drozdy1

okres Hradec Králové
Velký filmový nadšenec

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 24.7.2019  02:29

Přijemná, inteligentní a přirozená komedie, která se dotýká problémů i radostí každodenního života. Absence klišé a monotóních filmových cestiček, které jsou u tohoto žánru téměř jistotou, jenom potvrzuje jak originální tento film je. Celou dobu jsem při sledování měl koutky úst nahoře. A ne, néní to tím, že bych to tak měl od narození. Hodnocení: 80%.

• 2.7.2019  14:49
    Scream - Season 2 (série) (2016)

Škoda posledních dvou natahovaných Halloweenských epizod, protože se mi zdálo jakoby se do této série vůbec nehodily a zanechávají mírnou pachuť na jinak výborných předchozích 11 epizodách, které si drželi svoji atmosféru, kvalitní dialogy komentující hororová pravidla nejenom sérií filmů Scream, ale hororů celkově. Je sice pravda, že ke konci se zase takové překvapení nekonalo a vraha jsem už tak nějak zjistil už od dvě epizody před jeho odhalením, nicméně oproti první sérii mě o dost více bavili nové postavy a emoce také fungovaly o něco více. Já byl více než spokojený. Teď už jen čekat co přinese nová série s kompletně jiným obsazením. Těším se! Hodnocení: 80%.

• 15.5.2019  15:49

Velice originální a svěží horor, který dokonale využil svého námětu. Hodnocení: 80%.

• 6.5.2019  00:24

Pořadný a nabušený thriller přesně jako z 90. let. A to já můžu! Zápletka je sice už trošku profláklá, ale i přesto, že snímek více či méně vykrádá žanrově podobné filmy, je nám servírovaný velmi kvalitně a nuda u toho nehrozí. Skvělý výběr dvou hereckých veteránů Nessona a Harrise filmu dodává elegantní šmrnc, ale i mládé pušky v podobě Kinnamana a Holbrooka za svými ,,filmovými tatíky,, nezaostávají a taktéž podávají velmi dobré výkony. Na snímku zamrzí nejvíce dost klišoidní druhá polovina a naprosto odporné ,,létající,, digitální přechody městem. Já jsem byl s další ,,Nessonovkou,, spokojený a jsem jedině rád, že i v době akčních a digitálních superhrdinských orgií se najde občas i poctivý thriller jako ze staré školy. Hodnocení: 77%.

• 8.3.2019  21:28

Nebudu tady lhát. Nečekal jsem, že by mě tento film mohl nějakým způsobem překvapit, když byl námět podle traileru úplně stejný jako v předešlém filmu, ale ono se fakt stalo. Film pracuje se stejným ústředním motivem, ale ostatní motivy jsou zcela jiné než v predešlém snímku. Prohlubují se vztahy mezi postavama, problém s vracejícím se dnem se zde řeší do podrobna (a to doslova) a pátrání po tom kdo je vrah už se zde také skoro vůbec neobjevuje. Naopak je hrdinka o něco více polidštěna a v některých momentech je film až překvapivě silný (sfoukávání svíček z dortu, dialog mezi Carterem a Tree). Právě tyto momenty u mě film vytahují do slušného průměru, ale také mám pocit, že se z tohoto filmu dalo vytřískat mnohem více (stejný problém měl i první film), protože nápad s vracejícím se dnem v hororovém provedení ještě není tak okoukaný. Nadšený nejsem, ale zklamaný také ne. Hodnocení: 65%.

• 28.2.2019  20:51
    Philadelphia (1993)

Pamatuji si jak nám tento film jednou pustil o posledních třech hodinách v prvním ročníku střední školy můj učitel na biologii. Přiznám se, že jsem z toho nebyl extra nadšený, protože jsem si myslel, že zase půjde o nějaký životopisný film na téma AIDS, kterých už jsem viděl na základní škole víc než dost. Jakmile jsem zjistil, že v tomto filmu hraje můj oblíbený Tom Hanks, kterému zdatně sekunduje Denzel Washington můj zájem o film se o několik tříd vznesl. Nicméně nejsou to jenom herecké výkony, které tento film zdobí, ale také velmi silný příběh, který je dost možná velmi předvídatelný, nicméně jeho průběh a bourání zdí mezi ustředními postavami a zároveň poukazování na diskriminaci homosexuálů, která v době kdy film vznikal byla ještě velmi čerstvá a citlivá byl od režiséra Demmeho velmi odvážný tah. Proto si myslím, že další filmy na toto téma, které vznikaly o několik let později (kdy už je situace okolo homosexuálů klidnější) jsou už tak trochu sázka na jistotu a někdy dokonce až moc často citově vydírají. Jsem tedy moc rád, že nám tento film tehdy náš učitel pustil a přiznám se, že to byla jedna z mála situací, ve které jsem se vyloženě těšil na hodinu biologie abychom tento film dokoukali. A abych nezapomněl - filmu přidává o další level výše také hudební podkres a skladba Springsteena - Street of Philadelphia, která naprosto přesně vystihuje atmosféru tohoto vynikajícího drama, při kterém si vetšina z nás určitě ještě nekolikrát bude utírat slzy z tváře. Hodnocení: 88%.

• 25.2.2019  22:56
    MOST! - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2019)

Hodně odvážné finále, které mohlo hodně lidí po docela humorem prošpikovaných sedmi dílech trochu zklamat. Ale mně se tento poslední tragikomedický závěr velmi líbil. Ze skvělého komediálního seriálu se totiž stalo i něco více než jen ,,humorná,, škatulka a vydala se cestou plnohodnotného seriálu, který nakonec nabídne i více než bychom všichni mohli čekat. Gratuluji pane Prušinovský a pane Kolečko za vytvoření nového kultu, který se v této době v českých snímcích či seriálech najde jen vzácně. Děkuji za skvěle prožité pondělní večery. Jo a málem bych zapomněl... DYCKY MOST!. Celkové hodnocení seriálu:90%.

• 20.2.2019  07:44

Tento komentář píši s bezmála ročním zpožděním, protože jsem do této chvíle nevěděl jak ohodnotím tento film. Když jsem tenkrát šel do kina na premiéru Avengers: Infinity War byl jsem natěšený jako dítě o Vánocích. Marketingovou kampaň prostě MARVEL vždycky uměl a v tomto případě to platilo dvakrát. Všude obrovský hype a člověk se nemohl dočkat. A jak to dopadlo? Budu upřímný, že když film skončil byl jsem nadšený, ale po tom co jsem tento film za nějakou dobu vstřebal musím říct, že jde vlastně opět o klasický vzorec marvelovských filmů, které už více než deset let známe a je to prakticky to samé v bleděmodrém - a přesně tohle se mi potvrdilo i po opakované projekci. Avengers: Infinity War si hraje na to, že je jinačí než předešlé filmy tohoto univerza, ale přitom sazí na jistotu, která maximálně vybočuje docela předvídatelným koncem, který je sice osudový, ale neefektivní, protože díky budoucím projektům studia víme, že takto to opravdu neskončí. Máme tady přehršel postav, které se navzájem potkávají, plnohodnotnou (ale určitě ne nejlepší) akci a zatraceně cool Thanose, který dostal opravdu dost prostoru na plátně a je to znát. Hlavní tři dějové linky se docela povedly, ale velmi chválená Thorova linka mě tedy spíše lehce nudila. Ostatní dvě dějové linky jsem si užil, ale docela mě zklamala závěrečná bitva ve Wakandě, na kterou nás film celou dobu připravoval. Na můj vkus skončila dost rychle, ale řemeslně se povedla. K hereckým výkonům se asi vyjadřovat nemusím, protože herce známe již z předešlých let a všichni už moc dobře víme jak umí své role zahrát. Celkově jsem spokojený, ale o nejlepší marvelovku se tedy rozhodně nejedná (to je Winter Soldier) co se týče zážitku - tak ho mám asi podobný z Avengers: Age of Ultron z roku 2015, který je docela dost lidma odsuzovaný, ale za mě se docela povedl. Hodnocení: 80%.

• 10.2.2019  21:37

U tohoto filmu vím, že je to průměrná komedie, kterých je určitě celá řada. Proč tedy průměrně nehodnotím? Protože mi to neskutečně sedlo. Skvělé gagy, sympatičtí herci a střízlivá stopáž, která napomáha tomu, aby snímek nenudil. V mém případě trefa do černého a pokud si budu chtít pustit film, kde se zaručeně zasměji - Děda je lotr bude jeden z favoritů. Hodnocení: 72%.

• 30.1.2019  00:16

Určitě kvalitní film, který se hodně inspiruje rukopisem Quentina Tarantina. Většina postav je dobře napsaná i zahraná (Hemsworth je uplný živel), ale narozdíl od Tarantina nenabízí Goddardovi Zlý časy v El Royale moment překvapení nebo svěží a zároveň geniální dialogy. Bohužel Goddard jěště na Quentina nemá a tento snímek je tedy ,,jenom,, velmi kvalitní podívanou, od které jsem čekal (hlavně po extrémně podařeném traileru) trochu více. Škoda. Goddard musí ještě trochu vyrůst a věřím, že s dobrým materiálem se mu to brzy podaří, protože potenciál tam je. Hodnocení: 70%.

• 25.11.2018  19:44

Krásně natočená nuda... Hodnocení: 64%.

• 23.11.2018  11:05

Tento film bych se nebál nazvat téměř revolucí akčního filmového měřítka. Surové a perfektně ozvučené akční scény jsou do puntíku dokonalé a kaskadérské kousky Toma Cruise dlouhou dobu nikdo nepřekoná (možná nikdy). Film neustále graduje, pořád se něco děje a prakticky nemá hluché místo. Příběh mi připomínal hlavně třetí díl této série kdy se Ethan Hunt opět dostává na úplné dno, platí za své činy, které kdy dopustil. Tento film pojednává hlavně o tom jak hlavní postava obětovala celý život tomu aby zachraňovala životy jiných, protože kdyby to nedělala vždycky by měla výčitky. Tým kolem Hunta jako Benji, Luther a samozřejmě Ilsa jsou opět vynikající a týmová chemie a spolupráce funguje jako nikdy předtím. Nová postava Augusta Walkera, kterého ztvárnil vynikající Henry Cavill je prostě mašina, která se před ničím nezastaví a slouží jako takový Huntův protiklad. Hudební podkres, který má na svědomí Zimmerův žák Lorne Balfe je dost silně inspirovaný Temným Rytířem, ale to mi nijak nevadí, protože ve filmu hudba extrémně funguje hlavně při akčních pasážích (seskok z letadla, automobilová naháněčka v ulicích Paříže, vrtulníková pasáž v Kašmíru). Pro mě nejlepší film roku s nejlepšími kaskadérskými kousky, které jsem kdy viděl a společně s posledním Mad Maxem i nejlepší akční film poslední dekády. Těšil jsem se strašně moc a moje očekávaní byla překonána. Tento film totiž na plné čáře předběhl i letošní, docela povedené Avengers, které vyhráli nad tímto dílem maximálně v počtu CGI efektů, které Fallout prakticky nepoužívá (což je obdivuhodné na takovýto film) a to je pro mě mnohem větší plus než kdejaká velkolepá CGI prošpikovaná akční blbůstka. Pokud chcete akční film až na dřeň - je vaší povinností vidět tento film a myslím, že nezůstanete jen u první projekce, ale že si tento film budete chtít vychutnat víckrát. To co byl Skyfall pro Bonda je Fallout pro MI sérii. Hodnocení: 96%.

• 18.11.2018  12:13
    Máš ji! (2018)

Po dlouhé době velmi přijemná komedie, která mě ke konci překvapila možná víc ,než bych čekal. Proto jsem se rozhodl udělit o hvězdu více. Hodnocení: 77%.

• 29.10.2018  12:38

Společně s Rogue One je Solo další film, který je s naprostým přehledem lepší než nové Epizody VII a VIII. Velmi milé překvapení! Hodnocení: 75%.

• 1.8.2018  22:53

Špatný vtip, hodně špatný. Hodnocení:45%.

• 18.7.2018  19:45

Zabavná jednohubka!!!

• 14.6.2018  11:49

Příjemná, ale ničím zajímavá komedie. PS: Scéna u skútru je nádherná. Hodnocení: 65%.

• 27.5.2018  23:28

Čístý klenot do už tak luxusně vyplněné Fincherovi vytríny. Herecky přesné a režie je vybroušená jako diamant. S klidem můžu říci, že jde o kultovní film. O sociální síť s názvem Facebook v tomto snímku vůbec nejde. Je to příběh vztazích mezi lidma, kteří stojí za vytvoření největší sociální sítě na světě. Je to příběh o lidech, kteří mají společný cíl, ale přitom jsou uplně odlišní. Jesse Eisenberg a Andrew Garfield hrají neuvěřitelně přirozeně a totéž platí i o Fincherovi, který tento film natočil vlastně úplně obyčejně. Fincher si na nic nehraje, tentokrát nás nechce překvapit závěrečným, emocionálním šlehem, při kterém nebudeme moci ani vydechnout jako to bylo v případě filmu Sedm. Film, který prakticky nemá ani začatek, ale ani konec. Je to nekonečný příběh. Fincher nám krásně nastínil jak to mohlo vypadat a díky tomu si můžeme lépe představit další sled událostí, které se Zuckerbergovi a ostatním lidem, kteří mají Facebook na svědomí staly, udalosti, které se právě teď dějí a které se dít teprve budou. ,,Kdybyste vymysleli Facebook-vymysleli byste Facebook,,. Hodnocení: 98%.

• 27.5.2018  23:16

Liam Nesson a Collet-Serra začínají dost vážně kopírovat sami sebe a to mě mrzí nejvíc. Konec filmu jsem uhodnul už nějak ve 25 minutě filmu což asi nebyl úplně záměr snímku. Dále mě mrzí, že je ve filmu strašný digibordel, ve kterým by se nevyznal ani Zack Snyder (nic proti němu nemám, je to jeden z mých oblíbených režisérů). Zas takový průser to není, ale ztrácí to dech jako samotný Liam, na kterém se stáří bohužel podepisuje, ale jeho charisma je tam pořád a to je hlavní! Hodnocení: 53%.

• 23.5.2018  13:12

Jedna z největších akčních filmových jízd! Chemie mezi postavami v týmu Ethana Hunta je proště neskutečná! Má to vtip, má to spád, má to dravost a ani na chvíli snímek nepoleví. Už třetí MI byla naprosto výborná a Mission: Impossible - Ghost Protocol potvrdila kvalitu této série, která stále zraje jako víno. Hodnocení: 86%.

• 22.5.2018  12:59

Další povedená marvelovka, která velmi rychle odsýpá a má velmi sympatické obsazení. Wakanda je krásná, ale bohužel ne moc využitá. Co naopak chválím jsou záporáci Michael B. Jordan, kterému budete chvílema i fandit a také Andy Serkis, kterého jsem si snad užil úplně nejvíc, protože ten chlap je prostě živel. Jako taková menší příprava na Avengers: IW to funguje skvěle. Hodnocení: 76%.

• 22.5.2018  07:50

Po tomto dokumentu se cítím jako ten nejhrdější Čech! Nejlepší sportovní dokument jaký kdy vznikl! Hodnocení: 97%.

• 18.5.2018  11:13

Jedna hvězda navic navíc jen za nápaditou scénu s kartou. Hodnocení: 55%.

• 20.1.2018  23:39

Ničím nezajímavá sázka na jistotu, která už ovšem nemá co nabídnout a vaří se ve vlastní šťávě.Hodnocení:41%.

• 18.11.2017  11:36

Naprostý vrchol nejlepší trilogie všech dob! Hodnocení: 98%.

• 15.11.2017  22:05

Tato epizoda představuje absolutní špici tohoto skvělého seriálu. Hodnocení: 92%.

• 27.10.2017  23:38
    Jigsaw (2017)

Saw jsem měl vždycky rád (nejlepší serie v rámci hororů nad tři díly). Občas se najdou lepší díly, občas zase horší, ale pořád se jedná o kvalitní díla, které mají zajímavou myšlenku a většinou i provedení. Nový Jigsaw se povedl a je vidět, že se snaží od začátku upoutat divákovu pozornost až do konce. Je to svižné, rychlé, zajímavé a ani chvíli nehrozí nuda. Hry jsou velmi dobře zpracované, ale občas vykradají předchozí filmy (ono toho moc co nového vymyslet už snad ani nejde). Postavy jsou slabší, ale není to nejhorší a scénář je docela zajímavý. Podle mého názoru se právě detektivní linka velmi povedla a ústí až ve vynikající závěrečný twist, který patří k tomu nejlepšímu co tato serie kdy nabídla. Bohužel se najdou i negativa jako: Proč není detektiv Hoffman podezřelý číslo jedna v době kdy se vraždy začnou znovu objevovat? Nikdo přeci neví, že ho Dr. Gordon v sedmém díle zavřel v koupelně, tím pádem si logicky mohli nové hry spojit s ním. Ale ve filmu není o Hoffmanovi žádná zmínka. Dále mám problém s prostředím kde se hry odehrávají. Stará zchátralá stodola (jak už tu někdo psal) není přeci něco z čeho by se postavy nedostali. Stačilo by použít vidle, lopaty a jiné nastroje, se kterými by dřevěnou stodolu dříve nebo později určitě překonali. Místo toho lezou nesmyslně z jedné pasti do druhé (past se ,,zrním,, - proč tam lezli to jsem teda nepochopil). Když nebudu přemýšlet nad těmito neduhy tohoto filmu tak musím uznat, že se budete skvěle bavit a pokud jste fanoušek této série tak si to opravdu užijete a tento další ,,díl do skládačky,, nevynecháte. Já odcházím spokojen. Edit: Po nějaké době jsem o filmu přemýšlel a nakonec budu muset hodnocení snížit. Honocení: 67%. PS: Mé pořadí SAW: 1. Saw: Hra o přežití/ 2. Saw 6 a Saw 2 3. Jigsaw 4. Saw 4/ 5. Saw 7/ 6. Saw 3 a Saw 5

• 21.8.2017  15:03

Největší překvapení roku! S přehledem zrežírovaný, skvěle zahraný, nahláškovaný akční nářez, který tu dlouho nebyl. Tento rok jsem ještě neviděl nic lepšího !!! Hodnocení:89%.

• 28.7.2017  14:44
    Život (2017)

Milé překvapení! Od filmu Život jsem takřka nic nečekal a dostal jsem velmi svižně odsýpající vesmírnou vyvražďovačku, která má málo hluchých míst a nabízí hodně zajímavé momenty ve stavu beztíže. S postavy prožíváme jejich problémy, které jsou dost často téměř bezvýchodné. Jediné co mi občas vadilo bylo hloupé chování postav a nevýrazný soundtrack. Bavil jsem více než při novém Vetřelec: Covenant. Hodnocení: 77%.

• 28.7.2017  14:30
    Dunkerk (2017)

Velké zklamání od mistra Nolana už podruhé za tři roky. Poslední dva snímky Christophera Nolana mi prostě přišli příliš ploché, bez emocí a bez potřebného drajvu, kterým například disponovala triologie o temném rytíři. Prostě mi přijde Nolana na válečný film celkem škoda. On to umí se snímky, které mají moment překvapení, chytré zvraty a vygradovaný závěrečný twist. Toto je takový dobře ozvučený dokument o záchraně a statečnosti vojáků za druhé světové války, ale proč to točí Nolan? Hodnocení:67%.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12