drozdy1

Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 29.8.2020  00:31
    Tenet (2020)

Dost možná největší blockbuster tohoto roku je za mnou a já jsem na rozpacích. Po šťavnatých trailerech jsem se premiéru doslova nemohl dočkat. Miluju Nolana a jeho filmy. Je to dost možná nejlepší filmař současnosti, ale jeho poslední dva snímky Interstellar a Dunkerk mne tak trochu zklamali. A bohužel, zklamání se dostavilo i dnes. Hlavním problémem snímku Tenet, je již několikrát zmiňovaná ,,nolanovská’’ chladnost a odtažitost k postavám. Emoce zde hrají druhé housle a ještě k tomu vůbec nefungují. Jediná hlavní ženská postava mi přišla naprosto nezajímavá a nejednou jsem se při její přítomnosti v určitých scénách doslova nudil. A ne, nebyla to chyba Elizabeth Debecki, která se snažila hrát jak nejlépe to umí, ale Nolanova neschopnost (již poněkolikáté) zakomponovat do příběhu zajímavou a silnou ženskou hrdinku. Je vidět, že se Nolan opravdu snaží, ale bohužel selhává skoro na všech frontách. Hlavní hrdina v podání Johna Davida Washingtona je obstojný a v ději docela dobře funguje, ale opět jsem si k této postavě hlavního protagonisty nedokázal vytvořit vztah a ve výsledku mi ke konci bylo jedno, jak tato postava skončí. A tak tu zbývá už jedině postava Neila v podání Roberta Pattinsona, která, podle mého názoru, jako jediná funguje. Je velmi sympatická a na Nolana, dost překvapivě, i neotřelá. S postavou jsem dokázal sympatizovat a Pattinson bavil kdykoliv se objevil na plátně. Ovšem hlavní záporák Kenneth Branagh byl nejlépe zahranou postavou, šel z něho ten správný respekt a vlastně mně jeho postava bavila ze všech nejvíce. Zbytek osazenstva byl jen potřebný kompars. Chladný a odtažitý přístup ale bohužel nezůstal jen u postav, ale tentokrát byl Nolan vzdálený i od nás - diváku. Až překvapivě bez jeho obvyklých vysvětlivek a odboček, vyvrhne diváka rovnou do kolotoče, který dle mého napoprvé málokdo ustojí. V klidu se přiznám, že mi chvíli trvalo než jsem něco vstřebal a pochopil a pochopitelně jsem taky všechno po prvním zhlednutí nepochopil. Tenet prakticky vybízí k opakovanému zhlédnutí. Možna pravě v tom tkví jeho síla, jak už to ostatně u nolanovských kousků bývá. Když to ale srovnám například s Počátkem, který se snímku podobá asi ze všech nolanovek nejvíce, tak v případě Tenetu se na další projekce tolik netěším a nemám akutní potřebu si dát tento opus v dohledné době znovu. Je dost možné, že časem názor na Tenet změním a bude se mi líbit mnohem více než po dnešní projekci. Ale to ostatně ukáže až čas. Možná to vypadá, že jsem na Nolana až příliš krutý, ale já prostě vím, že filmař jako on umí lépe a už to v minulosti několikrát dokázal. Marně totiž vzpomínám, s jakou lehkostí, dynamikou a chytrostí mne Nolan dokázal odzbrojit v Dokonalém triku, Temném rytíři nebo právě Počátku. Nepopírám, že Tenet nemá své kvality. Řemeslně je to vlastně dokonalé dílo, které dokazuje, jakým perfekcionistou Nolan je. Bohužel se mi tentokrát tolik do vkusu netrefil a Tenet se v mém žebříčku nolanovek řadí mezi ty, které zklamali. Méně je někdy více a i když vím, že zrovna Nolan má na to točit něco, co tu nikdy nebylo a být revoluční, pro příště bych se od něho těšil více z něčeho méně překombinovaného, ale zároveň jeho stylem podaného. U Tenetu se Nolan nechal slyšet, že si natočil bondovku po svém a já bych si moc přál, kdyby příštího Bonda, natočil právě Nolan, protože by to dle mého zvládnul na jedničku. Některé momenty mi totiž navodily mimořádný bondovský feel a to já můžu. Hodnocení: 70%.

• 31.5.2020  21:41
    Equalizer 2 (2018)

Fascinující a setrvale pulsující podívaná, ve které ledově jistý Denzel Washington podává perfektní výkon, při kterém mu na záda dýchá vynikající Pedro Pascal a troufám si říct, že společný dialog u auta patří do smetánky těch nejlepších filmových dialogů. Krásná práce s kamerou a atmosférou je vygradovaná až do samotného finále v bouři, kde hlavní hrdina snímku přehledně, úsporně a chytře likviduje jednoho protivníka za druhým. Na první dobrou velmi silné 4*. Při druhé projekci již musím Equalizer 2 povýšit na 5*, protože je to atmosférická a řemeslně vybroušená podívaná, která naplno využívá svého potenciálu. Půjdu proti proudu, ale za mně je Equalizer 2 lepší a zábavnější než jeho předchůdce a myslím, že za tak čistou filmařinu, které už dnes moc není, je za mně současných 65% nepochopitelných. Hodnocení:86%.

• 29.5.2020  12:56

Musím uznat, že jsem mile překvapený, protože zdejší hodnocení, je docela průměrné a ani komentáře uživatelů se nijak neliší. Nicméně mne zaujal trailer a po delší době jsem měl už fakt docela chuť na nějakou ponurou a mysteriózní podívanou. A v první části příběhu jsem opravdu chrochtal blahem. Hned z nájezdu vás uchvátí atmosféra jako střižená z devadesátkových detektivek. První polovina snímku si prakticky vyžádala moji nepřetržitou pozornost a měla parádní tempo. To se bohužel nedá říci o polovině druhé. Ta razantně sundává nohu z plynu, dost přešlapuje na místě a má málo co říct. To se nezmění ani ve finále, kdy jsem si myslel, že příběh vytáhne nějaké poslední eso z rukávu. Místo toho snímek skončil twistem, který nenadchl ani neurazil. Boyd Holbrook je v hlavní roli přesvědčivý a spolehlivě dokáže utáhnout celý film. S hodnocením jsem dost váhal. Zejména druhá půle je sice dobře natočená, ale dosti průměrná podívaná. Ale za tu mistrovsky vtahující podívanou, v první polovině, to na tu čtvrtou hvězdu dá. Hodnocení:70%.

• 3.4.2020  11:31
    Gentlemani (2019)

Yes! Tak tohle si teda nechám líbit! Guy Ritchie se vrací v té nejlepší formě v žánru, pro který se narodil. Jistě, je to už po několikáté co Ritchie pracuje s podobným schématem a spoustu lidí by to mohlo označit za sebekopírování. Nicméně - když to dokonale funguje tak v čem je problém? Je to špička žánru, ve které je Ritchie jeden z nejlepších stejně jako třeba Martin Scorsese, který má také na svém kontě pár schématicky velmi podobných snímku, ale skoro pokaždé to funguje. Getlemani skvěle pracují s postavy, diváckým očekáváním, nadhledem a tyto hlavní aspekty jsou skvěle zaobalené do inteligentního příběhu o tom jak se navzájem pár maníku předhání, kdo koho víc “ojebe”. Trochu otrkanější diváci Ritchieho, konec filmu možná trošku prokouknou. Jako se to stalo třeba v mém případě. Nicméně mi to ale vůbec nezkazilo požitek z filmu a já se jenom parádně bavil a čuměl s otevřenou hubou. Všechno dokonale fungovalo a šlapalo tak jak má! Možná budu v menšině, ale Getlemani mne zaujali možná i o něco více než výborný Podfu(c)k. Minimálně bych alespoň řekl, že jsou kvalitativně na stejné úrovni. Hodnocení:90%.

• 3.4.2020  01:30
    Nákaza (2011)

Snímek, který pojednává o v současnosti aktuální situaci i když ne v takovém měřítku, jak je vyobrazeno zde (uf, ještě že tak). Podle traileru jsem se dost těšil a doufal, že dostanu pořádnou emocionální smršť o zoufalosti společnosti, po které na mě padne deka deprese. Bohužel tomu tak úplně není, Soderbergh totiž k postavám a vlastně i celkově snímku, přistupuje velmi odtažitě a chladně. Nejspíše to byl i jeho záměr, ale já jsem spíše na osobnější příběhy kdy s postavami cítím a mám pochopení pro jejich situaci a chování. Já a Soderbergh jsme si prostě úplně nesedli, ale tím nijak nepopírám režisérovu kvalitu. Postupné dávkování scén je totiž dobře časované a ačkoliv se snímek zaobírá světovým problémem - je to překvapivě komorní podívaná. Nicméně jsem čekal trochu víc - mám raději postupně gradované přitlačovaní na pilu až do nekompromisního konce - což bohužel (pro mě) Nákaza není. Hodnocení:65%.

• 3.4.2020  00:57
    Ad Astra (2019)

Chápu, že tady spoustě lidem Ad Astra úplně nesedla. Je totiž občas na půl cesty mezi velmi chytrou atmosférickou podívanou, která se nicméně občas mlátí s naprostou naivitou některých scén. Pokud snímku ovšem umožníte přistoupit na pravidla hry získáte příjemnou podívanou, která má hned několik krásných a ikonických scén (Neptum vypadá královsky!) a také kvalitní herecké obsazení v čele s Bradem Pittem, který se do role zcela vžil a je to znát na každém záběru, který je s ním spojený. Jak jsem již psal na začátku, Ad Astra vám buďto sedne a užijete si jí nebo naopak, nicméně se mi i tak zdejší hodnocení zdá poněkud přísné. Hodnocení:80%.

• 3.4.2020  00:47
    Lov (2020)

Pod dlouhé době milé překvapení v podobě vyvražďovačky, která je trefně mixnutá do hávu satiry o problémech současnosti (politika, rasové rozdíly a síla sociálních sítí a vlastně internetu jako takového). Největší highlight byl za mě úvod, který si s divákem hned zkraje pěkně vytře p*del. V některých scénách hodně odvážné a vtipné. Hlavní postava správně badass a potěšili i dost zručně natočené akční sekvence. Pro někoho kdo hledá pořádnou odreagovačku je The Hunt tím pravým. Hodnocení: 76%.

• 30.1.2020  19:40
    Kopačky (2008)

Komedie ze života, která si postupně, bez jakéhokoliv, na sílu, našroubovaného klišé, vybudovává pouto k hlavním postavám tak moc, že si i člověk, který moc nemusí přehnaně sladké konce (třeba já), bude přát happy end. Je to milé a pravdivé, v některých momentech i emotivně laděné. Mila Kunis překrásná slečna s neodolatelným pohledem a Jason Segel je velký sympaťák. Povedený a příjemný zážitek, který jsem sám moc nečekal, protože romantické komedie nejsou tak úplně můj šálek kávy. Hodnocení: 80%.

• 18.1.2020  01:29
    Bumblebee (2018)

No, musím uznat, že jsem po otřesném Posledním rytíři už nic horšího nečekal. Nakonec jsem od filmu dostal to, co jsem tak nějak očekával. Klasický šablonovitý, neškodný a několikrát ověřený hollywoodský scénář, na kterém se nedá nic zkazit. Film se nicméně snaží jít ke kořenům již dobře ověřených prvních Transformers. Což značí, že tvůrci už podruhé vaří z vody ten samý scénář, který už prakticky nemá čím překvapit. Jak už je u této série nějakou dobu zvykem, na každý jeden povedený vtip, přijdou tři trapné a většina postav je tu úplně zbytečných. Co bych chtěl ale pochválit jsou o dost přehlednější robotí souboje a vztah mezi Bumblebeem s mladou Charlie je roztomilý a vtipný. Je to taková milá blbina na jedno podívání, ale znovu bych to vidět opravdu nemusel. Hodnocení: 55%.

• 15.1.2020  09:01
    Na nože (2019)

Ať si říká, kdo chce, co chce. Rian Johnson je prostě parádní režisér, a když nemá zrovna svázané ruce určitými pravidly (The last Jedi) tak je to živel hrající si s různými žánry zaobalené do zábavného a řemeslně perfektního celku. Na nože je prostě zjevení z čista jasna. Přesně ten typ filmu, který už se dneska točí málokdy. Jak už jsem výše avizoval hra s žánry je prostě perfektní. Bere si to nejlepší z detektivek, ale zároveň se nebere tolik vážně a v některých momentech perfektně paroduje klasické klišé, na které jsme právě u většiny detektivek už zvykli.K tomu připočteme perfektní herecké obsazení, u kterého skoro každá postava má co nabídnout. Především Daniel Craig s perfektním a velmi vtipným jižanským akcentem, Chris Evans pak zase jako arogantní a rozmazlený floutek, kterého si ale z nějakého důvodu zamilujete a nakonec Ana de Armas v roli zmatené pečovatelky. Při této kombinaci prostě nemůžu přestat chrlit superlativy. Hned z kraje roku parádní filmová bomba, kterou si vychutnáte plnými doušky. Dlouho jsem se takhle v kině nebavil. Hodnocení: 90%.

• 17.11.2019  11:39
    Pád anděla (2019)

Nikdy bych nevěřil, že po prvních dvou průměrných filmech této série bude ten třetí s přehledem nejlepší. Pořád je to přehnaná kravinka, plná amerického patosu, ale konečně je to zábevné a parádně to baví. Akční scény jsou velmi surové a Rko rozhodně prospělo. Jak už tu dost lidí psalo, scéna s drony je prostě vynikající. Gerard Butler hraje jako vždycky standartně a ostatní herci se také snaží. Film má samozřejmě i negativní stránky - jako například otřepaná zápletka a na 100 km jasné zvraty. Scény s Nickem Noltem mi navíc do filmu tolik nesedly. Jak už jsem ale zmínil - je to nejlepší dil trilogie a nudit se při tomto snímku určitě nebudete. Hodnocení: 70%.

• 24.7.2019  02:29

Přijemná, inteligentní a přirozená komedie, která se dotýká problémů i radostí každodenního života. Absence klišé a monotóních filmových cestiček, které jsou u tohoto žánru téměř jistotou, jenom potvrzuje jak originální tento film je. Celou dobu jsem při sledování měl koutky úst nahoře. A ne, néní to tím, že bych to tak měl od narození. Hodnocení: 80%.

• 2.7.2019  14:49
    Scream - Season 2 (série) (2016)

Škoda posledních dvou natahovaných Halloweenských epizod, protože se mi zdálo jakoby se do této série vůbec nehodily a zanechávají mírnou pachuť na jinak výborných předchozích 11 epizodách, které si drželi svoji atmosféru, kvalitní dialogy komentující hororová pravidla nejenom sérií filmů Scream, ale hororů celkově. Je sice pravda, že ke konci se zase takové překvapení nekonalo a vraha jsem už tak nějak zjistil už od dvě epizody před jeho odhalením, nicméně oproti první sérii mě o dost více bavili nové postavy a emoce také fungovaly o něco více. Já byl více než spokojený. Teď už jen čekat co přinese nová série s kompletně jiným obsazením. Těším se! Hodnocení: 80%.

• 15.5.2019  15:49

Velice originální a svěží horor, který dokonale využil svého námětu. Hodnocení: 80%.

• 6.5.2019  00:24

Pořadný a nabušený thriller přesně jako z 90. let. A to já můžu! Zápletka je sice už trošku profláklá, ale i přesto, že snímek více či méně vykrádá žanrově podobné filmy, je nám servírovaný velmi kvalitně a nuda u toho nehrozí. Skvělý výběr dvou hereckých veteránů Nessona a Harrise filmu dodává elegantní šmrnc, ale i mládé pušky v podobě Kinnamana a Holbrooka za svými ,,filmovými tatíky,, nezaostávají a taktéž podávají velmi dobré výkony. Na snímku zamrzí nejvíce dost klišoidní druhá polovina a naprosto odporné ,,létající,, digitální přechody městem. Já jsem byl s další ,,Nessonovkou,, spokojený a jsem jedině rád, že i v době akčních a digitálních superhrdinských orgií se najde občas i poctivý thriller jako ze staré školy. Hodnocení: 77%.

• 8.3.2019  21:28

Nebudu tady lhát. Nečekal jsem, že by mě tento film mohl nějakým způsobem překvapit, když byl námět podle traileru úplně stejný jako v předešlém filmu, ale ono se fakt stalo. Film pracuje se stejným ústředním motivem, ale ostatní motivy jsou zcela jiné než v predešlém snímku. Prohlubují se vztahy mezi postavama, problém s vracejícím se dnem se zde řeší do podrobna (a to doslova) a pátrání po tom kdo je vrah už se zde také skoro vůbec neobjevuje. Naopak je hrdinka o něco více polidštěna a v některých momentech je film až překvapivě silný (sfoukávání svíček z dortu, dialog mezi Carterem a Tree). Právě tyto momenty u mě film vytahují do slušného průměru, ale také mám pocit, že se z tohoto filmu dalo vytřískat mnohem více (stejný problém měl i první film), protože nápad s vracejícím se dnem v hororovém provedení ještě není tak okoukaný. Nadšený nejsem, ale zklamaný také ne. Hodnocení: 65%.

• 28.2.2019  20:51
    Philadelphia (1993)

Pamatuji si jak nám tento film jednou pustil o posledních třech hodinách v prvním ročníku střední školy můj učitel na biologii. Přiznám se, že jsem z toho nebyl extra nadšený, protože jsem si myslel, že zase půjde o nějaký životopisný film na téma AIDS, kterých už jsem viděl na základní škole víc než dost. Jakmile jsem zjistil, že v tomto filmu hraje můj oblíbený Tom Hanks, kterému zdatně sekunduje Denzel Washington můj zájem o film se o několik tříd vznesl. Nicméně nejsou to jenom herecké výkony, které tento film zdobí, ale také velmi silný příběh, který je dost možná velmi předvídatelný, nicméně jeho průběh a bourání zdí mezi ustředními postavami a zároveň poukazování na diskriminaci homosexuálů, která v době kdy film vznikal byla ještě velmi čerstvá a citlivá byl od režiséra Demmeho velmi odvážný tah. Proto si myslím, že další filmy na toto téma, které vznikaly o několik let později (kdy už je situace okolo homosexuálů klidnější) jsou už tak trochu sázka na jistotu a někdy dokonce až moc často citově vydírají. Jsem tedy moc rád, že nám tento film tehdy náš učitel pustil a přiznám se, že to byla jedna z mála situací, ve které jsem se vyloženě těšil na hodinu biologie abychom tento film dokoukali. A abych nezapomněl - filmu přidává o další level výše také hudební podkres a skladba Springsteena - Street of Philadelphia, která naprosto přesně vystihuje atmosféru tohoto vynikajícího drama, při kterém si vetšina z nás určitě ještě nekolikrát bude utírat slzy z tváře. Hodnocení: 88%.

• 25.2.2019  22:56
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Hodně odvážné finále, které mohlo hodně lidí po docela humorem prošpikovaných sedmi dílech trochu zklamat. Ale mně se tento poslední tragikomedický závěr velmi líbil. Ze skvělého komediálního seriálu se totiž stalo i něco více než jen ,,humorná,, škatulka a vydala se cestou plnohodnotného seriálu, který nakonec nabídne i více než bychom všichni mohli čekat. Gratuluji pane Prušinovský a pane Kolečko za vytvoření nového kultu, který se v této době v českých snímcích či seriálech najde jen vzácně. Děkuji za skvěle prožité pondělní večery. Jo a málem bych zapomněl... DYCKY MOST!. Celkové hodnocení seriálu:90%.

• 20.2.2019  07:44

Tento komentář píši s bezmála ročním zpožděním, protože jsem do této chvíle nevěděl jak ohodnotím tento film. Když jsem tenkrát šel do kina na premiéru Avengers: Infinity War byl jsem natěšený jako dítě o Vánocích. Marketingovou kampaň prostě MARVEL vždycky uměl a v tomto případě to platilo dvakrát. Všude obrovský hype a člověk se nemohl dočkat. A jak to dopadlo? Budu upřímný, že když film skončil byl jsem nadšený, ale po tom co jsem tento film za nějakou dobu vstřebal musím říct, že jde vlastně opět o klasický vzorec marvelovských filmů, které už více než deset let známe a je to prakticky to samé v bleděmodrém - a přesně tohle se mi potvrdilo i po opakované projekci. Avengers: Infinity War si hraje na to, že je jinačí než předešlé filmy tohoto univerza, ale přitom sazí na jistotu, která maximálně vybočuje docela předvídatelným koncem, který je sice osudový, ale neefektivní, protože díky budoucím projektům studia víme, že takto to opravdu neskončí. Máme tady přehršel postav, které se navzájem potkávají, plnohodnotnou (ale určitě ne nejlepší) akci a zatraceně cool Thanose, který dostal opravdu dost prostoru na plátně a je to znát. Hlavní tři dějové linky se docela povedly, ale velmi chválená Thorova linka mě tedy spíše lehce nudila. Ostatní dvě dějové linky jsem si užil, ale docela mě zklamala závěrečná bitva ve Wakandě, na kterou nás film celou dobu připravoval. Na můj vkus skončila dost rychle, ale řemeslně se povedla. K hereckým výkonům se asi vyjadřovat nemusím, protože herce známe již z předešlých let a všichni už moc dobře víme jak umí své role zahrát. Celkově jsem spokojený, ale o nejlepší marvelovku se tedy rozhodně nejedná (to je Winter Soldier) co se týče zážitku - tak ho mám asi podobný z Avengers: Age of Ultron z roku 2015, který je docela dost lidma odsuzovaný, ale za mě se docela povedl. Hodnocení: 80%.

• 10.2.2019  21:37

U tohoto filmu vím, že je to průměrná komedie, kterých je určitě celá řada. Proč tedy průměrně nehodnotím? Protože mi to neskutečně sedlo. Skvělé gagy, sympatičtí herci a střízlivá stopáž, která napomáha tomu, aby snímek nenudil. V mém případě trefa do černého a pokud si budu chtít pustit film, kde se zaručeně zasměji - Děda je lotr bude jeden z favoritů. Hodnocení: 72%.

• 30.1.2019  00:16

Určitě kvalitní film, který se hodně inspiruje rukopisem Quentina Tarantina. Většina postav je dobře napsaná i zahraná (Hemsworth je uplný živel), ale narozdíl od Tarantina nenabízí Goddardovi Zlý časy v El Royale moment překvapení nebo svěží a zároveň geniální dialogy. Bohužel Goddard jěště na Quentina nemá a tento snímek je tedy ,,jenom,, velmi kvalitní podívanou, od které jsem čekal (hlavně po extrémně podařeném traileru) trochu více. Škoda. Goddard musí ještě trochu vyrůst a věřím, že s dobrým materiálem se mu to brzy podaří, protože potenciál tam je. Hodnocení: 70%.

• 25.11.2018  19:44

Krásně natočená nuda... Hodnocení: 64%.

• 23.11.2018  11:05

Tento film bych se nebál nazvat téměř revolucí akčního filmového měřítka. Surové a perfektně ozvučené akční scény jsou do puntíku dokonalé a kaskadérské kousky Toma Cruise dlouhou dobu nikdo nepřekoná (možná nikdy). Film neustále graduje, pořád se něco děje a prakticky nemá hluché místo. Příběh mi připomínal hlavně třetí díl této série kdy se Ethan Hunt opět dostává na úplné dno, platí za své činy, které kdy dopustil.Tým kolem Hunta jako Benji, Luther a samozřejmě Ilsa jsou opět vynikající a týmová chemie a spolupráce funguje jako nikdy předtím. Nová postava Augusta Walkera, kterého ztvárnil vynikající Henry Cavill je prostě mašina, která se před ničím nezastaví a slouží jako takový Huntův protiklad. Hudební podkres, který má na svědomí Zimmerův žák Lorne Balfe je dost silně inspirovaný Temným Rytířem, ale to mi nijak nevadí, protože ve filmu hudba extrémně funguje hlavně při akčních pasážích (seskok z letadla, automobilová naháněčka v ulicích Paříže, vrtulníková pasáž v Kašmíru). Pro mě nejlepší film roku s nejlepšími kaskadérskými kousky, které jsem kdy viděl a společně s posledním Mad Maxem i nejlepší akční film poslední dekády. Těšil jsem se strašně moc a moje očekávaní byla překonána. Tento film totiž na plné čáře předběhl i letošní, docela povedené Avengers, které vyhráli nad tímto dílem maximálně v počtu CGI efektů, které Fallout prakticky nepoužívá (což je obdivuhodné na takovýto film) a to je pro mě mnohem větší plus než kdejaká velkolepá CGI prošpikovaná akční blbůstka. Pokud chcete akční film až na dřeň - je vaší povinností vidět tento film a myslím, že nezůstanete jen u první projekce, ale že si tento film budete chtít vychutnat víckrát. To co byl Skyfall pro Bonda je Fallout pro MI sérii. Hodnocení: 96%.

• 18.11.2018  12:13
    Máš ji! (2018)

Po dlouhé době velmi přijemná komedie, která mě ke konci překvapila možná víc ,než bych čekal. Proto jsem se rozhodl udělit o hvězdu více. Hodnocení: 77%.

• 29.10.2018  12:38

Společně s Rogue One je Solo další film, který je s naprostým přehledem lepší než nové Epizody VII a VIII. Velmi milé překvapení! Hodnocení: 75%.

• 1.8.2018  22:53

Špatný vtip, hodně špatný. Hodnocení:45%.

• 18.7.2018  19:45

Zabavná jednohubka!!!

• 14.6.2018  11:49

Příjemná, ale ničím zajímavá komedie. PS: Scéna u skútru je nádherná. Hodnocení: 65%.

• 27.5.2018  23:28

Čístý klenot do už tak luxusně vyplněné Fincherovi vytríny. Herecky přesné a režie je vybroušená jako diamant. S klidem můžu říci, že jde o kultovní film. O sociální síť s názvem Facebook v tomto snímku vůbec nejde. Je to příběh o vztazích mezi lidma, kteří stojí za vytvoření největší sociální sítě na světě. Je to příběh o lidech, kteří mají společný cíl, ale přitom jsou uplně odlišní. Jesse Eisenberg a Andrew Garfield hrají neuvěřitelně přirozeně a totéž platí i o Fincherovi, který tento film natočil vlastně úplně obyčejně. Fincher si na nic nehraje, tentokrát nás nechce překvapit závěrečným, emocionálním šlehem, při kterém nebudeme moci ani vydechnout jako to bylo v případě jeho předchozích snímků. Film, který prakticky nemá konec, protože je to nekonečný příběh. Fincher nám krásně nastínil jak to mohlo vypadat a díky tomu si můžeme lépe představit další sled událostí, které se Zuckerbergovi a ostatním lidem, kteří mají Facebook na svědomí staly, udalosti, které se právě teď dějí a které se dít teprve budou. ,,Kdybyste vymysleli Facebook-vymysleli byste Facebook,,. Hodnocení: 98%.

• 27.5.2018  23:16

Liam Nesson a Collet-Serra začínají dost vážně kopírovat sami sebe a to mě mrzí nejvíc. Konec filmu jsem uhodnul už nějak ve 25 minutě filmu což asi nebyl úplně záměr snímku. Dále mě mrzí, že je ve filmu strašný digibordel, ve kterým by se nevyznal ani Zack Snyder (nic proti němu nemám, je to jeden z mých oblíbených režisérů). Zas takový průser to není, ale ztrácí to dech jako samotný Liam, na kterém se stáří bohužel podepisuje, ale jeho charisma je tam pořád a to je hlavní! Hodnocení: 53%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13