Mr. Robot - 401 Neautorizovaný přístup (2019) (epizoda)

Absolútna dokonalosť, či už kamera, dialógy, strih, zvraty, alebo herecké výkony... Prvá časť finálnej sérii ma opäť raz zanechala bez dychu, a tak len netrpezlivo čakám, kedy sa budem môcť do tohto temného sveta opäť ponoriť.

Patrick Melrose (2018) (seriál)

Neskutočný výkon Benedicta Cumberbatcha. Aj napriek tomu, že herecky je tento seriál obsadený slušne (Jennifer Leigh, Hugo Weaving) on svietil v žiare reflektorov a ostatní boli skrytí v jeho tieni. Ešte stále vo mne víria dozvuky skvostného hereckého výkonu, ktorý som si plnými dúškami vychutnávala. Sama som bola prekvapená, ale naozaj som sa pri pozeraní tejto minisérie bavila. Každá časť ma vtiahla do príbehu Patricka Melrosea až natoľko, že som tento krátky seriál musela zhltnúť naraz. Na povrchu dokonalé aritokratické rodiny, no pod povrchom len špinavosti, zvrátenosti, falošné úsmevy, podlizovanie, pokrytectvo - smútok a nešťastie.

Pozůstalí (2014) (seriál)

A zrazu boli preč. Jedno žmurknutie a osoba, ktorú milujete a neviete si bez nej predstaviť svoj život je preč. Každá jedna časť tohto skvostného seriálu bolela. Už len predstava toho, že by som sa ocitla na mieste hlavných hrdinov je nepredstaviteľná. Každý, kto má v sebe aspoň štipku empatie to musel prežívať pomerne intenzívne. Celý čas som s napätím čakala či sa vlastne niekedy vôbec dozvieme čo sa s nimi stalo. A moja zvedavosť bola uspokojená. Na tento príbeh nikdy nezabudnem a už vôbec nie na fenomenálne herecké predstavenie hlavných hrdinov. "Over here, we lost some of them. But over there, they lost all of us."

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

"So, Hannah... I love you, and I let you go." Do druhej série sa mi veľmi nechcelo, ale nakoniec som prekonala prvú časť, ktorá sa mi neuveriteľne tiahla a opäť som sa ponorila do príbehu rovnako ako pri prvej sérii. Za dva dni som zhltla všetky časti a bola som príjemne prekvapená - nebolo to vôbec zlé, práve naopak. Postavy, ktoré som v prvej sérii nemusela, kvôli tomu, že som ich poznala vlastne len z pohľadu Hannah a jej pások, som si zamilovala. Seriál rieši témy, ktoré sa v súčasnosti dotýkajú tínedžerov a v niektorých situáciach či rozhovoroch, alebo myšlienkach som sa našla a spomenula som si na vlastné obdobie puberty, kedy vnímame všetko tak intenzívne a citlivo, jednáme spontánne a myslíme si, že celý svet je proti nám a búrime sa, skúšame rebelovať a tak ďalej a tak ďalej. Avšak môj dobrý pocit z celej série zničila práve tá posledná časť, ktorá bola nemastná-neslaná a nedostala som to, čo som viac-menej očakávala. Celkový dej nemal nijaké vyvrcholenie a zápletka nebola ukončená, čo zrejme značí 3. sériu, ktorú už pozerať zrejme nebudem, pretože je to len naťahovanie a tvorcovia chcú z tohto projektu vytiahnuť čo najviac peňazí, to je očividné. Hodnotím celkom vysoko, a to práve preto, že som čakala niečo omnoho horšie a teda druhá séria predčila moje očakávania. BTW: WC scéna v poslednej časti bola zdrvujúca...

Ztracen v džungli (2017)

Typ filmu, o ktorý by som ani nezakopla, ak by ma nenalákali na Daniela. A opäť raz neľutujem, po "plťkovej scéne" sa to parádne rozbehlo a získalo si to moju úplnú pozornosť. Celý čas som všetko prežívala s hlavným hrdinom a pri niektorých scénkach som ani nedýchala. Páčilo sa mi aj priateľstvo medzi Yossim a Kevinom, ktorý ho neprestal hľadať, aj keď ostatní už nad ním vyriekli svoj ortieľ. Pri tom konci ma išlo poraziť, no nakoniec to skončilo podľa mojich predstáv. Krásna príroda, príjemná hudba a úžasný výkon Daniela Radcliffa, výkon, ktorý ma už ani neprekvapuje po všetkých tých filmoch, čo som s ním videla. Výborný mladý herec. Teším sa na ďalšie jeho projekty.

American Horror Story - 9. listopad (2017) (epizoda)

Hurá! Konečne sa to nejako rozbehlo, Kai je najzaujímavejšia postava v celom seriály, má obrovský potenciál a je to taký ten správny psycho líder. Ak budú epizódy skôr o ňom než o tej urevanej Ally, tak potom sa myslím, že máme na čo tešiť.

Švýcarák (2016)

Niektoré scény, najmä na začiatku sa predýchavali vskutku ťažko. Dlho som sa tomuto filmu vyhýbala aj napriek výborným hlavným hercom, no mala som skrátka strach - prdiaca mŕtvola a podobné čudesné veci - avšak som rada, že som si film nakoniec pustila, pretože svojim spôsobom bol krásny. Príbeh o silnom, hoci nezvyčajnom priateľstve, príbeh o láske; možno to bolo svojim spôsobom také satiristické vykreslenie toho, čo sa s ľuďmi deje, ak im láska skutočne chýba. Páčilo sa mi, ako postupne rástlo priateľstvo medzi mŕtvym Mannym a Hankom. Bol to vtipný, nekonvenčný a originálny snímok, ktorý ma veľmi prekvapil, nečakala som od toho to, čo som dostala. Navyše herecké výkony úžasné, najmä Daniel Radcliffe ma opäť raz presvedčil, že miesto v mojom rebríčku top 10 hercov má právom. Zaujímavý snímok, povedala by som dokonca, že sú to silnejšie štyri hviezdy.

Kurošicudži (2014)

Absolútna spokojnosť s filmovou verziou. Herec, ktorý stvárňoval Sebastiana bol úžasný. Zamilovala som si ho rovnako ako toho kresleného.

Queer as Folk (2000) (seriál)

Absolútna závislosť! Brian a Justin sú skrátka dokonalí.