Formanka

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 2.8.2016  08:54
    Kanárek (1999)

Je to strašně amatérský, scénář je špatnej, některý herci zoufalý, dokonce ani Schmitzer ty věty neumí podat přirozeně, bez patosu a přehrávání. Ale stejně mě to prostě baví. Viktor Tauš se mi líbí stejně jako před lety, kdy jsem film viděla poprvé (a podruhý a pošestý a podesátý), Mejla je zábavnej, hudba výborná, některý filmařský nápady fantastický, Radim Špaček skvělej, atmosféra funguje, scéna s podkresem Novorozeněte od Nohavici emotivně silná. Mám ten film ráda.

• 16.3.2016  12:42
    Vejška (2014)

Ježiš to bylo zlý. Tak hloupej nelogickej scénář, zoufale špatně zahraný postavy s vyjímkou Mádla a tak skvělá hudba, která by si zasloužila úplně jinej film.

• 6.3.2016  15:15

Prosím dvě mexický vlny pro Spencera Tracyho a jeho závěrečnej monolog.

• 23.1.2016  16:39

Jednoduchej nezajímavej chlap, o kterym byl natočenej jednoduchej nezajímavej dokument. Když se na obrazovce zjevila Dara, jako by na chvíli vykouklo slunce. Konečně rozvitý věty, trocha rozumu do tý mizérie. Zajímalo by mě, co by z Rytmuse dokázala dostat třeba Helena Třeštíková (která koneckonců taky běžně netočí o žádný intelektuální elitě) nebo nějakej šikovnější dokumentarista, ale takhle jsme se dozvěděli jen to, že je Rytmus róm, jeho rodina není jak z plakátu a ... a? Nic víc. Strašně slabý. A fakt mě to mrzí, protože dokumenty miluju. Jen tenhle místo 90 minut trval subjektivně snad 200. Moje nízký hodnocení v každym případě nepatří tématu, ale způsobu, jakým bylo uchopený.

• 29.9.2014  08:47

Saxana, největší blběna v dějinách český kinematografie. Po letech mě překvapilo, jak hloupý, naivní a iracionální to je (přičemž kouzla samotný beru jako racionální složku filmu).

• 12.9.2014  13:59

Jednou za pár let na film kouknu a vždycky doufám, že konečně pochopim, proč se pak Pepa s Michalem spikli proti Albertovi, proč následně Albert "unesl"jejich děti (což se vzápětí ukáže jako /logicky/ naprosto nedomyšlenej čin) a hlavně proč je nakonec on jedinej potrestanej. Z mužských postav mi byl nejsympatičtější. Bohužel, navzdory stárnutí, záhada zůstává záhadou.

• 6.11.2013  19:48
    Žena za pultem (TV seriál) (1977)

Normalizace jak bič, ale nemůžu si pomoct, fakt mě to bavilo :)

• 13.7.2013  23:36

* za jeden Shakespearovskej vtip. Herci neumí hrát, scénář neuznává logiku ani gradaci, pointa (jestli se tomu tak dalo říkat) divákům došla asi o 20 minut dřív než měla, v každym případě asi o měsíce dřív než hlavní postavě. Kupa WTF momentů mě nakonec přivedla k tak hysterickýmu smíchu, až mi tekly slzy. Nejen scénář nemá logiku, ale ani jednotlivý záběry...ech, zjednodušim to: Dlouho jsem neviděla něco tak blbýho a nechtěně vtipnýho zároveň.

• 9.7.2013  13:31
    Babovřesky (2013)

Není to zábavný, děj se sune odnikud nikam. To, co fungovalo ve Slunce, seno, je tady už jen vykrádáním zmiňovaný slavný trilogie. Ale kdyby ta čórka aspoň stála za to, kdyby měla aspoň nějakou minimální úroveň. Čekala jsem, že to bude zlý, ale i tak jsem překvapená. A je mi to líto, protože Z. Troška smysl pro (dobrej) humor má, nebo přinejmenším měl.

• 9.6.2012  13:00
    Talk show bez zábran (TV pořad) (2010)

Přečetla jsem si pár komentářů a nedalo mi to. Tenhle pořad není o feminismu, pokud za příklad feminismu nepokládáte právo žen veřejně a svobodně se vyjadřovat. Co mi připadá zajímavý, většinou nejsou rozhovory moderátorek, ale jejich povahy, to jak se která prezentuje, co si dovolí, jak reaguje. Vlastně takovej souboj, resp. kooperace rozdílných charakterů; pro psychologa lahůdka :) Jedna je vulgární, každýho přeřve, s inteligencí to taky neni valný, ale řekla bych, že je možná nejoblíbenější. Dvě jsou relativně seriózní (novinářky?). Sharon Osbourne, čert to vem. Ale kdo mě tam opravdu baví a paradoxně dostává nejmíň prostoru, je Sara Gilbert. Její příspěvky mají hloubku, názor, je vidět, že má načteno, přemýšlí o věcech, no jak říkám, právě tenhle typ chování a přístupu má prostoru nejmíň, což jednoznačně vypovídá o kvalitách pořadu i o cílovym publiku. Shrnuto podtrženo jako kulisu k jiný činnosti si to klidně a ráda pustim.

• 6.4.2012  13:12

Už jen ten začátek, kdy hippie Ježíš s Magdalenou, Pilátem a spol. vylézaj na poušti z autobusu...moje filmový srdce slintá blahem.

• 15.3.2012  10:51
    Kameňák (2003)

Jako kulisa k jiný činnosti je to fajn. Vážně.

• 12.3.2012  10:52

Vadí mi ve filmech amorální pointy. Nepřekáží mi, pokud vyhrajou ty "zlý" a ta neférovost je přiznaná, ale prezentovat hnusnej podlej závěr jako to nejlepší nejčistší vyústění pro všechny? Je jedno, že jde o komedii. Nevěra šlape po všem, hlavně po tom křehkym čemsi, co dotváří lásku mezi partnery a co je základem toho citu. Krásná Vica hrála podle mě psychopatku...už se v tom nebudu dál rejpat, ale i když jsem se párkrát zasmála, bylo mi z toho filmu smutno.

• 9.12.2011  22:22

Allenovo nadšení je nakažlivý, mám ho ráda :) Jen mi tenhle supervyfantazírovanej příběh připadal tak tochu sešitej horkou jehlou. Mohlo to být ještě promyšlenější, komplexnější. Někteří herci se moc nesžili s charaktery, který hráli. Zvlášť Hamingway mi neseděl, hraný charizma není charizma. Typický Allenovský vtípky jako tradičně okouzlující, zvlášť rozprava nad obrazem Adriany a scéna rozchodu se snoubenkou. "Inez, mě oblbnout můžeš, ale Hamingwaye ne." Mám ho ráda :)

• 4.12.2011  23:03

I'm loving it, papapapapaaa. Neskutečně sexy James Stewart, kdo by to byl řek. Motýli v břiše...vztah podobný scénáři jsem prožila a zažívám. A je to prostě krása, vztah i film :)

• 22.6.2011  11:41
    Mys hrůzy (1991)

Kdyby po mně šel psychopat, určitě bych sbalila rodinu a odjela na konec světa daleko od civilizace, aby mi opravdu nikdo nemohl pomoct. A kdyby psychopat zabil lidi v mym domě, rozhodně bych se hned sápala po obou vražedných nástrojích, zřejmě abych se ujistila, že na nich určitě budou moje otisky. Kdybych najala chlápky, aby psychopatovi namlátili, a zároveň jako advokátka předstírala, že s tim nemám nic společnýho, v každym případě bych šla s nima a schovala se za kontejner, protože....proč? Vážně měl být Bowden takovej pablb? O chování jeho manželky a dcery už se ani zmiňovat nebudu. Stejně tak nemá cenu řešit podivnou rušivou kameru a vřískavou hudbu, která hrála prakticky nepřetržitě, takže neměla kdy gradovat. Film nám na přednášce doporučil psycholog s poznámkou, že je v něm skvěle vykreslená postava psychopata/člověka s disociální poruchou osobnosti. Tak aspoň v tom film nezklamal.

• 1.6.2011  22:49
    Kudykam (divadelní záznam) (2010)

Krásně intimní příběh o hledání a objevování sebe. O tom, jak je těžký najít lásku, když člověk nezapadá do standardů a doby; o pochybách, že ji vůbec kdy najde. Ale..věř mi, že najdu tě, věř mi, že najdu těéé :)

• 5.3.2011  16:47

Otravná Susan mě štvala od první věty a tak to i zůstalo. Ale možná chyba nebyla ve filmu, spíš v mym rostoucím pocitu přesycení filmy obecně. Neměli jste někdy aspoň na chvíli pocit, že už vás filmy prostě nebaví?

• 3.3.2011  20:20
    Nesvatbov (2010)

O tom, jak se pan starosta rozhodl, že lidé by neměli žít podle svého uvážení, ale raději podle jeho představ a jal se svůj cíl velmi diletantsky a hloupě realizovat (možná by stálo za to se poradit, jak takové akce pořádat a organizovat). Scéna z hřiště už je jen třešničkou.

• 1.3.2011  21:58

Ano, Greta Garbo byla kočka, ale s touhle rolí si herecky zoufale nesedla.

• 21.2.2011  14:02
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Ondra Vetchý je king! Šup do mýho top 10.

• 24.1.2011  13:27
    Nepřátelé rozumu (TV film) (2007)

Dawkins se nesnaží zjišťovat a odhalovat, Dawkins si prostě udělal dobře a natočil dokument o tom, o čem je bigotně přesvědčen, tak aby přesvědčil o své pravdě i nás. Občas mi jeho komentáře způsobem podání připomínaly dokumenty z komunistických časů, kdy se nás soudruzi snažili poštvat proti disidentům, emigrantům a lidem s názorem. Nemám zkušenosti s proutkaři ani médii, nicméně mám pár zážitku, nad kterými by Dawkins jen znechuceně zakroutil hlavou. Věda je na cestě, není u svého cíle, pokud zažíváme její vrchol, tak pouze dosavadní, co je pravda dnes, už za pár let může být nesmyslem, proto by člověk tak moc adorující rozum měl volit slova uvážlivěji. Naši předkové byli primitivní a jediná medicína, která funguje, je ta klasická, podložená pokusy? Všechno se to dalo přeci podat líp, s nadhledem a hlavně tou proklamovanou otevřeností.

• 22.12.2010  18:14

Další z důvodů, proč mám ráda a obdivuju Václava Havla a nemám ráda a nevážim si Václava Klause.

• 6.12.2010  19:49

Dá se takovej film hodnotit? Z filmařskýho hlediska jistě, ale mě zajímaj pocity. Už zase slyšim o tom, že OSN je k ničemu. Kdysi ho někdo nazval bezzubým, čim dál víc chápu. Být vyslancem OSN je možná dobrej způsob, jak se zviditelnit, ale v žádnym případě nic, na co být hrdej.

• 6.12.2010  19:35

Když já ten film miluju. Tolik lásky, pozitivity, krásy a zároveň smutku. Miluju miluju miluju, protože v konečnym důsledku stejně all you need is love.

• 28.11.2010  17:10
    Výměna (2008)

Pořád jsem čekala, kdy se vysvětlí, proč ten chlap děti zabíjel. Evidentně nebyl v pořádku psychicky a můžu si domýšlet, ale to je málo. Nechápu jeho motivaci a vysvětlení mi hodně chybělo. (Pomohla wikipedie. Northcott je sexuálně zneužíval /stejně jako svýho synovce/ a následně vrátil zpátky domů, ale jednou se u něj objevila jeho matka a lekla se, že by syna kluk mohl identifikovat a tak ho zabili.)

• 25.11.2010  21:07

Škoda že Moore tolik sází na populismus a jednoduchost svých spoluobčanů, protože ví co chce říct a navíc to i umí sdělit. Některý momenty byly zbytečný a i když zřejmě měly burcovat, spíš rušily a devalvovaly předchozí informace, viz poslední scéna se žlutou páskou nebo postávání před bankama s pytlem.

• 23.10.2010  11:56

Nevim, nakolik je tenhle film tendenční, ale víme, kolik bojů proběhlo mezi Skotskem a Anglií, víme o Gándhím. Nemůžu se ubránit pocitu, že Anglie už by měla jít s tim svym nafoukanym násilným buranstvím á la my máme úroveň a naučíme vás se chovat tim, že vám obsadíme území, do prdele.

• 22.9.2010  10:17

Jasně, neni to dobrej film, vaří z vody, nemá humor ani šmrnc, Samantha už se stala karikaturou sebe sama, ale... z nostalgie za 50%.

• 17.9.2010  10:59

Mám ráda filmy, kde všehno dobře dopadne. Bezpečný, milý, zábavný příběhy. Ale tenhle byl natolik natřenej na růžovo, že reálnost vyprávění klesla na nějakých 20%. Bezproblémová milující americká křesťanská rodina, bez jedinýho konfliktu. Ale no tak. Jinak Sandra výborná.

<< předchozí 1 2 3 4