• Pohádka

Vaterland - Lovecký deník (2004)

možná je to tím, že žiji v blízkosti bývalých sudet, v oblasti kde narazíte na obce plné ruin bývalých výstavních usedlostí německých statkářů, obydlených a následně vybydlených podivnými existencemi z mnoha temných koutů Čech i Slovenska, ale i na rozpadající se, nikdy nevýstavní areály bývalých JZD....každopádně jsem byl nadšen. Nápadem, atmosférou a vůbec.

Věc (1982)

No za tu noc, kterou jsem prožil asi v 10-ti letech po shlédnutí tohohle dílka, bych ho měl nenávidět......ale to nejde. Odporně nádherné.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

"Přijde prase k zásuvce a říká: Vylez srabe!"...."Ženský, co čumíte?!"....Za K. Augustu, který si snad i tohle natáčení užil (asi je mírně S/M zaměřen) alespoň 1 *, ale jinak je to jak bezzubej eskymáckej pes bojující o S. Krainovou.....

Morgiana (1972)

Ve všech směrech slabší než Valérie a týden divů, pro mě však pořád nádherné. Pomalé tempo první poloviny filmu se rozvíří v rej barev, hudby, zvuků, obrazů a pocitů. Za velmi důležité považuji, že představitelku "zla" divák spíše litoval než nenáviděl (alespoň já). A závěr mě nezklamal...

Experti (2006) odpad!

Proboha o čem to bylo? A hlavně proč? Kdo do toho mohl investovat a koho to mohlo bavit dělat? Asi člověk podobný hlavním "hrdinům".

Golet v údolí (1995)

Já na tom vidím jen pramálo průměrného - nádherné exteriéry, neznámá kultura (pro mne), velká porce legrace (především Ornestovo trápení), sukuba Bočanová a panička Hrubešová atd. Nádherný a klidný film.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Myslím, že to nešlo udělat o moc lépe. Kdo četl knihu ten jen koukal jak to asi vypadalo - mě to prostředí Berlína nadchlo, stejně jako výkony herců a kamera. Příběh samozřejmě utrpěl, ale na druhou stranu i motivace a jednání skutečných postav (předloh) bylo absurdní, nebo snad ne? To, že tam chybělo pár pohnutek a zvratů ve výsledku vůbec nic neznamená (do puntíku). Možná jen neměla být tak odbytá ta matka - ale ona přece ani ve skutečnosti nic moc neudělala, takže i to sedí.

Road Trip (2000)

No...zápletka nesmyslná, stejně jako spousta dalších detailů, celková atmosféra plytká, ale ono se na to dalo koukat...tak nějak. Jedna * navrch za francouzské toasty bez cukru......

Milenci a vrazi (2004)

Ústí, chemička, ukájení základních pudů....jojo nezměnilo se toho zase tolik....a to jsem tam studoval skoro 40 let po ději knižní předlohy. Nerozumím možná 80 % z chování většiny lidí ve filmech ani v realitě a nechápu potom tedy ani hlavní zdroj výtek většiny diváků. Často jsem nechápal jednání postav v Kunderových románech ani když bylo rozebrané do posledního elementu myšlenky nebo emoce. Psychologická dramata nejsou akční filmy - je rozdíl mezi situací kdy hrdiny vbíhá do plamenů místo aby bral nohy na ramena a situací kdy ženská ví, že je ten chlap agresivní kurevník, ale stejně se ho nechce za nic na světě pustit. Neschopnost vcítění se do situace člověka v jiné době, na jiném místě, v úplně jiném prostředí atd. neberu jako vadu filmu...........na druhou stranu třeba Žilková mi přišla opravdu až moc neuvěřitelná a Vetchý by byl lepší, kdyby vůbec nemluvil.

Historky od krbu (1994) (seriál)

....hele Proroku jak byla ta tvoje pjesnička ? (ideální pobídka k propuknutí té pravé hospodské zábavy v pokročilejším vývoji večera). Navíc v této povídce zazní dost důležitá informace - "Bůh neni!", ale je pravda, že nebýt Tak dělejte něco tak tomu dám asi jen 3, jelikož ty ostatní povídky takový břink neměly.