Pavelos

Pavel Moravec

okres Ústí nad Orlicí
clubber

• 26.7.2009  10:14

Třetí pokračování už nemá bohužel nic společného s fotbalem.. Těch pár záběrů co tam je, jsou beztak použity záběry televizních kamer.. Bylo to celé až moc fingované a nešťastné.. Vše bylo zaměřeno na soukromí život fotbalistů a ne na jejich fotbalové umění.. A největší nepochopení z mé strany je proč Santi hrál jenom takovou vedlejší bezvýznamnou roli, když jednička byla jenom o něm..

• 21.7.2009  10:35

Naprosto zasloužené nominace ve všech možných kategoriích na Oscara a samozřejmě 3 získané Oscary.. Ale na druhou stranu jsem rád že nevyhrál Oscara za nejlepší film roku. Hlavním důvodem je neskutečná depresivnost celého snímku.. Kdyby scénář byl jen z poloviny tak smutný a nešťastný jak byl, ta by to bohatě stačilo.. Celé tři hodiny jsem se snažil ve filmu nalézt nějaké pozitivum, ale kromě chvilkového štěstí a lásky uprostřed filmu dvou hlavních protagonistů jsem nic jiného nenašel.. Jinak je to samozřejmě famózní snímek, který nabízí úžasný výkon Brada Pitta v hlavní roli a jeho vizuální proměny v průběhu života pozpátku v naprosto autentických podobách.. Ale jak jsem již zmínil, z naprostého nedostatku odlehčujících scén dávám jenom 4*..

• 16.7.2009  09:05

Další naprosto zbytečný film na klasické US téma "uhopsám Tě na ulici k smrti" :-)) Je to trochu ironická hláška, protože dobré filmy kde je hudba a tanec mě dokážou příjemně pobavit.. Ale tady se to bohužel vůbec nepovedlo.. Ono celkem vše co v tom filmu bylo se nějak nepovedlo.. Herecké výkony, taneční choreografie, hudební podkres a samozřejmě příběh byl z toho všeho špatného vůbec nejhorší..

• 12.7.2009  14:32
    27 šatů (2008)

Asi nejsem romantik:-( Dalších 107minut ztraceného života.. Samozřemě že si tento snímek své příznivce najde.. Jde přece o lásku:-) Dále no comment..

• 8.7.2009  17:09
    Prázdniny (2006)

Celkem dobrá romantická komedie s dobrým hereckým obsazením.. Sice tam mohlo být o něco více vtipnějších situací, ale i tak to nebylo špatné.. Říkám si jestli se takováto výměna domu, auta a všeho co k tomu patří stává naprosto běžně v reálném světě, nebo je to pouze filmová hříčka.. Ale v Americe je vlastně možné úplně všechno, tak proč ne.. Kdybych si měl vyměnit bejvák třeba s Cameron, tak bych do toho šel hned, ale kdyby to bylo naopak, no tak to teda nevím:-)

• 8.7.2009  17:02

Tak ty holky byly nejenom protivný a sprostý, ale taky pěkně trapný a hloupý:-) A ještě ke všemu to nebyly žádný krasavice.. No a ten příběh taky stál za to, jako bych toto téma viděl ve filmu už alespoň 10x.. Ale aby zase nebyla jenom kritika, tak mě opravdu celý film bavil ten "růžovej pežot":-) Ten měl nejenom dobrý kecy, ale celá jeho role byla v pohodě..

• 7.7.2009  09:19

Úžasně barevné posmrtné nebe, nejdříve tvořené pouze barvou (naštěstí nakonec jako reálný svět) vs. tragická představa o pekle vs. naivní americký příběh.. Na jednu stranu celé toto spojení působí jako laciná podívaná na příběh jedné americké rodinky, kterou stíhala jedna pohroma za druhou.. Na druhou stranu, jejich idylický průběh opravdového života a života po smrti je až fascinující, když se necháte lehce unést a nad ničím nepřemýšlíte .. Celý film měl hrozně depresivní náboj, ale ta barvitost a rozmanitost nebe to celé tak trochu kompenzovala.. K hereckým výkonům se nebudu vyjadřovat, protože Robin a Cuba nepatří zrovna mezi mé největší oblíbence:-)

• 6.7.2009  09:08

Parádní přehlídka německých a britských dvouplošníků v leteckých soubojích..Mladická nerozvážnost a vysoké ambice nikdy nemohou přinést nic dobrého.. Bohužel většina z nich nestihla ani dospět.. Výborný herecký výkon odvedl Malcolm McDowell..

• 28.6.2009  00:49

Kurt Russell celý film čuměl jako chleba z tašky:-) A za to ode mě dostává jednu hvězdičku..

• 28.6.2009  00:49

Animace vypadala jako by byl tenhle film tvořen tak před deseti lety.. No a co se příběhu týká, tak to byl teda výkon:-( Zaznělo tam spousty vtípků, ale jen opravdu málo jich bylo opravdu vtipných..

• 23.6.2009  16:21

To snad ne... A takovej hezkej první díl to mělo.. Česká kinematografie nabírá na obrátkách, akorát škoda že směrem do pekla..

• 22.6.2009  10:15

Nejdříve trochu zklamání nad konverzační smrští na úkor akční podívané, ale s odstupem času si říkám co bych vlastně čekal od špionážního thrileru.. Leonardo DiCaprio v hlavní roly maximálně válcuje Russella Crowea, a to jen proto že celý film je napsán hlavně pro Leonarda.. Také jsem si nejdřív říkal že spojení Ridley a Russell už tady bylo, tak je jasné kdo bude hrát hlavní housle a ono je to přesně naopak.. Je to zajímavá podívaná, ale nesmíte se nechat odradit první částí filmu která opravdu stojí jen a jen na konverzaci..

• 16.6.2009  17:50

Tak tahle ženská má snad koule:-) Natočit dobrý válečný film z pohledu ženy mě vždy přišlo jako naprostá utopie.. Ale jak je vidno, tak se sen stal skutečností.. Naprosto nejlepší film z prostředí zmítaného válkou a konflikty Iráku.. Měl jsem strach aby se celý film neřešily pouze vztahy a pocity mezi pár vojáky v jednotce.. Naštěstí tomu tak vůbec nebylo a akce střídala akci.. Kathryn - smekám před Tebou..

• 16.6.2009  17:44
    Maverick (1994)

Štístko Mel Gibson a roztomilá Jodie Foster ve westernové komedii.. Pár naprosto vynikajících seků, jeden musím zmínit a to když lupič(Danny Glover) okrádal Mavericka a střetly se jejich pohledy:-)) Je uplně jasné co tím chtěl režisér říci.. A ještě nesmím zapomenout na fingované přepadení indiány:-)) Jinak bych tomu ani nic nevytýkal, protože, ač to bylo tak dlouhé tak to pořád plynulo, bavilo a nenudilo..

• 8.6.2009  21:05
    Perný den (1964)

Jojo, co naplat, Beatles ve své době platili za to nejlepší co vůbec bylo k vidění a slyšení.. A asi jen tak je někdo nepřekoná.. Klobouk dolu..

• 6.6.2009  12:40
    Yes Man (2008)

Konečně komedie dle mého gusta.. Jasně, každý si řekne že to byla taková normální komedie podle nastaveného klišé typu: chlapa opustila holka, je zdrcen vlastním životem, pak se něco stane a on se úplně změní, najde si holku a vše skončí happy endem.. Jasnačka všechno tady je, ale pro mě se tenhle film stal přesně tím že to klišé překonal a sám se jím stal, a proto všechny následující filmy tohoto typu budu srovnávat s tímto.. Je to subjektivní pocit, prostě se mě trefil do noty.. A hlavně famózní výkon Jima Carryho ve vrcholové formě tomu dal prostě značku: příjemně strávených 104 min..

• 6.6.2009  11:58
    Kuťáci (1976)

Neuvěřitelná dvojka:-)) Už od prvního dílu bylo jasné, že to bude nářez.. Byl, je a bude to jeden z nejoblíbenějších seriálů.. Zbytečný něco dalšího dodávat..

• 31.5.2009  17:50

Dobrá česká detektivka s Rudou Hrušínským.. Napínavé až do samotného konce..

• 31.5.2009  11:51

Jak už zde bylo několikrát zmíněno, nový Bond dělí diváky na dva druhy. Jedni jsou zastánci klasiky a druzí jsou zastánci posunutí Bonda jiným směrem.. Já jsem zastánce klasiky, takže z tohoto dílu nijak extra unešen nejsem. Hned první co mě zarazilo bylo že to navazovalo volně na předešlý díl.. A bohuže do role Bonda mě herec Daniel Craig vůbec nesedí, ne že bych ho neměl rád ale prostě nemá to co by měl mít.. Pro mě byl vždy Bond neohrožený bojovník s obrovským šarmem a vybaven různými technologicky vyspělými hračičkami.. A samozřejmě jeho nesmrtelné hlášky typu "Jmenuji se Bond, James Bond" a nebo "Co si dáte k pití?: Martini - protřepat, nemíchat". Nebyla to špatná podívaná, sice mohlo být trošku více akce na místo spousty dialogů, ale jako akční film dobrý..

• 30.5.2009  19:52
    Austrálie (2008)

Hezký romantický příběh zasazen do nádherných scenérií Austrálie.. Ale trošku zbytečně dlouhý, zhruba od poloviny filmu se to celé naklání do trochu nudné polohy a až ve finále se to zase trochu narovnalo.. Na to že je to velkofilm který měl rozpočet 120 milionů dolarů tak digitální efekty jsou až moc viditelné a neslučitelné s takovou nádherou která je v Austrálii k vidění.. Stručně řečeno efekty někdy působily jako pěst na oko:-) Jinak příběh dvou zamilovaných cukrátek podle přesně zavedeného klišé musel samozřejmě dopadnou stylem "Zazvonil zvonec a pohádky je konec, a jestli neumřeli tak žijí dodnes":-) Film jsem sledoval se svou přítelkyní takže proto je moje hodnocení tak vysoké:-))

• 25.5.2009  16:11

Tak jsem se zase pokochal totální demenťárnou, která nemá hlavu ani patu.. Všem kdo to ještě neviděl, vřele doporučuji se na to ani nedívat, protože jinak budete stejně nas... jako já..

• 24.5.2009  13:39

Klasická zlodějská podívaná s výborným obsazením.. Spojení Antonia a Morgana prostě nemůže zklamat:-) Ne samozřejmě že může, ale toto dopadlo dobře.. Promyšlený příběh s rozuzlením až v samotném závěru..

• 23.5.2009  21:06
    Temná bouře (TV film) (2006)

No toto, to zase byla ztráta času.. Sci-fi by asi mělo vypadat trošku jinak, než že si nějakej "umělec" sedne k počítači a vytvoří si tam pár pěknejch obrázků a hnedka z toho musí natočit film který nemá hlavu ani patu..

• 23.5.2009  20:59
    Fanoušci (2009)

Průměrná tragikomedická road movie která ani moc nezaujme, ale na druhou stranu zase až tak nenudí.. Pár dobrejch vtípků proběhlo, takže za 3* je to tak adekvátní.. Nejlepší část je když fanoušci Star wars soupeří s fanouškama Star treku:-)

• 19.5.2009  22:07

Docela trapnej pokus o novodobou pohádku.. Chudáci děti co se na to budou dívat.. Už teď je lituju jak budou zklamaný:-( Ubohý výkon Sandlera jako obvykle nezklamal, dělat ze sebe debila umí každej i já, akorát on to musí předvádět na plátně:-) Jediný co tam stálo za něco bylo morče který mělo tak brutálně vyjetý oči jako kdyby nedělalo nic jinýho než se cpalo koksem:-)

• 19.5.2009  16:32
    Geriho hra (1997)

Nádhera, škoda že jenom 4minuty..

• 16.5.2009  13:08
    Star Trek (2009)

Ani nevím co pořádně k tomuhle filmu napsat.. Byla to pastva pro oči a lahodící pochoutka pro uši:-) Jediné slabé míso to mělo a to bylo setkání Spocka z budoucnosti a Spocka z přítomnosti.. Vždycky jsem si myslel že se nikdo nemůže potkat sám se sebou v jiné časové linii.. Pokud by se potkali, tak jeden z nich by přece musel okamžitě přestat existovat.. Toto je snad první film kde se setkali a nic se nestalo.. Jinak není co bych dále hodnotil, protože už by to byla jenom a jenom chvála.. Takže si to zasluhuje jasných 5*.

• 14.5.2009  18:13

Když jsem se dozvěděl, že se budou natáčet nové díly, tak jsem byl jak u vytržení.. Jsem věrný fanoušek Red Dwarf:-) A jak tak koukám , tak se tady většinou s názorem shoduji, první díl byl celkem slabotka, ale ty další dva to plnohodnotně vynahradily.. Red Dwarf je asi jediný seriál u kterého je dabing lepší než původní znění.. Ikdyž je to možná tím, že jsem viděl nekolikrát všechny díly a na ty hlasy jsem si prostě zvyknul.. Takže si počkám až to Česká televize nadabuje a dám si to znova..

• 14.5.2009  16:26

Dlouho jsem čekal než jsem se na tento snímek podíval, a mohu říct že čekání se vyplatilo.. Oskarové ocenění za film roku nosí oprávněně.. D.B. se povedlo do snímku nacpat vše co se do něj vešlo, je zbytečné něco jmenovat, protože na spoustu věcí bych zapomněl:-) A ještě ke všemu skoro se samými neherci.. Indie je drsná, chudá země, ve které dokázat skloubit chvílema nelidské prostředí se štěstím chudého mladíka a ještě ke všemu do toho vpravit jeho životní lásku, to už chce opravdu dobrý scénář, schopného producenta a hlavně výborného režiséra.. V tomto případě si myslím, že se to povedlo na jedničku..

• 13.5.2009  16:03

To zase byla ztráta času s takovýmto počinem.. To byl hrůza, vopruz, nuda, no prostě všechno negativní co se od filmu dá čekat.. Jednu hvězdičku dávám za to že jsem to dokoukal až do konce:-) A ani Kate and Anne tento film nijak nevylepšili.. To prostě nešlo..