• Thriller

Dokonalé dny (2023)

Film prakticky zcela postrada dej, tedy alespon takovy, jaky by stal za zminku. O vyvoji postav nelze mluvit, a vizualni stranka filmu je zajimava snad jen tehdy, vnima-li ji divak skrze exoticnost japonskeho prostredi pro nejaponskeho divaka. Obavam se, ze pro radu lidi je to film o tom, ze je mozne byt stastny i tehdy, pracujete-li jako cistic toalet. Jen, co by na tom proboha melo byt zvlastniho? Je to skutecne o tom, ze tolik lidi takovou praci opovrhuje, a nedokazi si predstavit, ze to neni nic ostudeneho? Pak se bojim, ze to spis vypovida o tom, jak se mnozi z nas dokazi ofrnovat nad cinnostmi, ktere sami neradi vykonavaji.

Klér (2018)

prelomovy film i svym dopadem v Polsku. jen je skoda, ze misto aby na nej katolicka cirkev reagovala tim, ze se chytne za nos, nasla si misto toho obetniho beranka v podobe LGBT, na ktere zacala utocit jeste vic nez predtim; to je ale smutna realita konzervativni a katolicke zeme

Klub poslední naděje (2013)

skvely film - moc silny zazitek; srozumitelne snad i pro ty homofoby tady

Klan Gucci (2021)

vizualne uchvacujici, ale nedokonala vyprava; casto nesedely nektere "rekvizity" dobove. jinak, bajecne tempo a moc dobry film, ale s temi "detaily" to nekdo vazne odflaknul

Paříž, 13. obvod (2021)

film o soucasne podobe lasky, krasne nasnimany, vlastne vizualni ohnostroj v cernobile v nehezkem prostredi s uzasne explicitnimi erotickymi scenami klasicky "francouzsky" zhavymi

Bare (2020)

odchazim po 40 minutach filmu; za tu dobu si choreograf vybral 11 muzu; nevim co ho k tomu vedlo ani jaky je jeho cil. tanec jsem nevidel. vzpominam na Climax a na to jak mne behem uvodnich 3 minut naplnil mimoradnou silou; zde jsem po 40 minutach frustrovany

Bod zlomu (2021)

Uzasne. Ma to spad. Hloubku. Je to vlastne kratke, siroke platno ve smyslu hodne deje i postav, ale nesidi. Ukazuje i hloubku (byt povrchni divak by ji asi potreboval naservirovat primo do zaludku ...). Moc chytry a silny film; dekuju. PS: Julie ja to chapu

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Meryl Streep pusobi velmi krehce, nepravdepodobnemu charakteru hlavni postavy dava uveritelnost, a - byt v roli pokorne zeny - zastinuje ostatni role s vyjimkou te, kterou ztvarnil Tom Hanks, snad az stereotypne frajersky a muzny. Bajecna vyprava, napeti vybudovane na - z dnesniho pohledu - obtizne dramatizovatelnem pribehu.