• Thriller

The Caller (2011)

To je to. Vôbec som netušil o čom ten film bude a z nejakého dôvodu som očakával home invasion flick. Dostalo sa mi strašidelného a šikovne napísaného hororu, ktorý sa vynára z vôd nemastných neslaných hororov. Príjemné prekvapenie.

Neznámý signál (2007)

Chytré, inteligentné, zábavné, krvavé a s napätím. Dialógy majú šťavu a rozdelenie do troch častí je minimálne zaujímavé. Mám rád filmy, ktoré sa snažia priniesť trochu twistu do "známej" témy a tu má človek pocit, že sleduje dielo, ktoré napísali ľudia s mysľou hororového fanúšika.

Girls Against Boys (2012)

Čudné, že jednou z hlavných kritík tohto filmu je to, že ide o feminazi SJW gore fest, pričom je úplne zreteľné, že autor išiel opačným smerom. Dievčica si zažije znásilnenie a a klasické rape and revenge vyvrcholenie príde o krátku chvíľu, neskôr film prehľadáva iracionalitu konania z nezmyselnej nenávisti, čo vyjadrí scéna vraždy manžela. Postava ryšavej sexice sa ako keby pretransformuje do psyché/podvedomia hlavnej aktérky a ničí všetko pekné. Škoda, že Austin sa snažil spojiť tieto dva svety celkom absurdné a vyústenie do finále bolo naozaj.... veľmi podpriemerné.

Hmyzáci (2015)

Homage béčkovým animal hororom plný zábavy, goru a na počudovanie pekne spraveným hmyzákom. Film sa nemarketuje a ani nepredstiera, že je o srdce mainstreamového diváka bojujúcim dielom a vôbec, dielom snažiacim sa konkurovať tématicky podobným filmom. Avšak to čo sľuboval dodal a mňa bavil.

Purpurový vrch (2015)

Ja som si tento del Torov počin užil viac, než niektoré jeho slávnejšie počiny. I napriek jednoduchej dejovej línie film prekvitá krásnym rozprávaním, dusnou atmosférou, skvelými hereckými výkonmi a v neposlednom je zabalený do nádherného vizuálu plného super duchov. Bez nudy, v napätí a užívajúc si každý centimeter.

Neon Demon (2016)

Film o prázdnote priemyslu, jeho lesku a kanibalistickom pôsobení na spoločnosť všetko transformuje aj do svojej formy. Film je krásny, bez rozťahanej a zreteľnej myšlienky aj prázdny. Bohužiaľ aj veľmi pomalý. Ide o to, že Nicolas všetko hodil na formu, čo je v tomto prípade pochopiteľné, avšak z filmu to robí len peknú zaujímavosť a vizuálnu skúsenosť, nie film na nočné premietanie- pokiaľ nerátame posledných 20 minút, kedy Nicolas predvedie aj svoj hororový talent.

Vřískot 2 (1997)

Klasický sequel a Craven to vedel. Sebareflexia, satira, napätie a horor.

Vřískot (1996)

Ach, zlaté časy, keď Craven stál na vrchole sveta, mal všetko v prdeli a v satirickom filmovom projekte dokázal vzkriesiť slasherovú legendu rokov deväťdesiatych.

Lake Mungo (2008)

Lake Mungo je jeden z najnepríjemnejších mockumentary hororov. Bodka. Fuj.

Rubber (2010)

Rubber je oslavou no-reason a tým aj jednoducho je. Pneumatika na ceste vrážd v spleti zvláštneho a absurdného dialógu medzi divákmi a hercami. Zmysel nedáva absolútne nič, ani ten filozofický divácky krúžok. Očakávali ste viac humoru? Prečo? Viac akcie? Prečo? Béčkový feeling? Prečo. Lebo Rubber. Hodnotím to za to, čo to je.

Ovládací panel
1 bod