Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Drama
  • Komedie
  • Sci-Fi

Zajímavosti k filmům (92)

Zaklínač - Zrádce měsíc

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Z jedné z knih („Bouřková sezóna“), odehrávající se těsně před tímto incidentem, se můžeme dozvědět, že Zaklínač, který byl před Geraltem (Henry Cavill) u krále Foltesta (Shaun Dooley), se jmenoval Brehen a byl přezdíván jako „Kočka z Iella“. Kočky byly zaklínači, kteří zdivočeli, stali se agresivními a často byli najímáni jako žoldáci na vraždy a jiné ohavnosti, proto je možné, že ve věci Strigy selhal. Dále čarodějka Triss (Anna Shaffer) se do dané věci vůbec neměla plést, poněvadž to měli zakázáni všichni mágové i čarodějky přímo Čarodějnou Kapitulou.

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (2019)

Když je hlavní protagonista (Marcin Kowalczyk) v knihovně, prohlédne si knížku „ZŁY“ od Leopolda Tyrmanda. Jedná se o odkaz na začátkem filmu, kde si do stejné knížky hrdina vkládal první „vydělané“ peníze z pouličních rvaček. Kniha je krimi odehrávající se ve stejné době, ve které začíná děj filmu.

The Gray Man

The Gray Man (2022)

Pohřeb na začátku filmu se odehrává v Baku, avšak je točen na Národním památníku na Vítkově, pod sochou Jana Žižky.

The Gray Man

The Gray Man (2022)

V herně, kde si hlavní hrdina prohlíží flashdisk, lze na monitorech jasně poznat PC MOBA hru „League of Legends“.

Thor: Láska jako hrom

Thor: Láska jako hrom (2022)

Jane Foster (Natalie Portman) si ve filmu říká „The Mighty Thor“. Jedná se o odkaz na skutečný alias z komiksu, podle kterého byla pojmenována série komiksů, ve kterých vystupuje právé Jane Foster jako Thor.

Thor: Láska jako hrom

Thor: Láska jako hrom (2022)

Ve filmu je zmíněna Eternity neboli Věčnost, jedná se o abstraktní bytost – kosmickou entitu, která je ztělesněním všeho živého na světě. Jedná se o jednu z nejmocnějších postav Marvelu, neboť má prakticky neomezenou moc.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Píseň, kterou hraje Eddie (Joseph Quinn), je „Master of Puppets“ od metalové kapely Metallica. Zasazení skladby je příhodné, jelikož se série odehrává v březnu 1986. To znamená ve stejném měsíci, jako vyšlo stejnojmenné album „Master of Puppets“, které vyšlo konkrétně 3. března 1986. Postava Eddieho tedy měla jenom pár týdnů na to, naučit se skladbu zahrát.

Ms. Marvel - Vzplanutí

Ms. Marvel - Vzplanutí (2022) (epizoda)

Otec Kamaly (Mohan Kapur) se zmíní, že rodina pochází z Karáčí. Ze stejného města pochází i herečka Iman Vellani (Kamala Khan). Jedná se o největší město Pákistánu.

Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba

Stranger Things - Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (epizoda)

Pro podnik, ve kterém se nachází kluziště pro kolečkové brusle Rink-O-Mania, sloužily prostory Roller Kingu v Albuquerque v americkém státě Nové Mexiko. Natáčelo se zde od 11. srpna od 13. září 2021.

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama