Mishi

Slovensko

<< předchozí 1 2
    • 17.1.2020  21:25
    Dolittle (2020)

Na prekvapene veľmi zaujímavé spracovanie. Robert Downey Jr. v trochu inej úlohe, na akú sme zvyknutí a zvládol bez ťažkostí. Plno humorných scén, zaujímavé animals postavičky, dejovo ľahko plynúce, schovaté aj ústredné náučné myšlienky. Film nesklamal, minutáž filmu plne vyhovuje. Veľmi príjemná zábava. Mňa akurát sklamalo, že tento film sa nepremietal aj v originálnom jazyku, trošku mi ten výber slovenských dabing hercov u niektorých postavičiek vadil. A ta finálna pieseň stojí za vypočutie 👍

• 2.1.2020  23:10
    Na nože (2019)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie , výborné spracovaná detektívka , hviezdne obsadenie, scenéria, hudba, niečo na štýl Agatha Christie . Daniel Craig vo veľmi zaujímavej postave- detektív, spočiatku vyzerajúci ako nestranný pozorovateľ so svojským miestami až humornými prejavom, celkovo zaujímavé spracovanie, už od začiatku prechádzate úlomkami , ktoré napokon pekne splynú do kompletného príbehu a už keď si myslíte, že to máte vyriešené ... nie je to tak :) Pre mňa zaujímavý počin .

• 28.12.2019  14:18
    Špindl 2 (2019)

Sklamanie určite bolo, ale zase nemôžem povedať, že sa nesnažili. V porovnaní s prvým dielom jednoznačne ústup v kvalite . Scenár pokrivkával,strih tomu nepomáhal, ...mnohé veci neboli dotiahnuté, čo som nepochopila, keď sa venujem jednej pasáži, prečo odbehnem k druhej. Máme tu postavy z predošlého filmu, ktoré už ničím prekvapiť ani nemohli, a preto bolo otázkou ich nasadenia aj sem , naopak niektoré postavy bavili - v podaní Radima Fialu a jeho "filmovej rodiny", či príbeh horskej služby ... scenéria prekrásna, miestami sa mi však zdalo, že sa asi pozabudlo, že ide o film , a nie o športový prenos .. dlhé zábery lyžovania, snowboardu... asi bolo potrebné vyplniť časové medzery? Nepochopila som zase aj tie zbytočné vsuvky záberu "tanečníc " , keď to nebolo v danej lokalite . Herci v pohode, akurát postava "Elišky" a filmovej postavy ( Peroutka) mi tam prišla zbytočná , tí tam ani nemuseli vôbec byť, ako aj kapela, ktorá už svoje vtípky ukázala v predchádzajúcom filme a pozerať sa ako niekto grgá, štikúta , ako je pod "kocovinou" je naozaj úžasné ... To ste rovno mohli dať zábery z krčiem a nemusím sa na to pozerať v kine . Obdobne už len popis filmu "úspešná lekárka" sa hodil k téme, najmä keď záber z ambulancie hneď v úvode tomu napovedal. T.j. chyba zrejme práve režiséra, že si uvedené momenty a scény nepodchytil . A že sa tam objavila aj Verešová ? Mne tam osobne nevadila, však hrala samu seba , prečo nie T.j. stačilo sa naozaj sústrediť na pár hlavných postáv a rozvinúť ich príbeh a mohol byť film lepšie hodnotený. Za snahu a pár dobrých scén a momentov dávam také hodnotenie.

• 13.10.2019  22:36
    Joker (2019)

Ťažko hodnotiť tento film. Na jednej strane tu máme jednoznačne vynikajúci herecký výkon adepta na získanie zlatej sošky Oscara, Golden Globe... . Joaquin Phoenix- je v tejto role naozaj veľmi presvedčivý ( Heather Ledger bude pre mňa top- ale z iného pohľadu stvárnenia Jokera) , to herecké prevedenie, maska, ten vývoj psychický , ktorý sledujete až do stavu zrodu Jokera, podmanivá hudba, ktorá vynikajúco dopĺňa túto atmosféru. Neviem koľko, ale ďalší herec , ktorý si zrejme pre túto rolu vytrpel diétnymi mukami , aby schudol do uvedenej podoby. Film viacmenej ukazuje psychické rozpoloženie hlavného hrdinu, ktorý prežíva útrapy a nástrahy všedného dňa , postupne vidíte tú zmenu premeny na Jokera, a to formou často drastických obrazov "obrany". Vo filme hlavný hrdina trpí poruchou , ktorá sa prejavuje , že sa zasmeje v situáciach, keď to nie je vhodné , ale priznám sa, miestami mi ten smiech pripadal už zbytočne dlhý. Viac však nečakajte, nejde o film s akčnými zápletkami ako to býva u ostatných komiksoviek, ide len o čistý príbeh.

• 13.10.2019  22:07
    Blíženec (2019)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie.. akčná lahôdka. Po určitej dobe tu máme v kinách poriadny kus akčnej snímky, kde sa to len doslova hemží akčnými scénami, a to doslova, miestami sa ani nestačíte čudovať, hudobne dobré prevedenie. Will Smith v dvojrole . Nápad zaujímavý, v podstate tu máme príbeh zabijaka, ktorý robí pre tajnú organizáciu ( vládnu) ,ktorý vykonáva určité príkazy, a lúči sa so svojou prácou , nakoľko chce odísť do dôchodku, lenže to by nebol film, keby sa to celé nezamotalo a zistenia , čo vlastne vykonal počas poslednej misie ho dovedú ku problémom . A kto iný môže ísť po ňom ako jeho druhé ja? Musím pochváliť myšlienku, že vidíme Willa aj v mladšej verzii. Nemám pocit , že by som sa nudila, v niektorých momentoch sú aj humorné scénky,veľmi oceňujem tie bojové scény -útek na motorke, to malo svoju váhu.

• 5.4.2019  21:20
    LOVEní (2019)

Z pohľadu oddychového filmu, prečo nie . Bavila ma postava Jakuba, Ester , Evelyn ( až na ten vyšší tón hlasu), keď mali tak písanú postavu, prečo nie. Ostatné postavy to však ťahali dole vodou, výnimkou je postava Ondreja Malého ( tá jeho tvár a mimika je hereckým skvostom ) . Scenár však kopíruje mnohé známe filmy, až na pár výnimočností , a preto neprekvapil ani neohúril. Určite nie, keď porovnáme Ženy v behu - to bolo úplne iné tempo. A tie niektoré zbytočnosti , len viedli k zbytočnému úpadku filmu ( úvodná svadba, chlapík s narkolepsiou,...)- tu je práve vidieť tú prácu scenáristu a režiséra- ktorý to mohol uhrať trochu lepšie. Kostýmy v niektorých chvíľach tiež neboli zvládnuté , najmä u Ester. A postava Romany ? Akosi sa mi tam nehodila.

• 5.4.2019  20:27

Pre mňa veľmi zaujímavé a výnimočné spracovanie, silný príbeh boja o prežite. Celý film v podstate tiahne 1 osoba a tou je jeden z významných hercov Mads Mikkelsen, skúsený herec, ktorý tak film sám drží v napätí. Príbeh o prežitiu človeka v extrémnych podmienkach, s ktorými sa aj snaží bojovať celkom úspešne, čo však v prípade, keď sa vyskytne nečakaná udalosť a kompletne mu to zmení celé jeho naučené pravidelné nažívanie? Krásna scenéria, celú dobu filmu ste v neustálom napätí čo sa bude diať, a povedzme si úprimne, tento herec to dokáže... dobrá minutáž filmu...hudba...príbeh. Aj keď Vám to možno pripomenie film Hora medzi nami, musím zďaleka povedať, že ten film bol úplne iné klišé... tu tomu príbehu naozaj veríte, využitie naozaj všetkého čo máte po ruke v rámci first aid, tá neskutočná ľudská sila. Pre mňa na plný počet.

• 12.2.2019  20:56

Námet , herecké obsadenie, scenéria pre mňa pozitívum, aj keď samotný dej Vám príde už ako obohrané "klišé". Záver však ma dostal,či to bola pointa režiséra/scenáristov sa práve týmto odlíšiť, tak sa im to podarilo. Ja osobne by som to ukončila práve ako klasiku , žiaľ nestalo sa tak, a preto ma tento film na záver nepotešil. Miestami mi to pripomínalo Interstellar ( herci Matthew a Anne, kukuričné pole...) ale aj samotnou dĺžkou trvania samotného filmu ( uprostred máte pocit, že by to už aj mohlo skončiť) a hudobným spracovaním. Nuž čo, snaha sa cení.

• 12.2.2019  20:48

Čo dodať - samotný film nie je ani potrebné komentovať. Perfektné spracovanie po hudobnej a filmovej stránke, výber masiek, hercov, tvorba Queen .Rami Malek podľa mňa v životnej role so získaním už aj množstva filmových ocenení . Koncert z LIve Aid v trvaní 20 minút v podaní Rami Maleka ( ako cez kopirák) je neuveriteľným zážitkom ! Film, na ktorý ste šli do kina nie 1x ale minimálne 3x - o čom svedčal aj úspech v dobe hrania filmu v kinách ( u nás po dobu 3 mesiacov). Toto je TOP FILM!

• 12.2.2019  20:41
    Trhlina (2019)

Konečne mám za sebou prečítanie literárnej predlohy a následné pozretie filmového spracovania. Pre mňa pozitívum z pohľadu výberu hereckého obsadenia, hudby, zvukových efektov, scenérie a samozrejme veľmi pútavej literárnej predlohy, s miernymi obmenami v samotnom scenári, ktoré výnimočne nezasiahli do zmeny deja. Pre mňa naozaj kvalitné filmové spracovanie. Ako mierne negatívum práve vidím v tom, že niektoré pre mňa dosť dôležité momenty z knihy boli vynechané ( vo filme len minimálna zmienka o tom,že Igorovi niekto na blog prihadzuje obrázky z výpravy, keď signál nie je -v knihe podrobnejší mysteriózny charakter, ako aj hlavný aspekt sústredenia sa na zmenu stavebného rozloženia kuchyne a komory -opätovne v knihe porovnávanie s fotkami ...), či záverečné slová a citácie o vesmíre... Davidom. Pre mňa preto skôr doporučenie najprv čítať a potom pozerať. Celkom však slušná filmová tvorba.

• 1.8.2018  22:41

Opätovne nesklamal. Drsné prostredie , hudba , herecké prevedenie, aj keď miestami až zbytočné drastické momentky, t.j nie je pre slabé povahy . Benicio Del Toro opätovne exceluje a ani veľa hovoriť nemusí :)Príbeh postačujúci.

• 1.8.2018  22:31
    Mrakodrap (2018)

Tento film si treba užiť v 3D forme a nad ničím iným nepremýšľať, zaujímavé prevedenie mrakodrapu, technické vymoženosti, na druhej strane zvláštne praktiky ( polepte si lepiacou páskou ruky a šplhajte sa... zdvihnutie sa na úzkej doske rovno na nohy s dieťaťom na chrbáte ..). Typické americké klišé.

• 1.8.2018  22:23

Musím povedať, že napriek komentárom som sa na tento film vybrala a dobre som urobila. Dejovo síce pokrivkáva, sú tam nedotiahnuté niektoré udalosti, ktoré tam vlastne ani nemuseli byť ( načo sa báli , že ukradli dôležitý predmet gangu, keď ich ani pre to nehľadali? ) , ale celkovo ma film nenudil. Príbeh sa odohráva v budúcnosti , čo síce poukazuje na niektoré technické vymoženosti hotela, avšak vonkajšie prostredie pre mňa bolo skôr v retro štýle. Jodie Foster podľa mňa hrala tak ako si to rola vyžadovala, osudom traumatizovanú ženu - zdr. sestru, ktorá prišla v minulosti tragicky o syna, na druhej strane zdr. zariadenie pre členov -gangstrov. Akčné scény celkom slušné, miestami až drsnejšie, zaujimavý výber postáv, sem tam vtipné hlášky. Škoda , že scenáristicky a režisérky nedotiahnuté :)

• 1.8.2018  22:18

Veľmi slušné prekvapenie po 10 rokoch, herci nám pekne zostarli, zaujímavý výber piesní, "sviežejšie, zábavnejšie ". Dejovo sa tu prelínajú 2 línie, v 1. Sophie otvára renovovaný hotel , v 2. línii sa dozvedáme niečo z mladosti Donny a jej príbehy zo stretnutí s Harrym, Samom, Billym. Slušný výber najmä v mladšej verzii Donny - Lily James (Popoluška ), ktorá svojím spevom a charizmom očarila bravúrne! Výber pesničiek - Mamma mia, Waterloo, Fernando. Amanda Seyfried nesklamala, ani Dominic Cooper ( Preacher), Najväčším zážitkom je však spev Cher v podaní piesni Fernando (+Andy Garcia). Pre mňa ešte lepšie - piesne One of us, Adante, Fernando...

• 2.1.2018  21:52
    Městečko Fortitude (TV seriál) (2015)

Zvláštna miniséria, rôznorodosť , mystery? triler? Dej sa odohráva v arktickej krajine , pričom ticho, pokoj, naruší séria záhadných úmrtí . Veľmi zvláštny výber hl.postáv, na ktoré si však časom zvyknete, hlavne však postava šerifa - tu musím povedať, že veľmi zaujímavý výber, dejovo - od začiatku pátrate a dúfate, ako to celé skončí ? Skonči to primitívne ako niektoré pútavé začiatky seriálov alebo sa tvorcovia dostatočne vyhrali s námetom? V tomto prípade námet nesklamal, má to svoje ukončenie , čo sa mi páči, keď sa myšlienka dokončí. Miestami Vám to pripomína severské krimi, ale pozor, je tu viacej aj násilia, ktoré vyústi najmä v 2.sérii ! Tu spozorniete, kam tvorcovia museli zajsť? Napriek tomu, niečo jedinečné, iné, obe série ma prekvapili, v 2.sérii len žasnete nad vývojom postavy predch, šerifa :) Ńiečo ako Helix, Cardinal ...

• 2.1.2018  21:35

Veľmi kvalitne spracovaný muzikál s výborným hereckým obsadením, prostredím, hudba, piesne, tanec, choreografia. Hugh Jackman opätovne nesklamal ( Les Miserables, moderátor Oscarov - predviedol spevácke zdatnosti), nestráca iskru, šarm, tentokrát spev štúdiových nahrávok ( narozdiel od Les Miserables) čo pridáva na kvalite, veľmi dobre konkurujú Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya. Pokiaľ ste si obľúbili muzikály typu Les Miserables, Moulin Rouge, LaLA Land, nebudete určite sklamaní, priam nadšení. Hned od úvodu filmu Vás doslova do deja vtiahne prvá skladba , podaktoré piesne si budete pohmkávať, či spievať aj po skončení tohoto filmu ( Never Enough, This is me, Show..). Jediným sklamaním snáď bolo, že som zistila, že švédska herečka Rebecca Ferguson ( Mission Impossible 5, Snowman) tak krásnu pieseň v divadle nespievala ona, ale pre mňa neznáma speváčka , prečo?? Za mňa zaslúžene 5 hviezdičiek ! Zaslúžil by si aj nominácie na Oscarov :)

• 29.12.2017  23:30

Ďalší z filmov vzniknutých podľa skutočných udalosti , príbeh životom napísaný . Dejovo - udalosti okolo trojice mladých ľudí ( Marcus, Yossi, Kevin ), ktorí sa vrhnú do neznámeho dobrodružstva a to za výpravou za indiánskym kmeňom v Bolívii, niečo na štýl Stratené mesto Z. Daniel Radcliffe v ďalšej role, ktorú zvládol bravúrne ( a to som ho nevidela ako Harryho Pottera), priam fantasticky, po psychickej a fyzickej stránke . Vo filme vidíte snáď všetky nástrahy divočiny, zvuky, zver, príroda , niečo ako v śtýle Survivor, Worst Scenario, nutnosť získania stravy, vody,.. . Prekvapivé :)

• 12.12.2017  22:07

Veľmi zaujímavá myšlienka vrátiť na filmové plátna príbehy s Hercule Poirotom, belgickým detektívom, ktorý sa len tak nedá, a so svojimi dedukciami a myšlienkami vraha chytí. Krásna scenéria, pocit vozenia sa vlakom Orient Expres, bohaté a kvalitné herecké prevedenie, do popredia celkovo tu máme , po ďalších filmoch, William Dafoe ( 7 sisters), Michelle Pfeifer . Hlavný predstaviteľ zaujal , a pravdu povediac, tešilo by ma , keby sa natočili ďalšie príbehy - že by Smrť na Níle? Hudobne na 100% - soundtrack veľmi dobre skomponovaný , vynikne aj záverečná pieseň v podaní M. Pfeifer, na ktorú si treba počkať na záver. Určite treba vidieť, aj keď si možno poviete, nestačilo by to vidieť len na DVD/BR ? Určite nie, oplatí sa to vidieť na veľkom filmovom plátne :)

• 12.12.2017  21:51

Niekedy aj veľká snaha vyjde na nič. Do 1 filmu natlačenie viacerých "marvelovských " postáv nemusí byť vždy dobrým nápadom, opätovne sa tu zvrháva aj zobrazené prostredie, aj keď herecky dobre zahrané a prítomné aj vtipné momenty, nezachráni to ten film, dovolím si povedať, že pre tých čo videli ostatné filmy s Batmanom (M.Keaton,.... Ch. Bale ) budú sklamaní . Nápad typu čo v najkratšom čase dajme týchto postáv dokopy najviac :) Film tak skôr do kategórie pre teenegers , mňa osobne veľmi sklamal a neteším sa ani na ďalšie pokračovanie .

• 12.12.2017  21:44
    Paddington 2 (2017)

Na moje prekvapenie veľmi príjemný, oddychový, miestami aj poučný film pre malých, veľkých, na veku naozaj nezáleží. Dokonca lepšie ako 1.film. Súvislý dej, ktorý sa pekne rozbieha, v ďalšej netradičnej úlohe Hugh Grant , ktorý to zvládol. Časté úsmevné momenty. Film určený len tak pre oddych, nie pre náročné publikum .

• 12.12.2017  21:40

Pokiaľ hľadáte len oddychovku, nič nenáročné, film skôr určený ženskému pokoleniu, k tomu vianočná tematika, prečo nie. Raz za čas môže byť.

• 12.12.2017  21:37
    Wind River (2017)

Drsná realita , scenéria, príroda, obdobie, veľmi dobré herecké obsadenie hlavných protagonistov. Film vychádzajúci a inšpirovaný skutočnými udalosťami - po tom ako v indiánskej rezervácii je nájdené mŕtve dievča, pátranie však komplikuje fakt, že ide o drsné prostredie, minimálne personálne možnosti ( povolanie 1 agentky) , útrapy pri hľadaní . Film nenudil, miestami drsné scény, preto určite nie pre slabšie povahy, hudobný podtón len všetko podchytil . Určite doporučujem .

• 12.12.2017  21:23
    7 životů (2017)

Veľkolepý zážitok ! Konečne tu máme po dlhej dobe veľmi zaujímavý, originálny počin tohoto roku v kategórii zo sci-fi filmov. Film má od začiatku spád, veľmi zaujímavú myšlienku, veľmi dobrý a kvalitný herecký casting, Naomi Rapace bola a aj naďalej je chameleónom, ktorý zvládne akúkoľvek úlohu, hrať 7-rolu! naraz v 1 filme musel byť zážitkom, každá postava ( Pondelok, Utorok...) má svoju osobnosť, výzor, vzhľad, mimiku. NIečo podobné ako zážitok v Split . Dejovo pútavé - budúcnosť, prehustenie obyvateľstva, spotreba ,genetika, riešenie - každá rodina môže mať len 1 dieťa, ostatné deti budú odovzdávané do kryocentra s cieľom ich zobudenia v budúcnosti, keď sa situácia vylepší. Čo sa však stane , keď William Dafoe neposlúchne a snaží sa vychovať 7 vnúčat - sedemročatá a tie dospejú ? Určite pre milovníkov tohoto žánru možno doporučiť, nenudíte sa ani minútu. Niečo podobné ako Ostrov, ....:)

• 7.4.2017  22:37
    Život (2017)

Film už upúta zo samotného traileru a neskutočného množstva zaujímavých hereckých postáv, ktoré sa stretli na 1 uzavretom mieste , v podstate všetci zaujali vo svojich predchádzajúcich snímkoch , preto som si povedala, že tento film nemôže byť zlý a naozaj zaujal :) Je to síce vesmírne " klišé" , ale nápadom zaujal a záverom Vás úplne dostane :)

• 7.4.2017  22:30
    Úkryt v zoo (2017)

Jeden z ďalších smutných príbehov inšpirovaných skutočnými udalosťami o bezmocnosti, spolupatričnosti a strachu. Je zaujímave, že naďalej sa stretávame s ľuďmi, ktorí sa zachovali statočne a zachránili nemalý počet Židov z vtedajšieho osudu. Príbeh oslovil, zaujímavé scény, prostredie, avšak nemôžem si pomôcť , ale v tom hereckom prevedení niektorých postáv mi niečo chýbalo. Čo sa týka hudobného prevedenia - úprimne, pri tom príbehu si ju ani nevšimnete.

• 7.4.2017  22:22

Celkom príjemný a oddychový film, ktorý príjemne pobaví, zaujme, aj zasmúti . Páči sa mi to zameranie na hotelierstvo, pekné spracovanie, niektoré herecké postavy najmä vo vedľajších úlohách nadchli :)

• 7.4.2017  22:16
    Modrý kód (TV seriál) (2017)

Veľmi zaujímavé, po dlhej dobe sa stretávame s niečím, čo si myslím, že môže konkurovať aj zahraničným seriálom z uvedeného prostredia. Predovšetkým tu ide o akýsi mix posledného amer. seriálu - tiež z prostredia urgentného príjmu The Night Shift, ale nájdeme tam aj niečo zo slávneho Emergency, Notruf California ... :) Je až neuveriteľné s koľkými zaujímavými hereckými postavami ( a pre mňa osobne podaktorí nie tak "opozeraní" ) sa stretávame na 1 mieste, každá herecká postava však má niečo jedinečné, zaujímavé a dobre zahrané . V prvom rade obdivujem koľká robota za tým musela byť, interiér s množstvom zdr. technického zabezpečenia, tie maličké detaily , na ktoré sa nezabudlo ( pri dávkovačoch dezif roztokov, mydiel..), správy , naznač nemocničný informačný systém, precízne odovzdávanie anamnézy pacientov RZP posádkami , či (konečne ! ) defibrilovanie len defibrilovateľného rytmu ,technika KPCR, diagnostikovanie ( síce niekedy až výnimočne komplexné a rýchle ) , čo je pre mňa znamením, že tam bol aj odborný garant. Páči sa mi, že dialógy nie sú monotónne a počas celého dielu sa nenudíte, má to spád a čím viac ľudí z môjho okolia to začína sledovať a pochvaľuje si. Jedine čo možno vyčítam je , že nie vždy v závere pasuje uvedená hudobná zahraničná skladba, rozhodne tu sa oplatilo hľadať z viacerých možností. Chápem to asi tak, že tento seriál skôr zaujme len určitú skupinu divákov o čom svedčia aj uvedené hodnotenia , pre mňa ale super :) Dúfam len, že to bude mať naďalej dobrý spád.

• 24.2.2017  20:51

Veľmi zaujímavo spracovaný filmový kúsok s viacerými prvkami mysterióznych,romantických a hororových prvkov . Úchvatná a skvostná scenéria prírody, hradu , kamera, aj keď v skutočnosti natáčané v Nemecku. Herecké obsadenie veľmi zaujímavé , herečka , ktorá vypadá na 16 (r.n.1993) , už od začiatku budí dojem zvláštnosti, obdobne mladík Dane DeHaan či riaditeľ v podaní Jason Isaacs. Naozaj taký mix Shutter Island, novodobej série Hannibala ( pohľady kamery ). Prostredie kúpeľov k tomu celému dodávajú ten zvláštny podtón, Napätie sa dá krájať od začiatku. Mrzí ma len ten záver - neporozumela som tomu, prečo to napokon tak sadistický a zvrátene ukončili, keď aj tu by sa dalo trochu upustiť od pár momentov. A úplne na záver - jazda hlavných protagonistov na bicykli na konci filmu mi pripomína aj film E.T. a k tomu smile :) Bolo veľmi zvláštne sledovať situáciu v kine, keď od momentov , ktoré vo Vás vyvolávajú rešpekt, prídete k tomu, že sa vlastne na záver smejete. A to asi nie je dobré, napriek tomu si tento film rozhodne ešte pozriem a vychutnám.

• 2.1.2017  19:00
    La La Land (2016)

Po dlhšej odmlke ( Moulin Rouge, Les Miserables,...) sa opätovne v kinách stretávame s veľmi kvalitne filmovým spracovaním La La Land ( muzikál ) a dovolím si povedať s veľmi úspešným spracovaním. Zaujímavé prevedenie, voľba kostýmov a scén, naozaj neuveriteľné a charizmatické herecké duo ( Ryan Gosling, Emma Stone ) , k tomu v hereckej roli prekvapí aj John Legend. Veľmi krásne hudobné prevedenie pod taktovkou skladateľa Justina Hurwitza . Neuveriteľná kombinácia piesní a hereckého prejavu, svetla a tmy ,jazz, nezabudnuteľné piesne City of Stars, Another day of sun ....už sa neviem dočkať originálneho soundtracku. Ryan Gosling hrajúci na klavíri . Možno v niektorých pasážach ešte trošku upraviť scenár a stopáž filmu a bolo by to úplne super. Myslím , že už to, že tu máme nominácie na Golden Globe Award 2017 je akousi predzvesťou o tom, že pravdepodobne získa aj nominácie na cenu Oscar :)

• 8.10.2016  16:55
    Derren Brown: Enigma (TV pořad) (2011)

Všetky jeho divadelné live shows ( Enigma, Something Wicked This Way Comes , An Evening of Wonders, Infamous ) či TV programy ( Trick of MInd , Experiments , Specials...) sú pre mňa osobne neuveriteľným zážitkom ilúzie, sugescie, hypnózy, lingvistiky či mágie a ďalších praktík , ktoré Derren využíva .Ako sám tvrdí, popiera , že by patril do skupiny "psychic people " Je až neuveriteľné koľko skrytých sugescií dokáže počas 1 večera zvládnuť, praktizovať hypnózu či dobre čítať človeka a dopredu predpokladané udalosti. Začal ako pouličný umelec až sa postupne vypracoval na veľkolepého showmana? Je škoda len, že som sa dostala k jeho programom len nedávno, určite by to stálo za to byť súčasťou jeho divadelnej show, lebo ako môžete vidieť , nikto mu neunikne. Jeho posledná show bola v r. 2014, potom podľa jeho slov zo zdr dôvodov si urobil prestávku a teraz ho tu máme opäť ... avšak formou ďalšieho knižného vydania tentokrát filozofického diela - Happy . Are you?

<< předchozí 1 2