Japonsku. Masochistická barbie potká psychotického punkera ujíždějícího na piercingu a modifikacích, který ji přivede do tetovacího salónu sadistického tatéra. Tohle opravdu není běžný milostný trojúhelník nebo běžný příběh. Herecky vyniká Arata Iura v roli tatéra, ale ani Yuriko Yošitaka a Kengo Kóra nehrají špatně. Hlavní roli hraje ale příběh z této neobvyklé subkultury, který je opravdu podmanivý a nedovolí odpoutat se. Minimum akce, spíš psychologická záležitost.

• 31.3.2019  18:30
    Wangui namja (2005)

Čistokrevné historické drama. Žádné akční scény, jen prvotřídní herecké výkony a výborný scénář. Těžko pochopitelné, že vážný film o šíleném králi, klaunech, intrikách a homosexualitě mohl dobýt velký komerční úspěch, ale v Jižní Korei to zjevně možné je.

• 31.3.2019  12:59
    Vice (2015)

Děj klasiky Westworld (1973) přenesený do současnosti s daleko perverznějším pozadím. Jediná koukatelná postava je Thomas Jane jako policajt-drsňák, jinak se o hereckých výkonech nedá moc mluvit. Bruce Willis předvádí, jak moc je tenhle film pod jeho úroveň a totálně ho sabotuje. Ambyr Childers dostala do vínku hezkou tvářičku, ale herecký talent bohužel ne. Abych jí nekřivdil, tak v téhle slátanině by se těžko prosazoval i větší herecký talent. Být scénáristy, tak se stydím pod tohle podepsat. Postavy se chovají jako na drogách a dělají věci, že rozum zůstává stát. Čestný policista střílí tlusté tatíky z ochranky jak na střelnici, hlavní hrdinka reaguje na slova "já vím, že jsi nikoho nezabila" tím, že se prostřílí přes strážné do budovy, robotka se dozví, že její život je vymyšlený a ani nemrkne, tři chlapi s útočnými puškami netrefí ženskou na deset metrů atd. Celkové doporučení - zapomeňte a pusťte si Westworld (1973) nebo seriál Westworld (2016). Obojí je o dvě třídy lepší než tenhle paskvil a děj je v podstatě stejný.

• 31.3.2019  10:19

Unikátní krvavá cesta vzbouřeného zasloužilého řezníka Triády přes desítky mafiánských pohůnků. Do detailu zobrazený masakr čímkoli od náloží, granátů, útočných pušek až po hovězí kosti a pily na maso. Příběh vypadá jako báchorka pro děti a slouží jen jako zástěrka pro další a další bitky. Hrdinové samozřejmě ustojí nakládačku, která by složila i terminátora, ale to už k žánru patří. O nějakých hereckých výkonech se vůbec nedá mluvit - prakticky je to jen jedna bitka za druhou. Pokud vás tedy zaujme film, kde John Wick je nahrazen partou indonéských gangsterů s oblibou v chladných zbraních a ruská mafie je nahrazena čínskou, je to film přesně pro vás.

• 30.3.2019  16:17

Nijak převratná, ale výborně natočená SF o cestování časem, respektive co provede jedna zpráva zaslaná do minulosti. Po dlouhé době musím pochválit scénář, který je dobře propracovaný a přiměřeně zamotaný. Hereckým výkonům a především Adrianě Ugarte v hlavní roli není co vytknout. Nijak nevadí, že ve filmu nejsou žádné speciální efekty a prakticky ani žádné akční scény - film je prostě založený na jiných tématech.

• 30.3.2019  12:15
    Ahn siseong (2018)

Velkolepé bojové scény a bohatá výprava kombinovaná se spoustou CGI efektů na zvětšení bitevního pole je vizuálně zajímavá, ale i přes svoji krvavost hodně zidealizovaná. Vyloženě mi nesedí přehrávání ulízaného krasavce s patkou (In-seong Jo) v roli velitele pevnosti a všudypřítomné fanatické sebeobětování a patos, se kterým se hrdinové vrhají do sebevražedných misí. Všichni jsou pořád čistě oblečení, umytí a upravení, zvládnou bojovat bez přestávky den a noc a přes tisíce vystřílených šípů pořád na zemi leží čtyřicet mrtvol. Ale dobrá, pokud pomineme jatka se statisíci mrtvých ve verzi pro rodiny s dětmi a přehnanou stylizaci postav, tak zbyde zajímavá výprava a pro středoevropany pěkný exkurz do asijského středověku. Za tři hvězdy to stojí.

• 30.3.2019  11:55
    Návnada 2: Svádění (TV film) (2007)

Pobavilo. Učebnicový příklad zábavné B scifi podívané s bandou geeků, nadrženými vražednými sexy mimozemšťankami, studentskou romancí a nevěřícím okolím. Potěšila Dina Meyer, která si mimo zabíjení brouků ve Starship Troopers a menřších rolí ve všem možném v tomto filmu střihla roli Dr. Alany Geisner, která nevěří na mimozemšťany. Kdo si vychutná scifi verzi Prciček s vraždícími kráskami, tohle je film přesně pro něho.

• 29.3.2019  10:22

Rozhodně je to divný film. První, čeho si divák všimne, je nízký rozpočet čišící z bídné technické kvalily filmu. Další aspekt je očividný pokus o artovost - celý je bez jediného slova, zasněné záběry na pobřeží, baladické záběry na hlavní hrdinku se synkem točené přes barevné filtry, do toho všeho vážná hudba. A další záběr je brutální znásilnění, mučení, odřezávání kusů těl a vraždění. Scénář někdo očividně promýšlel a má svoji logiku a kouzlo, ale také obsahuje množství podivných zvratů, že je těžké poznat, co je autorský záměr a co je logický kiks. Úzkou skupinu fanoušků si film jistě získá, ale většinu odradí pokus o umění nebo krvavá brutalita.

• 16.3.2019  16:19

Vánoční romantika pro celou rodinu. Celý film se dokonale drží schématu a závěr je evidentní už z názvu. Jediné napětí může pramenit z hádání, jak to nakonec scénáristé rozmotají (nevalně). Naštěstí je Vanessa Hudgens dostatečně talentovaná a fotogenická herečka, aby celý film udržela po kupě, protože právě ona praktice nesleze z plátna celou dobu. Na druhou stranu Mark Fleischmann ve svých dvou minutách předvede daleko lepší výkon a odlehčí srdceryvný příběh právě takovou špetkou humoru, aby se vyšvihl do koukatelné podoby. Výsledkem je kýčovitá vánoční romantika, což není výtka, jen konstatování. Dívá se na to hezky a nikdo se nemusí bát nějakých nečekaných zvratů.

• 3.3.2019  14:25
    Kingdeom (TV seriál) (2019)

Mix historického korejského politického dramatu a zombie apokalypsy může být natočený zajímavě, což předvádí Kingdeom na rozdíl od korejského filmu Changgowl (2018) se stejným tématem a patrně i stejnou předlohou. Pečlivé budování atmosféry, charakterů postav, realisticky pojaté akční scény a dostatek financí na produkci staví tento seriál na špičku seriálové produkce. Ji-Hoon Ju v hlavní roli umí, ale Sang-ho Kim a Doona Bae ho strčí do kapsy.

• 3.3.2019  14:14
    Changgowl (2018)

Kombinace korejské historické rubačky a zombie filmu může být skvělá, jak ukazuje Netflix v první sérii Kingdeom (patrně podle stejné předlohy), ale v tomto filmu selhává budování napětí a vše se soustřeďuje na akční bitky. Ty jsou sice skvělé, stejně jako Bin Hyeon v hlavní roli, ale nepřinášejí nic inovativního. Asi není dobře, že mi nejzábavnější přijde záporák Dong-Gun Jang.

• 3.3.2019  13:54
    Overlord (2018)

Čistokrevný B horor ze druhé světové války o šíleném nacistickém vědci a pokusech na ubohých vesničanech má kupodivu A produkci a zajímavé herce. Krásná a nezkrotná Mathilde Ollivier je naprosté překvapení, známý Pilou Asbæk si naopak s chutí střihnul dalšího prvotřídního hnusáka. Takže vypnout mozek, připravit popcorn a chutě do příběhu parajednotky shozené v přdvečer dne D zlikvidovat německou vysílačku/rušičku, která je však bohužel umístěna v něčem jako Frankensteinův hrad. Režie sází jedno klišé za druhým a jednu siláckou hlášku za druhou, až vzniká téměř parodie. Dobře jsem se pobavil.

• 3.3.2019  13:40
    Apostle (2018)

Pěkný zhuštěný popis zrodu hezké ideologie, rychlý obrat k osobnímu prospěchu a elitářství, bratrovražednému boji a rozpadu. Herci jako Michael Sheen, Dan Stevens, Mark Lewis Jones a Lucy Boynton pozvedávají film s bídným scénářem o minimálně jednu hvězdu. Scénáristé si nedali práci s logikou vyprávění ani nevymysleli silnou náboženskou vizi, proč by vlastně měl někdo do téhle komunikty dobrovolně směřovat. Horor je to jen občasnými výstřelky (byť vymazlenými) brutality, jinak jde spíš o infiltrační drama "soukromého vyšetřovatele" s osobními motivy. Kromě hereckých výkonů je to v podstatě odpad, ale ty jsou zase nad očekávání dobré.

• 17.2.2019  15:34
    Izolace (2006)

Parta britských obchodníků se zbraněmi narazí na teambuildingu v Maďarských lesích na bandu zabijáků ze sovětské éry. Jako téma je to praštěné dost i na britskou komedii, ale ona to není komedie, nýbrž vyvražďovačka. Pochopitelně vyvražďovačka s britským suchým homorem, který v tomto kontextu působí opravdu divně, zvášť, když protovníci nejen nejsou britové, ale ani neumí anglicky, takže na vtípky si musí vystačit oběti. Režisér konstruktivně používá klasická žánrová klišé a udržuje atmosféru, ale polobritský hybrid přece jen není to pravé. I jindy výborný Tim McInnerny nějak neví, co si s nezvyklou rolí počít.

• 17.2.2019  13:58

Pobavilo. Skautští looseři proti zombie epidemii - takový námět si zaslouží komedii jak řemen a v tomto případě se to i podařilo. Spousta krve a rozsekaných zombií, stejné množství humoru a hlášek. Z herců zaujal Tye Sheridan.

• 17.2.2019  13:54

Špionážní drama plné kontrastů. Ocenit určitě musím pointu, práci s detailem, atmosféru a kameru. Philip Seymour Hoffman byl vynikající herec, ale v této roli vypadal, že se sotva drží na nohou. Film selhává ve vyprávění a gradaci - stručně řečeno je i na špionážní drama extrémě pomalý a neudrží pozornost diváka.

• 17.2.2019  13:42
    Respire (2010)

Ztráta času. Špatný scénář, špatní herci, strašná kamera a mizerný zvuk.

• 10.2.2019  11:07
    Aquaman (2018)

DC se poučil z předchozích neúspěchů a natočil epickou podívanou s atmosférou AntMana od konkurence. Vůbec nevadí, že Momoa je dřevo, když hláškuje jako o život a všichni, včetně něj samotného, ho považují za mlátičku a neberou ho vážně. Amber Heard s rudými vlasy malé mořské víly zdatně sekunduje, vnáší do dvojice inteligenci a přihrává na další Momoovy hlášky. Willem Dafoe a Patrick Wilson přispívají trochou vážnosti, aby se film nezvrhl ve vyloženou komedii. Nicole Kidman je příjemné zpestření a další odkaz na AntMana (Michelle Pfeiffer), pamětníky potěšil i Dolph Lundgren a Graham McTavish v epizodních rolích. Triky jsou pro jednou nejen epické, ale i smyslupně použité a dostatečně monumentální, jak se na podmořskou Atlantidu sluší a patří. Příběh je vyloženě v pozadí, je jednoduchý a prvoplánový, což výjimečně u pohádky jako tahle snad ani nevadí. Logiku jsem pohřbil po prvních deseti minutách a nechal se bavit. Rušivým momentem je dějová linka pirátů, která se ke zbytku vyloženě nehodí.

• 10.2.2019  10:48

Autoři se nabáli obrátit optimistický první díl do temného pokračování, což jim však zoufale nevyšlo. Z hravosti prvního dílu zůstal jen hrabák a čínský kočkodrak, zbytek zabírá politika, intriky a konverzační drama. Eddie Redmayne je konečně skutečným tahounem filmu, i když nemá charisma Jude Lawa (Brumbál), tak má k dobru o nějakých 60 minut na scéně. Katherine Waterston je stále mdlá, lepší úlohu zastane i Zoë Kravitz (Leta Lestrange) ve vedlejší roli. Fanoušci HP ocení několik odkazů do chronologicky pozdějších příběhů (Nicolas Flamel), ale celkově filmu chybí atmosféra a zábavnost.

• 19.1.2019  13:16

Jediné světlé momenty jsou občasné hlášky a boj proti zombies podle manuálu k zombie apokalypse. Herecké výkony nevalné, odvaha tvůrců k šokování nulová, výprava žádná, scénář zoufalý.

• 6.1.2019  15:06

V historickém hororu si opět zahraje hlavní role Emily Perkins a Katharine Isabelle, které si zahrály sestry již v prvním díle. Tentokrát bez humoru, jen čistě historický film o vlkodlačí kletbě. Obě herečky v hlavních rolích hrají výborně a přibylo větší množství exteriérů a lepší výprava, ale na herce ve vedlejších rolích bohužel peníze nezbyly. I přes zjevně nejvyšší rozpočet je to nejslabší díl, byť se stále drží v průměru.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11