Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Není tohle pravé kouzlo? (2022) (epizoda)

Tady Marvel prostě u celého seriálu šlápl vedle. Jedna věc je být vtipný či hystericky zábavný a druhá věc je být cringe, s hloupými větami, přirovnáními, mermomocí dělat z chlapů tupá nebo agresivně neslušná zvířata. Ano, je feminismus je krásná věc ale mít potřebu v každé scéně ukazovat že chlap je nejhorší bytost pod slunce a vždy se na ženy vykašle je už trochu moc. CGI na She-Hulk opět jak ze Zaklínače jedničky.

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Lid versus Emil Blonsky (2022) (epizoda)

Tak tohle spíš ne, po 2. díle trochu zklamaní, nějakou snahu navnadit a narvat sem #MeToo hnutí bych nějak snesl, ale ten dosud bezvýznamný soudní proces plný nelogických blábolů mě opravdu nezaujal, a vělká (ne)kvalita CGI i mimika She-Hulk tomu všemu nasadila korunu.

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Superlidské právo (2022) (epizoda)

Dobře, tohle bylo o dost lepší než první díl. Je tu nějaká struktura, nějaké vyhlazení postav, představení hlavních hybatelů a i ten humor nechybí. Prokresluje to hezky i svět okolo a nový ´´záporák´´ konečně není jen nějaká příšera z jiné dimenze jako to bylo u posledních Marvel projektů. Jen tak dál!

plakát

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Normální nával zlosti (2022) (epizoda)

Nějak nedokáži určit, na co si seriál vlastně hraje, některé pasáže působí úmyslně a vtipně špatně, některé ale zase jen prostě špatné jsou, a tím podtrhávají ten první druh. První záporák je jako co? Paní co vypadá že utekla z přehlídku alternativních kostýmu k ABBA? Doufám že zde bude aspoň vysvětleno co a jak. Efekty od Marvel studia opět slabší ale konečně máme něco víc k Hulků, obecně.

plakát

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019)

Klobouk dolů, jinak tato polská gangsterka popsat nejde. Jedná se o takového lepšího Irčana z Polska. Někdy prostě napětí, drama a zvraty dokáží stát sami za sebe a bavit tak, aby příběh v pozadí nebyl po hodině filmu zameten pod koberec, nebo začal sloužit jen jako ´´omáčka´´. Tahle gangsterská dvouhodinovka, během které si oblíbíte postavy, najdete k nim vztah a zároveň chápete jejich úmysly je přesně tím, co na trhu od posledního Kmotra postrádám. Poláci se tu překonal ve všem, od režie, přes dialogy, kameru i hudbu až po obsazení, díky němuž v hlavním hrdinovi vidím opravdového Bosse s velkým B. Mně tento film bavil a 5 hvězd je zde na místě se solidními 85%.

Deadpool (2016)

Toto, je film o Poolovi, Deadpoolovi a každý by se na to měl připravit. Kdo hrdinů nezná tak ať ví alespoň tento základ: Není to hrdina, je to žoldák, ukecaný, sprostý, s humorem puberťáka, který si prvně vrznul, a hlavně drsný jak čečenský hajzlpapír. Jeho dvě katany na zádech nemá pro ozdobu a krve na ní bude taky mnoho, a jelikož film není pro děti, na pár vyhřezlých střev bych si žaludek také připravil. Tento film je ale hlavně o lásce, nemoci, a vzájemném sebepoznání, kde se nakonec hlavní hrdina octne před osudovou volbou, která může jeho kariéru hrdiny naprosto změnit. Pokud máte rádi X-Meny, tak se připravte protože v tomto filmu jsou celkem 2 X-Muži, které nikdo nezná. Na víc si studio neudělalo rozpočet, takže vám to musí k radosti stačit. Je to krvavá komedie, kterou musí vidět každý, kdo má smysl pro humor a alespoň jedno oko, ale pokud jste slepí, tak nebojte, i pro vás je tu jedna moc hezká postava.

The Gray Man (2022)

Čekáte novou Bondovku nebo Johna Wicka? Nah, tímhle vás The Gray Man nespokojí. Vzhled k reakcím jsem se připravil na průměr až podprůměrný akčňák alá Jack Reacher, kde půjde jen o to, kdo komu zmaluje řiťu rychleji. A kupodivu jsem byl překvapen, zápletka a děj kolem kardiostimulátoru byla vcelku originální, ale opět šlo o tradiční záchranu rukojmí. Herecké obsazení trefné-Chris Evans jako psycho-mozek operace který je utržený ze řetězu a nebojí se jít přes mrtvoly dokonale vyvažuje klidného a cílevědomého Ryana Goslinga a tvoří tak pomyslný oheň a vodu. 200 milionů bych si sice netipl, ale když vezmen v úvahu kolik věcí se zde rozbilo a vybouchlo, přidáme něco za herce, tak i ty akční scény, zvláště ty v Praze byly v mých očích uvěřitelné a vidět to ve 4K na velkém plátně by mohlo stát za to. Celkový film postrádá jednu vlastnost a to napětí, od začátku je nám jasné kdo si to odskáče, a jaký jeho konec bude. O hrdiny se nemáme ani šanci bát a otevřený konec tomu taky nepomáhá. Všem přeci je jasný že dva alfasamci to neukončí vzájemnou střelbou do prsou. Za mě přijemných 75% , protože jsem sám čekal mnohem méně. P.S. Osobně jsem koukal půlku na notebooku a půlku na mobilním zařízení a co se osvětlení týče jsem problém neměl.

Vyproštění (2020)

Celkem dobrej akčňák. Místy se děj vlekl a nebo byl tak jasný, že nebylo třeba přemýšlet, ale nakonec snaha dvou "klaďasů" zachránit cíl, který není jen uřvaný fakan ale trochu chytřejší študák,který se prostě jen narodil bohatému mafiánovi. Rozhodně jsem si tuto Netflixovskou jízdu užil a rozhodně se jedná o jeden z těch lepších projektů, slušné 4/5

plakát

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Po vcelku velmi dobré (u mě až překvapující) 1. sérii zde máme sérii druhou, bohužel, naprostý opak. Z trailerů a teaserů to vypadalo jako celkem dobré fantasy, hezký vizuál, příjemná hudba, trocha napětí. A ono to i dobré fantasy bylo. Ale hrozně špatný Zaklínač. Prvně řeknu že jsi se vědom toho, že seriál nemá být 1:1 kniha, ale to co zde je, není Zaklínač ani trochu, většina postav má společné jen jméno a druh (nenarážím na pohlaví nebo barvu pleti herců, to je mi jedno).  V knize máme mnoho tajemství, věcí, které se postupně odhalují a člověk tak drží napětí a tady jde vše ven. Vztah mezi Ciri a Yen, který by měl vést až k mateřské lásce tu není vůbec prokreslen. Co ale musím pochválit jsou krásné záběry a moment z cvičení Ciri. Jako fantasy samo o sobě fakt povedený a dobrý, ale prostě svět a postavy na které jsem se těšil tu bohužel nejsou k nalezení. 3. sérii dám asi šanci, a této by měl každý nezarytý fanoušek dát aspoň malou šanci.

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Musím říct, že celkem nejlepší zklamání poslední doby. Čekal jsem pořádný MULTIVERSE OF MADNESS a to nepřišlo. No každopádně jsme dostali neco zcela jiného. První horor od Marvelu se ale povedl, Sam Raimi do toho vložil velký kus sebe, a na výsledné práci to jde vidět. Jeho kamera, zvuk,celkový vizuál je něco, co v Marvelu ještě bylo a kdo ví, kdy jindy bude. To je vlastne i důvod proč film má 4 hvezdy, není to sice M.OfM. ale je to experiment a snaha od Marvelu posunout se dál, nejen v tvorbě filmu samotného ale i vývoji postav, ačkoliv i těm by zde nějaký čas navíc na ohlednutí do osobního života prospěl,ale co už. Je to jej Marvel a tenhle film se jen snažil vybočit.

Ovládací panel
1 bod