Oxymoron

Oxymoron


přenašeč lupů

10 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Jméno růže (1986)

  Hodně lidí tu píše, že proti originální předloze Umberta Eca je ten film nic. Ale ta knížka je tak neskutečně složitá, že doporučuju nejdřív shlédnout film a pak se teprve pustit do čtení. Opravdu smekám před Jean-Jacquasem Annaudem a scénaristou Andrew Birkinem, jak dokonale dokázali převést Ecův román do filmové podoby, vzít z něj to nejlepší jádro a přitom nijak nepoškodit celek. Jméno růže považuju za nejlepší učebnici filmových adaptací, kterou by si měli ostatní režiséři snažící se slavné knihy přetavit v úspěšné filmy prečíst nejméně dvakrát.

 • poster

  Klepání na nebeskou bránu (1997)

  Nemám rád německé filmy, ale Klepání na nebeskou bránu, to je absolutní výjimka. A výjímečný je i v českém dabingu, který se opravdu moc povedl. Je to přesně ta komedie, která dokáže kromě smíchu nabídnout i důležité sdělení, aniž by to vyznělo trapně. Takže lidi, užívejme života, dokud můžeme, nikdy nevíte, co nás potká.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Ne, tenhle film nebudu kazit žádným svým komentářem. Tohle dílo se prostě musí vidět! Pro mě film patřící do první pětky.

 • poster

  Město bohů (2002)

 • poster

  Revizoři (2003)

  Jo, tak tohle se Maďarům povedlo. Na metro mám úchylku už od základní školy a takhle skvěle a originálně ho se vším všudy přenést na plátno, to se jen tak nevidí. Navíc ještě ta dokonalá hudba, která k filmu padne jak hrnec na... no však víte. Pro mě jeden z pěti nejoblíbenějších filmů vůbec.

 • poster

  Dokonalý trik (2006)

  Prostě to řeknu jednoduše - když jsem dal Iluzionistovi čtyři hvězdy, tak tohle dílo musí dostat rozhodně pět. Tesla s Edisonem by se sice nejspíš otáčeli v hrobě, ale což :)