Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Sedm

Sedm (1995)

Takto má vypadat poctivá detektivka s hutnou atmosférou a geniálním scénářem. Dokonalá v každém ohledu a záběru a podle přesné režisérské ruky Davida Finchera. Jako třešničkou na dortu nám jsou představeny perfektně vykreslené postavy v čele s Pittem a Freemanem, podpořené až démonickým Spaceyem. Jak už jsem zmínil - GENIÁLNÍ!. Hodnocení: 100%.

Dokonalý trik

Dokonalý trik (2006)

DOKONALÝ TRIK je DOKONALÝM FILMEM ! Hodnocení: 98%.

Temný rytíř

Temný rytíř (2008)

Naprostý vrchol nejlepší trilogie všech dob! Hodnocení: 98%.

Sociální síť

Sociální síť (2010)

Čístý klenot do už tak luxusně vyplněné Fincherovi vytríny. Herecky přesné a režie je vybroušená jako diamant. S klidem můžu říci, že jde o kultovní film. O sociální síť s názvem Facebook v tomto snímku vůbec nejde. Je to příběh o vztazích mezi lidma, kteří stojí za vytvoření největší sociální sítě na světě. Je to příběh o lidech, kteří mají společný cíl, ale přitom jsou uplně odlišní. Jesse Eisenberg a Andrew Garfield hrají neuvěřitelně přirozeně a totéž platí i o Fincherovi, který tento film natočil vlastně úplně obyčejně. Fincher si na nic nehraje, tentokrát nás nechce překvapit závěrečným, emocionálním šlehem, při kterém nebudeme moci ani vydechnout jako to bylo v případě jeho předchozích snímků. Film, který prakticky nemá konec, protože je to nekonečný příběh. Fincher nám krásně nastínil jak to mohlo vypadat a díky tomu si můžeme lépe představit další sled událostí, které se Zuckerbergovi a ostatním lidem, kteří mají Facebook na svědomí staly, udalosti, které se právě teď dějí a které se dít teprve budou. ,,Kdybyste vymysleli Facebook-vymysleli byste Facebook,,. Hodnocení: 98%.

Zmizelá

Zmizelá (2014)

Po každém zhlednutí tohoto skvostného snímku začínám zjišťovat jak moc je pravdivý. Fincher opět zabodoval a Ben Affleck se překonal. Hodnocení: 98%.

Donnie Darko

Donnie Darko (2001)

Myslím,že Donnie Darko patří mezi filmy,které nemají jednoznačné vysvětlení. Tím pádem to podle mě každý vstřebá jinak. I když film nemá jednoznačné vysvětlení u mě vyvolal pocit jaký jsem filmu dlouho neměl. To jak je postava Donnieho popsaná je až neuvěřitelné a když k tomu hraje výborný Jake Gyllenhaal,tak je to opravdu jednohubka. Kromě skvělého mysteriózního příběhu to má také moc pěkné romantické pasáže a konec filmu mi nahnal slzy. I když jsem čekal,že bude představovat ve filmu Patrick Swayze ''něco víc'',tak mi to nakonec ani nevadilo. Co bych ještě chtěl vyzdvihnout jsou naprosto boží soundtracky,které silné momenty filmu posouvají o třídu výše. Tento film jsem rok odkládal a teď mě to trošku mrzí. Hodnocení: 97%.

Zmizení

Zmizení (2013)

Nejlepší ve svém žánru a zároveň jeden z nejlepších filmů co jsem kdy mohl vidět. Jake Gyllenhaal je herecký génius a všechny role mu vždy padnou přesně. Hodnocení: 97%.

Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

V životě jsem v kině neseděl takto připoutány k sedačce a čuměl s otevřenou pusou jako u tohoto filmu. Ještě před měsícem jsem ani nepomyslel,že bych na Mad Maxe jel , ale po kladném hodnocení zde na ČSFD a zahraničním IMDb jsem rozhodl,že na film půjdu. Udělal jsem to nejlepší co jsem mohl a neumím si představit,že bych film viděl poprvé někde jinde než-li v kině. Nestalo se mi,že bych po filmu chtěl ihned zpátky do sálu a znovu se podívat na tu úžasnou akční jízdu se skvělými herci,efekty,masky,auty,hudbou,výpravou a mnoho dalšího.Soundtrack je naprosto epický a dlouho jsem takovou hudbu ve filmu neslyšel. Samozřejmě musím zmínit kytaristu a bubeníky na autech při neuvěřitelné akční dvouhodinové jízdě bez zbytečných okecávaček,které stejně nic nevyřeší a jenom by to zpomalovalo film. Chci to vidět znovu a znovu,protože tento film se jen tak neokouká. Tom Hardy je pan herec a to ani nemusí moc na platně mluvit a to samé se dá říci o všech a herecké trio je boží. DOKONALOST.PS: Možná jsem se tu opakoval,ale tento film naprosto epické dílo ! Hodnocení:97%.

Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tento film bych se nebál nazvat téměř revolucí akčního filmového měřítka. Surové a perfektně ozvučené akční scény jsou do puntíku dokonalé a kaskadérské kousky Toma Cruise dlouhou dobu nikdo nepřekoná (možná nikdy). Film neustále graduje, pořád se něco děje a prakticky nemá hluché místo. Příběh mi připomínal hlavně třetí díl této série kdy se Ethan Hunt opět dostává na úplné dno, platí za své činy, které kdy dopustil.Tým kolem Hunta jako Benji, Luther a samozřejmě Ilsa jsou opět vynikající a týmová chemie a spolupráce funguje jako nikdy předtím. Nová postava Augusta Walkera, kterého ztvárnil vynikající Henry Cavill je prostě mašina, která se před ničím nezastaví a slouží jako takový Huntův protiklad. Hudební podkres, který má na svědomí Zimmerův žák Lorne Balfe je dost silně inspirovaný Temným Rytířem, ale to mi nijak nevadí, protože ve filmu hudba extrémně funguje hlavně při akčních pasážích (seskok z letadla, automobilová naháněčka v ulicích Paříže, vrtulníková pasáž v Kašmíru). Pro mě nejlepší film roku s nejlepšími kaskadérskými kousky, které jsem kdy viděl a společně s posledním Mad Maxem i nejlepší akční film poslední dekády. Těšil jsem se strašně moc a moje očekávaní byla překonána. Tento film totiž na plné čáře předběhl i letošní, docela povedené Avengers, které vyhráli nad tímto dílem maximálně v počtu CGI efektů, které Fallout prakticky nepoužívá (což je obdivuhodné na takovýto film) a to je pro mě mnohem větší plus než kdejaká velkolepá CGI prošpikovaná akční blbůstka. Pokud chcete akční film až na dřeň - je vaší povinností vidět tento film a myslím, že nezůstanete jen u první projekce, ale že si tento film budete chtít vychutnat víckrát. To co byl Skyfall pro Bonda je Fallout pro MI sérii. Hodnocení: 96%.

Jack Reacher: Poslední výstřel

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Chytré, výborně natočené, vtipné, výborně zahrané, svižné a krásně podané ! Při takové kombinaci nemůžu jinak než napálit plný počet. Jeden z filmů, na který se můžu dívat kdykoliv a nikdy nepřestane bavit. Hodnocení: 95%.

Reklama

Reklama