JimmyII

JimmyII

Šimon Slavík

okres Praha
Profesionální fantasta, král visuté hrazdy myšlenek

20 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Stalker (1979)

  Neuvěřitelně komplexní, filosoficko-psychologické veledílo světového filmu, ze kterého nelze spustit oči. A pokaždé Stalker funguje jinak, protože je tím, čím jsme my sami, jak ostatně říká ve filmu jedna z postav o Zóně. Nelze tedy říct, že není o ničem. Je to film o lidech, o víře a přáních, ale může být čímkoliv chcete, aby byl a lze si ho pustit několikrát, aniž by se okoukal. Tarkovskému není co vytknout, film je po technické stránce dokonalý, doplňuje jej fantastická hudba a geniální kamera. Pro mě je Stalker nejlepším filmem, jaký jsem kdy viděl a považuji jej za jedno z mála nesmrtelných děl světové kinematografie. Vlastně, jak už jsem řekl, je to umělecké dílo. A komu se Stalker nebude líbit, nemůže řict, že ho nepochopil, ale musí si uvědomit, že je prázdný.

 • poster

  Brazil (1985)

  Propracovaná a neuvěřitelně fantaskní vize surreálného antiutopického světa ovládaného byrokracií. Geniální kulisy, na nichž se Gilliam vážně vyřádil, připomínají Metropolis Fritze Langa, deprese je všudypřítomná, zároveň je film prošpikován absurdním humorem. Gilliam odkazuje na německý expresionismus, nacismus, Ejzenštejna a vytváří tak dosud nepřekonanou černohumornou antiutopii. K tomu netradiční výkon De Nira a skvělý Pryce. Brazil není film, je to zážitek, který se prostě musí vidět, nejenom jednou!

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Brutální a groteskní sonda do světa násilí jako zábavy, do hudby Ludwiga Van, do systému převýchovy, do čehokoliv vás napadne. Poprvé jsem viděl ve dvanácti, což mě zničilo. Od té doby pouštím pravidelně a pokaždé nenacházím slov... Několik z nej filmových momentů vůbec pochází z tohohle filmu.

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  Psycho. Sny, ideály, láska, sex, drogy, beznaděj, samota, bolest, ponížení, šílenství. Dokonalý střih, kamera, detailní záběry, hudba, herci i režie. Syrové, mrazivé, depresivní. Aronofsky je šílenec, geniální šílenec. Na tohle nikdy nezapomenu.

 • poster

  Osvícení (1980)

  Kingovi se sice Kubrickovo zpracování jeho románu nelíbilo, ale jako film je geniální. Kubrickovi se podařilo natočit nejlepší horor vůbec, to, jak pracuje s napětím je dokonalé. Strach, nejistota a tajemno jsou cítit na každém kroku a to je klidně všude rozsvíceno. Nicholson podává jeden ze svých nejlepších výkonů a slovo "šílenství" dostává úplně nový rozměr. Klobouk dolů, Kubrick prostě umí natočit jakýkoliv žánr a vždy to bude revoluční dílo.

 • poster

  Sedm (1995)

  Veletemná deprese bezejmenného amerického města, kde řádí šíleně geniální vrah. Pitt, Freeman, Spacey a Fincher v nejlepším hollywoodském filmu posledních dvaceti let.

 • poster

  P.S. Miluji Tě (2007)

  Tohle je prostě ten nejkrásnější film o lásce, jaký jsem vůbec viděl. A spolehlivě mě rozpláče i rozesměje, i když ho vidím po několikáté. Tím "tajným" receptem je neuvěřitelně vyvážená porce smutku a radosti. Ty nejdojemnější scény vzápětí střídají scény velmi vtipné, někdy až černohumorné, a to tak, že film ani jednou nesklouzne k přehnanému patosu nebo naopak trapnému humoru, jak už to v romantických komediích bývá. Richard LaGravenese se ukázal jako obrovský talent, který točí s citem. Jinak by se totiž takovýhle film natočit ani nedal. Navrh si přidejte sympatického a zábavného Gerarda Butlera s božským přízvukem, milou Hillary Swank a cynického Harryho Connicka (ale pozor, všechny, opravdu všechny postavy jsou zde skvěle obsazené i zahrané), a dostanete jednu z nejoriginálnějších romantik vůbec.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Láska nebeská je můj nejoblíbenější film. Můžu ho totiž vidět kdykoliv (už jsem ho viděl asi osmkrát) a pravidelně na něj každé Vánoce dostanu chuť a pustím si ho. Teď se mi to stalo už v listopadu. Nejkrásnější Vánoční film vůbec, možná i romantický.

 • poster

  Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

  Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů, který jsem v poslední době viděl. Je to takový ten vzácný obraz lidskosti přinášející mix humoru, tragiky a dojetí - tak jako v životě. Příběh donutí k zamyšlení, ale hlavně celou dobu baví i dojímá, to vše v kulisách léta na nádherné skotské vysočině. Varování: pobrečíte si, a to jak smíchy, tak dojetím a smutkem. Ale smích naštěstí převládá - feel good movie s příchutí hořkosti, pěkně po britsku (skotsku).

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Nepřekonatelný kult!

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace