• Pohádka

Sůva z nudlí (2006) (TV film)

Pohodová pohádka na nedělní odpoledne. Dávám čtyři za Zlososáčka, ten je famozní.

Rolničky, kam se podíváš 2 (2014) odpad!

Jednička nebyla žádný zázrak, ale alespoň tam hrál Arnold. Dvojka její špatná kopie se špatnými herci.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Vidím tady hodně kritiky na tuhle pohádku. Snaha veřejnoprávních televizí o výrobu vánoční pohádku se moc nedaří. Z těch letošních byla nejlepší Hodinářův učeň, která však nebyla natočena vyloženě pro tento účel. Když tedy porovnám ty dvě takto natočené, neřekl bych, že ta o vodě je horší než ta o spadlé Voříškové. Dokonce bych řekl, že až na humpolácké provedení podvodního světa mi připadala pohádkovější s krásným hradem a skvělou záporačkou. A to navíc nemusím Lindu Rybovou. Pohádka O spadlé Voříškové mi připadala jak nepovedená parodie na Star Trek. Na druhou stranu byla lepší než minulý rok O Ebenovi a půl království. Je to prostě bída.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Další tuctová pohádka. Jednou se na to dá podívat a pak za několik let. Nevím proč autoři pořád stále sází na takový laciný humor a debilně se pitvořící herce. Na druhou stranu byla lepší než minulý rok s Ebenem při trapném pokusu pokračování pohádky o Honzovi, který vysvobodil draka a stejně ho princezna nechtěla. Tady to bylo taky takové podivné, blikající Voříšková, když se podíval Kotek na německou princeznu. Takový český pokus o Star-trek, Hvězdnou bránu

Hrabě Monte Cristo (2002)

Nejslabší zpracování literární klasiky od níž se však často odchyluje. Viděl jsem několik verzí dříve. Nyní jsme si přečetl knižní předlohu a z této filmové verze se jsem rozladěn. Jsou tam absolutní nesmysly s nesympatickými herci. Chtěl dát "odpad", ale asi kdybych to nečetl, líbila by se mi i tahle verze. Takže za 1 1/2 *

Kameňák (2003)

Není to žádná hitparáda, ale odpad si to nezaslouží. Sice jsou ty fóry provařené, ale alespoň se trochu člověk zasměje. Je to lepší než některé rádoby umělecké snímky z produkce České televize.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Když vidím tady ty ódy na letošní štědrovečerní pohádku, tak se pomalu bojím napsat svůj názor. Minulý rok se tady drsně zdrbala ta, kterou uvedla Česká televize v tento čas - Žito. No, nebyla to žádná hitparáda, ale rozhodně si takovou drsnou kritiku nezasloužila. Když jsem se totiž koukal na tu letošní, říkal si, že Česká televize zase posunula svojí laťku ubohosti o něco níže. Laciný humor, šílený děj s šílenými herci, které korunuje comback Mr. Star Dance na filmové plátno. Jediným plusem je prostředí, kde se pohádka odehrává. Když jsem se pak tady podíval na hodnocení, nevěřil svým očím. Zajímalo by mě, jaké hodnocení by měla, kdyby byl pod ní podepsán Troška nebo Zelenka. Tuhle pohádku bych totiž kvalitou přirovnal k legendární Slíbené princezně, proto mě fascinuje drsná kritika Žita z minulého roku nebo všeho co natočí Troška. Každý má svůj názor, ale nějak se mi nezdá, že bych ho měl tak vyhraněný.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Průměrná pohádka, kterých chrlí Česká televize mraky a nikomu nevadí, že za peníze nás všech. Připadá mi to tu tak trochu jako hon na Trošku, že to co je natočil, tak musí být kravina. Neříkám, že je tato pohádka nějak suprová, ale zase není tak hrozná jako například letošní Princezna a půl království, která měla naprosto stejně dementní humor jako tato. Přitom jsou z ní lidé unešení na 64%.

Krejzovi - Narozeninová překvápka (2018) (epizoda) odpad!

České seriály mám rád, dokonce vydržím sledovat nějakou dobu i ty "nekonečné", ale tady to prostě nešlo. To bylo poprvé, co jsem to vydržel sotva do první reklamy a dál ne. Jen je mi líto pana Postraneckého, že v tom hrál, protože tohle je děs, děs a děs. To už bych radši koukal na Ulici

Jak se budí princezny (1977)

Podle mě nejlepší pohádka. Skvělé herecké výkony pana Menšíka, hezká princezna a famozní hudba Karla Svobody.