Oxymoron

Oxymoron

přenašeč lupů

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 9.4.2012  21:51

Na film jsem šel, aniž bych o něm cokoliv věděl. Netušil jsem, jestli jde o komedii nebo o drama, o krátkometrážní nebo plnohodnotný film. A byl jsem tak příjemně překvapen, že nemůžu jinak... Pět hvězdiček jak vyšitých, protože tohle je tak příjemná inteligentní komedie, jaká mi po všech těch fekálních teenage komediích a dětských kreslených pohádkách chyběla :)

• 9.4.2012  21:43

Na začátku filmu je snad minutový záběr na nějakou kůlnu a k tomu celou dobu hraje písnička od Abby - v tu chvíli si říkáte, co to zase bude za rádoby uměleckou schýzu... Naštěstí na kůlnu brzo zapomenete, protože film má spád a docela i baví, jenže když skončí, tak si pro změnu řeknete: "To si jako ta rodina nemohla v klidu sednout a popovídat si? Dyť se zase až tak nic hroznýho přece nestalo, ne? Všichni tam všechno řeší, ale nikdo to neřeší s tím jejich ockem - což by možná asi chtělo, ne? Hmm..." No a to asi ten film v lidech zanechat nemá.

• 9.4.2012  21:30

Ruská kinematografie se k nám moc nedostává a přitom je to docela škoda. Tenhle film je sice od začátku zvláštní, ale něčím vás chytne a nepustí až do konce. A nejspíš to bude zásluhou obou hlavních protagonistů (Olga je od přírody kus baby a Sergei je chlapák s hlasem proklatě nízko:)

• 9.4.2012  19:09

Takže podle mě je to takhle... Tvůrci artových filmů jsou si moc dobře vědomy toho, že když natočí v dnešní době film, který možná nechápou ani oni sami a dají do něj navíc ještě nějakou tu "husťárnu" jako bonus, tak jim vždycky někdo někde dá nějakou cenu (porota se asi stydí, že film taky nechápe a aby nevypadala blbě, tak radši oceňuje:). No a Sedm projevů milosrdenství, ač to vlastně není úplně zase tak blbý nápad a rozhodně ne blbě zpracovaný, do téhle rovnice zapadá - nahýho seschlýho důchodce do filmu normální člověk prostě nedá!

• 9.4.2012  18:58

Po slibném začátku jsem se těšil, že si na letošním FebioFestu taky trochu káknu při nějakém tom hororu. Jenže pak jsem se začal ztrácet a přiznám se bez mučení, že od půlky filmu jsem jen tak civěl na plátno a myšlenkama byl na pomerančovém pivu v prvním patře Cinestaru, kde ho hostesky dávaly zdarma ochutnávat. Atmosféra pěkná, o tom žádná, ale těžký, hodně těžký to bylo. Kdybych býval dával pozor, třeba by mě to úplně rozsekalo... jenže já nedával :(

• 9.4.2012  18:51

Ki mi připomíná přesně ty filmy, které se u nás posledních deset let točí jako na běžícím páse - prostě takový sympatický film se sympatickou herečkou, o kterém ale nevíte, jestli má být komedií nebo dramatem nebo romantikou nebo já nevím čím. Jen to kolem vás tak nějak propluje a nedá vám to vůbec nic.

• 9.4.2012  18:47
    Konec ticha (2011)

On je to vlastně film vcelku o ničem - tedy rozhodně o nic nepřijdete, když ho neuvidíte. Jenže on je tak skvěle natočený, že bych o tu hodinu a půl života při jeho sledování klidně znovu a rád přišel. Navíc geniální herecký výkon Francka Falise, který se do téhle chvíle jen mihnul v nějakém seriálu a jinak nikde nehrál, stojí za to vidět.

• 9.4.2012  18:40
    Tam nahoře (2012)

Britové to prostě umí - jak s humorem, tak s kamerou. Jo, je pravda, že z tohodle tématu by se dalo vymáčknout přece jen asi o nějakou tu kapku víc, ale i tak pro mě nejlepší soutěžní film FebioFestu 2012. Super masky, geniální nápad "duchové nejen že neumí procházet zdí, ale ani otevírat dveře" a sympatické herecké výkony.

• 9.4.2012  18:28

Film tak nudný, že jsem si začal všímat i takových detailů, jako jsou stojící bradavky hlavní protagonistky (mimochodem to byla asi jediná přednost téhle herečky). Kurdské ženy vyprávějící životní příběhy o svých zmasakrovaných rodinách stejným tónem, jako by četly recept na svíčkovou. Auto na dálnici vesele blikající na filmaře (nejspíš z radosti, že vidí kameru na kapotě) a nikdo to nevystřihl! Mám pokračovat? Kdyby tenhle film nebyl dvouhodinový, ale dvacetiminutový, byl by to možná trhák. Takhle dávám jen jediné plus za filmařinu jako takovou (pěkná kamera a výběr lokací - to se fakt povedlo) a druhé za diskuzi s režisérem po projekci, který svůj film ještě jakžtakž posunul trochu výš díky svým komentářům.

• 9.4.2012  18:14
    Hodný syn (2011)

Film má spád, zajímavý příběh, moc pěkné exteriéry i režisérku. Vůbec nejlepší je pak nejmenší protagonista - mladší syn. Snad jen ten herec (nový přítel matky) je takovej úlisnej :) Vítězný film FebioFest 2012.

• 27.3.2012  20:17
    Avé (2011)

Roadmovies můžu vždycky. Avé pak patří rozhodně k těm lepším. První polovina (spíš komediálně laděná) nemá chybu. Ta druhá (naopak zase spíš dramatická) už je o něco horší, ale i tak jako celek Avé doporučuji. Jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) soutěžních filmů na FebioFest 2012.

• 27.3.2012  00:32
    Loverboy (2011)

Z tohodle příběhu šlo vytlačit mnohem víc... Nebýt režisérova komentáře ihned po projekci, asi bych film vlastně ani pořádně nepochopil. Děj se po chvíli zcvrkne pouze na neustálé střídání dvou scén - souložící pár a výlet k moři (ještě že hlavní protagonistka je fakt kočka a tak se aspoň dá na co dívat). Naopak hlavní herec je hrůza - když se usměje, je tak slizký, že by ho nemohla milovat snad ani jeho matka. Škoda, protože to téma je fakt zajímavý.

• 27.3.2012  00:17

Špatné to určitě není, dětské herecké výkony jsou bez jediné chyby, stejně jako v ateliérech vytvořený byt. I ten námět a vůbec příběh se dá skousnout. Ale tím to končí. Hodinový film mi v kině připadal jako věčnost (!) a našlo by se i pár školáckých chyb (např. záběr na vlak zvenku - střih - interiér vlaku - střih - vlak z velké dálky venku... a do celé téhle scény ševelí pořád jeden a ten samý zvuk mašiny, jako byste se nehnuli z místa).

• 15.1.2012  21:16
    Machři (2010)

Jo, je to sice o ničem, ale už jen kvůli té závisti, že bych tam chtěl být taky a takhle si celý ten víkend užít a blbnout... už jen kvůli tomu se na to stojí podívat.

• 15.1.2012  12:20

No řeknu Vám, že kvůli té jejich máme si seženu snad i první dva díly...

• 14.1.2012  17:51

Laťka nasazená z jedničky se ve dvojce ani o fous nesnížila. Pro mě se posunula naopak dokonce o trochu výš. Vše, co nadchlo v jedničce se objeví i ve dvojce a nenudí. Uvidíme, co trojka, to bude ta klíčová výška, tam se bude lámat chleba a rozdávat medaile :)

• 1.12.2011  20:28

Musím uznat, že tenhle koncert je jedním z nejlepších živáků, co jsem kdy viděl. Jo, bude vás z toho bolet hlava hned po první písničce (epileptici by se na to dívat neměli asi vůbec), ale k téhle hudbě to prostě patří! Ukrutně rychlý střih, geniální záběry kamer a k tomu opravdu hutná muzika. Doporučuju i těm, kteří Prodigy nemusí, ne-li nesnáší, protože tohle je škola točení koncertů - takhle se to má dělat.

• 6.10.2011  13:14
    Černá sanitka (TV seriál) (2008)

Čtyři hvězdy patří hlavně České televizi za odvahu, že do takovéhoto projektu vůbec šla - jsem za to rád. Ale i tak si myslím, že většina příběhů je kvalitně natočených a prolínání s komentujícím Romanem Zachem mi přijde OK. Občas se objeví nějaký vyloženě nepovedený příběh nebo příběh o ničem (ten ale aspoň vyváží tu nepovedenost nějakou pěknou či spoře oděnou herečkou:). Možná bych vypustil i několikrát se opakující "huličské téma". Kdyby se držela Černá sanitka jen těch vyloženě hororových příběhů, bylo by to za pět.

• 6.10.2011  13:09

Ksichty pana Biedermana IV jsou naprosto geniální. Jako celek je to pak průměrná komedie s několika "Moorovskými vsuvkami" o počtu lidí ve věznicích a jiné vězeňské statistice. Ale určitě pobaví.

• 30.9.2011  19:53

Social Network je jeden z nejpřeceňovanějších filmů roku 2010. Všichni jsou tu krásní a chytří, vydělávají hromadu peněz, užívají si je, prostě Beverly Hills hadr. Jenže tady jsou všichni tak šíleně mega moc chytří, že byste u několika scén nejradši rozmlátili televizi (třeba hned ta první stojí fakt za to). Ani po filmařské stránce to tak nějak nepasuje - jednou je tu zrychlovačka, podruhé zpomalovačka; v každém popisku místa je použitý jiný font písma; střih tak krutý, že se člověk (hlavně v začátcích) prostě musí chtě nechtě ztrácet... No nevím, není to vyloženě špatné, jako celek Social Network baví, ale ruku na srdce - kdyby ten film nebyl o Facebooku (ale třeba o Rapidsharu), určitě by nebyl tak vysoko.

• 30.9.2011  19:38
    Pianista (2002)

Filmy z druhé světové války, které se dotýkají židovské otázky, jsou vždy tak nějak nadhodnocovány, i když si to třeba ne úplně zaslouží. Ale je to dobře, protože je vidět, že lidi tohle téma zajímá. Pianisty se tohle netýká - ten si plných pět hvězd zaslouží bez nadržování!

• 7.9.2011  21:41

Děti ze stanice Zoo jsou jedním z prvních feťáckých filmů (nebo vůbec první?) a i přesto, nebo právě proto, jsou dokonalé. Syrové, hnusné (což je v tomhle případě dobře myšleno), temné, odhalující to, co se do té chvíle nikdo odhalit neodvážil. A i když jsem nečekal, že to někdy o nějakém filmu napíšu, tak tohle je přesně ten snímek, který vás vtáhne dokonale do děje a vy všechno prožíváte s hlavními hrdiny. Pár chyb by se samozřejmě našlo, ale jsou to osmdesátá léta, takže promíjím.

• 7.9.2011  21:27

No... chvilku mi to připadalo jako nějaká fekální německá komedie, protože tenhle horor vsází spíš na nechutnost než na pořádnou vygradovanou hrůzu. Pár scén dobrých, ale jako celek? Nevím, nevím - sotva jsem se začal bát, tak to vždycky překazila nějaká schýza (vypadlá protéza - několikrát; mluvící kozel; rvačka babičky s hlavní hrdinkou).

• 13.8.2011  15:22

Musím uznat, že poslední Potter se povedl. Knihy jsem nečetl a neviděl jsem ani všechna filmová zpracování, ale tenhle díl jede od začátku až do konce a je vidět, že si s ním tvůrci vyhráli. Občas postřehnete, že některá ze scén je do filmu vtlačená tak nějak násilně (což zaregistrují hlavně nečtenáři, kteří netuší, o co má jako jít), ale těch je jako prstů na jedné ruce. PS - Všem dětem z kinosálu přeji pokud možno klidnou noc, protože já bych tenhle napůl horo v jejich věku rozhodně nerozdýchal:)

• 13.8.2011  15:17
    Já, padouch (2010)

Nejdřív jsem chtěl dát Padouchovi v porovnání s Megamyslem (mimochodem, co to zase je, že během takové chvíle vlítnou do kin hned dvě pohádky, kde jsou záporáci hlavním hrdinou?) o jednu hvězdičku míň, protože u druhého jmenovaného jsem se smál tak nějak častějc. Jenže kde Megamysl válcuje Padoucha humorem, tam to Padouch vyrovnává svou úžasnou roztomilostí. To by jeden člověk neřekl, jak může být animovaná holčička tak dokonale k zulíbání (ve vší počestnosti). Z fleku bych jí dal Oscara:) Prostě vydržte až do konce a zjistíte, že je to vlastně hodně fajn film.

• 7.8.2011  22:03
    Megamysl (2010)

Děkuji tvůrcům za Megamysl, protože šikanované děti, které byly od svých zdatnějších vrstevníků nuceny dělat ve společných hrátkách vždycky ty špatné, dostávají najednou do rukou ohromnou zbraň - záporaci můžou být totiž i dobří! Jo a jinak ten film se mi líbil :)

• 7.8.2011  21:54

Nechápu, jak mě, jakožto samozvanému internetovému odborníkovi na všechno, co v sobě obsahuje náznak slova porno, mohl tenhle film tak dlouho unikat. Jako úvod do historie placení po netu super. Jen škoda, že se to v druhé půlce zvrhne, na internet se zapomene a všechno se točí jen okolo mafiánského vyřizování účtů.

• 7.8.2011  14:27

Další rozpolcená komedie, která jako by nevěděla, jestli má bavit diváky černým humorem, inteligentním humorem, přehnaně stupidním humorem nebo humorem fekálním. Mezi těmito čtyřmi možnostmi válčí jak se dá, ale válku s tím vyhrát nemůže. I tak je to vcelku příjemná oddychovka, ale mohla být lepší, mnohem lepší.

• 7.8.2011  14:19

Potterománii se úšpěšně vyhýbám, ale protože mě přítelkyně donutila jít na poslední díl Harryho (Relikvie smrti - část 2) do kina, musel jsem chtě nechtě ještě před tím shlédnout část první. Dějově jsem se samozřejmě moc nechytal, ale o to víc jsem si užíval čístokrevnou filmařinu. Musím říct, že natočené je to fakt pěkně - až hororově a to mě baví. No a nejlepší scéna? Útěk v lese. Asi se podívám i na ostatní díly.

• 9.7.2011  22:26

No, je to taková ptákovina - chvíli praštěná, chvíli příjemně vtipná, chvíli romantická, chvíli úplná schýza. Navíc u některých herců byste nečekali, že dokáží zahrát takové "mentály" (Nicol Kidman). Na pobavení je to dobré, ale znám pár lepších romantických komedií z výletu k móři.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13