Pařížská blbka (2015)

Tento film by som hodnotil tak z dvoch strán. 1 - niektoré scény stáli za to, celkom aj pobavili, bral som to ako jackass. 2 - miestami zase to bolo až vrcholne trápne, a nemalo to nič spoločné s humorom, ktorý mám rád (ale tých bolo pre mňa menej ako tých vtipných). Pozoruhodné u mňa celkom bolo, že kvázi ten film mal aj nejakú zápletku, ktorú sa snažil vyriešiť, čo hodnotím ako plus. Myslím si, že na tento film musíte mať radi taký humor, ako sa tam prezentuje (nazval by som ho tzv. jackass humor, resp. svojský ). Ak takýto humor radi máte (ako ja) miestami sa pobavíte a poviete si, odkiaľ táto slečna berie na tieto veci gule? Ak takýto humor radi nemáte, tento film vám príde trápny a úbohý. Toť vsjo.

Už teď mi chybíš (2015)

Dlhšie som sa tešil na tento film, len som dúfal, že to nebude len o prežití a zomieraní. Ale mýlil som sa. Aj keď pekne citovo založený film, nie je to až tak veľmi žáner pre mňa. Pozeral som to len preto, pretože tam hrá jedna z mojich najobľúbenejších herečiek, Drew Barrymore. S drámou a romantikou súhlasím, ale čo tam bolo vtipné, resp. také, aby to nazývali komédia, netuším. Nič ten film vo mne nezanechal, a budem si ho pamätať len kvôli Drew. Takýchto príbehov je vo svete veľa, čiže ani dej nebol zase pre mňa až tak niečím novým, resp. výnimočným. Je to skôr taká oddychovka na večer, ktorá vás na chvíľu možno donúti sa zamyslieť nad životom, že môžeme byť radi, že sme radi.... Percentuálne u mňa tak max. 55 %.

Nemilosrdní (2015)

Slabý film. Jeana Rena si viem predstaviť aj v lepších akčňákoch, ako je toto. Nudné, bezvtipné, otrepané, zbytočné časti vo filme. Nebavilo ma to, ale nebol som až tak sklamaný, pretože som od toho ani veľa nečakal. Francúzi asi začínajú točiť filmy na nový spôsob, zoberú si 5 resp. viac amerických filmov, a na základe ich spojenia vytvoria film nový francúzsky. Inak si to predstaviť neviem, pretože vopred jasný záver, na konci zranený hlavný hrdina a páchateľov dostanú len tak tak v posledných minútach filmu ... staré, to už poznám ...

Mea Culpa (2014)

Francúzsky akčný film na americký spôsob, a z toho vyplýva, že jedným slovom nezmyselná kravina. Vedia ma vytočiť mega nereálne veci vo filmoch, ako aj v tomto, konkrétne: 1. malého chlapca nevedia dobehnúť dvaja dospelí zdraví muži, naháňajú ho asi 5 minút, a ani sa len ku nemu pomaly nepriblížia 2. aby toho nebolo málo, toho malého chlapca nevie dokonca dobehnúť ani dospelý muž na motorke, z čoho mi vyplýva, že sa svetu narodil ďalší Usain Bolt 3. dvoch dospelých chlapov nevie dobehnúť vodič na aute, z čoho zase vyplýva, že máme ďalších dvoch svetových šprintérov, a ani som o tom doteraz netušil. Proste, už ma takéto drizdy vo filmoch prestali naozaj baviť a skazia mi dojem z celého filmu. Inak film priemerný, žiaden extra nový príbeh, otrepaný na staré kolená, že ich to ešte vôbec baví natáčať filmy, ktoré už boli sfilmované tisíckrát a trochu pozmeniť dej. Slabé slabé slabé.

Tajemství jejich očí (2015)

Nie je to ničím nezabudnuteľný film, avšak ak si ho zoberiem vcelku, po dopozeraní som si vlastne uvedomil, že ma to bavilo. Páčila sa mi myšlienka, aj zvrat na konci filmu. Na jednej strane Nicole Kidman, ktorú mám ako herečku veľmi rád, na druhej strane Julia Roberts, ktorú zase až tak veľmi nemusím. Pri Nicole herecky fajn, aj keď obzvlášť dôležitá rola to v tomto filme nebola, na strane Julie, v tomto filme vyzerala veľmi staro, či schválne, alebo už tak vyzerá aj v reáli, to neviem, ale bolo mi to proti srsti. Snáď sa to hodnotenie o trochu vyšplhá, pretože sú o dosť pre mňa horšie filmy, ako je tento a majú hodnotenie vyššie. To je však ale môj subjektívny názor. 75 %

Jesse James: Lawman (2015)

Ach jaj, to bolo čo? Takto slabo natočený film sa len tak nevidí. Keby som išiel po ulici a oslovil náhodných 5 ľudí, do večera by sme zbúchali lepší film ako je toto. Ak by som išiel ďalej a oslovil ďalších 10 ľudí, všetci by to lepšie zahrali ako herci vo filme. Tie herecké výkony jedným slovom katastrofálne. Pravdepodobne ide až o podpriemerne nízko rozpočtový film, čo vidno vo všetkom. Pri bitkách ani kvapka krvi, kvalita obrazu ako keby vymazali starú platňu a natočili na ňu niečo ďalšie, dialógy som písal lepšie na základke. Je fajn, že to má len 77 min. (ale ak odrátam úvodné titulky 5 minút a záverečné titulky 7 minút), má tento film len niečo vyše hodiny. Chvalabohu!! Šancu som tomu dal len preto, lebo westernovky mám rád, ale takýmto sa už určite vyvarujem.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Uvidíme, čo prinesú ďalšie časti. pilotnú časť hodnotím na 80 %, bolo to super, ale od úplnej dokonalosti to má ešte trochu ďalej. Ak si to udrží aspoň takú hladinu, bude to dobrý seriál. Som zvedavý, ako sa ten seriál bude vyvíjať, lebo predsa do smrti JFK chýbajú ešte viac ako 3 roky, tak že či to nebude zbytočne naťahované potom. Nechám sa prekvapiť.

Trable o Vánocích (2015)

Zámerom komédie, okrem iného, je rozosmiať divákov. Tejto "komédii" sa to ale v žiadnom prípade nepodarilo. Ani raz som sa nezasmial. Skôr by som to charakterizoval ako polotragédiu, aspoň by som viac pochopil ten film. Po neuveriteľne natiahnutom úvode sa konečne podarilo všetkým stretnúť, ale to asi tak 30 minút pred koncom filmu a myslel som si, že konečne to začne naberať na vtipe. No absolútne nezačalo. Ani neviem, čo to má až tak spoločné s Vianocami - asi jedine, že sa stretnú na konci pri vianočnom stole a behajú počas filmu hore dole Santa Clausovia. Veľmi podpriemerná "vianočná komédia".

Cena svobody (2014)

Je veľmi smutné, že tisíce a tisíce detí museli niečo také vo svojom detstve prežívať. Konkrétne, ak zoberiem tieto, o ktorých je tento film, osobne neviem sám seba predstaviť, aby som prešiel stovky míľ cez Afriku s tým, že by som prežil bez pravidelného prísunu jedla a vody (ak neulovíš, nemáš). Obdivujem ich a teší ma, že takéto filmy sa točia, pretože tie ma najviac zaujmú. Heslo "jeden za všetkých, všetci za jedného" sa tu prejavuje omnoho viac, ako pri Troch mušketieroch. Tá láska, priateľstvo medzi nimi, obdivuhodné....... Deti z Afriky, ktorým sa podarilo prežiť, sa dostanú do USA, do sveta technológií, mrakodrapov. A vy prídete pomaly z púšte, kde nie je nič. Tá postupná adaptácia, ako sa naučia, čo je mobil, mikrovlnka, keď spoznajú sneh, ach. Najkrajšia scéna z filmu, na ktorú nezabudnem (aj keď je už možno domyslená, ale predsa) - ak išli na pešo naprieč Afrikou a keď sa potrebovali napiť, ako zapichli dutú slamku do zeme, a napili sa vody, aaaa o pár rokov neskôr, v USA, ak zapichli slamku v McDonalds, aby sa napili Coly, úžasné :) Reese Witherspoon sa tam až tak často nezjavuje, čiže ako hlavnú herečku by som ju v tomto filme nebral, skôr ide o tých Sudáncov.

Room (2015)

Pôvodne som si myslel, že celý film bude len o tom, ako sa dostanú z tej "izby", ale ono to vlastne začne naberať grády až v druhej polovici, keď už sú na slobode. Lebo je možné, že to by bolo aj nudné, ale nakoniec to vymysleli fajn. Inak dobrý psychologicky presvedčivý film.