Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Zajímavosti k filmům (18)

Hříšný tanec

Hříšný tanec (1987)

Při natáčení dvojité piruety potřeboval Patrick Swayze (Johnny Castle) víc než 25 pokusů, než byl sám se sebou spokojen.

Fantastická čtyřka

Fantastická čtyřka (2005)

V Reedově domě se přetíží výtah kvůli Benovi (Michael Chiklis). Ten proto vystoupí. Ale ke konci, když se Ben popere z Reedem (Ioan Gruffudd), tak v klidu nastoupí do výtahu a ten ho normálně odveze.

Fantastická čtyřka

Fantastická čtyřka (2005)

Když se Johnny (Chris Evans) vrátí nahý s bundou, můžete si všimnout, že má na prsou chlupy. Ale když propálí tričko a je záběr na něj, tak je vidět, že žádné ochlupení nemá.

Padesát odstínů šedi

Padesát odstínů šedi (2015)

Dakota Johnson (Ana) natáčení lechtivých scén nesnášela: „Je stresující být nahá a připoutaná k posteli před celým štábem." Po natočení každé postelové scény Jamie Dornan (Grey) vždy ohleduplně partnerku přikryl dekou.

Pearl Harbor

Pearl Harbor (2001)

USS Arizona byla "smrtelně" zasažena už na začátku náletu a velmi rychle se potopila do hloubky přibližně 12 metrů. Ve filmu však Dorie Miller na člunu projíždí přístav po náletu, přičemž je vidět přední část lodi s nápisem Arizona několik centimetrů nad hladinou.

Iron Man 2

Iron Man 2 (2010)

Ve scéně, kdy Rhodey (Don Cheadle) "War Machine" povalí Iron-mana (Robert Downey Jr.), začne po něm střílet minikulometem z levého ramene. Agentka Romanoff (Scarlett Johansson) ale vypne jeho oblek, Iron-man ho odmrští a Rhodey spadne na zem s minikulometem na pravém rameni.

Iron Man 2

Iron Man 2 (2010)

Na závěrečném ceremoniálu, kdy připne senátor Stern (Garry Shandling) Tonymu (Robert Downey Jr.) a Rhodeymu (Don Cheadle) medaile a následně si stoupne mezi ně, aby se mohli všichni vyfotit, lze vidět, že Tony mu nakonec s přemáháním dá ruku kolem pasu, ovšem v záběru zezadu je jeho ruka pryč a v dalším zase zpět.

Iron Man 2

Iron Man 2 (2010)

Ve scéně, kdy Iron man (Robert Downey Jr.) letí pro Pepper (Gwyneth Paltrow), aby ji zachránil od robotů, kteří zahájili sebedestrukci, lze vidět, že Pepper stojí minimálně 5 schodů od robota. V další scéně, kdy ji Iron man uchopil a odnesl do bezpečí, ale stála hned vedle robota.

The Avengers

The Avengers (2012)

Ve scéně, kdy je Loki (Tom Hiddleston) unesen z vrtulníku Thorem (Chris Hemsworth), který ho poté zpovídá, Thor zjistí, že má Loki armádu, avšak nestačí zjistit jakou. Přesto však na lodi S.H.I.E.L.D. řekne Thor Furymu (Samuel L. Jackson) konkrétní název armády Cheetori.

The Avengers

The Avengers (2012)

V 52. minutě Hulk (Mark Ruffalo) říká, že "tesseract" (krychle s energií) k překonání Kulomovy bariéry je nutné zahřát na 20 000° Kelvina (stupňů kelvina). Žádné stupně Kelvina neexistují, Kelvin je samostatná jednotka.

G. I. Joe

G. I. Joe (2009)

Na filmu spolupracovali také kaskadéři z České republiky. (Zdroj: cinema.cz)

Pearl Harbor

Pearl Harbor (2001)

Ve filmu létají americké stíhačky typu P-40E, ale v době útoku na Pearl Harbor byla hlavní americkou stíhačkou typ P-40C. Rozdíl je ve výzbroji, E mělo 6 kulometů kalibru 0.50 v křídlech, C měla dva kulomety ráže 0.50 nad motorem střílející synchronizovaně přes vrtuli a 4 kulomety ráže 0.30 v křídlech. Použité letouny jsou z pozdější doby.

Pearl Harbor

Pearl Harbor (2001)

Ve scéně, kdy se Danny (Josh Hartnett) probouzí den po rvačce s Rafem (Ben Affleck) při začátku japonského náletu říká, proč námořnictvo otravuje se cvičením v neděli po ránu. V jedné scéně je přitom vidět v kalendáři datum December 7, Saturday, což je v překladu sobota 7. prosince.

Reklama

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama