majky19

okres Brno

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 16.7.2018  00:30
    Hyde Park (TV pořad) (2010)

Nemám ve zvyku hodnotit pořad/film po zhlédnutí jedné či dvou epizod, ale v tomto případě mi to opravdu nedá. Nejsem sice pravidelným divákem této relace, ale musím konstatovat, že se jedná vskutku o výborný televizní projekt. Moderátor Daniel Takáč na mě udělal velmi pozitivní dojem, protože jeho příprava na každý rozhovor je vskutku velmi precizní a je na něm vidět, že jej jeho práce baví a to je rovněž velmi pozitivní skutečnost. Moc se mi líbil zejména díl s cestovatelem Miroslavem Zikmundem, který byl nejen v mnohém nesmírně poučný, ale i velmi inspirativní, protože Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka jsou vskutku velmi obdivuhodní lidé, kteří vynikli ve svém oboru a svými publikacemi a obrovskými životními zkušenostmi prospěli k rozvoji civilizace napříč celým světem.

• 16.7.2018  00:14

Z mého úhlu pohledu se jedná jednoznačně o nejlepší snímek z četnické hexalogie, v níž se v titulní roli strážmistra Cruchota představil vynikající francouzský nejen komediální herec Louis de Funés. Společně s komisařem Jivem v trilogii o Fantomasovi hodnotím sérii o četnících jako nejlepší role Louis de Funése. A dabing našeho nejlepšího dabingového herce Františka Filipovského je jedním slovem vynikající.

• 13.7.2018  13:09

Peter Ustinov v titulní roli slavného belgického detektiva byl podle mého názoru v tomto snímku naprosto excelentní. Ostatně již ve "Smrti na Nilu" z roku 1978 předvedl velmi dobrý výkon a zde to bylo podle mého názoru ještě o stupeň lepší. Ačkoliv mám roli Hercula Poirota neodmyslitelně spojenou s legendárním Davidem Suchetem, musím uznat, že i jeho následovníci, resp. v tomto případě předchůdci se rovněž předvedli v pozitivním světle a výsledek byl skutečně velmi dobrý.

• 13.7.2018  12:48
    Piti Piti Pa (1970)

Tento snímek mě na rozdíl od většiny hodnotících příliš nezaujal, a hodnotím jej jako jeden z nejslabších, v nichž se Louis de Funés představil v titulní roli.

• 9.7.2018  18:37

Upřímně řečeno jsem velmi mile překvapen, co za výborný film k nám dorazilo z Dánského království. Všichni asi známe nebo jsme se z doslechu setkali s fenoménem severských detektivních příběhů, který se dnes těší nebývalé oblibě. A jak je vidět, úspěch slaví kriminální thrillery i na filmovém plátně. Celý snímek se odehrává v jedné, resp. ve dvou místnostech a musím říci, že se mi v průběhu jeho sledování tajil dech a běhal mi mráz po zádech. Od samého počátku až do konce totiž sledujeme nelítostný souboj s časem, kdy se i v jediné vteřině může stát další katastrofa. Od samého počátku totiž nevíme, kdo je vlastně obětí, a kdo je vrahem. Teprve postupem času operátor tísňové linky Asger Holm ve spolupráci se svými kolegy rozplétají jednotlivé nitky celého případu, na jehož konci čeká diváky rozřešení celého tohoto zapeklitého případu, jehož konec bude pro leckoho možná až překvapivý. Zkrátka a dobře, snímek bezesporu stojí za zhlédnutí a vyvolá v každém divákovi silné emoce, ať již v pozitivním nebo negativním smyslu slova.

• 9.7.2018  18:21

Moc hezký film o tom, že nikdy není pozdě na to plnit si své sny a životní cíle a tužby. Ačkoliv nejsem příznivcem motorismu a osobnosti z této branže takřka neznám, musím říct, že v tomto případě to vůbec nevadí. Snímek stojí zejména na vynikajícím hereckém výkonu Anthony Hopkinse, který v roli Burta Munroa může na okolí působit jako podivín, nebo dokonce jako blázen, ale musím říci, že mi tato postava byla velmi sympatická. Moc se mi líbilo, že i člověk, který na první pohled má to nejlepší v životě již za sebou se dokáže nadchnout pro další cíle a pro další sny a je připraven jim i bez ohledu na výsledek obětovat veškeré své úsilí. A to se mi moc líbilo i na hlavním hrdinovi, že se nenechal ničím odradit, byl houževnatý a šel si pevně za svým snem. Opravdu výborný počin.

• 6.7.2018  17:50

Tuto pohádku jsem viděl snad jen dvakrát, a musím říci, že ve srovnání zejména s dnešní produkcí nebyla vůbec špatná. Představila se v ní totiž celá řada předních, oblíbených českých herců, počínaje samozřejmě Dádou Patrasovou a Janem Čenským a Ivou Janžurovou s Jiřkou Bohdalovou konče. V paměti mi ale utkvěla zejména díky postavě proradného a ráčkujícího rádce v podání Jiřího Krampola, který se své role zhostil opravdu velmi dobře. Navíc je pohádka doprovázena řadou milých písniček, které si snad většina z nás z dětství pamatuje.

• 6.7.2018  17:41
    Micimutr (2011)

Z mého úhlu pohledu je to pohádka, která diváka ani nenadchne, ale ani neurazí. Pryč jsou ty časy, kdy Československo potažmo Česká republika byla doslova pohádkovou velmocí, která mohla a také byla vzorem pro ostatní kinematografie. Světlých výjimek bývá velmi málo, a proto je dle mého názoru třeba pohlížet na filmy s určitým nadhledem, když jej divák hodnotí. Proto tomuto filmu více než dvě hvězdičky dát nemůžu. Byly lepší, ale samozřejmě i daleko horší pohádky, které jsem viděl.

• 6.7.2018  17:34
    Fany (1995)

Rain Man po česku aneb herecký koncert pí. herečky Jiřinky Bohdalové, která zde představila pravděpodobně nejlepší a nejkrásnější roli své úžasné a bohaté kariéry. Tento snímek je plný lidskosti, pozitivní energie, osobních radostí a samozřejmě i strastí, situací komických místy až tragikomických. Zdatně zde hlavní hrdince sekundují i herci ve vedlejších rolích, zejména pak Jiřinka Jirásková v roli primářky a sestry Fany, a také samozřejmě také Milan Huba v roli prostořekého lékaře, Arnošt Goldflam v roli psychiatra, Miroslav Donutil v roli faráře a takhle bych mohl pokračovat dál a dál. Snímek nelze hodnotit jinak než plným počtem, protože takových skvostů skutečně nemá naše kinematografie na rozdávání.

• 5.7.2018  00:24

Velmi povedený snímek, který velmi autenticky zdůrazňuje globální problémy dnešního světa, tj. terorismus, pašeráctví, nelegální migrace, boj s Islámským státem atd. Chvílemi mi přišlo až neuvěřitelné, jakým způsobem ta atmosféra filmu na diváka dolehne a jak silné emoce ať již v pozitivním nebo negativním smyslu slova na něm dokáže zanechat. Divák se na celé dvě hodiny doslova stane součástí příběhu, je vtažen do míst, kterým by se každý nejradši vyhnul a při jednotlivých obrazech se doslova tají dech, jak to vlastně všechno dopadne. Snímek na mě udělal velmi silný dojem, zaujal mě především svou aktuálností a přesvědčivostí a v určitém smyslu mě i poučil. Hodnotím jej jednoznačně kladně, i když samozřejmě pro slabší povahy to rozhodně není ten nejvhodnější film.

• 28.6.2018  20:13
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Jsem upřímně rád, že TV Barrandov přišla s takovým pořadem a jako v podstatě jediná televize v naší dala panu prezidentovi takřka neomezené pole působnosti, na němž může bez jakékoliv bázně a hany interpretovat své postoje a názory, které by mu v jakémkoliv jiném médiu zcela určitě neprošly. Ačkoliv pro mě dříve TV Barrandov byla pro mě v podstatě neznámá a neatraktivní televizní stanice, musím konstatovat, že po příchodu Jaromíra Soukupa se rázem stala jedním z kanálů, na který se dívám pravidelně alespoň jednou týdně, a lví podíl na tom má jednoznačně diskuzní pořad "Týden s prezidentem".

• 28.6.2018  20:05
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Podle hodnocení drtivé většiny zde přítomných diskutujících je zcela evidentní, že jim je moderátor Jaromír Soukup zcela proti srsti. Podle mého názoru je však tato většina tvořena převážně lidmi, kteří buď neviděli ani jednu epizodu a principiálně dávají špatná hodnocení, dále to mohou být pokrytci, kteří se neumí a nebo ani nechtějí podívat pravdě do očí a může zde být samozřejmě i skupina lidí, kteří sami mají na svém kontě nějakou kriminální činnost, a proto jsou takové pořady nemohou ani vystát. Nepopírám, že v našich končinách jsou jistě i lepší moderátoři, než jakým je Jaromír Soukup, ale já obdivuji zejména tu odvahu a obrovské nadšení, s jakými generální ředitel TV Barrandov do svých pořadů vstupuje a kolik energie do nich investuje. Nikdo jiný totiž dosud neměl takovou kuráž přijít s projektem, v němž by se pravda ukázala bez jakýchkoliv příkras a současně poukázala na zločiny, které zde byly po dobu takřka tří dekád od sametového převratu páchány. Z mého pohledu to je bezesporu přínosný a v jistém ohledu i poučný pořad.

• 28.6.2018  19:26

Přidávám se ke kladnému hodnocení a musím konstatovat, že tento díl se vskutku velmi povedl, o napětí zde opravdu není nouze a navíc je to ohromně zábavné od samého počátku až do konce. Rozhodně jedna z těch povedenějších epizod. Herecký koncert Petera Falka v titulní roli.

• 20.6.2018  15:21
    Svět podle Putina (TV seriál) (2017)

Nad některými hodnoceními a komentáři uživatelů skutečně zůstává rozum stát. Ačkoliv jsem viděl teprve pouze dva díly, jedná se podle mého názoru o velmi kvalitní a povedený projekt, který nás nechává nahlédnout do života jednoho z nejmocnějších mužů světa, a sice ruského prezidenta Vladimira Putina. Divák si při sledování této série bezesporu utvoří svůj názor sám, i bez rádoby chytrých komentářů ostatních diskutujících. Mě se na tom projektu líbí zejména pasáže, kdy Putin není zobrazován pouze jako jeden z nejmocnějších mužů planety, ale je divákovi zobrazován i jako "obyčejný člověk", který se rád věnuje svým koníčkům, pravidelně sportuje, účastní se kulturních akcí a má respekt ke svému národu a ke svým občanům. Ačkoliv se názory na jeho osobnost různí, musí se mu nechat, že je to velmi silná a dynamická osobnost, kterou každá světová velmoc neoddiskutovatelně potřebuje. První díly na mě udělaly velmi pozitivní dojem a těším se na další.

• 16.6.2018  19:08
    Emperor (2012)

Z mého úhlu pohledu se jedná vskutku o velmi kvalitní a skvěle zpracovaný snímek, v němž je divákovi nastíněna problematika poválečného Japonska, diplomatických jednání a neutuchající respekt japonského národa a úcta vůči nejvýznamnější personě země, japonskému císaři Hirohitovi. Zaujmou především vynikající herecké výkony Matthewa Foxe v roli generála Fellerse a samozřejmě také Tommy Lee Jonese v roli generála McArthura. Mě osobně zaujaly zejména závěrečné scény, v nichž dojde k jednání mezi americkou a japonskou stranou v čele s císařem Hirohitem, a upoutal mě zejména fakt, že se císař vůbec před svými zločiny neschovával a byl připraven převzít osobní zodpovědnost za zločiny, které vedly k obrovské genocidě a velkým ztrátám na lidských životech. Těžko posuzovat, zda se americká strana zachovala v tomto směru správně a dobře, ale podle mého soudu i Japonsko zaplatilo za své zločiny vysoké daně, zejména v podobě svržených amerických bomb na Hirošimu a Nagasaki. Snímek hodnotím velmi vysoko a doporučuji jej nejen příznivcům historie.

• 12.6.2018  23:41
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

Komisař Rex patřil rovněž k mým oblíbeným kriminálním seriálům, avšak zde musím být bohužel poněkud kritičtější než v případě jiných krimi-sérií. Ačkoliv se jednalo o dlouhodobý projekt, který nejen televizní diváky bavil takřka 10 let, musím se přiznat, že v určitých momentech na mě seriál působil velmi nevyrovnaně a někdy bohužel dokonce až kýčovitě. Výborné epizody se mísily s těmi průměrnými a někdy bohužel až podprůměrnými. Osobně mě nejvíce zaujaly série, v níž ústřední roli hrál s Rexem komisař Brandtner, kterého výborně ztvárnil sympatický herec Gedeon Burkhard, který je z určitých mezinárodních projektů známý i české divácké obci (Př. "Poslední vlak" nebo "Lída Baarová"). Naopak příliš mě nezaujaly ty poslední série, konkrétně od 8. řady dál. Ale to je subjektivní pohled, obecně proti tomuto seriálu žádných zásadních připomínek nemám a myslím si, že tři hvězdy si tato série bezesporu zaslouží.

• 12.6.2018  23:26
    Kriminalista (TV seriál) (2006)

Tento krimiseriál hodnotím velmi pozitivně. Podle mého názoru se jedná jednoznačně o nejlepší krimi-sérii nejen v kontextu nejen německé tvorby společně např. s Komisařem Schimanskim, ale může směle konkurovat i zámořské produkci. Tato série podle mého názoru nemá žádné výrazné výkyvy, drží si dlouhodobě svůj standard a charismatický Christian Berkel v roli komisaře Schumanna je jedním slovem vynikající a velmi autentický. Až donedávna jsem si vlastně ani vůbec neuvědomil, že Christian Berkel je skutečně velmi populární a četně obsazovaný filmový herec, který se zúčastnil i takových projektů jako byl "Pád Třetí říše", "Valkýra" anebo "Hanební pancharti". Je to dle mého soudu velmi kvalitní kriminálka, která se každý den nevidí.

• 12.6.2018  21:56

Z mého pohledu vskutku vynikající sci-fi komedie z dílny předního českého režiséra Jindřicha Poláka (autora takových děl jako "Ikarie XB1", krimi filmu "Smrt stopařek"nebo z tvorby pro děti oblíbený seriál "Pan Tau", filmy "Chobotnice z druhého patra" nebo "Lucie, postrach ulice"), která nás velmi originálním způsobem zavádí do historie nedávno minulé. Navíc zde zazářil Petr Kostka ve své životní dvojroli.

• 11.6.2018  15:32
    Bláznova smrt (TV film) (1973)

Docela mě překvapuje poměrně nízké hodnocení tohoto TV kriminálního dramatu. Podle mého soudu se jedná o docela zdařilý televizní film, v němž se představila celá plejáda hereckých hvězd, mladičkým Petrem Kostkou v roli kpt. Exnera počínaje, dále samozřejmě přes herecké bardy Jaroslava Marvana, Jiřinu Štěpničkovou nebo Františka Vicenu a mladými perspektivními hereckými kádry Jiřím Lábusem, Václavem Postráneckým či Reginou Rázlovou konče. Ačkoliv kapitána Exnera ztvárnilo mnoho kvalitních českých herců, myslím si, že Petr Kostka bezesporu patřil k jednomu z těch nejlepších a nejcharismatičtějších zároveň. Tento detektivní snímek hodnotím určitě pozitivně.

• 10.6.2018  11:41

Ačkoliv mám krimi sérii s poručíkem Columbem velmi rád, tak musím bohužel říci, že tato epizoda na mě příliš dobrý dojem bohužel nezanechala. Je však obdivuhodné, že Peter Falk v této roli exceloval několik dekád, avšak z mého úhlu pohledu ty poslední série s výjimkou několika epizod už zdaleka nebyly tak povedené, jako ty dřívější.

• 9.6.2018  18:44

Jednoznačně to není žádný filmový zázrak, ale myslím si, že režisér Vít Olmer natočil po sametovém převratu i daleko horší snímky,mezi nimiž jmenujme kupříkladu Play Girls 1, 2, Waterloo po česku nebo bohužel ne příliš povedené pokračování kultovního snímku Bony a klid. V každém případě se i v tomto filmu sem tam nějaký povedený vtipný moment objeví, a mě zejména bavily scény, v nichž se Sobota potkal s Romanem Skamenem, což byly jedny z těch kladnějších momentů tohoto filmu.

• 9.6.2018  18:05

Nádherný snímek, který dle mého názoru chytne za srdce snad i toho nejotrlejšího diváka. Je podán neuvěřitelně lidským způsobem, kde hlavní roli hraje neutuchající vůle vážně nemocného chlapce, který se v žádném případě nehodlá smířit s krutou diagnózou, ale bojovat s touto nepřízní osudu a splnit si svůj sen, tj. stát se koňákem. Snímek na mě zanechal opravdu velmi silný dojem, poprvé jsem film viděl snad v sedmi letech, a musím říci, že se mi líbí čím dál víc. Má totiž dle mého soudu v sobě mnohem větší význam. A záleží pouze na divákovi, zda si ho dokáže sám uvědomit. A sice vzít v potaz fakt, že ať má člověk jakýkoliv sebevětší problém, tak i ten má v konečném výsledku nějaké řešení. Že lidé na celém světě řeší celou řadu skutečných problémů a starostí, o nichž člověk, kterému nic nechybí může jen stěží něco vědět. Ale největší cenu v lidském životě má zdraví, a když ho člověk nemá, je to o poznání těžší žití. Vynikající herecké výkony ústředních hrdinů, Vladimírem Dlouhým v roli Adama počínaje, a Karlem Hlušičkou se Zdenou Hadrbolcovou v roli rodičů konče. Myslím si, že to byl patrně nejlepší film režiséra Karla Kachyni. A že těch velmi kvalitních bylo dost. A nesmím pochopitelně v žádném případě zapomenout ani na úžasnou hudbu génia Zdeňka Lišky, která dodává již tak skvělému snímku ještě větší rozměr.

• 6.6.2018  00:38

Velmi kvalitní snímek z dílny režiséra Guya Hamiltona, pojednávajícího o jedné z nejvýznamnějších etap druhé světové války, tj. bitvy o Británii. Film je doslova napěchován řadou předních herců, z nichž mnozí později dosáhli vskutku velkého věhlasu - konkrétně zejména oscarový herec Michael Caine, Laurence Olivier, Christopher Plummer a mnoho dalších. Z mého pohledu je až téměř neuvěřitelné, jaká kvalitní filmová díla mohla v šedesátých letech vzniknout a dle mého soudu v drtivé většině případů po kvalitativní a estetické stránce dokážou bez problémů předčit ty filmy novější, či chcete-li remaky již dříve zfilmovaných děl. Nemluvím pochopitelně o všech, jistě najdeme světlé výjimky, ale dle mého názoru je spočítáme na prstech jedné ruky.

• 3.6.2018  12:20

Vůbec mě nepřekvapuje relativně nízké hodnocení této epizody. Ani na mě tato epizoda bohužel nezanechala příliš pozitivní dojem, protože jsem tam postrádal takřka všechno, na co jsme u příběhů s por. Columbem zvyklí. Navíc se to tak nějak celé vleklo, nemělo to vůbec žádný spád, postrádal jsem tam i nějaké vtipné situace, které jsou součástí v podstatě každého dílu, a překvapil mě i to, že tentokrát por. Columbo dostal poměrně malý prostor, což bylo určitě na škodu. Rozhodně jedna z těch slabších epizod.

• 2.6.2018  00:25

Snímek, který ani nenadchne, ani neurazí. Filmu by dle mého názoru jednoznačně prospěla kratší stopáž, v jistých momentech to bylo až příliš fádní a zdlouhavé a další vývoj byl velmi lehce předvídatelný. Z mého pohledu bohužel jeden z těch slabších snímků v rámci Hvězdných válek.

• 31.5.2018  19:04
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Z mého pohledu vynikající televizní snímek z dílny režiséra Davida Ondříčka, který pojednává o velké důlní katastrofě, která se odehrála na počátku 60. let v havířovském dole Dukla. Ve filmu jsou výborně a autenticky zobrazeny osudy lidí, kteří byli bezprostředními účastníky tohoto neštěstí. Je zde zobrazena poctivá a tvrdá práce havířů, jejich každodenní radosti i starosti a samozřejmě i ignorance a hloupost "papalášů", jimž bylo plnění hospodářského plánu a množství vytěženého uhlí mnohem přednější než bezpečnost vlastních zaměstnanců. Zaujmou i skvělé herecké výkony, velmi příjemně mě překvapila zejména Martha Issová v roli matky, která na mě působila v roli rázné manželky horníka vskutku důvěryhodně. Aniž bych se jí chtěl dotknout, jsem velmi potěšen, že konečně se publiku představila svým hereckým talentem v tom pozitivním smyslu slova, než hloupými a vulgárními výstupy v předvolebních kampaních, které byly často vskutku ubohé. Po snímku "Metanol" přišla Česká televize s dalším vysoce kvalitním projektem, a já mohu tvůrcům za jejich počin pouze upřímně poblahopřát a poděkovat. Už se těším na druhou část tohoto televizního dramatu.

• 29.5.2018  11:04

Tato epizoda se mi velmi líbila a musím se přiznat. že jsem se při ní i skvěle pobavil. Hl. hrdina Freddy, který zvítězí v loterii a stane se ze dne na den milionářem na mě působil velmi prostým dojmem, kterého by dle mého soudu nebylo vůbec těžké oblafnout. A to se povedlo i jeho povedenému strýčkovi Leonovi, kterému Freddy na přechodnou dobu svěřil svou výhru, aby se o ni nemusel dělit se svou manželkou. Další vývoj rozhodně není překvapující, protože jeden musí z kola ven, a v tomto případě je naprosto jasné, že to musí být Freddy, který se stal pro strýčka Leoneho a jeho milenku nepohodlným. Z mého pohledu velmi dobrý díl.

• 29.5.2018  10:54

Výborná akční komedie, kde vedle sebe po více než dvaceti letech od snímku Borsalino opět stanuli dvě hvězdy stříbrného plátna v kontextu nejen francouzského filmu Alain Deloin a Jean Paul Belmondo.

• 24.5.2018  14:50
    Deadpool 2 (2018)

Vynikající snímek z dílny režiséra Davida Leitche, který je doslova napěchován gagy a výbornými hláškami, a podle mého soudu tohle volné pokračování kvalitativně předčilo první díl Deadpoola. Snímek sice trvá něco kolem dvou hodin, ale musím říci, že jsem se vskutku skvěle bavil, ani mi to vůbec nepřišlo, že ten film má takovou stopáž, ale to je jenom dobře a tak to má být. Snímek mohu jednoznačně doporučit. Takové zážitky nemá divák po odchodu z kina po každé projekci, srovnatelné pocity mi nabídl z poslední doby snad jedině snímek Kennetha Brenegha "Vražda v Orient Expresu" a z doby nedávno minulý satirická komedie "Ztratili jsme Stalina". V každém případě v tomto směru je plný počet dle mého názoru zcela namístě. Jen více takových filmů!

• 22.5.2018  17:07

Ačkoliv se názory na osobnost Sira Winstona Churchilla napříč celou společností různí, jedno je dle mého názoru jisté a neoddiskutovatelné. A sice to. že byl pevný a dynamický státník, který ani v takřka ztracené a bezvýchodné situaci neztrácel hlavu, ale dokázal se novým problémům postavit čelem, zmobilizovat svůj národ a vsugerovat mu naději na konečné vítězství. Jeho oponenti Neville Chamberlaine ani lord Halifax by toho nebyli a vlastně ani nemohli být schopni, i s ohledem na to, jakých fatálních kroků se dopustili v minulosti. I když samozřejmě některé scény byly i dílem tvůrčí fantazie, mě velmi zaujala scéna v metru, kde se britský premiér posadil po boku svých občanů, ze kterých byla cítit neutuchající touha a vůle po vítězství a současně naděje, že se jejich země i díky jejich přispění opět dočká lepších zítřků. A úspěšná operace známá pod názvem "Dynamo" je podle mého názoru sama o sobě dostatečným argumentem o Churchillových kvalitách. Snímek se mi líbil, sice o něco méně než další snímek s podobnou tématikou, rovněž související s operací Dynamo, konkrétně "Dunkirk" Christophera Nolana, ale stále je to z mého pohledu velmi kvalitní produkce letošního filmového roku. Výkon Garyho Oldmana v titulní roli byl rovněž vynikající a hodný Oscara, a myslím si, že to byla jeho nejlepší role v jeho bohaté kariéře.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9