• Thriller

The Caller (2011)

To je to. Vôbec som netušil o čom ten film bude a z nejakého dôvodu som očakával home invasion flick. Dostalo sa mi strašidelného a šikovne napísaného hororu, ktorý sa vynára z vôd nemastných neslaných hororov. Príjemné prekvapenie.

Neznámý signál (2007)

Chytré, inteligentné, zábavné, krvavé a s napätím. Dialógy majú šťavu a rozdelenie do troch častí je minimálne zaujímavé. Mám rád filmy, ktoré sa snažia priniesť trochu twistu do "známej" témy a tu má človek pocit, že sleduje dielo, ktoré napísali ľudia s mysľou hororového fanúšika.

Girls Against Boys (2012)

Čudné, že jednou z hlavných kritík tohto filmu je to, že ide o feminazi SJW gore fest, pričom je úplne zreteľné, že autor išiel opačným smerom. Dievčica si zažije znásilnenie a a klasické rape and revenge vyvrcholenie príde o krátku chvíľu, neskôr film prehľadáva iracionalitu konania z nezmyselnej nenávisti, čo vyjadrí scéna vraždy manžela. Postava ryšavej sexice sa ako keby pretransformuje do psyché/podvedomia hlavnej aktérky a ničí všetko pekné. Škoda, že Austin sa snažil spojiť tieto dva svety celkom absurdné a vyústenie do finále bolo naozaj.... veľmi podpriemerné.

Hmyzáci (2015)

Homage béčkovým animal hororom plný zábavy, goru a na počudovanie pekne spraveným hmyzákom. Film sa nemarketuje a ani nepredstiera, že je o srdce mainstreamového diváka bojujúcim dielom a vôbec, dielom snažiacim sa konkurovať tématicky podobným filmom. Avšak to čo sľuboval dodal a mňa bavil.

Purpurový vrch (2015)

Ja som si tento del Torov počin užil viac, než niektoré jeho slávnejšie počiny. I napriek jednoduchej dejovej línie film prekvitá krásnym rozprávaním, dusnou atmosférou, skvelými hereckými výkonmi a v neposlednom je zabalený do nádherného vizuálu plného super duchov. Bez nudy, v napätí a užívajúc si každý centimeter.

Neon Demon (2016)

Film o prázdnote priemyslu, jeho lesku a kanibalistickom pôsobení na spoločnosť všetko transformuje aj do svojej formy. Film je krásny, bez rozťahanej a zreteľnej myšlienky aj prázdny. Bohužiaľ aj veľmi pomalý. Ide o to, že Nicolas všetko hodil na formu, čo je v tomto prípade pochopiteľné, avšak z filmu to robí len peknú zaujímavosť a vizuálnu skúsenosť, nie film na nočné premietanie- pokiaľ nerátame posledných 20 minút, kedy Nicolas predvedie aj svoj hororový talent.

Vřískot 2 (1997)

Klasický sequel a Craven to vedel. Sebareflexia, satira, napätie a horor.

Vřískot (1996)

Ach, zlaté časy, keď Craven stál na vrchole sveta, mal všetko v prdeli a v satirickom filmovom projekte dokázal vzkriesiť slasherovú legendu rokov deväťdesiatych.

Lake Mungo (2008)

Lake Mungo je jeden z najnepríjemnejších mockumentary hororov. Bodka. Fuj.

Rubber (2010)

Rubber je oslavou no-reason a tým aj jednoducho je. Pneumatika na ceste vrážd v spleti zvláštneho a absurdného dialógu medzi divákmi a hercami. Zmysel nedáva absolútne nič, ani ten filozofický divácky krúžok. Očakávali ste viac humoru? Prečo? Viac akcie? Prečo? Béčkový feeling? Prečo. Lebo Rubber. Hodnotím to za to, čo to je.