viperblade

viperblade


Filmový a seriálový maniak...

140 bodů

Moji oblíbení herci

 • foto

  Arnold Schwarzenegger

  Jistě, není to žádný oscarový herec, ale co? Je to ikona 80. a 90. let minulého století, co se drsných rolí a kultovních filmů týče! Od Barbara Conana, přes všechny tři Terminátory. Ale nesmíme zapomínat taky na Predátora, nebo Total Recall. Hlavně proto je v mé TOPce herců.

 • foto

  Sylvester Stallone

  Téměř to samé, co jsem napsal u Arnolda. Jen, samozřejmě si jej vážím za jiné filmy. Ale úplně nejvíc si Stalloneho vážím za film Rambo: První krev. Co si budem povídat, i Rocky je dobrá postava, ale když se řekne Stallone, tak se mi vybaví jako Rambo.

 • foto

  Samuel L. Jackson

  Poprvé jsem si ho všiml v Jurském Parku. Už tenkrát jsem si počkal do titulků, abych se dozvěděl, kdo že to sakra byl. Pak přišly filmy jako Smrtonosná past 3, všechny 3 Star Wars (Skrytá Hrozba, Klony útočí a Pomsta Sithů) a nebo film, který ho definitivně dostal do mé TOPky, Vyvolený. Charakterní a hlavně výborný herec!

 • foto

  Ewan McGregor

  Když jsem se poprvé díval na Star Wars: Epizodu I. - Skrytou hrozbu tak jsem si řekl, co že to je za zelenáče, který má prakticky hlavní roli? Poté jsem si projel jeho filmografii a zjistil jsem, že až takový zelenáč nebude :-) Po filmech jako Ostrov, oba další díly SW (Klony útočí a Pomsta Sithů) ale hlavně Moulin Rouge skončil u mě v TOPce. A neustále roste a roste do hereckých výšin. Doufám, že si jednou dojde pro Oscara. A přeju mu, aby jen u jednoho nezůstalo.

 • foto

  Bruce Willis

  Pokud existuje někdo, kdo je minimálně srovnatelný s ikonami akčního filmu, jakými jsou Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone, pak je to jedině Bruce. Podílel se na filmech, které nikdy nezestárnou a staly se klasikou (Smrtonosná past, Poslední skaut anebo 12 opic či Pátý element). Vytvořil drsné role drsných týpků, kteří nikdy nejdou pro ránu daleko a já ho můžu kdekoliv. Bruci, jsi jeden z nejdrsnějších týpku, co kdy mohli být na obrazovce!

 • foto

  Dustin Hoffman

  Nejdříve jsem si jej všiml ve filmu Tootsie. A tam mě odrovnal svým komediálním talentem. Potom jsem měl tu čest zhlédnout Absolventa, ve kterém mě pro změnu odrovnal svým talentem pro dramatické role. A nakonec jsem viděl film, ve kterém podal životní výkon. Ano, mluvím zde o Rain Manovi. Zcela zasloužený Oscar. Doufám, že k takovému velikánovi, jakým bezpochyby Dustin je, nemusím psát více. UPDATE: Po zhlédnutí Kramerová versus Kramer se musím trochu opravit, ale Kramera jednoduše zahrál geniálně. Tohle je jeho životní výkon.

 • foto

  Al Pacino

  Skvělý, přímo ďábelský herec. Pokaždé, když se objeví v nějakém filmu, máte (téměř) vždy záruku úspěchu nebo minimálně záruku skvěle odvedeného výkonu. Ať už to je série filmů o Kmotrovi (I. II. nebo III.) nebo filmy jako Ďáblův advokát, Nelítostný souboj, Vítězové a poražení, Insomnie nebo Kupec benátský, pokaždé mě přesvědčil, že je jednou z největších žijících legend světového filmu.

 • foto

  Pierce Brosnan

  Pierce a já jsme k sobě měli celkem krátkou cestu. Líbil se mi už v Tátovi v sukni. A potom přišly bondovky. Jednak Zlaté oko je podle mě jedna z nejlepších bondovek vůbec a jednak po Seanu Connerym je to nejlepší Bond, protože MÁ charisma, mimiku a chování. Tomu jsem toho Bonda sežral i s navijákem a stojím si za tím, že obsazení Craiga do role Bonda je jeden z největších filmových omylů, co kdy byl učiněn! Takže Pierci, ať už natočíš cokoliv, budeš pro mě pravý a nefalšovaný Bond, James Bond!

 • foto

  Bill Murray

  Označení "smutný klaun" nevystihuje nikoho tak přesně, jako právě Billa. Ale to až spíše v tomto čase (rozuměj v roce 2009). Poprvé, co jsem si tohoto skvělého herce všiml, se věnoval čistě komediálním rolím, například roli Krotitele duchů, (kterou si později zopakoval v pokračování), nebo taky v komedii Na Hromnice o den více. Ale pak nám zestárnul. Kde by jiný herec pověsil kariéru na hřebík, Bill nám ukázal, že jiné herecké polohy mu absolutně nedělají problém. Takže nás v roce 2003 odboural dokonale zahranou rolí ve filmu Ztraceno v překladu. Nevěřil jsem vlastním očím, co tam "ten z Krotitelů" předvádí! Takže hlavně za to, jak je Bill neuvěřitelně proměnlivý herec, má u mě místo v TOPce jisté. A nezapomeňte: It's Suntori time!

 • foto

  Harrison Ford

  Může se zdát, že Harrison je u mě až na posledním místě, ale tak to není. Tyto herce nemám seřazeny podle oblíbenosti, tudíž i ten na posledním místě může být můj favorit. Protože právě Harrison mezi ně patří. Zvláště rolí Indiana Jonese si zaslouží obdiv. Ale není to herec pouze jedné role. Uprchlík, K-19: Stroj na smrt a především Blade Runner - to jsou filmy, ve kterých dokázal, že není pouze ten herec, co hrál Indyho. Další z žijících legend stříbrného plátna!