Richie4422

okres Martin

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 5.11.2016  02:48

Pre mňa ako fanúšika Oasis mal tento dokument značný význam a počuť bývalých členov kapely, ľudí okolo kapely a rodiny rozprávať o tom, čo to celé bolo a čo to vlastne znamenalo, bolo neskutočné. Veľmi zábavný dokument plný nostalgie, ktorý sa dotýka aj niektorých ťažších tém. Myslím,že aj pre ľudí, ktorí majú Oasis v paží a aj pre tých, ktorí ich neznášali,môže mať film význam.

• 16.10.2016  18:08

Mrzia ma komentáre niektorých ľudí. Ide o veľmi zvláštny film, ktorý v zvláštnom štýle sfetovaného Wesa Andersona vzdáva hold osemdesiatkovým trash filmom a nepodareným slasherom, čo v konečnom dôsledku umožňuje filmu vytvoriť si vlastnú identitu absurdity poháňanej sexualitou. Hosking so svojim parťákom pre divákov pripravili guču divočiny v ktorej sa ľudia vedia pohádať o čistej vode, o tom z čoho sú čipsy či o tom, kto si vydobyje srdce krásnej dievčiny. Absurdné dialógy, dlhé pauzy, nezmyselné hádky a groteskné scény na ktoré nikto nezabudne. Štyri hviezdy za to, že mal niekto gule niečo také natočiť a drží si to humornú laťku absurdity vysoko. Som rád, že sa točia aj takéto veci.

• 16.10.2016  17:56
    Smrt ve tmě (2016)

Od začiatku sa tu ide na vec a zostane to tak až do posledných sekúnd. Temné,napínavé, strašidelné, hnusné, nechutné a prekvapivé. Fede Alvarez dokonale pracuje s tiesnenou atmosférou, strachom a motívmi postáv. Pár výčitiek sa týka cliffhangeru, finálovej scény a dialógov hlavne slepca. Neviem prečo mali scenáristi potrebu mu do úst vložiť tie prdy o "Bohu", ale bolo to neskutočne mimo. Ale to sú len malé smietky na hororovo dokonalom plátne.

• 5.10.2016  00:31

Myslím, že každý pozná známy kraťas s rovnakým názvom a úprimne som nevedel, čo od toho očakávať. Sandberg však z kreatúry v tme vyťažil čo najviac a zároveň to neprekomplikoval a ani nezmrzačil. Kreatúry je akurát, je rovnako škaredá, creepy a strašidelná. Tma naozaj vyvoláva strach a Babadookovský feeling ( Sandberg sa celou polemikou ohľadom psyché, iracionality a monštra v ľudskej mysli nechal týmto výtvorom inšpirovať a diváka nechal hádať.) je príjemný. Teší ma, že každá postava dostala svoj priestor a i napriek tomu sa nič nenaťahovalo. Nebyť niektorých bolestivých klišé, dal by som tejto jednohubke aj plný počet. Štyri stačia, film mi noc naozaj spríjemnil. A áno, chválim kameru, aby som nezabudol. Nádhera. Sandberg ukázal, že i z na prvý pohľad "one trick ponny" konceptu sa dá spraviť kvalitný účelový horor, ktorý sa netopí v prázdnote s obohraným dejom.

• 5.10.2016  00:21

The Purge je mojim guilty pleasure. Tentokrát sa im obzvlášť podarilo kvalitne navodiť apokalyptickú atmosféru a šialenstvo bolo cítiť viac, než po minulé časti. Masky nádherné, symbolizmus krásny. Kacia a napätie na úrovni. Spokojnosť.

• 5.10.2016  00:17
    31 (2016)

Ale fuj. Ja som jeden z tých, ktorý vždy príde ochraňovať pána Zombieho, dokonca aj jeho Halloween. Ako fanúšik som sa na 31 tešil a zostal som veľmi sklamaný. Ono Zombie je známy svojským štýlom hraničiacim na béčku, ale stále niečim zvláštne pútavým. Tu sa Zombie rozhodol vygrcať písmenkovú polievku a poskladal len BBBBBBBBBCCCCC. Herecké výkony absolútne chabé, strih hrozný, kamera odporná, dej je akýmsi pseudotwistom na Running mana a generický "play with me" horor s tým rozdielom, že tu nie je žiadny hlbší zmysel a ten smiešny mýtos o aristokracii v hábitoch bol "super." Začiatok filmu, cca 20 min, je naozaj zlý. V iných hororoch má úvod význam, minimálne v poznávaní charakterov. Tu sú charaktery tak ploché, prázdne, že len čakáte na akciu dúfajúc, že to bude lepšie... a potom to príde. Nechápte ma zle, nazi mexický klaun znie fajn, dvaja vtipálkovia s motorovou pílou tiež, sexi šašovia taktiež... avšak každej postave sa venuje max. 5 minút a zabitia sú tak nekreatívne, že tam si niet čo užiť. Ou, aha, aké joky dávajú tí šašovia.... ach, teraz nevedia pílou zabiť hrdinov, aha, sú mŕtvi. Aha, sexy klaunica a klaun v baletkovskom.. toto bude psycho..... ou, tak nie, sú mŕtvi. Aha, Doomhead, to je najvyšší level, hlavná postava zo začiatku filmu. Pozri ako niekoho zabije vpichom noža.. aha, ide zavraždiť Zombieho ženu...ou, tak nič. To je môj problém, papier toho znesie veľa, ale tu to nedrží nič pokope. Dej je neexistujúci, vraždy chabé, masky Zombieho priemer, dialógy trápne, herecké výkony desivé "Čau Šery", gore o ničom, vyvrcholenie neexistujúce, scéna nudná. Prečo sa to odohráva v akejsi diere vyzerajúcej ako mŕtvy priemyselný park? Zaslúži si to krajšiu scenériu. Postavy necharizmatické. Slabota, neskutočná slabota. Zombie zrejme našiel zdrap papiera z čias, keď mal 20 a písal si "scenáre".... bordel, prázdnota. Dve hviezdy len preto, lebo som fanúšik a scéna s obloženou misou bola na pohľad pekná. Inak je to odpad

• 4.10.2016  23:59

Milujem béčkovice a čo znie lepšie ako nazi zombie vampír hybrid držiaci rodinu v pasti. Bohužiaľ, záporák je doslova slabý. Bojí sa jedného symbolu, keď má možnosť zakročiť, premáva sa kade tade a keď už môže zabiť, ako správny nazi zombie sa rozhodne pre darovanie života, nehovoriac o poslednej scéne. Celý význam deja stratí svoju podstatu. Škoda.

• 4.10.2016  23:57

V pohode príjemný twist na home invasion s patričnou surovosťou. Najlepšie bude, keď si nekladiete žiadne otázky a veľmi sa nezaoberáte logikou.

• 1.10.2016  23:48

Na svoju dobru neskutočne tmavá absurdita, ktorá stojí za pozretie aj teraz.

• 29.9.2016  20:20
    Strašáci (1971)

Tento film je o mužovi, zodpovednosti, strachu, snaženiu sa nevyhorieť a zastaní si vlastného miesta. David bojuje s egom, neistotou a svojou manželkou a všetko to vtlačí do seba vo vyvrcholení filmu, kedy David zapne na obrátky iracionality za účelom ochrany vlastného domova... kde je domov? Mnohí kritici film nazvali a nazývajú značne sexistickým, kde ženská postava slúži ako stena o ktorú sa hádže hrach a jej hĺbka spočíva v zvláštnej dynamike medzi ňou, Davidom a tým tretím. Rozhodne je zaujímavé túto dvojicu sledovať a rovnako aj ich rozhodnutia. Škoda rozjazdu, trošku začiatok nudil.

• 25.9.2016  12:28
    The Caller (2011)

To je to. Vôbec som netušil o čom ten film bude a z nejakého dôvodu som očakával home invasion flick. Dostalo sa mi strašidelného a šikovne napísaného hororu, ktorý sa vynára z vôd nemastných neslaných hororov. Príjemné prekvapenie.

• 25.9.2016  12:25

Chytré, inteligentné, zábavné, krvavé a s napätím. Dialógy majú šťavu a rozdelenie do troch častí je minimálne zaujímavé. Mám rád filmy, ktoré sa snažia priniesť trochu twistu do "známej" témy a tu má človek pocit, že sleduje dielo, ktoré napísali ľudia s mysľou hororového fanúšika.

• 24.9.2016  15:21

Čudné, že jednou z hlavných kritík tohto filmu je to, že ide o feminazi SJW gore fest, pričom je úplne zreteľné, že autor išiel opačným smerom. Dievčica si zažije znásilnenie a a klasické rape and revenge vyvrcholenie príde o krátku chvíľu, neskôr film prehľadáva iracionalitu konania z nezmyselnej nenávisti, čo vyjadrí scéna vraždy manžela. Postava ryšavej sexice sa ako keby pretransformuje do psyché/podvedomia hlavnej aktérky a ničí všetko pekné. Škoda, že Austin sa snažil spojiť tieto dva svety celkom absurdné a vyústenie do finále bolo naozaj.... veľmi podpriemerné.

• 15.9.2016  16:17
    Hmyzáci (2015)

Homage béčkovým animal hororom plný zábavy, goru a na počudovanie pekne spraveným hmyzákom. Film sa nemarketuje a ani nepredstiera, že je o srdce mainstreamového diváka bojujúcim dielom a vôbec, dielom snažiacim sa konkurovať tématicky podobným filmom. Avšak to čo sľuboval dodal a mňa bavil.

• 5.9.2016  21:04

Ja som si tento del Torov počin užil viac, než niektoré jeho slávnejšie počiny. I napriek jednoduchej dejovej línie film prekvitá krásnym rozprávaním, dusnou atmosférou, skvelými hereckými výkonmi a v neposlednom je zabalený do nádherného vizuálu plného super duchov. Bez nudy, v napätí a užívajúc si každý centimeter.

• 5.9.2016  21:00
    Neon Demon (2016)

Film o prázdnote priemyslu, jeho lesku a kanibalistickom pôsobení na spoločnosť všetko transformuje aj do svojej formy. Film je krásny, bez rozťahanej a zreteľnej myšlienky aj prázdny. Bohužiaľ aj veľmi pomalý. Ide o to, že Nicolas všetko hodil na formu, čo je v tomto prípade pochopiteľné, avšak z filmu to robí len peknú zaujímavosť a vizuálnu skúsenosť, nie film na nočné premietanie- pokiaľ nerátame posledných 20 minút, kedy Nicolas predvedie aj svoj hororový talent.

• 5.9.2016  20:24
    Vřískot 2 (1997)

Klasický sequel a Craven to vedel. Sebareflexia, satira, napätie a horor.

• 5.9.2016  20:23
    Vřískot (1996)

Ach, zlaté časy, keď Craven stál na vrchole sveta, mal všetko v prdeli a v satirickom filmovom projekte dokázal vzkriesiť slasherovú legendu rokov deväťdesiatych.

• 5.9.2016  20:16
    Lake Mungo (2008)

Lake Mungo je jeden z najnepríjemnejších mockumentary hororov. Bodka. Fuj.

• 5.9.2016  20:11
    Rubber (2010)

Rubber je oslavou no-reason a tým aj jednoducho je. Pneumatika na ceste vrážd v spleti zvláštneho a absurdného dialógu medzi divákmi a hercami. Zmysel nedáva absolútne nič, ani ten filozofický divácky krúžok. Očakávali ste viac humoru? Prečo? Viac akcie? Prečo? Béčkový feeling? Prečo. Lebo Rubber. Hodnotím to za to, čo to je.

• 28.8.2016  19:56

Keď vyšiel The Conjuring, napísal som svoj komentár s obsahom asi dvetisíc slov. Bola to zmes frustrácie, neštylizácie, hnevu a sklamania. Dal som filmu jednu hviezdu, ktorú som o pár dní neskôr zmenil na dve, nakoľko som si prišiel až príliš neobjektívny. Aby som to uviedol hneď v úvode, Jamesa Wana považujem za jedného z najtalentovanejších režisérov v modernom (?) horore. Myslím, že i ten najväčší kritik musí uznať, že Wan je charakteristický vo svojej tvorbe a má rozoznateľný rukopis. Problém s Wanom mám ten, že strieda momenty absolútnej geniality s tými najlacnejšími prvkami nie len hororu, ale i drámy. Úvod sa začal veľmi sľubne a myslím, že išlo o jednu z najnepríjemnejších otváracích scén za poslednú dobu. Ponúknutý vizuál a strih mi sľubovali silný hororový pôžitok, avšak dostalo sa mi tých najnudnejších dvoch hodín. Pripomínam, film som dopozeral o 3:57 ráno úplne sám. Keď vás film nevie ovplyvniť o takomto čase, asi niečo nebude v poriadku. A to nie som frajer snažiaci sa tváriť, aký je drsný. Nemám problém povedať, že Lake Mungo má na svedomí jednú z najhorších nocí v mojom živote. Ďalší problém s Wanom mám ten, že recykluje svoju tvorbu. Je to lenivé a nekreatívne. Mať ten istý koncept bubákov, tie isté ľakačky, prakticky dejové línie na jednej vlne. Ľakačky považujem za integrálnu časť hororových filmov. Mimo pocitu hrôzy, strachu, teroru, ľakačky sú skvelou súčasťou hororových filmov a to platí dvojnásobne, ak ide o film pustený do kín pre mainstream a tradičných kinochodcov. Bohužiaľ tá recyklácia spôsobuje to, že na človeka, ktorý pozná Wana, ľakačky nemajú požadovaný efekt. Obrovskú väčšinu ľakačiek som prešiel s podopretou bradou a jediná, ktorá ma dostala bola v pivničnej scéne.A to je na dvojhodinový film sakra málo, a o to viac, nakoľko The Conjuring 2 neponúka nič iné. Žiadny pocit hrôzy, strachu, ohrozenia. Duch/démon sa len očividne nudí, teleportuje dievčatko, vypína televízor, klope na dvere a hrá sa s hračkárskym hasičským autom. Zoznámenie sa s mŕtvolnou jeptiškou malo náznaky ohrozenia, ale Valak sa rozhodol pre kráčanie v prevtelení tieňa a vystrašení ženy cez obraz. Ak to je démon z ktorého ma mať divák strach, tak s pánom Bohom. Žiadna snaha o sympatizáciu s postavami má na svedomí totálnu letargiu v napätí. Problém s dejom nastáva po príchode super dvojice. Nechcem sa nikoho dotknúť, ale ten scenár bol deravý ako sviňa a odmietam veriť tomu, že na ňom robili štyria ľudia. Už len samotná premisa Valaka a deduška nemá jediný zmysel, plottwisty nemali centimeter logiky. Ak chceš zabiť decko, lebo ho "chceš".. tak ho zabi, od začiatku máš moc vyšmariť ju oknom. Keď ti vadí pozornosť vymáhačov a iných čudákov, proste nič nerob. Aký zmysel má prilákať slávnych démonológov, keď sa ich hneď po príchode chceš zbaviť? Ak ti išlo o nich, prečo neisť priamo k nim? Však sa motal v ich dome tiež. Ak jediná vec, ktorá ťa vie zničiť je tvoje meno, drž hubu. Odchod vymáhačov trval 30 sekúnd (lebo démon prišiel na to, že presvedčí o hoaxe tým, že nechá dievčatko natočiť ako ničí kuchyňu), lebo pán mal stav prozreteľnosti a spolu so ženskou vo vlaku prišli úplne na všetko vďaka.... spadnutému filmu na ktorom bolo...čo? Keď si vymáhačka duchov s rokmi skúsenosti, máš stretnutie s démonom a niečo začneš čmárať do knihy, je fajn si to prečítať. Ich dcéra hrá nulovú úlohu, doslova.. načo tam je? Musím spomínať ten absolútne trápny koniec vytrhnutý zo slovenskej telenovely? Ja sa ospravedlňujem, ale neviem, čo je Valak, akú hral úlohu, prečo robil to, čo robil, prečo čakal, kde bol? Nechápte to zle, istá tolerancia nelogickosti je výbavou každého, kto sa chystá na ducharinu. Ale spraviť toto, to chce riadne gule. Mimo absolútnej nudy, nehrôzy a gymnastiky stupidity, tento film trpí nevyužitím "paranormálneho/supernaturálneho"... Valak je len akousi nastrčenou bábkou na ktorej je pekný jedine tak kostým spievajúcej sestry a dedko je v konečnom dôsledku zlatúch. Wan má vždy charakteristické masky a tu sa mi výrazný makeup páčil, avšak v niektorých prípadoch ten cartoonish štýl išiel mimo mňa. Pri Crooked manovi som ho chápal, ale pri dedkovi, Valakovi a dievčine už naozaj nie. Aby som len nekritizoval. Strih bol geniálny, cinematografia na vysokej úrovni, herci skvelí, úvod super. Som rád, že sa Wan prestal hrať na Cravena (pri jednotke sa veľmi, ale veľmi snažil) a išiel si svoje. A tu idem na svoj finálny problém. Wan má to šťastie, talent a prostriedky na to posúvať hororový žáner aj v očiach mainstreamu. Mrzí a bolí ma, keď sa šikovný chalan s obrovským talentom rozhodne dojiť kravu, recyklovať samého seba a do sveta vypustiť podpriemerný horor v krásnom obale lebo vie, že mu to ľudia zožerú a potom sa s vtákom v ruke smeje na článkoch, kde Wana označujú za velikána hororu a oslavujú The Conjuring ako vrchol hororu po roku 2000. Je to niečo, čo by ma nemalo srať, ale serie. Wan má na viac. Ale načo, keď stačí málo. Pôvodne bol tento komentár dlhší o 20 riadkov, ale to som zabŕdal do každého detailu. 2 hviezdy. Nie viac, nie menej.

• 22.8.2016  19:48

Od začiatku nepríjemné, strašidelné, mrazivé, hnusné a psychicky vyčerpávajúce. Nebyť ovisnutých ceckov a adobe after effects, dal by som 5 hviezd.

• 22.8.2016  19:40
    Nine Dead (2010)

No ale fuj. Drbnuté dialógy, šibnuté správanie postáv, lacný a nelogický motív vraha, odporný koniec popierajúci logiku. "Oh, nesmú sa vonku dozvedieť o mojich činoch, inak mi zoberú právnickú licenciu.. všetkých zabijem a dám sa na útek pred políciou, to mi umožní vykonávať prax"... dve hviezdy za pedofila, mafiána, zlomenú ruku a Sabrinu.

• 22.8.2016  19:34

Zábavný počin, ktorý sa na nič nehrá a úprimne ma prekvapil, že sa nevydal teenage slasher šablónou. Škoda tej scenáristickej sračky okolo dôvodu samovraždy, mohlo to zanechať o triedu lepší dojem.

• 22.8.2016  19:22
    Zkouška (2009)

Takéto filmy ja môžem. Síce ako v každom filme na podobnú tému občas ide správanie postáv na nervy a v konečnom dôsledku nič neodôvodňuje vytvorenie zrovna takéhoto výberového konania, ale hej. Je to ten svetlý kúsok z filmov s podobnou tématikou.

• 22.8.2016  19:19

Wheatley na vrchole. Príbeh o príliš bizarnom páre snažiacom sa vtlačiť svoju surealitu do skutočného sveta. Síce gore je naozaj pekný, nie je ho tu požehnane, naopak, je veľmi úderný vytvárajúci trhlinu do očakávaní divákov. Navyše ide o veľmi zábavný počin a i napriek Tininej a Chrisovej vražednej povahe sa nedalo robiť nič iné, než im fandiť. Sympaťáci. Koniec úchvatný.

• 14.8.2016  17:32

Flanagan je čudný chlapík, akoby k dobrému filmu naozaj potreboval sparing partnera v podobe Jeffa Howarda. Po úspešnom a skvelom Oculuse totiž osamote priniesol nemastný neslaný Hush... a chuť si chcel napraviť s Before I wake.. a celkom sa mu to aj podarilo. Malý chlapec má zvláštnu schopnosť, jeho sny sa stávajú realitou pokým sa nezobudí, problém je ten, že jeho sny navštevuje The Canker Man, čudné mŕtvolne a mimozemsky vyzerajúce stvorenie požierajúce ľudí zaživa. Sranda začne, keď si ho adoptuje rodina a smutná matka zneužije jeho schopnosť na terapiu svojim mŕtvym synom. Viac prezrádzať nejdem, lebo čaro spočíva v závere filmu a tam tkvie aj to, prečo film u mňa stráca body. Osobne mi napätie navyše nechýbalo, bavil pokojný dramatický priebeh snažiaci sa zachytiť pocity matky, čo mi chýbalo bolo širšie rozohranie niektorých vedľajších línií- spolužiačka, spolužiak, ženská zo sociálnych služieb. Sú to absolútne prázdne línie a postavy kvôli ktorým si divák nevie vytvoriť vzťah k sociálnemu životu Codyho, všetko je zošité narýchlo so strihovými skokmi aj o 10 hodín. Twist nastane po tom, čo po jednom incidente zoberú Codyho z rodiny- nedáva to jediný zmysel. Otec sa stratí a polícia v tej chvíli a v tú noc decko zoberie. Nie, tak to naozaj nefunguje, Flanagan s Howardom asi nevedeli prísť na to, ako inak dostať adoptívnu matku do opatrovateľského domu- miesta akejsi katarzie Codyho. Flanagan vymyslel zaujímavý twist s Canker manom, avšak doteraz som nepochopil spojitosť s Codym,- SPOILER- Canker man bola jeho biologická matka, ktorá zomrela na rakovinu, očakával som, že sa vo finálnej scéne zmení na matku, ktorá ochraňuje svoje dieťa a nechce sa ho vzdať, preto požiera adoptívnych rodičov. To, že sa Canker man zmenil na Codyho bolo zrejme nutné zlo, nakoľko k jeho biologickej matke neurobili žiadny úvod. Obetovali twist v závere pre funkčný koncept niektorých scén. END OF SPOILER. Vadil mi aj záver, príliš jednoduchý, patetický a plný pátosu. Očakával som niečo menej ukecane rozprávkové. Ale plus za to, že nikto neožil. V konečnom dôsledku ide o fajn a prekvapivý zábrd do hororu. Nebyť niektorých klišoidných chýb, bol by som spokojnejší. Tri hviezdy musia stačiť.

• 14.8.2016  17:10
    Den otců (2011)

Béčková masakrálna spomienka na éru Grindhousu. Odporná kamera, zlý strih, "amatérski" herci, ale plno krvy, úchylností, prasačín a goru. Bizarnosť strieda absurditu, tie si to vymieňajú s ceckami a incestom. Chýbalo mi len viac očividného humoru.

• 6.8.2016  16:41

Ak by to náhodou niekomu nedošlo, ide o homage Cronenbergovi a hlavne filmu Scanners.. a teda že ide o naozaj poriadnu oslavu Cronenberga a rokov osemdesiatych, to ani netreba spomínať. Telekinéza, litre krvi, roztrhané hlavy, telá a poriadne spravená postava zloducha, ktorú ako by ste vystrihli z béčkového osemdesiatkového hororu. Aj keď ide o poctu Cronenbergovi a jeho tvorbe, film si užije absolútne každý, kto sa slobodne nechá poddať do náručia retro hororu plného hercov, ktorí prehrávajú a prehrávajú, až to môže vyvolať úsmev na tvári. Ale o tom to je, o oslave bizarnosti a obdobia, ktorému ako hororoví fanúšikovia môžeme ďakovať a rovnako sa môžeme poďakovať aj Begosovi, lebo to zvládol veľmi dobre.

• 4.8.2016  21:25
    47 metrů (2017)

Funkčný, priamy a pomerne jednoduchý animal horor, ktorý sa s ničím nebabre, nič nenaťahuje a verne simuluje klaustrofobické pocity uviaznutia pod hladinou.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9