viperblade

viperblade

Lukáš Burian

Velká Británie
Filmový a seriálový maniak...

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 16.12.2015  17:20

Zhlédnuto v kině. Film, který rozděloval filmové fanoušky v roce 2015 nejvíc je bezpochyby Jurassic World, jedni jej milují a obhajují, druzí jej nenávidí a zatracují, a já... jsem někde uprostřed. Tohle je totiž, alespoň pro mě, dokonalá definice průměru. Dodneška si pamatuju většinu scén z prvních třech dílů (teda, když se budeme bavit a opravdu skvělých scénách tak bych měl říct spíše dvou, než třech) či jména postav/herců, kteří v těchto filmech byli. Ale tady nic. Mám rád jak Chrise Pratta, který působí jako hodně velký sympaťák a už od nějaké doby mám slabost pro Bryce Dallas Howard, ale ani tito skvělé herci mě nějak nepřesvědčili, že by tento film za něco stál (schválně, řekněte mi, jak se jmenovala postava Bryce ve filmu... přesně tak, zapomněli jste, protože tenhle film je zapomenutelný a neumí pracovat s postavami). Můj největší problém s tímto filmem byl, že na něm bylo poznat, jak je vše točené stylem "tak z téhle scény se posadí lidi na prdel, z téhle taky a z téhle se rovnou poserou!" a pokud tohle není pravda, tak mě to takhle alespoň přišlo. Vše se blýskalo, hýbalo strašně rychle, ale mě doslova KAŽDÁ postava v tomto filmu byla ukradená. Jistě, je to "jenom" letní blockbuster, ne Shakespearovské drama, v pořádku. Jenže tenhle argument já osobně nemám rád, protože existují blockbustery, které umějí pracovat s postavami a které se nemusí vézt na nostalgické vlně, aby byly skvělé. A tohle Jurassic World neumí. Docela se bojím, jak dopadne Star Wars IX pod režisérským vedením Colina Trevorrowa (stále si myslím, že byla chyba vybrat zrovna jeho, ale co já vím, že…) 55 %.

• 16.12.2015  17:00
    Mr. Holmes (2015)

Zhlédnuto v kině. Do jisté míry obdivuju Billa Condona. Obdivuju ho za to, že v dnešní době, kdy většina lidí umí udržet pozornost sotva na 6 vteřin a ve filmech/seriálech pokud není 20 střihů za minutu, které jsou podtrženy dramatickou hudbou, tak diváci prohlásí, že to byla těžká nuda, přijde s něčím takovým, co má pomalejší tempo, ale za to vyniká ve všech dalších oblastech. Mr. Holmes je skvělý příběh, který nám ukazuje to, co někteří možná nechtějí vidět, ale je zároveň logické - staršího Sherlocka Holmese, který už sice není na vrcholu jeho fyzických schopností, nicméně ze svého šarmu a postřehu neztratil téměř nic. Bylo opravdu zajímavé vidět Iana McKellena, jak se do této postavy vžil a jak dokonale ho zahrál. Bylo skvělé vidět film, který si dává čas na to, aby nám představil postavy a pak se do nich ponořil/prozkoumal je pečlivě, ale zároveň nezanedbával příběh. Zkrátka a dobře, mezi těmi všemi prázdnými CGI filmy, kdy divák mnohdy neví, jestli se má smát či brečet, ale hlavně že se to hýbe rychle, mi tohle přišlo jako závan svěžího větru. A když vidím, jak je zde tento film podhodnocen, trošku si přisadím, protože jsem váhal mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Tohle je film, který se vyplatí vidět. 90 %.

• 16.12.2015  16:49
    Ex Machina (2014)

Opět další z filmů roku 2015, kteří všichni vyzdvihují do nebes, ale mně se "jen" líbil… Ex Machina je rozhodně kvalitně natočené drama, které většině lidí (včetně mě) představilo talent a krásu Alicii Vikander, ale já jsem stále čekal na něco, co by mě "dodělalo". Je to jako když máte oběd, kde se servíruje skvělý předkrm, dokonalý hlavní chod a vy po jeho konzumaci se připravujete na tu sladkou tečku, která by to vše dokonale podtrhla. Vy čekáte, čekáte a nic nepřijde, najednou se objeví číšník s vaším účtem (titulky). A ano, budete si pamatovat, že jste se najedli znamenitě, nicméně vzadu v hlavě se nemůžete zbavit myšlenky, že to mohlo být o něco lepší, kdyby tam bylo něco extra, co by vás odrovnalo. Rozhodně se na tento film musím podívat znovu, abych se ujistil, že jsem něco nepřehlédl, nicméně i teď můžu říct, že tohle je skvělý film, který si minimálně 80 % zaslouží.

• 16.12.2015  16:40

Zhlédnuto v kině. Pravděpodobně bych nechodil tak daleko, abych řekl, že Mad Max: Fury Road je nejlepším filmem roku 2015, nicméně v TOP 3 určitě bude. Zpočátku mi dělalo problém se do tohoto filmu "dostat" (nevím, jestli jsem neměl náladu, ale pamatuju si, že jsem zpočátku málem v kině usnul) jenže pak přišel přejezd přes údolí a od té doby jsem věděl, že takovýhle akční nářez jen tak v kinech neuvidím. Rozhodně jeden z filmů, které musím vidět ještě jednou, abych si uspořádal myšlenky. Zatím ale 90 % s tím, že Charlize Theron totálně ukradla tento film týpkovi, jehož jméno je i v názvu tohoto filmu a to je něco, co se jen tak nevidí.

• 16.12.2015  16:32

Zhlédnuto v kině. Více méně musím souhlasit s tímto Honest Trailerem, až na jednu drobnost - mně se tento film líbil možná i o něco víc, než první díl. Ano, je mi jasné, že jsem v menšině, ale na to už jsem si zvykl... Tenhle film není dokonalý, ale to není ani jednička. Nicméně tenhle film musel nám ukázat tak moc (nové hrdiny, nastínit co bude následovat se starými hrdiny) a obklopoval ho tak vysoký hype, že prakticky nebylo možné, aby s ním lidi byli spokojeni. Jsem 100% přesvědčen, že nikdo by tenhle film nenatočil tak dobře, jako právě Joss. Věřím tomu, že když si pustím oba díly pěkně za sebou, tak nějaký "kvalitativní propad" tam nebude a že se mi stále bude líbit druhý díl o něco více, díky už ustálené týmové dynamice, super hláškám, parádním scénám a příslibům věcí budoucích. 100 %.

• 13.12.2015  18:58
    Batman (1966)

Krásná připomínka toho, jak kdysi vypadal ten nejlepší komiksový detektiv.

• 13.12.2015  18:55
    Sex a Lucía (2001)

Tenhle film není o sexu, i když by se to mohlo zdát a podstatná část příběhu je mu věnována. Tenhle film je lidech, o vztazích a hlavně o Lucii, kterou neskutečně zahrála Paz Vega. Tohle byl pro mě po nějaké době film, u kterého jsem si říkal, že je naprosto perfektní a na kterém by nezměnil absolutně nic. Speciálně ten jednoduše složitý scénář, který by měl sloužit na filmových školách jako názorná ukázka toho, jak se dá vyprávět "jednoduchý" příběh. A Paz Vega je naprosto okouzlující stvoření. Rozhodně jsem tenhle film neviděl naposled. 100 %.

• 13.12.2015  18:34

Patřím mezi ty šílence, kteří mají rádi první díl téhle střelené parodie. Proto jsem se docela těšil na tohle pokračování, které z traileru vypadalo, že by mohlo docela dobře navázat nejen v příběhu ale hlavně ve stylu humoru (který sice je hloupý, ale díky žánru, který paroduje, je docela trefný) na první díl. Bohužel, nestalo se. Takhle, nebudu předstírat, že jsem párkrát nevybouchl smíchy, to bych tomuto filmu křivdil, nicméně to bohužel tady bylo 50/50. Některé scény (opět, díky tomu, co parodují) měly myšlenku a věděly, co chtějí říct, jiné si vystačily jen s lenivými rasistickými "vtípky" (zasmějme se tomu, jak Mexičan dělá Mexičana a černoch černocha atd…) Ano, jsem si vědom, že tohle do jisté míry bylo i v předchozím díle, ale ne až do takové míry. Plus některé vtípky začnou dobře, ale pak se neskutečně natáhnou až do té míry, že přestanou být vtipné (Annabelle). Prostě a jednoduše, pokud se vám jednička nelíbila, tak tomuhle se vyhněte obloukem. Pokud se vám líbila, tak snižte svá očekávání a mrkněte se i na tento film. 50 %.

• 13.12.2015  18:24

Zatím jsem z této série viděl první tři díly a musím říct, že tento je bezpochyby nejhorší. To, co v jedničce fungovalo, tady drhne a za celý film se jen JEDNOU pořádně leknete. Zbytek času čekáte, kdy se něco stane, či se snažíte zpozorovat co má vlastně být tak strašidelné. Hodně zapomenutelný film. 20 %.

• 13.12.2015  16:30
    Rodina Sopránů (TV seriál) (1999)

Hodnoceno po zhlédnutí všech sérií. Co napsat o takové legendě, jakým tento seriál bez pochyby je, aniž byste se opakovali? Došel jsem k názoru, že nic, tak jen napíšu, že kdyby tenhle seriál nefungoval, tak jak fungoval (do jisté doby to byl nejsledovanější seriál v celé historii HBO, nyní je překonán Game of Thrones) tak bychom dneska neměli HBO seriály, které milujeme. V té době byl tohle pro stanici obrovský risk, který se obrovsky vyplatil a doslova prokopal cestu dalším kvalitním seriálům a Hollywoodu možná poprvé ukázal, že i "nějaká malá TV show" může konkurovat filmům a že tohle médium není jen odkladiště herců, o které už nikdo nestojí. 95 %.

• 13.12.2015  16:18
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

První série: Upřímně, když jsem slyšel, že budou natáčet prequel zrovna o Saulovi, tak jsem moc nevěřil v úspěch tohoto seriálu s tím, že po pár dílech to zanikne, protože pro mě Saul byl zábavná, ale ne zrovna zajímavá postava. Jsem docela rád, že jsem se spletl, protože Bob Odenkirk dokázal Saulovi vdechnout život a udělal z postavy, která byla vedlejší něco, kolem čeho můžete napsat (plnohodnotný) seriál který bude fungovat. Podle závěru první série to vypadá, že to nejlepší nás teprve čeká, takže s maximem počkám, nicméně už teď se na druhou sérii těším a musím zopakovat, že jsem hodně rád, že jsem se zmýlil. Tenhle seriál není jen o "ždímání" značky Breaking Bad, který ve své první sérii taky nebyl až tak geniální, jak v těch dalších, takže věřím tomu, že to nejlepší teprve přijde. 85 %.

• 13.12.2015  16:04
    Focus (2015)

Zhlédnuto v kině. Hlavním kladem tohoto filmu je to, díky čemu je paradoxně na konci předvídatelný - zvraty. Prvních pár si užíváte, ale pak si přece jen dáte dvě a dvě dohromady, takže to finále už nepůsobí tak, jak by mohlo. Nicméně tohle je má jediná výtka vůči tomuto jinak překvapivě povedenému filmu, který má hodně povedenou ústřední dvojku (mezi Willem a Margot to jiskří, další důvod proč se těšit na Suicide Squad a díky svižnému tempu skoro žádná hluchá místa. 80 %.

• 13.12.2015  15:58

Nebudu lhát, o tomhle filmu jsem se dozvěděl jen proto, že v něm hraje Alexis Bledel, kterou jsem si oblíbil od jistého seriálu. Takže jsem od tohohle filmu nic nečekal a pořádně jsme vlastně ani nevěděl, do čeho jdu. A možná proto jsem si to užil. Nebudu lhát, tohle rozhodně není film pro každého, je to totiž hodně ujetý snímek o dvou holčinách, které jsou tak trošku vražedkyně, s kterýma si není radno zahrávat... K tomu ještě James Gandolfini v roli jejich oběti, které je vlastně jedno, že bude zabit a hodně suchý humor, který ne každému může sedět… co si více přát? Rozhodně bych nebyl proti, aby Geoffrey Fletcher natočil něco dalšího, co bude stejně osobité a kdyby do toho opět obsadil Alexis, která byla překvapivě skvělá jako teen vražedkyně, tak by měl minimálně jednoho diváka zaručeného… 80 %.

• 7.10.2015  22:36

Nevím, jestli jsem se ten den špatně vyspal, nebo mi tenhle film nějak nesedl, ale čekal jsem hodně podle ohlasů od lidí, kterým věřím, co se filmů týče. A nechci psát, že Snowpiercer je špatný film, protože není, je to dost dobře natočený film, který má hodně zajímavou myšlenkou. Jenže se táhne neskutečně dlouho (přišlo mi, že musí mít minimálně tři hodiny) a ty dobré a napínavé scény vám dost rychle vyšumí z hlavy, protože se nudíte. V závěrečných titulcích mě potěšilo, že jsem viděl hodně českých jmen, ale to je asi tak jediný bod navíc. Jak říkám, dám tomuto filmu za pár let šanci znovu, už jen proto, abych si připomenul, co to ten Chris Evans dělal, když nebyl kapitánem Amerikou… :-) 60 %.

• 5.10.2015  23:58

Zhlédnuto v kině. American Sniper je rozhodně hodně dobrý film, ve kterém exceluje Bradley Cooper, nicméně budu potřebovat ještě (minimálně) jednu projekci, abych si srovnal myšlenky, protože mi přišlo, že tenhle film zas ničím takovým nevybočuje z řady a především z hodně impozantní filmografie Clinta Eastwooda. Zatím tady nechám hodně silných 80 % a uvidíme, jak na mě zapůsobí druhá projekce.

• 5.10.2015  23:53

Nejen, že je toto pokračování naprosto zbytečné a nepřináší absolutně nic nového, ono je to i (po většinu času) dost nudné. 40 %.

• 5.10.2015  23:50
    87. Annual Academy Awards (TV pořad) (2015)

Tak po několikaleté pauze jsem se opět rozhodl sledovat předávání Oscarů živě. Sice jsem díky tomu zaspal do nové práce, ale i tak toho (zas tak moc) nelituji. Neil se jako moderátor snažil, většina vtípků mu vyšla, některé méně (vtípek se jménem Witherspoon) ale zpěv jako vždy za jedna, show po většinu času nenudila a hlavně tohle je snad jeden z mála ročníků, kde ceny byly rozděleny "spravedlivě" (prakticky žádný film neodešel z prázdnou). 80 %.

• 5.10.2015  23:30

První dva díly této série si více méně na nic nehrály a byly to jen čistokrevné béčkové filmy, kde stříkala digitální krev a sešlo se tam pár velkých hvězd minulosti. Tento díl vedle nich působí jako vykastrovaný bratránek z osmého kolena, který je ještě ke všemu nudný. Ano, i přes ten neskutečný casting se nějakým způsobem podařilo Patricku Hughesovi vycucnout to, co dělalo první dva díly skvělými. A fakt, že to je on, kdo momentálně pracuje na remaku filmu The Raid mě opravdu vytáčí a už dlouho jsem si tak nepřál, aby něco nebylo natočeno… 50 %.

• 5.10.2015  23:17

Zhlédnuto v kině. První milé překvapení roku 2015. Na Kingsman jsem se opravdu těšil, protože trailery vypadaly skvěle a Matthewa Vaughna mám po X-Men: First Class ještě raději. Nicméně ani já jsem nepředpokládal, že tento film bude taková jízda a především milostný dopis akčnímu/špiónskému žánru. Na tomhle filmu je totiž znát, že jej dělal někdo, kdo se nejen vyzná v daném žánru, ale kdo především ten daný žánr miluje a neví, jak by to lépe řekl, tak vezme kameru a natočí něco takového. Po tomto filmu přeji panu Vaughnovi, ať se mu splní jeho sen a ať natočí příštího Bonda, protože tahle neoficiální verze mě neskutečně potěšila. 100 %.

• 5.10.2015  23:04
    Dracula (1958)

Jistě, z dnešního úhlu pohledu by Horror of Dracula byl stěží považován za horor, nicméně pokud máte něco nakoukáno, tak musíte jen uznale kývat hlavou a žasnout, kolik filmů si z této klasiky vypůjčilo různé elementy. Po právu je tento film považován za klasikou a (nejen) díky této roli je Christopher Lee legendou, která bude žít věčně. 100 %.

• 5.10.2015  22:54

Fracture je solidní snímek s parádním obsazením, který mohl být geniální, kdyby ho točil někdo jako Brian De Palma či Martin Scorsese. Přišlo mi, že režisér si vypůjčil z knihovny "I ty můžeš natočit svůj pokus o noir film!' a řídil se podle této příručky. Bohužel moc doslova a hlavně bez nápadu. Provedení tohoto filmu bylo totiž neskutečně průměrné a to nakonec trošku srazilo mé hodnocení dolů. Pro žádný film asi není dobrá vizitka, když jeho divák každých pět minut přemýšlí nad tím, jak by tahle scéna vypadala, kdyby ji točil ten a ten, nebo jak by tenhle herec to zahrál, kdyby ho režíroval někdo, kdo ví, jak se to dělá. Na jedno podívání tenhle film zabaví, ale ta pointa a ten casting měl rozhodně na víc, než na "zabavení". 65 %.

• 5.10.2015  22:46
    Galaxy Quest (1999)

Galaxy Quest je jedním z nejlepších příkladů, jak natočit parodii tak, abys si ji užili jak ti nejvíc hardcore fanoušci, tak lidi, kteří moc neví o filmech/seriálech, které jsou parodované. Zatímco Spaceballs (parodie na Star Wars filmy a dalo by se říct "předchůdce" tohoto filmu) je vtipnou záležitostí, která ale bohužel má slabší chvilky, které speciálně dneska bijí do očí (některé vtípky zestárly více, než by bylo potřeba), tento film nic takového nemá, protože není "doslovnou" parodií, jako právě Spaceballs. Galaxy Quest totiž mimo parodování (převážně) Star Trek seriálů/filmů vypráví ucelený příběh o partičce herců, kteří se (jak jinak) naprostým nedorozuměním dostanou do vesmírného konfliktu. A film čerpá humor z tohohle faktu, spíše než z kopírování celých scén. A právě proto, i po více než 16 letech od vydání, jsem se u něj opravdu pobavil a hlavně jsem byl hodně překvapen, jak dobře je udělán. Rozhodně si jej pustím znovu. 100 %.

• 14.4.2015  23:48

Po té vlně nenávisti, která se proti tomuto filmu strhla prakticky ihned po premiéře, jsem se dlouho zdráhal na tento film podívat, až jednou jsem samou zvědavostí nevydržel a film si pustil. Takhle, je to něco, co si pustím podruhé? Ne. Předvádí zde Johnny Depp něco jiného, než v posledních cca 10 letech? Ne. Měl mít tenhle film tak monstrózní rozpočet, jaký ve finále měl (není známé přesně číslo, ale odhaduje se, že i s reklamami a různými promo akcemi se rozpočet vyšplhal až k 300 miliónům dolarů!!!)? Rozhodně ne. Ale na nejdůležitější otázku je naštěstí odpověď taky ne a to "Je ten film opravdu tak špatný?" The Lone Ranger není vyloženě špatný film, troufám si dokonce říct, že je to ideální jednohubka na sobotní večer. Není to nic, co byste museli vidět, nicméně pokud se na něj podíváte, dostane se vám filmu, který i když má přes 2 hodiny a 20 minut, tak uplyne poměrně rychle a na ten čas vás zabaví. Je jen škoda, že stejně rychle na něj taky zapomenete… 55 %.

• 14.4.2015  23:26
    Divočina (2014)

Wild je fajn film, který se snaží říct něco, co před ním už řekli (a mnohem lépe) jiné filmy (Into the Wild) a pokud mám být hodně upřímný, tak Reese je sice zlatíčko, ale nominace na Oscara je trošičku mimo… V téhle roli si umím představit jakoukoliv jinou herečku, Reese do téhle role nepřinesla nic, co by mě donutilo říct, že tohle nemohl zahrát někdo jiný. Naštěstí film není nudný a skončí tam, kde už začne trošku nudit, takže nemůžu říct, že bych byl zklamán. Jak jsem koneckonců napsal na začátku mého komentáře, tohle je fajn film. Nic víc, nic míň. 70 %.

• 14.4.2015  23:04
    Whiplash (2014)

Zhlédnuto v kině. Z filmů, které šly do kina v roce 2014, je Whiplash pravděpodobně můj favorit. Možná je to tím, že jsem nečekal, jak precizní, skvělý a napínavý film se z tohoto nenápadného a malého filmu vyklube. Jak Milles Teller, kterého jsem si nezapamatoval z filmu Divergent, mě doslova donutí si zapamatovat jeho jméno tím nekompromisním výkonem, který podal. Jak budu nenávidět někoho, jako je J. K. Simmons, ale zároveň ho chápat a opravdu mu rozumět, o co se snaží. Tenhle film je možná malý, co se týče rozpočtu, ale je to perfektní ukázka toho, že někdy na penězích opravdu nezáleží. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak přestaňte číst můj komentář a upalujte si ho pustit, věřte mi, že neprohloupíte. 100 %.

• 14.4.2015  22:53
    Birdman (2014)

Zhlédnuto v kině. Po dlouhé době se mi stalo, že mě ČSFD hodně překvapila, protože po zhlédnutí tohoto filmu jsem předpokládal, že zde bude mít hodnocení kolem 80 %, ne 68 %, ale co už, i to se stane… Birdman je film, který ví, co chce říct a vzhledem k tomu, jak minimalisticky je natočen (vynikající kamera a technika střihu, skvělý soundtrack, kde slyšíte prakticky jen bubny, všichni herci hrají spíše pro divadlo než film, jsou zde narážky na filmy/herce, kteří jsou momentálně v móde díky snímkům od Marvelu) mu to vychází a místy se tak jedná o docela kousavou kritiku toho, co tvoříme za umění a co chceme tvořit, k čemu aspirujeme. Líbilo se mi, jak nám film ukazuje oba extrémy a přitom to nepůsobí lacině. Konec tohoto filmu to krásně podtrhuje, přeci jen, je to jenom na nás SPOILER!!! jestli vzlétneme, nebo ne… KONEC SPOILERU! U mě rozhodně za 100 % s tím, že se opravdu těším, až si tento film zopakuji znovu. Rozhodně patří k TOP 3 roku 2014.

• 14.4.2015  22:28
    Gremlins 2 (1990)

Pokud jsem u jedničky napsal, že je to klasika, u které nechápu, jak se klasikou stala, tady musím napsat, že nechápu už vůbec nic. Druhý díl je o třídu horší a hlavně nudnější. A to je to, co nechápu, když zde máme daleko více akčních scén, daleko více Gremlinů… prostě typické pokračování, vše, co znáte z předchozího dílu, akorát ve větším a tupějším balení. Za pár dobrých scén ještě dám 40 % a půjdu přemýšlet o tom, co je na těchto dvou filmech klasického či opravdu skvělého…

• 14.4.2015  22:20

Zhlédnuto v kině. Zatímco druhý díl byl neškodný a pořád vcelku zábavný akční film, trojka už ždímá i to, co je dávno suché. Na Tak3n je krásně poznat, jak je Megaton špatný režisér a tak se to snaží vynahradit naprosto zběsilým střihem, který je místy až rušící. Nepamatuju si, že bych si něco takové řekl u předchozích dvou filmů, ale tady mi opravdu místy přišlo, že snad každá sekunda má střih, což je opravdu otravné. Jinak k příběhu, není to nic, co by divák, který už něco nakoukáno má, nedokázal odhadnout dopředu. Hlavně díky Liamovi, Forestovi a Maggie dám ještě tu třetí hvězdičku, ale jinak musím chtě nechtě konstatovat, že tohle je typický příklad filmu, který když v životě neuvidíte, tak se opravdu nic nestane. 50 %.

• 14.4.2015  22:12
    Gremlins (1984)

K tomuto filmu jsem přistupoval jako k další velké, nedotknutelné klasice. Bohužel po zhlédnutí ale nechápu, proč se tento film klasikou stal. Gremlins je hodně zvláštní polotovar, kde na jednu stranu chce mít nějakou mytologii, ale na druhou ji nerozvine pořádně. Na jednu stranu se snaží být "zábavná" komedie, na druhou ale nám servíruje scény, které by zapadly i do průměrného slasher filmu. Ono by to ani nevadilo, kdyby to režisér uměl nějak skloubit dohromady, ale nestalo se. Nebudu lhát, pár scén bylo slušných/zábavných, ale místy mi přišlo, jako by tenhle film měl přes 3 hodiny, což je u filmu, kterých těch hodin nemá ani dvě, docela průšvih. 50 %

• 28.2.2015  18:08
    Ona (2013)

Her je jeden z těch filmů, které si musím za nějaký ten čas pustit znovu, abych si ujasnil pár věcí. Do té doby napíšu jen, že po jeho zhlédnutí chápu, že někteří lidé chtěli, aby Scarlett byla nominovaná na nějaké ceny za svůj výkon, byť nebyla ve filmu vidět. Protože ona byla hlavní hvězdou filmu a to není nic proti skvělému Joaquinovi. Vyjádřit takovou škálu emocí a přitom fyzicky ve filmu vůbec nebýt, to je dle mého hodno nějakého ocenění… 80 %.

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78